Oktay Mahmuti

Galatasaray basketbol kültürünü oluşturan isimlerin en basında gelen OKTAY MAHMUTİ hoca olmasına rağmen bizi eurolegue e sokmuş cska yi yenmiş oly yi yenmiş bir koç oktay MAHMUTİ ama herkeste bir formsuzluk maaşı üzerinden gitsin eleştirileri. Atatürk havalimanında bu taraftar seninle gurur duyuyor Oktay Mahmuti diye yapılan tezahüratlar gelen başarılar bir kenara bırakılmış Galatasaray basketboluna bir kimlik kazandıran hocaya karşı cephe alınmış inanılır gibi değil.

Külübümümüzün sorunu yönetimin beceriksizliğidir. Herkes kulübün mali durumundan haberli artık. Sezon ortası ortaya konan karamsar tablodan çoğu kişi zaten haberdardı. Bari Mahmuti bir şey desin, demez de parama bakarım derse yazıklar olsun dedik, o da çıktı fazlasıyla konuştu ve hatta köprüleri yaktı. Sonra birden yönetimin algı operasyonuyla kulübün sorunu kurulamayan takım değil de Mahmuti'nin maaşı haline geldi.

Burada bile Mahmuti istifa etse bile parasını alacak diyen biri var. Evet alır ama şu ana kadarki kısmını, yani hakettiğini alır. Adamın davranışlarıyla parama bakarımcılığın örtüşür yanı yok zaten şu ana kadar.

Sezon bizim açımızdan biteli iki ay oluyor. Transfer yasağı ne zaman kalkacak belli değil. En iyi ihtimalle ondan sonra kalanlardan potpori yapacağız, o da olursa. Şimdi demezler mi neden şimdi istiyorsun indirimi diye? Sezon bitince planlamanı yaparken istersin, transfer yasağı kalkınca elin güçlenir istersin onları anlarım. İnsanların zekasıyla dalga geçmeye gerek yok.

Mahmuti'nin katı rotasyonculuğunu sevmem. Gelmesini istemedim, gelmesininse şu ana kadar fark yarattığını düşünüyorum imkanlar dahilinde. Yönetim Mayıs ayında mevcut kontratınızla sizinle çalışmak istemiyoruz lütfen istifa edin deseydi olurdu. Yerine iyi bir hoca da gelseydi benim hiç itirazım olmazdı açıkçası. Ufuk Sarıca ve Orhun Ene takımlarına oldukça iyi basketbol oynatıyor, her ne kadar Türk koçlar arasında çok büyük farklar olduğunu düşünmesem de kendi adıma değişikliği kabul ederim. Ama burada konu topu Oktay Hoca'ya atıp zaman kazanmaya çalışan yönetim. Maalesef başkan şubeye atadığı liyakatsiz ve bilgisiz tiplerin çözmesi gereken işe kendi girip eline yüzüne bulaştırdı.

Başkanın basketbola ilişkin çok bilgili olmasına gerek yok ama Temmuz

Kutay Bey oyuncular ve koçlar için süreç farklı şekilde yürüyor. Biri Asliye Hukuk, diğeri iş mahkemesine gidiyor diye biliyorum. Futbolda doğrudan Tahkim, oradan Cas'a gidiliyor. Farklı bir içtihat yoksa hizmet sözleşmelerinde çalışılmayan süre için tazminat talep edilmez.

Bizim ceza aldigimiz dosyalarda cezayi veren hep FIBA('nin.ilgili birimi/komitesi) degil.miydi ? Bircok oyuncu ile.sorun yasadik hicbir dosya mahkemeye gitmedi.Mahkemelik olan baska klup/oyuncu,klup/kocta duymadim hic yerel federasyonlarin ilgili birimleri ve FIBA'nin ilgili birimleri degil mi.karar verici olan, hem kluplerin oyuncularla ve koclarla itilafi konusunda.Benim.bilgi eksikligim de olabilir tabi

Sonuc olarak oyuncu ve koc arasinda genel fark olsa bile anlasilan bir sekilde klup ve hoca arasindaki anlasma hocaya bir hak taniyor gibi, bu genel bir hakkin tezahuru degilse sozlesmesinde ozel madde ya da maddeler var demek ki

Türkiye de Fener ve efesin bütçelerni çıkar bütçesi 4 den fazla kulüp yok . Geçen seneki finalist tofaşın bütçesi vesely in yıllık aldığının biraz üstü.

