Ekrem Memnun

Aradaki parametreleri neden unutuyoruz? Birisi her yıl en çok para harcayan, en çok maaşı ödeyenken, diğeri Bahçeşehir Koleji kadar bütçe koyamıyor? En basitinden uzun transferini bile ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Diğer taraf geldiğinden beri kaç tane oyuncu aldı. %80'i ortada yok. Hoca gitsin benim için hiç farketmez. Belki daha iyi bile olur değişim. Ben dünden beri ortaya koyulan iddiaya erdaldan cevap bekliyorum ama yine aynı şeyi yapıyor. Benim kızdığım nokta burası.

Açıkçası benim derdim başından beri kimin eleştiriyi hakkedip kimin hakketmediği ile ilgili değil, eleştirilirken kullanılan kelimelerle ve eleştiri tarzıyla ilgili. Derdim, Terim'e tonlarca mesajı hak görüp, konu Memnun olunca ''Ama o Galatasaray değeri, bu şekilde yazamazsınız'' diyenlerle ilgili.

Ama illa kimin ne kadar eleştiriyi hakkedeceğine değinecek olursam, 8 şampiyonluk ve ülke tarihinin en büyük başarılarını almış birisinin benim gözümde 3 yıl kredisi vardır.
Ancak 52 yaşında ve şu an çalıştığı branşta baş antrenör olarak neredeyse hiç tecrübesi olmayan birisine değil yarım sezon 3 hafta bile süre vermem. Bu da benim yaklaşımım

Ben dün kendi adıma,benim Terim konusunda yazdıgım yorumlardan hakaret-argo olmaksızın rahatsız olan olduysa kusura bakmasın demiştim.Keşke sende bu konu içinde kullandığın kelimeden ötürü kusura bakmayın deseydin.Ben hiçbir zaman çünkü forum üyelerine o tarz şeyler kullanmam.

Geçen sezon bittiğinde bende devam edilmemesini,teşekkür edilmesini belirttim.Aynı noktadayız.Fakat sezona başlanmış,takımın koçuda Ekrem Memnun iken daha hazırlık maçlarından itibaren Ekrem Memnun'a köstek olup,kaybedilen her maçtan sonra,kazanılan her maçtan sonra takımımızın koçuna(bu kişi yabancı koçta olabilirdi) Galatasaraylı değil,ligin en kalitesiz koçu demek,daha ağır ifadeler kullanmak,sürekli yorumlarda istifaya davet edip,en son noktada gözümüze sokmak için istifa konusu açılması samimi durmuyor.

Bak sen açmış olsan bir bakış açısıdır derim,empati kurarım ama bu forumda 2 arkadaş sürekli Ekrem Memnun üzerinden algı yapmaya çalışıyorlar.Başka bir koç hayal edebilirler,iyi bir takım hayal edilebilir,daha iyi ve tecrübeli bir koç hayal edilebilir,kupalar hayal edilebilir ama algı yapılmamalı.Aynı şekilde ayrıyetten Terim istifa şeklinde konu açılsa aynısını derdim.Bir kere forumda her şeyden öte istifa konusu açmak yasak denilmişti daha önce.

Ben dün kendi adıma,benim Terim konusunda yazdıgım yorumlardan hakaret-argo olmaksızın rahatsız olan olduysa kusura bakmasın demiştim.Keşke sende bu konu içinde kullandığın kelimeden ötürü kusura bakmayın deseydin.Ben hiçbir zaman çünkü forum üyelerine o tarz şeyler kullanmam.

Geçen sezon bittiğinde bende devam edilmemesini,teşekkür edilmesini belirttim.Aynı noktadayız.Fakat sezona başlanmış,takımın koçuda Ekrem Memnun iken daha hazırlık maçlarından itibaren Ekrem Memnun'a köstek olup,kaybedilen her maçtan sonra,kazanılan her maçtan sonra takımımızın koçuna(bu kişi yabancı koçta olabilirdi) Galatasaraylı değil,ligin en kalitesiz koçu demek,daha ağır ifadeler kullanmak,sürekli yorumlarda istifaya davet edip,en son noktada gözümüze sokmak için istifa konusu açılması samimi durmuyor.

Bak sen açmış olsan bir bakış açısıdır derim,empati kurarım ama bu forumda 2 arkadaş sürekli Ekrem Memnun üzerinden algı yapmaya çalışıyorlar.Başka bir koç hayal edebilirler,iyi bir takım hayal edilebilir,daha iyi ve tecrübeli bir koç hayal edilebilir,kupalar hayal edilebilir ama algı yapılmamalı.Aynı şekilde ayrıyetten Terim istifa şeklinde konu açılsa aynısını derdim.Bir kere forumda her şeyden öte istifa konusu açmak yasak denilmişti daha önce.

