Oktay Mahmuti

Dursun Özbek baktı Erman Kunter'le olmayacak çünkü hem başarısız sonuçlar vardı hem de taraftarın tepkisini çekiyordu, kendisini kurtarmak için taraftarın sevdiği isim Oktay Mahmuti'yi getirmeye çalıştı. Tabii Oktay Hoca da başta hayır demiştir bu teklife. Dursun Özbek de paranı 800'e çekeriz, gidersen sonraki sezon paran da bizden diye ikna etmeye çalışmıştır ve Oktay Hoca da fırsat bu fırsat kariyerinin volesini çakmıştır.

Mustafa Cengiz de diyor ki ya zaten futbolda bile sıkıntı çekiyoruz hocam gel bu ücreti bir miktar azaltalım veya azaltmayalım bunu yapılandıralım (taksitlendirelim) Oktay Hoca ikisine de yanaşmıyor. Şimdi tabii ki bu anlaşmanın ekonomik yönü yönetimi ilgilendiriyor çünkü her 100 bin dolar bile inanılmaz değerlendi bu yoklukta kulüp adına. Yani çıkıp da yönetim bana niye para meselesini konuşmak için geldi falan bunlar komik açıklama. Yönetim para konuşmayacak da taraftar mı konuşacak? Oktay Hoca da çıkıp indirime gitmiyorsa bile en azından ücretinin tahsilini biraz geniş zamana yayması gerekiyordu. Bu fedakarlığı yapması gerekiyordu. Yapmıyorsa da kendisi bilir, bir daha görüşmeyiz olur biter. Bu kulüp zamanında oyuncuları ve hocası aylardır maaş alamamasına rağmen şampiyon oldu (2005-2006) bu takım hocasız da şampiyon oldu (2007-2008) bu takım bir sezonda hem başkan hem hoca değiştirip de şampiyon oldu (2017-2018) Basketbol şubesinde yaşadıklarımız bu kulübün ilki değil sonu da olmayacak.

Eski yönetimlerin yaptıkları hatalar, gereksiz harcamalar birikmiş birikmiş bir enkaz haline gelmiş. Bu da Mustafa Cengiz'e patlamış. Enkaz haline çevirenleri suçlamak yerine kulübün zor zamanında elini taşın altına koymuş 6 aylık bir başkanı gereğinden fazla eleştiriyorsunuz. Hataları illa ki olabilir, ama unutmayın bu yönetim giderse Dursun Özbek'i ya da onu bile aratacak yönetimler gelecek. Biraz sabır.

Anlamaya calisiyorum ama anlayamiyorum, Simdi Oktay Hocaya paragoz firsatci gibi cirkin sozlerle ayan beyan yuklenen arkadaslar, ne demeye calisiyorlar ? 2.5 m butcesi olan takimda 800 bin almak firsatcilikmis, Vermeselermis kardesim. siz cebinizden mi verdiniz de bu kadar zorunuza gitti, Yoksa Oktay Hoca yonetimin basina silah mi dayadi bana 800 bin usd vereceksiniz diye ?

Emin adimlarla 2. lige dogru gidiyorduk, dusmememiz mucizeydi, saolsun bizi ligde tuttu. Bir degil binlerce tesekkuru hak ediyor.

Gelelim firsatci paragoz gibi bel alti vurmalarina, elinizde belge varmi bu adam bu sozlesmeyi silah zoruyla mi yapti ? bu sozlesmeyi yaparken Galatasaray yonetimi sarhosmuydu ?

Asil firsatcilik nedir biliyormusunuz 5 yil icin toplamda 50 trilyon tarik camdala para verenler ne kazandigini aciklasinlar aradaki komisyoncular ? Sonra 32 yasinda 20 macta 1 asisti olan Ryan Donka 2 yil icin 17 trilyon para verenlerin arada ne kadar komisyon goturduklerini bilelim. firsatci bunlardir. yanlis yerde firsatci paragoz insanlari aramayin!

Yahu bu adamlar 32 yaşında Ryan Donk'un sözleşmesini korkudan dolaştırmalı şekilde 2 yıl uzatmışlar. Bir sezonda 40'tan fazla maç yapacak takımda Ryan Donk 21 maçta oyuna sonradan girse bile otomatik olarak sözleşmesi uzayacak. Bu mu masumluk, bu mu kulübün parasına sahip çıkma?