Orhun ene 300 civarın da kazanıyor

Ufuk Sarıca Beşiktaş tan sadece 400 alıyor . Beşiktaş’ın toplam bütçesi max 3.5

tüm bu ve diğer kuluplerin antrenörsüz olması gerekiyormuş demek ki

Ufuk Sarıca, 2 sezon CL'den elendi saçma sapan takımlara. Ayrıca ikisi de boşta değil yani GS'nin aday koçları değiller. Hala aday koçunuzu merak ediyorum.

"Eger rakamlar doğru ise" Orhun Ene'nin 300k kazandığı bir ortamda Mahmuti'nin 800k alması fahiş kelimesini kifayetsiz bırakacak bir durumdur.Konunun özü bu aslında.

Şimdi birileri X,Y,Z koçun ismini yazsın sonra on sayfada koçlar bu tartışılsın işte bunlar hep ad hominem

Ufuk Sarıca, 2 sezon CL'den elendi saçma sapan takımlara. Ayrıca ikisi de boÅŸta deÄŸil yani GS'nin aday koçları deÄŸiller. Hala aday koçunuzu merak ediyorum.

Ufuk sarıcayı da beğenmiyoruz güzel. Sizin Oktay Mahmutiden başka beğendiğiniz koç var mı ? ben bu takıma antrenör tayin etmeyecem .isimler ve şahıslar üzerinden tartışmaktan vazgeç . Futboldan sonra ki en yaygın sporcu ve antrenörlerin olduğu bir branş için oyuncu yok antrenör yok diyip duruyorsun . Oktay hocadan sonra nereye saracağınızı şaşırdınız. Cüneyt erdeni yarın getiririm yetkim olsa diyecem şimdi onun tartışmasını yapacaz bırakn bu işi ya

Ufuk sarıcayı da beğenmiyoruz güzel. Sizin Oktay Mahmutiden başka beğendiğiniz koç var mı ? ben bu takıma antrenör tayin etmeyecem .isimler ve şahıslar üzerinden tartışmaktan vazgeç . Futboldan sonra ki en yaygın sporcu ve antrenörlerin olduğu bir branş için oyuncu yok antrenör yok diyip duruyorsun . Oktay hocadan sonra nereye saracağınızı şaşırdınız. Cüneyt erdeni yarın getiririm yetkim olsa diyecem şimdi onun tartışmasını yapacaz bırakn bu işi ya

Eğer bu takıma birini getireceksem, koçluğuna saygı duymakla birlikte her ne kadar kişilik bağlamında sevmesem de Orhun Ene'yi getiririm de. Ufuk Sarıca'yı Galatasaray'a yakıştırıyorsanız zaten bunu konuşmaya bile gerek yok. Sarıca da Ataman gibi belli başlı kalıpların içine sıkışmış, sadece ezberlediği oyunculardan verim alabilen -ki bunu Ataman kadar bile yapamıyor-. Bundan 6-7 sene önce Ataman, Sarıca'nın yaptıklarının kaç kat daha iyisini yapmıştı basketbol değiştikçe o da uyum sağlayamadı.

Eğer getirebiliyorlarsa buyursun getirsinler Orhun Ene'yi. Ama Ufuk Sarıca deyip de ortada "Oktay Mahmuti Galatasaraylıyım demedi" diye dolaşmayın lütfen, komik oluyor çünkü.