Kullandığım kelimelerden rahatsızlık duyduysan sen de kusura bakma, incitmek amaçlı bir kelime kullanmadım sana karşı.

Memnun'la devam edilmesi konusuna gelecek olursak bence alternatiflere şu an bakılmalı ve uygun bir isim bulunursa yollar ayrılmalı. Çünkü henüz ne ligi ne de Avrupa'yı kaybetmiş değiliz.

Şu an ligde 7.yiz ancak ben bu takımda Efes ve FB dışında herkesi eleyebilecek potansiyel görüyorum.

Avrupa Kupası'nda görece en kolay rakibimize içerde yenildik ancak kağıt üzerinde bizim kadar güçlü olmadığını düşündüğüm takımlarla 5 maçımız var.

Kısacası ben antrenör dokunuşuyla mevcut takımın hem ligi hem de Avrupa'yı fazlasıyla tatminkar yerlerde bitirebileceğini düşünüyorum.

Memnun konusunda bazılarının kasıtlı olarak fırsat kollayıp hocaya vurmaya çalıştığını düşünüyorsan bu konuda sana hak veriri. Zaten bu konuda farklı başlıkta ben de epey dert yanmıştım

Ekrem Hocaya ne kastı olabilir burda insanların

2014 den sonra ne gibi bir başarı yaşamış.
7 8 yıl neden hiç bir klüp anlaşmamış ben bunları sorgularım.

Mehmet Demirkol un dediği gibi Fedakarlık yapan tek taraf biziz.

Oly, pana, barça, zalgiris, aek, Karşıyaka, bursa, Antep kimle anlaşmak üzere idi Galatasaray için vazgeçti veyahut Hoca ücretsizmi çalıştı zaten uuuuuzzzzuuun süredir boşta olan birine teklif gitti kabul etti.

Bu kadar abartılıcak bir durum yok geçen seneki olayda

Ya Fatih Terimle Ekrem Memnun’u da bir tutmayin yahu.Bu kadar da degil.Karsilastirilacaklari parametre maas zaten olamaz.Bir tanesi futbol takimimizin acik ara en basarili hocasi.Dikkatinizi cekerim futbol.Tamam en com harciyorsun da en cok ordan kazaniyorsun.Bir de yani bu adam bir Avrupa Sampiyonlugu,sayisiz yerel kupa kazandirip bir nesli Gsli yapmis.
Tamam forum Gsbasket te bir yere kadar be.Amerika disinda hic bir ulkede basketbol bu kadar on planda olmuyor,hele kadin basketbol hic olmuyor.Tamam cok basariliydi kadin takiminda bilmem ne de,bir kesim tarafindan Ekrem Memnun bu kadar kutsallastirilirken ayni kesim tarafindan Terim neden pisleniyor ? İkisini bir arada sevmeyi basaramiyor musunuz siz ? Neymis Terim Demiroren’in teknesine binmismis.Ekrem Memnun Turgay Demir’in hocasi olmadi mi ?
Yahu ayirmayin su insanlari rica ediyorum ikisi de efsane de,de iste yani.Terimle su an yasayan herhangi bir Gsli profesyoneli ayni kefeye koymak showmenliktir.
Futbola gore kulube sekil alinan bir ulkede,spor organizasyonunda sirf kadin basketbolda bir takim basarilar yakaladi diye bir insan kulubun yasayan en buyuk efsanesinin onune konamaz.Siz Terim’den nefret ediyorsunuz anladik ama biz Ekrem Memnun’u da seviyoruz.Ancak Terim gonderilmeli diye sayfalarca sadece saha icinden degil bel alti vurulan bu forumda Ekrem Memnun istifa diye bir konu acildi diye 4 5 sayfa bu konuyu konusmak..Neyse..

Futbolda bizim denk rakiplerimiz,bu sezonki çok kötü gidişat harici,normalde şampiyonluk kovalayan takımlardır.

Basketbolda bizim denk rakiplerimizin küçümsemek için demiyorum,Gaziantep-Bursaspor-Telekom-Tofaş-Karşıyaka olması bence bizler için daha büyük ve önemli bir sorun.Keşke uzun vadede bu önemli sorunu halledebilsek.

