2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Savunmada geri adım atmayan, pas kanallarına girebilen, ribaund katkısı olan ve ceza şutlarını atabilecek bir kısa forvet şart. Bunların hepsini lig ortalamasının biraz üzerinde yapacak biri bile yeterli olur.

Marei-Motum-Amile-Pj-Trice olmak üzere 5 yabancı var. Buraya 2 transfer yaparsa toplamda 7 yabancı oluyor. Fuzuli bence. Forvet tamam ama elde Marei-Motum-Amile varken bir uzun daha almak saçma olur baya.

Bu arada J.Crawford Kuban'la yolları ayırmış. Para varsa gelsin, 1-2 maç da o alır

Crawford'un boşa çıktığını görünce direk yazmıştım foruma:) Bu dönemde piyasada böyle bir isim bulabilmek şans. Üstelik bu sezonu da bu zamana kadar dolu dolu oynadı.

P.Jackson'un da yine bu dönem özelinde bulunabilecek önemli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Ancak bize gelip kısa süre içerisinde önemli katkı vermeli. Bu sezon bir şey oynamamış olması ciddi soru işareti.

3 numarada undersize kalacağımız düşünüldüğünde P.Jackson yerine daha fizikli, savunma yönü daha kuvvetli ve sezonu oynayarak geçirmiş olan C.Mcİntyre'yi tercih ederdim

3 yerli, 10 tane yabancı transfer yapılmış Temmuz ayından günümüze. Biri (Alex Tyus) transfer olmuş, onun dışında 2 oyuncunun da sözleşmesi feshedilmiş...

Tarık Günay ve Emir Oflaz'ı da katarsak sezona 2 tane 1, 2 tane 2, 1 tane 3 ve 1 tane de 5 numara ile başlamışız. İlaveten 5 tane 1, 3 tane 2, 5 tane 4 ve 2 tane 5 numara almışız.

"Gün itibarı ile" 5 tane 1, 5 tane 2, 1 tanecik 3, 3 tane 4 ve 2 tane de 5 numaramız var.

1 numaraların ikisi Tarık ve Emir, "1 tanecik" 3 numaramız Caner Erdeniz, 5 numaralarımız ise Ayberk Olmaz ve Ragıp Berke Atar...

Sezon başında 2 milyon dolardan bahsediliyordu. Tabi ne oldu ne bitti, güncel miktar bilinmez bizim şubede...

Kronolojisiyle birlikte daha uzun bir yazı olacak bu ilerleyen günlerde. Ama şubenin taraftarı dışındaki insanlara çok iyi anlatılması gereken bir sezon.

13 transfer yapılmış. 11 tanesi Ertuğrul Erdoğan-Ömer Uğurata havuzundan. "Gel kurtar bizi" dediğin Ekrem Memnun'a 2 transfer yapabilmişsin, önce sezon sonuna kadar kalsın dediğin sonra aniden gönderdiğin Uğurata'ya bile 3 transfer vermişken...

Kalan fikstürde Jackson-Crawford-Marei üçlüsünden bir sihirli değnek dokunuşu etkisi bekleyeceğiz. Her geçen hafta, her maç oynandıkça daha da yakından hissediyoruz küme düşme korkusunu...

Dediğim gibi nedenleri, niçinleri ile bol bol anlatılması gereken bir sezon...

13 transfer yapılmış. 11 tanesi Ertuğrul Erdoğan-Ömer Uğurata havuzundan. "Gel kurtar bizi" dediğin Ekrem Memnun'a 2 transfer yapabilmişsin, önce sezon sonuna kadar kalsın dediğin sonra aniden gönderdiğin Uğurata'ya bile 3 transfer vermişken...

Geçen gün Oytun Bey CH yayınındaydı. Kimse de bu transflerin nasıl yapıldığını sormadı ama herkes her şeyi peşin biliyor. Öyle anlatıldıysa doğru çünkü:) Neyse.