EÄŸer bu takıma birini getireceksem, koçluÄŸuna saygı duymakla birlikte her ne kadar kiÅŸilik baÄŸlamında sevmesem de Orhun Ene'yi getiririm de. Ufuk Sarıca'yı Galatasaray'a yakıştırıyorsanız zaten bunu konuÅŸmaya bile gerek yok. Sarıca da Ataman gibi belli baÅŸlı kalıpların içine sıkışmış, sadece ezberlediÄŸi oyunculardan verim alabilen -ki bunu Ataman kadar bile yapamıyor-. Bundan 6-7 sene önce Ataman, Sarıca'nın yaptıklarının kaç kat daha iyisini yapmıştı basketbol deÄŸiÅŸtikçe o da uyum saÄŸlayamadı.

EÄŸer getirebiliyorlarsa buyursun getirsinler Orhun Ene'yi. Ama Ufuk Sarıca deyip de ortada "Oktay Mahmuti Galatasaraylıyım demedi" diye dolaÅŸmayın lütfen, komik oluyor çünkü.

Ufuk sarıca yı Galatasaray da görmek isterim yazdığımı ya da istediğimi nerden çıkardın okudun ya da anladın çok merak ettim gerçekten :)

Orhun Ene yi Ergin Atamandan sonra gelmesi gereken tek kişi olduğunu bu sitede zaten yazdım. Hatta illa liseli olacaksa al liseli diye de belirttim . Ha Orhun ene sittin sene Galatasaraya gelmez onu da çok iyi biliyorum

Oktay Hoca'nın maaşına saldıranlar onun yarısı kadar yönetime de laf söylese keşke. 3 milyon bütçeyi kabullenip yarım ağızla "yönetim de suçlu yaa" diye yönetimin basketbola bakış açısına olan memnuniyetsizliğini satır arasına sıkıştırıp Mahmuti'ye ise kompozisyon yazarak sayfalarca sallamak çok etik, çok objektif gerçekten.

Ufuk sarıca yı Galatasaray da görmek isterim yazdığımı ya da istediğimi nerden çıkardın okudun ya da anladın çok merak ettim gerçekten :)

Orhun Ene yi Ergin Atamandan sonra gelmesi gereken tek kişi olduğunu bu sitede zaten yazdım. Hatta illa liseli olacaksa al liseli diye de belirttim . Ha Orhun ene sittin sene Galatasaraya gelmez onu da çok iyi biliyorum

Niye gelmez? Yönetimin basketbola dair bir projesi olmadığından olabilir mi acaba?

Oktay Hoca'nın maaşına saldıranlar onun yarısı kadar yönetime de laf söylese keşke. 3 milyon bütçeyi kabullenip yarım ağızla "yönetim de suçlu yaa" diye yönetimin basketbola bakış açısına olan memnuniyetsizliğini satır arasına sıkıştırıp Mahmuti'ye ise kompozisyon yazarak sayfalarca sallamak çok etik, çok objektif gerçekten.

Kendi adima konuşayım, yonetimi uzun uzun eleştirmeye gerek görmeyip Mahmuti'nin tavırlarinı eleştirmeyi tercih ediyorum. Çünkü forum genelinde yonetim zaten yerden yere vuruluyor, Galatasaray baskanına yalancı vs. gibi laflar ediliyor. Açıkçası bu lafların üzerine daha da bir şey söyleme ihtiyacı hissetmiyorum.

Ancak yönetime bu lafları eden objektif! arkadaşlar aynı zamanda Mahmuti'yi de kahraman ilan ediyorlar. İşte tam o sırada ben de "Tamam bizim yönetim kötü, bazı konularda yetersiz de bu Oktay Mahmuti ne tür bir kahramanlık yapmış da burda yere göğe konulamıyor." düşuncesi beliriyor. Ben de düşündüklerimi yazma ihtiyacı hissediyorum.

Son düzenleme:
Bu arada bazı arkadaşlar siz olsaydınız kimi getirirdiniz diye sormuş. Hemen ne yapacağımı söyleyeyim. Öncelikle Mahmuti gibi kariyeri düşüşte olan, bir süredir takım çalıştırmayan, çalıştırdığı son takımlarda da başarısız sonuçlar sebebiyle gönderilmiş Mahmuti ile görüşmezdim. Velev ki taraftarın gönlü hoş olsun diye görüştüm, kendisine sunacağım kontrat 1.5 yıl için 500 bin dolar olurdu.