Ünal Aysal'dan başlayan borç furyası var amatör branşlarda, Yarsuvat da Özbek de 2014-2015'in enkazını kaldırdı 3 senede. Ama başarısızlardı Dursun Özbek de defoldu gitti kulüpten.

Biz adamı başarısızlığından dolayı eleştirmiyoruz. Yalan söylüyor, ortada açıkça mobbing var. Hala bu kadar krizin Oktay Mahmuti'nin parası yüzünden çıktığını bile ezberletmiş size ondan sonra Mustafa Cengiz'in ne suçu var oluyor. Hoca benim paramı ödeyin bile dememiş zaten transfer yasağını kaldırın, önce transfer yapalım diyor. 400 bin dolar ödeyecekler 6 aydır. 400 bin dolar.

Furkan mevcut durumla ilgili konuşuyorsan, yönetimi suçluyorsan geçmiş yönetimlerle ilgili örnekleme kullanmaman gerekir.

Ben ortada bir mobbing göremiyorum. Kulup başkanı çıktı dedi ki şartlarımızı söyledik o da hayır dedi ve gitti . Burda nerede bir yanlış var ? Transfer yasağının ağustosta kapatılacaığını ben haZirandan beri biliyorum da oktay Mahmuti mi bilmiyor?

Oktay hoca kabul etmeyebilir , ya başta tamam biliyordu da sonradan dayanılmayacak hal aldı durum sonradan fikir değiştirdi oda olabilir.

Ama gelip de bana farazi konulardan yok yönetim şöylemyok böyle deme lütfen.

Aydemir Akbaşın kurulda yaptığı açıklama misali bende söz konusu Galatasaray oldu mu herkesi satarım. Benim desteklememin kendisine hiç bir yararı olmasa da yarın hatasını görsem anın da satarım Mustafa Cengizi. Ki benim desteklemememinde bir etkisi yok o da ayrı. Benim ki taraftar hissiyatı sadece.

Ama bu konuda fan gibi hakaret edip de ya yazdıklarımı bakıyorum da kendimden şüphe ediyorum gibi kelimeler kullanma bence. Yazdıkların apaçık Oktay Mahmuti fan clup diyalogları. Yahu ben de severim oktay Mahmuti yi. Bu konu da haklıdır haksızdır umrum da değil .

Ama Galatasaray bu durumdayken bir de burdan darbe yiyorsa gelip de burda feda olsun Oktay Hocama söke söke alsın benim hakkım feda dır dersen işte orda bir dakika dur sevgili kardeşim. Hele bir de bunun için kulubün şerefini iki kere değil üç kere kurtaran ne bu sözleşmeyle ne de mevcut durumdan sorumlu olmayan birilerini suçlayarak bunu yapman hiç hoş olmuyor.

Oldu olacak üçkağıtçı Mustafa Cengiz "Galatasaray Spor Kulübü"nü "Galatasaray Futbol Kulübü"ne çevirsin, kendi de rahat etsin buradaki destekçileri de.

Galatasaray Mahmuti'ye karşı şimdiye kadarki tüm mali yükümlülüklerini yerine getirmis olsa idi ama transfer yasağı ve mali tablonun geneli ile ilgili koşullar yine şimdiki gibi olsa idi Oktay Mahmuti bu şartlar altında ben çalışamam diyip istifa edecek miydi acaba ?

Furkan mevcut durumla ilgili konuşuyorsan, yönetimi suçluyorsan geçmiş yönetimlerle ilgili örnekleme kullanmaman gerekir.

Ben ortada bir mobbing göremiyorum. Kulup başkanı çıktı dedi ki şartlarımızı söyledik o da hayır dedi ve gitti . Burda nerede bir yanlış var ? Transfer yasağının ağustosta kapatılacaığını ben haZirandan beri biliyorum da oktay Mahmuti mi bilmiyor?

Oktay hoca kabul etmeyebilir , ya başta tamam biliyordu da sonradan dayanılmayacak hal aldı durum sonradan fikir değiştirdi oda olabilir.