Son ana kadar bekledim yayında. Bir tek kişi de çıkıp ''bu adamları bu koç getirdiyse neden bir hafta sonra gönderildi'' diye sormadı. Keşke her konuşmasından sonra da koro halinde alkış tutulsaydı. Böyle şeylere girmek üzücü takım komple değişmiş hala Ertuğrul Erdoğan muhabbeti dönüyor çok acayip bu.

Son düzenleme:
Kronolojisiyle birlikte daha uzun bir yazı olacak bu ilerleyen günlerde. Ama şubenin taraftarı dışındaki insanlara çok iyi anlatılması gereken bir sezon.

Şubenin taraftarı dışındaki taraftarlardan hiç ümidim yok maalesef. Daha önce burada da bahsetmişimdir muhtemelen çünkü çok yakındığım bir konu bu, bizim taraftarın çok büyük kısmı basketbolu angarya olarak görüyor. Siz bunları açıklasanız bile onlar hala basketbolun "safi zarar" olduğunu düşünmeye devam edeceklerdir. Şu an şu şubenin kötü gitmesi hem bu şubeden kurtulmak isteyen Galatasaray üyelerinin, hem de basketbolu boş iş olarak gören, Galatasaray'ı A Spor'dan takip eden skor taraftarlarının işine geliyor. Hani şu derbiden derbiye basket/voleybol izleyen, "X'i yenmenin branşı olmaz moruk" tayfa var ya, onlardan bahsediyorum.

Alıntı dışında, şu aralar görüşlerim nedeniyle paylaşım yaptığım ortamlarda çok iyi tepkiler almıyorum bu yüzden biraz da tepki almaktan çekinerek soruyorum bu konuyu. Bu rezalet durumdan kurtulmalıyız ancak bu durumun bu şube Galatasaray çatısından ayrılmadan olmaz. Şube özelleşmeli, Galatasaray ile tek bağlantısı sadece ismi olmalı. Profesyoneller tarafından yönetilen, böyle özerk bir yapı kurulamaz mı? Belki bu şekilde hem bütçe sıkıntısı daha az çekilir hem de daha sürdürülebilir bir yapı ortaya koyabiliriz.

Alıntı dışında, şu aralar görüşlerim nedeniyle paylaşım yaptığım ortamlarda çok iyi tepkiler almıyorum bu yüzden biraz da tepki almaktan çekinerek soruyorum bu konuyu. Bu rezalet durumdan kurtulmalıyız ancak bu durumun bu şube Galatasaray çatısından ayrılmadan olmaz. Şube özelleşmeli, Galatasaray ile tek bağlantısı sadece ismi olmalı. Profesyoneller tarafından yönetilen, böyle özerk bir yapı kurulamaz mı? Belki bu şekilde hem bütçe sıkıntısı daha az çekilir hem de daha sürdürülebilir bir yapı ortaya koyabiliriz.

Bu konuda bir GS üyesi ile konuştuk yayında söylediği şeyi şakasız yazıyorum ''Sportif AŞ ve Dernek ayrıldığı için Kulübün denetlenebildiği tek yer amatör branşlar'' O yüzden lise bu yetkiyi kaybetmek istemiyor.

Ne diyeceğimi bilemedim

Geçen gün Oytun Bey CH yayınındaydı. Kimse de bu transflerin nasıl yapıldığını sormadı ama herkes her şeyi peşin biliyor. Öyle anlatıldıysa doğru çünkü:) Neyse.

Son ana kadar bekledim yayında. Bir tek kişi de çıkıp ''bu adamları bu koç getirdiyse neden bir hafta sonra gönderildi'' diye sormadı. Keşke her konuşmasından sonra da koro halinde alkış tutulsaydı. Böyle şeylere girmek üzücü takım komple değişmiş hala Ertuğrul Erdoğan muhabbeti dönüyor çok acayip bu.