Sezon ortası antrenör havuzu bu kadar darken, takımın 1.5 yılını bağlamak yerine, yarım sezonu kulübün içinden birisi ile geçerdim. Sezon sonu ise bir sürü antrenör boşa çıkacağından elim çok daha geniş olurdu. Benim ilk gideceğim isim Filipovski olurdu. Onu ikna edemesem de dediğim gibi yaz sezonu içinde olduğumuzdan alternatif isimleri bulmakta çok da zorlanmazdım.

Küme düşme ile ilgili çekincelerle hiç bana gelmeyin. Ligde Uşak, Giresun, Çekmece gibi takımlar varken Hardy ve Summers gibi bizim lig özelinde orta sıralar için kendini ispatlamış, Renfroe gibi Euroleague yüzü görmüş, Hendrix gibi çoğu uzunu tecrübesiyle cebinden çıkaracak oyunculara sahip olan takım düşmezdi merak etmeyin.

Zaten Mahmuti de geldikten sonra 1-2 ekstra görünen galibiyet aldıysa 1-2 tane kötü mağlubiyet aldı. Çok özel bir şey yapmadı, yine de düşme potasının 4 galibiyet uazğında bitirdik ligi.

Son düzenleme:
Kendi adima konuşayım, yonetimi uzun uzun eleştirmeye gerek görmeyip Mahmuti'nin tavırlarinı eleştirmeyi tercih ediyorum. Çünkü forum genelinde yonetim zaten yerden yere vuruluyor, Galatasaray baskanına yalancı vs. gibi laflar ediliyor. Açıkçası bu lafların üzerine daha da bir şey söyleme ihtiyacı hissetmiyorum.

Ancak yönetime bu lafları eden objektif! arkadaşlar aynı zamanda Mahmuti'yi de kahraman ilan ediyorlar. İşte tam o sırada ben de "Tamam bizim yönetim kötü, bazı konularda yetersiz de bu Oktay Mahmuti ne tür bir kahramanlık yapmış da burda yere göğe konulamıyor." düşuncesi beliriyor. Ben de düşündüklerimi yazma ihtiyacı hissediyorum.

Benim için olayın Mahmuti'nin maaşının 800'den 500'e inmesinden ziyade daha çoj bütçenin neden 8-10 milyon olmadığı ilgilendiriyor. Mustafa Cengiz'in de hiçbir sözüne itibar etmiyorum.

Bu arada Erman Kunter devam etse bak gibi de küme düşerdi bu takım. Bir şekilde kümede kalırdık tezine katılmıyorum.

Filipovski'yi kabul etmeyen arkadaş zaten Mahmuti'ye yıllık 800k verilmesine de karşı çıkmamıştır muhtemelen. Adam hata üzerine hata yapmış.

Zaten yönetimin Mahmuti tercihini yanlış buluyorum, dolayısıyla da kendi penceremden yapılması gerekeni söylüyorum. Yani o jöleli arkadaşa kaldığımız için tuhaf tercihler yapıp, abuk subuk kontratlar saçıyoruz.

Mustafa Cengiz : Spor salonu için büyük bir iletişim firması ile anlaşılmış, sonra vazgeçilmiş. Salon için sponsor arıyoruz. Neden sponsor bulmuyorsunuz diyorlar. Galatasaray kendi başına bir dünya markası. Zaten sponsor olunmak isteniyorsa size gelir.”

Bu anlayış sponsor bulabilir mi? Objektif olarak soruyorum. 4 Final Four'u, 1 şampiyonluğu olan Fenerbahçe'nin ayağına kaç tane sponsor gitmiş mesela?

Benim için olayın Mahmuti'nin maaşının 800'den 500'e inmesinden ziyade daha çoj bütçenin neden 8-10 milyon olmadığı ilgilendiriyor. Mustafa Cengiz'in de hiçbir sözüne itibar etmiyorum.