Ama gelip de bana farazi konulardan yok yönetim şöylemyok böyle deme lütfen.

Aydemir Akbaşın kurulda yaptığı açıklama misali bende söz konusu Galatasaray oldu mu herkesi satarım. Benim desteklememin kendisine hiç bir yararı olmasa da yarın hatasını görsem anın da satarım Mustafa Cengizi. Ki benim desteklemememinde bir etkisi yok o da ayrı. Benim ki taraftar hissiyatı sadece.

Ama bu konuda fan gibi hakaret edip de ya yazdıklarımı bakıyorum da kendimden şüphe ediyorum gibi kelimeler kullanma bence. Yazdıkların apaçık Oktay Mahmuti fan clup diyalogları. Yahu ben de severim oktay Mahmuti yi. Bu konu da haklıdır haksızdır umrum da değil .

Ama Galatasaray bu durumdayken bir de burdan darbe yiyorsa gelip de burda feda olsun Oktay Hocama söke söke alsın benim hakkım feda dır dersen işte orda bir dakika dur sevgili kardeşim. Hele bir de bunun için kulubün şerefini iki kere değil üç kere kurtaran ne bu sözleşmeyle ne de mevcut durumdan sorumlu olmayan birilerini suçlayarak bunu yapman hiç hoş olmuyor.

6 ayda 400 bin dolar parayı ödemeyip başından beri hocanın gitmesi için elinden geleni yapıyor adamlar. Aydemir Akbaş dediğiniz adam genel kurulda Dursun Özbek destekliyordu. Söz konusu Galatasaray değil de liseden arkadaşları olunca babasını satıyor olabilir o kendi tercihidir. Valla bir söz vardır. "Galatasaray'ın yararına olacak bir taşı yerinden kaldırana müthiş saygı duyarım." diye. Ben o ekolden geliyorum kendi adıma. Oktay Mahmuti ya da bir başkasının fan club üyesi değilim.

Galatasaray'ın artık kendisine hizmet edenlere ayıp etmeyi bırakması gerekiyor. Benim inandığım, bugüne kadar söylediğim şey bu. Bu yönetim, büyük şeyler vaat eden, insanların Dursun Özbek'ten kurtulma yolunu aramasını fırsat görmüş bir yönetim. Seçim sürecinde destek olduğum tweetleri silmedim, kendimce özellikle basketbol yönetimi hakkında tavsiyelerde bulundum. Bunu kendilerine de bir şekilde ilettim. Ama görüyorum ki değişen, değişmekten çok değişme niyetli bir durum yok. O zaman bu yönetim benim için taraftarların duygularını kullanan, plan projeyle gelmemiş . Galatasaray üzerinden mağduriyet yaratan bir avuç insan topluluğundan başka bir şey değil.

Galatasaray başkanı, kıt'a aşıp, eşini çocuğunu arkasında bırakıp basketbol oynamaya gelen oyunculara "benzinci" diyor canlı yayında ve bunu aşağılama ifadesiyle yapıyor. Yerlilerle oynasaydık daha iyiydi diyor. Futbolda da yerlilerle oynayın bakalım, diğer bütün branşlarda yerlilerle oynayın. Görelim sonucunu. Madem bu konuda bu kadar eminsiniz, buyrun görelim sonucunu.

Mustafa Cengiz sabah akşam ya işim gücüm yok Oktay Mahmuti ile uğraşayım diye çeşitli planlar yapıp durdu :) ben bu kadar faraZi yorumlar da bulunan birini görmedim tebrik ederim seni . İnanılmaz bir hayal gücün var. Emin ol Oktay mahmuti ailesi bu kadar düşünmemiştir alacağını . Oktay hocaya söyle parasını alır etmesin . Son kuruşuna kadar alır

Yalnız Erman kunterin de alacağı var biraz onun da hakkını ara

Son düzenleme:
Mustafa Cengiz sabah akşam ya işim gücüm yok Oktay Mahmuti ile uğraşayım diye çeşitli planlar yapıp durdu :) ben bu kadar faraZi yorumlar da bulunan birini görmedim tebrik ederim seni . İnanılmaz bir hayal gücün var. Emin ol Oktay mahmuti ailesi bu kadar düşünmemiştir alacağını . Oktay hocaya söyle parasını alır etmesin . Son kuruşuna kadar alır

Yalnız Erman kunterin de alacağı var biraz onun da hakkını ara

Marina Maljkovic'in açıklamalarını okumanızı tavsiye ederim. Ne demek istediğimi gayet iyi anlatmış kendisi zaten. Yorumlarımı yargılamak da sizin işiniz değil. Teşekkür ederim yine de. Olanı biteni, dinlediğim için ben burda anlatmaya çalışıyorum. Anlayıp anlamamak sizin tercihiniz.