Elestiri bu isin bir parcasi. Agir veya hafif artik ne denk gelirse. Lider kisi de yetkili ve sorumlu kisidir. Omuzlarda da tasinir, istifaya da davet edilir. Bu ikisini de ongorup kaldiramayan zaten bu iste pek yol alamiyor.
Hoca benim gordugum kadariyla emekli gibi bir durumdaydi. Gecen sezon kendisi ucuncu tercihimiz oldu. Yeterli bir is cikartti ve bu sezona basladi. Goze hos gelen basketbol oynuyoruz, benden gecer notu aldi. Hatta avrupaya gore daha bir nba tarzi basketbol oynattigini dusunuyorum. Zaten ortami geren bu avrupa daha logodan sut ile hucuma hazir degil.

Ekrem Hoca’nın kulübümüze kattığı değerler, kadın takımımızda kazandırdıkları, her ihtiyaç doğduğunda elini taşın altına sokuşu, geçen sene yaşadığımız sıkıntıları ustalıkla bertaraf edişi unutulmaz ve her gerçek Galatasaray taraftarının da kendisine minnet borcu olduğunu düşünüyorum.

Şahsım adına, bu sene ortaya konan hedef ve vizyonlar açısından ise gidişatı pek olumlu görmüyorum. Daha doğrusu hoca her röportajında takımda bazı şeyleri daha iyiye götürme çabasından bahsediyor. Fakat ben takımın hem fizik, hem mental olarak geriye gittiğini gözlemliyorum. Senenin başından beri defans yapmıyoruz. Oyuncuların bireysel performanslarına endeksli bir oyunumuz var. Şunu iyi yapıyoruz diyebileceğim 2 adet şey var. Birincisi pick and roll sonrası Kravish’in forvet perdesini de kullanıp güçlü bitirişleri, birisi de eğer savunma ribaundını alırsak; hızlı hücumda doğru adamı kolay bulabilmemiz.

Savunma ise zaten yok gibiydi ama olan da iyice geriye gitti. Son maçları bir düşünün. Aynı sayıyı son 4-5 maçta 1.dakikadan 40. dakikaya dek yedik. Hoca savunmada herhangi bir alternatif çalıştırmamış, alan savunması kaç kere gördük, bir ikili sıkıştırma ? 4 alan + 1 tek ? Koronavirüs yaşayan tek takım da biz değiliz.

Ama benim asıl eleştirim hocanın hakemler özelinde çok pasif kalıyor oluşu. Ergin Ataman, Ufuk Sarıca, Selçuk Ernak, Ahmet Kandemir, Bursa’nın koçu, Ahmet Çakı haklı haksız hepsi her pozisyonda baskı oluştururken; hoca bariz hakkımızın yendiği pozisyonlarda bile mizacı gereği daha naif itirazlarda bulunuyor ve olan da oluyor tabii.

Bütçemiz şundan düşük söylemlerine ise katılmadığımı da ifade etmek isterim. Son yıllara baktığımızda, en çok para basanın değil en doğru basketbol aklına sahip takımların başarılı olduğunu görebiliriz. Kötü örnekler yıllar boyu 30-40 milyon euro bandında para harcayan ama bana göre totalde başarısız olan Efes, Fener. Hatta örnek son Ergin Ataman dönemi biz. Kadınlarda Ekaterinburg. Herşey sadece para ile olsa idi …

Uzun lafın kısası, ben sezon özelinde şu ana dek çok güzel ve özel performanslar izlesek de; gelişmediğimiz ve geriye gittiğimiz görüşündeyim. Buna rağmen; hoca ile sene sonuna dek devam edilmesi, ancak sene sonu yeni bir kan getirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Bütçemiz şundan düşük söylemlerine ise katılmadığımı da ifade etmek isterim. Son yıllara baktığımızda, en çok para basanın değil en doğru basketbol aklına sahip takımların başarılı olduğunu görebiliriz. Kötü örnekler yıllar boyu 30-40 milyon euro bandında para harcayan ama bana göre totalde başarısız olan Efes, Fener. Hatta örnek son Ergin Ataman dönemi biz. Kadınlarda Ekaterinburg. Herşey sadece para ile olsa idi …

Her şey para ile olmasa bile para ile başlıyor maalesef. Aslında temel sorun paradan ziyade, insan kaynağının azalması. Ekaterinburg son 5 senede 4 kere şampiyon olmuş, 1 kere de pandemiden dolayı sezon iptal edilmiş, Fenerbahçe her yıl final four oynuyor. Evet biz bir kere kazandık o kupayı ama dönüp bizden başka hatırlayan yok maalesef. Sürekli oralarda olmak mı yoksa hasbelkader geldiğin yerde 1 kere şampiyon olmak mı. Evet, Efes geçmiş yıllara göre bir basketbol aklı kazandı ama, bunu daha az parayla yapmadı. Olanı arttırıp daha doğru kullandılar sadece. Yani son yıllarda özellikle Avrupa'da sürpriz görüyor muyuz, ben hatırlamıyorum. Parayı koyan, bir şekilde finale kadar geliyor ya şampiyon oluyor ya ikinci oluyor.

