Oktay Mahmuti

Alacağı ödenmiyorsa ihtarname çektirir söke söke alır. Bütçe veya başka şeylere takıksa istifa eder olur biter. Benim bildiğim , Mahmuti taafından bu süre içerin de gönderilen bir ihtarname yok kulube . Varsa da lütfen beni düzeltin. Demek ki burada paranın ödenmemesi değil istifa nedeni. İkinci neden. Tamam da kardeşim senin istediğin bütçe veya takım kurulamıyor diye istifa edip birde tüm sezonluk alacağını almayı bana kimse anlatamaz. Ha o sözleşmeyi kabul ettireni ayrı kabul edeni de ayrı ayrı tebrik ederim o başka.

Birincisi ihtarname var. İkincisi de istifa eden veya karşı tarafın yükümlülüklerini yerine getirmediğinden dolayı iş akdinin feshini isteyen taraf, sözleşmesinin bitiş tarihinden sonraki ücreti hakkında hak iddia edemez. Mahmuti o 800 bini istiyorsa istifa veya fesih yoluna başvurmaz. Ücretini indirmez ve istenmeyen adam olarak çalışmaya devam eder veya kovulmayı bekler.

Hepimiz, en azından çoğumuz kulübün durumunun farkındayız. Transfer yasağı Ağustos'ta mı kalkacak, kulübün gelecek sezon için hedefi nedir, bütçe ne kadar? Bu tip soruların cevabını vermesi gereken şube yöneticileri kayıp. Başkan da benzinlikten oyuncu getireceğime yerlilerle oynar borç kaparım diyerek Recevik kafasında olduğunu gösteriyor. Maljkovic olayı da işin cabası.

Şu an için başkanın Mahmuti'yi ortaya atması tamamen saptırmadır. Şayet Mahmuti'ye asgari şartlar sağlanır da o zaman yine indirime gitmezse istifa edin de işimiz kolaylaşsın, biz de yolumuza bakalım denir. Öyle bir durumda kimseyi suçlamam, yönetimi de anlayışla karşılarım, sonuçta elde olan belli. Temmuz ortası gelmiş ve hiçbir sorunumuz çözülmemişken maaş tartışması tamamen hava cıvadır. Geçtiğimiz yıl enkaz edebiyatı yapıldı, hak verdik. Yönetim hazırlıksızdı, güvenilir ama basketboldan anlamayan adamlar hesap kitap yaptı. Şimdi Mayıs'ta tekrar seçildi Mustafa Cengiz ve aynı tas aynı hamam. İnsan bir tane bu işin ehli insan bulamaz mı yahu?

Vay efendim maaşı yatsa Oktay Mahmuti isyan etmezmiş, sadece parayı düşünüyormuş, yok efendim Mustafa Cengiz şöyle demiş.

Bırakın varsayımlar üzerine yorum yapmayı.
Bana tek bir cevap verin.

"Bu yönetim şu ana kadar basketbol için ne yaptı?"

Cevabınız yoksa da boşa senaryo yazmayın.

Furkan mevcut durumla ilgili konuşuyorsan, yönetimi suçluyorsan geçmiş yönetimlerle ilgili örnekleme kullanmaman gerekir.

Ben ortada bir mobbing göremiyorum. Kulup başkanı çıktı dedi ki şartlarımızı söyledik o da hayır dedi ve gitti . Burda nerede bir yanlış var ? Transfer yasağının ağustosta kapatılacaığını ben haZirandan beri biliyorum da oktay Mahmuti mi bilmiyor?

Oktay hoca kabul etmeyebilir , ya başta tamam biliyordu da sonradan dayanılmayacak hal aldı durum sonradan fikir değiştirdi oda olabilir.

Ama gelip de bana farazi konulardan yok yönetim şöylemyok böyle deme lütfen.

Aydemir Akbaşın kurulda yaptığı açıklama misali bende söz konusu Galatasaray oldu mu herkesi satarım. Benim desteklememin kendisine hiç bir yararı olmasa da yarın hatasını görsem anın da satarım Mustafa Cengizi. Ki benim desteklemememinde bir etkisi yok o da ayrı. Benim ki taraftar hissiyatı sadece.

Ama bu konuda fan gibi hakaret edip de ya yazdıklarımı bakıyorum da kendimden şüphe ediyorum gibi kelimeler kullanma bence. Yazdıkların apaçık Oktay Mahmuti fan clup diyalogları. Yahu ben de severim oktay Mahmuti yi. Bu konu da haklıdır haksızdır umrum da değil .