"Parasını nasıl olsa alır" mantığıyla hareket edip yönetimi aklayıp Oktay Mahmuti'yi suçlu çıkarmak gerçekten son derece objektif bir yaklaşım, tebrik ederim.

Size de çalıştığınız yerde maaşınız ödenmezse "nasıl olsa alırım" diyip özür dileyerek gidersiniz.

Daha kulubün için de bulunduğu durumun farkın da değilsin . Marina ne kadar çalışmış ki bu yönetimle dediğine itibar edeyim . Marina şunu dedi oktay hoca bunu dedi ki daha Oktay hoca bişey demeden bir açıklama yapmadan burda hak verildi kendisine. Fanlık böyle bişey çünkü . Mustafa Cengiz o kadar istemiyordu ki Oktay Hoca istifa ettikten sonra bizzat ertesi gün kendi görüştü ya hocam bak kalp var bende heyecanlandırma cidden istifa ettin mi diye tehid aldı :)

Bunda alınacak sinirlenecek bişey yok . Ben senin mesnetsizce hiç bir dayanağı olmayan eleştirilerini eleştiriyorum sadece. Yoksa yorumlarını yargılamayı bırak kimsenin yorumu da umrumda değil . Beğendiklerim olur beğenmediklerim o ayrı. Sen bunlar o parayı bile veremez dersen bunun adı da eleştiri olmuyor . Yalnız üstteki Galatasaray başkanına üçkağıtçı diyen diyen kişi ile aynı sıfata sokmuyorum tabi seni

Selamlar saygılar herkese

Son düzenleme:
Galatasaray Mahmuti'ye karşı şimdiye kadarki tüm mali yükümlülüklerini yerine getirmis olsa idi ama transfer yasağı ve mali tablonun geneli ile ilgili koşullar yine şimdiki gibi olsa idi Oktay Mahmuti bu şartlar altında ben çalışamam diyip istifa edecek miydi acaba ?

Adamın tek derdi alacağı para olmasa Mayıs ayında ihtarname çekmezdi. Parasını vermiş olsaydık istifanın "i" sini düşünmezdi...

Herkese selamlar

Benim anlamadığım konu.Dursun özbek sen bizi bıraksan mahmudicim biz sana para veririz demiş.

Mahmuti hem bizi bırakıcak ödül niyetine biz ona parayı vericez.Gidicek birde başka takım çalısırıtıp başka takımdan para alıcak ne güzel dünya.Mahmutide cıkıcak ben düzgün bir duruş sergiliyorum.Hedeflerim var projelerim var diyip insanlar alay edicek iyimiş iyimiş .İlk iletimi bu konuda yazmak istedim gerçekden Vah Galatasarayım.

Son düzenleme:
Oktay Mahmuti tabi ki alacağı parayı da düşünecek ama emin olun ki masaya oturduğunda en son düşündüğü buydu.

Anlamaya calisiyorum ama anlayamiyorum, Simdi Oktay Hocaya paragoz firsatci gibi cirkin sozlerle ayan beyan yuklenen arkadaslar, ne demeye calisiyorlar ? 2.5 m butcesi olan takimda 800 bin almak firsatcilikmis, Vermeselermis kardesim. siz cebinizden mi verdiniz de bu kadar zorunuza gitti, Yoksa Oktay Hoca yonetimin basina silah mi dayadi bana 800 bin usd vereceksiniz diye ?