Bu arada Erman Kunter devam etse bak gibi de küme düşerdi bu takım. Bir şekilde kümede kalırdık tezine katılmıyorum.

Yönetimin bütçeyi 8-10 milyon dolar civarına çekemeyerek yetersizlik göstermesi ayrı bir konu, Mahmuti'nin anlamsız yere kahraman ilan edilmesi farklı bir konu. Birbirinden bağımsız önermeler bunlar.

Bir insan yönetimi yetersiz görüp aynı zamanda Mahmuti'ye methiyeler dizilmesini de anlamsız bulabilir. Bunda bu kadar anlaşılmayan ne var?

Ya durumun vehametini biliyor ama anlamak istemiyor çoğu kişi.

Arkadaşlar, abiler, kardeşler; bu şubenin oyunculara geçmişten borcu olduğunu Abdi İpekçi'ye adımını atmış herhangi bir basketbol sever biliyordu. Ocak ayında göreve gelen Mustafa Cengiz yönetimi şubenin mali durumunu ne zaman incelemeye aldı bilmiyorum ama geçmiş oyuncu borçlarının yapılandırılabileceğini dahi yeni öğrendiler sanırım. Ocak-Haziran arasında her Allahın günü, bu şubenin bir YOL HARİTASINA ihtiyacı olduğunu yazdık, yazdık, yazdık. Yönetim ne yaptı Allah aşkına? Sezon bitti, iki ay geçti, ne koydular ortaya? Nerede plan-program, nerede icraat, nerede hedef, nerede transfer, nerede sponsor?

Oktay Mahmuti'nin Buğrahan Tuncer için çok uğraştığını ve adeta avucumuzun içinden saçma biçimde kaçırdığımızı ben çok net biliyorum mesela. Yok ki, ortada transfer ağırlığı koyacak bir idare ve bir irade yok. YOK. YOK. YOK.

Halen Oktay Mahmuti'ye suç bulmanız akıl alır gibi değil.

Bir ek: Bugün piyasada ismi olan ve CVsinde belli başarıları gösterecek hiçbir koç bu yönetimle çalışmaz. Çalışsa bile kapı gibi bir kontrat ister, kapıyı yüksek rakamlardan açar. Basketbolu bilmediğini her sözünde belli eden bir yönetime kimse yanaşmaz.

Yönetimin bütçeyi 8-10 milyon dolar civarına çekemeyerek yetersizlik göstermesi ayrı bir konu, Mahmuti'nin anlamsız yere kahraman ilan edilmesi farklı bir konu. Birbirinden bağımsız önermeler bunlar.

Bir insan yönetimi yetersiz görüp aynı zamanda Mahmuti'ye methiyeler dizilmesini de anlamsız bulabilir. Bunda bu kadar anlaşılmayan ne var?

Olay Mahmuti'nin kahraman ilan edilmesi değil. Eski dönemini yakından takip eden benim gibi çoğu basketbolseverin gözünde ve gönlünde Oktay Hoca'nın ayrı bir yeri vardır. Güzel şeyler yaşadık birlikte ve bu süre içinde hiç zarar vermedik birbirimize. Bizi asıl üzen de ayrılışından ziyade ayrılış şekli oldu. Mahmuti'nin bunu haketmediğini düşündük ve o zamandan beri tekrar buluşacağımız günü bekledik. Çünkü bir vefa borcumuz vardı hocaya. Zor zamanda tekrar geldi, biz de yeni bir başlangıç için ümitlendik lâkin yönetimlerin beceriksizliği, vizyonsuzluğu buna izin vermedi. Eski yönetimin suçunun tamamını yeni yönetime atmak belki çok doğru olmaz fakat Oktay Hoca'yı suçlayarak da bir yere varılmaz.

Ezeli rakip dediğin takım 20-30 milyonluk takımlar kurarken bizim 2-3 milyonun kabullenilip burda Mahmuti'nin indirim yapmamasının tartışılması çok saçma geliyor bana. Dünya markasıymış, ayağına sponsor gelecekmiş, zihniyete bak!