Ben o yayında yoktum. Furkan kardeşim kimse sormadıysa sen sorsaydın. Senin soru sorman yasak mıydı ? Bilmediğim için, o ortamda olmadığım için soruyorum. Ne yaptıysa sen şimdi de bu Oytun denen arkadaşa takmış durumdasın, sanki adam gitse takım bi anda düzelecek. Böyle bi adama taktın mı takıyorsun. Geçtiğimiz iki sene Zach Auguste'yi yaza yaza yerin dibine sokuyordun. Neyse ki adam gitti sen rahatladın ama adamı mumla arıyoruz.
Bu arada bu durumda olmamızda Ertuğrul Erdoğan'ın suçu yüzde 100. Bak yüzde 99 bile değil yüzde 100 onun suçu bu durum.

Ben o yayında yoktum. Furkan kardeşim kimse sormadıysa sen sorsaydın. Senin soru sorman yasak mıydı ?

Almadılar yayına, emin ol abi alsalardı soracağım ilk soru buydu :) Takmadım, sadece şube başarısızken herkesi kılıçtan geçiriyoruz ama bu arkadaşa tek kelime eden yok. Yani Özyer, Yalçınkaya, Can Topsakal'dan ne farkı var ki bu kadar korumacılar herkes ?

Zach konusuna gelince adamı mumla arıyor muyuz bilemem, şu takıma getir koy fazlasını yapmaz birisi gidince yerine hatalı transfer yapmak benim mesuliyetim değil abi ben almıyorum sonuçta. Sezon başında kötü kadro kurdu, gönderilmesinde de bir sorun görmüyorum. Evet Hocanın da payı var ve olması gereken oldu. Ama diğer kişiye bir türlü bir şey olmuyor ali kıran başkesen gibi onu gönder bunu getir yapıyor takım hep daha kötüye gidiyor. Bu nasıl oluyor peki?

Almadılar yayına, emin ol abi alsalardı soracağım ilk soru buydu :) Takmadım, sadece şube başarısızken herkesi kılıçtan geçiriyoruz ama bu arkadaşa tek kelime eden yok. Yani Özyer, Yalçınkaya, Can Topsakal'dan ne farkı var ki bu kadar korumacılar herkes ?

Zach konusuna gelince adamı mumla arıyor muyuz bilemem, şu takıma getir koy fazlasını yapmaz birisi gidince yerine hatalı transfer yapmak benim mesuliyetim değil abi ben almıyorum sonuçta. Sezon başında kötü kadro kurdu, gönderilmesinde de bir sorun görmüyorum. Evet Hocanın da payı var ve olması gereken oldu. Ama diğer kişiye bir türlü bir şey olmuyor ali kıran başkesen gibi onu gönder bunu getir yapıyor takım hep daha kötüye gidiyor. Bu nasıl oluyor peki?
Güzel kardeşim kim bu oytun allah aşkına, daha geleli kaç ay oldu bu adam da ali kıran baş kesen olsun. Yetkisi ne, etkisi ne bu adamın. Maaşlı eleman bu da. Kendince bişey yapmaya çalışıyor. Sen burayı tüm takımı komple kuran nba menajerleriyle karıştırıyorsun heralde. Öyle bi yapı yok burda. Görev tanımı bile belli değildir bu adamın. Sen göreve geldikten sonra bütün bu hocaları, oyuncuları oytun mu değiştirdi aldı diyorsun ? Yok öyle bişey, 50 kafadan ses çıkıyor burda. Basketboldan sorumlu yöneticisi var, basketboldan anlayan liseli abisi var, başkanın yakınları var. Var da var. Sene başında Ertuğrul Erdoğan kurdu bu takımı. Yabancıları o getirdi. Hani nerde menajer ? Valla sırf senin için şu adamı göndersinler istiyorum. Sen de rahatla biz de rahatlayalım. Gönderseler hiçbişey değişmez çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...