[FONT=&quot]Gayet tabi cebimizden vermiyoruz da , buradaki herkes en az senin kadar takım menfaatini düşünüyordur sanırım hocam.Ben başkanın dediklerini esas alarak bir yorumda bulundum.Ne demişti başkan; "Ayrıca Lütfen bizimle devam edin dedik. Oktay Hoca bizden 1.2 milyon Dolar alıyordu. Hocamıza gücümüzün bu olduğunu ve indirim yapmasını istedik. Ödeme planı da istedik. Hocamız “Hayır. Galatasaraylı değilim. İndirim yapmam ve harekete geçip kendime iş bulmalıyım dedi..[/FONT]

Yönetim hem sadece 1.5 maaş ödemiş (o da menajer zoruyla) hem 6 ay boyunca hocanın maaşı ile ilgili türlü spekülasyonu harlamış hem 50 gündür transfer namına kılını bile kıpırdatmamış (Mahmuti olmasa Erol Can'ı bile alamazdık) ama her nedense yine de suçlu Oktay Mahmuti oluyor.

Emin olun sabah akşam Mustafa Cengiz'i kollayanlar, futbol takımında yaşanacak ilk başarısızlıkta bu yönetimi tefe koyacak. Alabilen kayıt altına alsın. Göreceksiniz U dönüşlerini.

Mahmuti'nin ya da baska bir çalışanın parasını alamadığı için gitmesinde bir sorun yok hukuki hakkıdır ama tüm koşullar sabit kalmak koşulu ile GS maddi yükümlülüklerini yerine getirse idi istifa etmeyecek idi ise ki bence istifa etmezdi o zaman GS'dan ayrılmasınında etkili olan temel değişken parasını alamamasıdır.Bir yandan hukuki haklarını gayet serinkanlı bir biçimde kullanıp bir yandan da birilerinin gözünde hala kahraman kalabilmek de büyük bir PR başarısı.Ayrıca süreçte menejerlik şirketini de göz ardı etmemek lazım.Aynı ekip Aysal yönetimi Mahmuti'yi gönderdikten sonra bonservis ödenilen İlkan'ı yine hukuki haklarını kullanarak FB'ye yollamıstı (ki Mahmuti kalsa bunun olacağını sanmıyorum bir çeşit ceza verme yöntemi idi bu ).O zaman kimse İlkan'ın Hukuki hakkı demedi epey sövüldü sayıldı hatta oyuncu FB forması ile spor hayatını etkıleyecek bir sakatlık geçirdiğinde ilahi adelet dendi.Sözün özü yönetimlerin çok büyük hataları var tabi de gayet profesyonelce davranan,profesyonelliğin tüm soğukkanlı gerekliliklerini yerine getiren insanlarda da kahraman yaratılmaya çalışmasını anlamıyorum.İsimlerden bağımsız söylüyorum bunu

Bu arada görünürde bir koçu olmayan Banvit 5 yabancılı sistemde 4 yabancısını aldı bile gelecek koçun aldıkları yabancılarla çalışacagından eminler anlasılan hadi hayırlısı bakalım.

Ömür boyu minnet duyacağım kendisine Erol Can'ı klübe kazandırdığı için, öyle bir yazmışsın ki kardeşim sanki kendisinin alacağı ücreti Oktay Mahmuti cebinden karşılayacak klübe hibe edecek.

Ya ben şunu anlamıyorum; Oktay Hoca transfer yasağı kaldırılsın sonra benim para konusuna gelin falan demiş sözde. Ama o transfer yasağı bir şekilde kaldırılacak yani çünkü 3 oyuncumuz var halihazırda. İlla ki transfer yasağı kaldırılacak ve transferleri yapacağız iyi-kötü. Oyuncu bulma kısmına gelirsek; Yaz Ligi hala oynanıyor. O bittikten sonra orada tutunamayan oyuncuları alma şansımız var hala. Neden sanki transfer sezonu bitmiş gibi konuşuluyor? Ligler Eylül'de başlamıyor da biz mi bilmiyoruz? Daha dolu dolu 2 ay var. Zaten bu zamana kadar resmileşen transferleri biz yapamazdık bu bütçeyle. O yüzden bunda da bir sıkıntı göremiyorum. Oktay Hoca'yı seviyorduk ama dün yaptığı açıklamalar çelişkili maalesef. Hocanın maaşı bu kulübün en son sorunu değilmiş demek ki en azından kısa vadede.