Sence maaş fazladır, buna ben de katılırım ancak ben maaşın düşürülüp 2-3 milyonun normalleştirilmesindense, bütçenin arttırılması için mücadele vermemiz gerektiği kanısındayım.

Olay Mahmuti'nin kahraman ilan edilmesi değil. Eski dönemini yakından takip eden benim gibi çoğu basketbolseverin gözünde ve gönlünde Oktay Hoca'nın ayrı bir yeri vardır. Güzel şeyler yaşadık birlikte ve bu süre içinde hiç zarar vermedik birbirimize. Bizi asıl üzen de ayrılışından ziyade ayrılış şekli oldu. Mahmuti'nin bunu haketmediğini düşündük ve o zamandan beri tekrar buluşacağımız günü bekledik. Çünkü bir vefa borcumuz vardı hocaya. Zor zamanda tekrar geldi, biz de yeni bir başlangıç için ümitlendik lâkin yönetimlerin beceriksizliği, vizyonsuzluğu buna izin vermedi. Eski yönetimin suçunun tamamını yeni yönetime atmak belki çok doğru olmaz fakat Oktay Hoca'yı suçlayarak da bir yere varılmaz.

Ezeli rakip dediğin takım 20-30 milyonluk takımlar kurarken bizim 2-3 milyonun kabullenilip burda Mahmuti'nin indirim yapmamasının tartışılması çok saçma geliyor bana. Dünya markasıymış, ayağına sponsor gelecekmiş, zihniyete bak!

Sence maaş fazladır, buna ben de katılırım ancak ben maaşın düşürülüp 2-3 milyonun normalleştirilmesindense, bütçenin arttırılması için mücadele vermemiz gerektiği kanısındayım.

Sorun indirim yapmaması da değil. Gs yönetimi Mahmudiyi kovmadı. Ayrılmak isteyen kendisi. Kalmak isteseydi, arma deseydi kendiliğinden indirirdi zaten..

Bu ekonomik ortamda döviz kuru almış başını gitmiş, Doğuş grubu bile maddi nedenlerden sponsorluktan çekilmiş, Ali Koç yönetim kurulu başkanı olduğu şirketleri dahi euroleague in son 3 yıl en başarılı takımına sponsorluk konusunda ikna edemiyorken 5-6 milyon usd sponsor kim olmak ister?
Savunduğunuz Dursun Özbek yönetimi daha iyi ekonomik koşullarda dahi buldukları tarihin en büyük sponsoru !!! Yıllık 3 milyon anca verirken Cengiz yönetimine biraz zaman vermek gerekmiyor mu ? Bu eleştiriler fazla acımasız ve erken değil mi ? 20 yıldır Galatasaray basketbolu takip ederim. Daha önce ağustostan önce takım kurduğunu görmedim...

(Sakın Dursun Özbek yönetimini savunan yok demeyin. Mahmudinin o kontağını savunarak otomatikman dursun yönetimini savunuyorsunuz zaten)

31 yaşındayım, kendimi bildim bileli Galatasaray basketbol takımını takip ederim. Lloyd Danielsleri, Aydan Siyavuş'lu dönemleri hatırlarım. Dolayısıyla Mahmuti'li dönemleri de iyi bilirim.

Siz nasıl ki Mahmuti'yi sevme hakkına sahipseniz, başkaları da onun tavırlarından haz duymama hakkına sahip. Öncelikle bunu bir kabul etmeniz gerekiyor. Mahmuti'nin çalıştığı ilk dönemde de tavırlarından haz duymazdım. Çünkü popülist demeçleriyle taraftarları rahatlıkla manipüle edebilen birisi olduğunu düşünürdüm. Hatta o dönem de bu forumda Mahmuti'yi beğenmediğimi açıkça belirtirdim.