Ama Galatasaray bu durumdayken bir de burdan darbe yiyorsa gelip de burda feda olsun Oktay Hocama söke söke alsın benim hakkım feda dır dersen işte orda bir dakika dur sevgili kardeşim. Hele bir de bunun için kulubün şerefini iki kere değil üç kere kurtaran ne bu sözleşmeyle ne de mevcut durumdan sorumlu olmayan birilerini suçlayarak bunu yapman hiç hoş olmuyor.

Aylardır maaşını yatırmıyorlar, lig biteli kaç ay olmuş hiç bir transfer hamlesi yapmıyorlar, 4 aydır transfer yasağını bile kaldırmıyorlar ve mobing göremıyorsun yani, o da iyi ;) Aynı şeyleri Marina Maljkovic'e de yaptılar, Marina Maljkovic'in açıklamalarındanda görebilirsiniz.

Vay efendim maaşı yatsa Oktay Mahmuti isyan etmezmiş, sadece parayı düşünüyormuş, yok efendim Mustafa Cengiz şöyle demiş.

Bırakın varsayımlar üzerine yorum yapmayı.
Bana tek bir cevap verin.

"Bu yönetim şu ana kadar basketbol için ne yaptı?"

Cevabınız yoksa da boşa senaryo yazmayın.

Geldiklerinde Subenin borcu 34 Milyon TLydi
Simdi 22 Milyon TL
Yani 12 MIlyon TL borc ödemisler ve yapmislar birsey.
Al sana cevap:)

Birincisi ihtarname var. İkincisi de istifa eden veya karşı tarafın yükümlülüklerini yerine getirmediğinden dolayı iş akdinin feshini isteyen taraf, sözleşmesinin bitiş tarihinden sonraki ücreti hakkında hak iddia edemez. Mahmuti o 800 bini istiyorsa istifa veya fesih yoluna başvurmaz. Ücretini indirmez ve istenmeyen adam olarak çalışmaya devam eder veya kovulmayı bekler.

Klup mali yukumluluklerini yerine getirmedigi icin oyuncu sozlesmeyi tek tarafli fesh ettiginde klubun sozlesmenin kalani icin de ileriye dogru maddi yukumlulukleri devam ediyor.Ancak soz konusu ileri donemde oyuncu baska bir takimla anlasirsa eski klup oyuncunun yeni takimindan fesh edilen sozlesme suresince alacagi ucret ile kendi yukumlulugunun farkini oduyor.Koclar icin de farkli oldugunu sanmiyorum.Hoca seneye basta kalirsa sozlesmedeki onumuzdeki sezon ucretini alir.Baska takimla anlasirsa oradaki yillik ucretle aradaki farki alir.

Anlamadığım bir konuda niye sürekli konuyu Ergin Ataman'a bağlayan bir kitle var? Hayır şu an Ergin Ataman Anadolu Efes ile Euroleague'de mücadele edecek, bizde ne hoca belli, ne kadro belli, ne bir transfer harekatı var, yönetim desen yıllardır yok, Galatasaray'ın hali ne olacak onu düşünün biraz!

Oktay hocayı severim, maaşınıda son kuruşuna kadar alır inşallah, kulüpte çer çöp milyon euroları alırken ses etmeyeceksiniz, ülkenin en iyi yerli antrenörlerinden birinin aldığı maaş zorunuza gidecek! Kulüp batıyormuş, batıyorsa önce futbolda ki Belhanda, Feghouli, Selçuk, Donk vs gibi oyunculardan indirim istesinler!

Anlamadığım bir konuda niye sürekli konuyu Ergin Ataman'a bağlayan bir kitle var? Hayır şu an Ergin Ataman Anadolu Efes ile Euroleague'de mücadele edecek, bizde ne hoca belli, ne kadro belli, ne bir transfer harekatı var, yönetim desen yıllardır yok, Galatasaray'ın hali ne olacak onu düşünün biraz!

Ergin Atamana bağlayan kesim nedense fanatık Oktay Mahmudi deztekcileri. Şu ana kadar Ergin Atamanı seven bir kişi bile Ergin Atamanın bedava çalışırım demesini dahi gündeme getirmedi. Ama ısrarla bir kısım Mahmudi destekçisi lafı oraya çekmek istiyor...

Bu arada Kutay beyin İlkan örneğini çok beğendim. İşte anlatmak istediğimiz olay...

Şunun ayrımıni yapmak lazım. Yönetimin basketbolu yönetme konusunda sınıfta kalması, yetersizlikler göstermesi Mahmuti'yi kahraman yapmaz.

O zaman Erman Kunter de kahramandı. O da aylarca maaşını alamadı. Üstelik Mahmuti'nin yarısından az bir paraya çalışıyordu. Ha tabi Mahmuti ile aralarında bir fark var. Mahmuti kadar süslü kelimelerle insanları yönlendirme konusunda iyi değil. Ee bu da onun kahraman gibi gönderilmesine engel oluyor haliyle.

Mahmuti geldiginde de aynı durum yaşandı. Adam kariyerinin dibindeyken Gs'deki iş bilmez yöneticilerin varlığını fırsata çevirerek hayatının kontratını almış, bu forumda neredeyse heykelinin dikilmediği kalmıştı. Neymiş, Gs'ye sahip çıkmış. O kontrata Gs'ye sahip çıkacak bir sürü antrenör tanıyorum ben. Ayrıca çoğunun da form durumu Mahmuti'den iyidir.

Üstune üstelik öyle de bir kontrat yapmış ki sözleşmesini feshetme hakkını kazandıği anda çalısmadığı döneminde parasını alıyor.

Normal şartlar altinda böyle bir şey mümkun değil diye biliyorum. Ya yanlış biliyorum ya da kalan para kontratta güvence altına alınmış. Dün M.Cengiz 1.2 milyon doları kalsa da gitse de alacağını açıkladı. Hatta bu kontratı yapanlari eleştirdi. Mahmuti, Cengiz'den sonra açıklama yapmasina rağmen bu durumu yalanlamadı.

Ee sen duvar gibi kontrat yapacaksın, paranda indirim istendiginde kabul etmeyeceksin, basıp gideceksin, sonra da kahraman ilan edileceksin. Neden, çünkü yönetim kötü. Elmayla armutu karıştırıyorsunuz.

Adamı eleştirmiyorum da fırsatını bulmuş, kendi açısından değerlendirmiş. Ama bu denli övmek komik oluyor.

Son düzenleme:
Aylardır maaşını yatırmıyorlar, lig biteli kaç ay olmuş hiç bir transfer hamlesi yapmıyorlar, 4 aydır transfer yasağını bile kaldırmıyorlar ve mobing göremıyorsun yani, o da iyi ;) Aynı şeyleri Marina Maljkovic'e de yaptılar, Marina Maljkovic'in açıklamalarındanda görebilirsiniz.

Halil ünal donemindede oyuncu ve koç uzun süre parasını alamadı. Ergin Ataman döneminde de alamadıkları oldu. Ekrem Memnun döneminde de. Erman Kunter zamanında başta koça hemde. Marina Malkovic zamanında da... Aydan Siyavuş kadar giderim...
Hiçbirinde mobbing yok. Mahmudi ye mobbing ? Öyle olsun...

Oktay hocayı severim, maaşınıda son kuruşuna kadar alır inşallah, kulüpte çer çöp milyon euroları alırken ses etmeyeceksiniz, ülkenin en iyi yerli antrenörlerinden birinin aldığı maaş zorunuza gidecek! Kulüp batıyormuş, batıyorsa önce futbolda ki Belhanda, Feghouli, Selçuk, Donk vs gibi oyunculardan indirim istesinler!

Yok futbola ses etmezler çünkü dokunulmaz bölge. Ne kadar kazma varsa beslerler, topa vurmayı bilmeyen adamlara milyon eurolar saçarlar ancak iş basketbola gelince 2-3 yüz bin dolar için işi yokuşa sürerler. Gören de futbolda her sene Şampiyonlar Ligi finali oynuyoruz zanneder. Onu bırak futboldaki olası bir başarısızlıkta yönetimi ilk istifaya davet edecek isimler de şimdi hiddetle savunanlar olacak.

Halil ünal donemindede oyuncu ve koç uzun süre parasını alamadı. Ergin Ataman döneminde de alamadıkları oldu. Ekrem Memnun döneminde de. Erman Kunter zamanında başta koça hemde. Marina Malkovic zamanında da... Aydan Siyavuş kadar giderim...
Hiçbirinde mobbing yok. Mahmudi ye mobbing ? Öyle olsun...