Gel gelelim 2. Mahmuti dönemine. Bazı arkadaşların dediği gibi zor durumda olan takımlara antrenörler ve oyuncular, bu durumu fırsat bilip yüksek fiyat çekerler. Mahmuti de çekebileceği en yüksek fiyatı çekip bizimle hiçbir bağı olmayan bir antrenörden farklı bir yaklaşımda bulunmamışken, sizler hala burada sanki babasının hayrına gelmiş gibi '' Mahmuti geldi, ne kadar iyi bir kişilikmiş ki bizi yalnız bırakmadı, helal olsun..'' vs. gibi trajikomik açıklamalarda bulundunuz. O dönem de gülsem mi, ağlasam mı bilemediğim bu konuşmalar karşısında fazlasıyla irite oldum.

Son olarak gelelim gidiş dönemine. Yeni yönetim geldiğinden beri maaşından rahatsız olunduğunu bilmesine rağmen Mahmuti, aylarca kontratından en ufak bir fedakarlık dahi yapmamış, en son yönetim bu talebini yüzüne, direk söylediğinde de parasını alıp gitmeyi tercih etmiştir. Ha böyle bir tercihi yapma hakkı var mıdır, tabi ki.

Pekiii yukarda kurmuş olduğunuz duygusal bağlardan bahsettiğin Mahmuti, yolu hiç Galatasaray'la kesişmemiş yabancı bir antrenöre göre tutum olarak ne tür bir fedakarlık göstermiş bu süreçte? Adam dünyanın hiçbir yerinde alamayacağı kontratı Galatasaray'ın içine düştüğü durumu fırsat bilip almış, üzerine aylarca süren yönetimin indirim talebine en ufak cevap vermemiş, giderayak da dalga geçer gibi benim parayla işim olmaz diye açıklama yapmıştır.

Siz Mahmuti'yi seviyorsunuz ya ben de haz duymuyorum tavırlarından, eskiden de duymazdım. Hayatımda Mahmuti kadar iş hayatında profesyonel olup, popülist konuşmalarıyla kendini etrafına pirüpak gösteren bir adam daha tanımadım. Emin olun sizin Mahmuti'yi önemsediğinizin çeyreği kadar Mahmuti Galatasaray'ı önemsemiyor.

Keşke Mahmuti de sizin onu sevdiğiniz, sahiplendiğiniz kadar Galatasaray'ı sevseydi de yabancı, yolu Galatasaray ile hiç kesişmemiş bir antrenörden biraz daha farklı bir tutum sergileseydi.

Ha şimdi yönetim şöyle, böyle diye bana açıklama yapacaksan hiç yapma. Yönetimin şu ana kadar vasıfsızlığı benim anlatmak istediğim şey değil. Benim anlatmak istediğim Mahmuti'nin nasıl tavırlar sergilediği ve etrafa kendini nasıl sunduğu.

Son düzenleme:
Bu ekonomik ortamda döviz kuru almış başını gitmiş, Doğuş grubu bile maddi nedenlerden sponsorluktan çekilmiş, Ali Koç yönetim kurulu başkanı olduğu şirketleri dahi euroleague in son 3 yıl en başarılı takımına sponsorluk konusunda ikna edemiyorken 5-6 milyon usd sponsor kim olmak ister?

Savunduğunuz Dursun Özbek yönetimi daha iyi ekonomik koşullarda dahi buldukları tarihin en büyük sponsoru !!! Yıllık 3 milyon anca verirken Cengiz yönetimine biraz zaman vermek gerekmiyor mu ? Bu eleştiriler fazla acımasız ve erken değil mi ? 20 yıldır Galatasaray basketbolu takip ederim. Daha önce ağustostan önce takım kurduğunu görmedim...

Daha önce ne yaptık ki şimdi ekonomiyi bahane ederek Mustafa Cengiz'i masumlaştırmaya kalkıyorsunuz? Mustafa Cengiz'in ağzından basketbolla ilgili tek bir güzel laf çıkmış mı? Amatör spor diyor o da zorla, geçiştirip gidiyor.

İşin kötüsü taraftarın çoğunda öyle bir öğrenilmiş çaresizlik durumu var ki; şubeyi kapatıyoruz deseler, başkan kapatıyorsa vardır bir bildiği diyerek susup oturacak bir kitle oluşmuş. Bu durumdan kurtulmamız şart.