Hocam olay sadece maaş alamaması değil yazdımda, ayrıca yeni yönetim geldiği günden beri Oktay hoca ve Marina Maljkovic'in maaşından şikayet ediyordu, bunu defalarca yazdık burada, külübe yakın olan herkeste bundan haberdar, bu yüzden ikisiyle de yollar ayrılmak isteniyordu. Zamanında Ekrem Hoca ve Ergin Hoca'nın takımdan ayrılması için yönetim tarafından her şey yapıldı, onlarada yapıldı yani.

Son düzenleme:
Birisi yazmis 200-300bin Dolar icin isi yokusa sürerler diye. Keske öyle basit olsa
Su anda borc 5-6 Milyon Dolar Civarinda. Önce biz taraftarlar bunu bi kabul etmemiz lazim, cerez parasiymis gibi davranmayalim.

Futbol gibi bransta biz sponsor NEFten bu yil alacagimiz para: Forma gögüs sponsorlugu icin sadece 2 Milyon Euro. Ve sponsorun sahibi diyormuski benden daha fazla para veren varsa ben cekiliirm.
Durum cidden kötü ve biz bunu bi kabullenmemiz lazim

Bir gun Fatih hoca ile ters dustuklerinde de boyle iyimser konusur umarim bazi arkadaslar. Bu olmayacak diye bir sey yok.

Hanımefendi siz söyleyin, iyimser olmayıp da ne yapalım? Karalar bağlayıp, ah vah edip, yas mı ilan edelim Oktay Hoca gitti diye.Kusura bakmayın da şahıslar gelip geçicidir, aslolan her zaman GALATASARAY'dır..

Son düzenleme:
Avrupada tek basketbol takımı bizde var, bir tek biz masraf ediyoruz sanki. Yönetiminden taraftarına bu kadar ağlayıp zırlayan başka kulüp var mı acaba? Amatör şube düşmanları..

Kimseye kara baglayin demiyoruz. Konu futbol olunca bayagi yorumlar yumusak diyoruz. Basketbol forumunda bunun olmasi da garip. Burada amator branslar kapansin diyenleri de gorduk. Sanirsin ki futboldan her sene kar ediyoruz. Kizlarimizin dustugu erkeklerimizin play out oynadigi. seneler zor senelerdi.

Son düzenleme:
Bilmiyorum farkında mısınız da 4-5M gibi bir borç yüzünden önümüzde başta ezeli rakibimiz olmak üzere bir çok takıma hezimete uğramamız muhtemel bir sezon duruyor. Kimse şartlara bakmayacak, tarihe “fb gsyi 100 bilmem kaç yendi” diye geçecek. Hem de ne yüzünden, 4-5M gibi bi rakam yüzünden hepimiz utanıcaz. Ama asıl utanması gerekenler gerine gerine oturacak koltuklarında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir gun Fatih hoca ile ters dustuklerinde de boyle iyimser konusur umarim bazi arkadaslar. Bu olmayacak diye bir sey yok.

Fatih Terim giderse ilk defa gitmiş olmayacak İlk defa da yönetimle ters düşmeyecek Ve oturup yas da tutmayacağız da Fatih Terim oktay mahmuti kıyaslaması bayağı entresan olmuş .

Küçük bir ayrıntı Fatih Terim son ayrılığın da Galatasaray taraftarının yüzde 90 ı Terimi suçladı

Son düzenleme:
Yönetim hem sadece 1.5 maaş ödemiş (o da menajer zoruyla) hem 6 ay boyunca hocanın maaşı ile ilgili türlü spekülasyonu harlamış hem 50 gündür transfer namına kılını bile kıpırdatmamış (Mahmuti olmasa Erol Can'ı bile alamazdık) ama her nedense yine de suçlu Oktay Mahmuti oluyor.

Emin olun sabah akşam Mustafa Cengiz'i kollayanlar, futbol takımında yaşanacak ilk başarısızlıkta bu yönetimi tefe koyacak. Alabilen kayıt altına alsın. Göreceksiniz U dönüşlerini.

Bende alıntı ile cevaplayayım da kayıt altına o şekilde alınsın. Futbol takımını Mustafa Cengiz hazırlamıyor antremanlara o çıkmıyor ancak Kulüp te yönetimsel hatasın da anın da tepki mi veririm . Oktay Mahmuti ye olmadığı gibi Mustafa Cengiz e de kişisel bir sempatim olmadığım için son derece rahatım saplanıp kalmam kişilerde