Ya Fatih Terimle Ekrem Memnun’u da bir tutmayin yahu.Bu kadar da degil.Karsilastirilacaklari parametre maas zaten olamaz.Bir tanesi futbol takimimizin acik ara en basarili hocasi.Dikkatinizi cekerim futbol.Tamam en com harciyorsun da en cok ordan kazaniyorsun.Bir de yani bu adam bir Avrupa Sampiyonlugu,sayisiz yerel kupa kazandirip bir nesli Gsli yapmis.
Tamam forum Gsbasket te bir yere kadar be.Amerika disinda hic bir ulkede basketbol bu kadar on planda olmuyor,hele kadin basketbol hic olmuyor.Tamam cok basariliydi kadin takiminda bilmem ne de,bir kesim tarafindan Ekrem Memnun bu kadar kutsallastirilirken ayni kesim tarafindan Terim neden pisleniyor ? İkisini bir arada sevmeyi basaramiyor musunuz siz ? Neymis Terim Demiroren’in teknesine binmismis.Ekrem Memnun Turgay Demir’in hocasi olmadi mi ?
Yahu ayirmayin su insanlari rica ediyorum ikisi de efsane de,de iste yani.Terimle su an yasayan herhangi bir Gsli profesyoneli ayni kefeye koymak showmenliktir.
Futbola gore kulube sekil alinan bir ulkede,spor organizasyonunda sirf kadin basketbolda bir takim basarilar yakaladi diye bir insan kulubun yasayan en buyuk efsanesinin onune konamaz.Siz Terim’den nefret ediyorsunuz anladik ama biz Ekrem Memnun’u da seviyoruz.Ancak Terim gonderilmeli diye sayfalarca sadece saha icinden degil bel alti vurulan bu forumda Ekrem Memnun istifa diye bir konu acildi diye 4 5 sayfa bu konuyu konusmak..Neyse..

Bir nesli Galatasaray'lı yapan tek başına Terim miydi yani? Faruk Süren Başkanın hiç katkısı yoktu yani? 9 puan geri düştüğünde arkasında durup Fatih Terim'in dönüm noktasında o el vermedi öyle mi! Bir de futbolun tün dünyada 1 numara olduğu yalanına mı inanıyorsun hakikaten(ABD örneğin bile yanlış çünkü orada Amerikan Futbolu 1 numarada. Dünyanın en çok nüfusa sahip ülkelerinden Çin, Hindistan, Japonya, Pakistan, Endonezya, Bangladeş, Rusya, Filipinler , Etiyopya diye böyle gider esamesi okunmaz futbolun.)

Cinle Japonya disinda saydigin ulkelerin kendine hayri yok sporun neyiyle ilgilensinler ? Daha abuk subuk ulkeler varsa onlari da yaz sirf kalabaliklar diye de daha destekli olur belki yazdigin :) Rusya’da mi futbolun esamesi okunmuyor ? :) Rus Milli Takiminin son basarilarindan veya Rusya Ligi’ndeki Zenit’ten,Moskova takimlarindan haberin yok galiba.
Futbolun dunyada bir numara oldugu yalan falan degil.Hadi yalan olsun.Basketboldan cok daha populer ve yaygin bir spor oldugu kesin.Bunu da tartismayalim yani.

Her şey para ile olmasa bile para ile başlıyor maalesef. Aslında temel sorun paradan ziyade, insan kaynağının azalması. Ekaterinburg son 5 senede 4 kere şampiyon olmuş, 1 kere de pandemiden dolayı sezon iptal edilmiş, Fenerbahçe her yıl final four oynuyor. Evet biz bir kere kazandık o kupayı ama dönüp bizden başka hatırlayan yok maalesef. Sürekli oralarda olmak mı yoksa hasbelkader geldiğin yerde 1 kere şampiyon olmak mı. Evet, Efes geçmiş yıllara göre bir basketbol aklı kazandı ama, bunu daha az parayla yapmadı. Olanı arttırıp daha doğru kullandılar sadece. Yani son yıllarda özellikle Avrupa'da sürpriz görüyor muyuz, ben hatırlamıyorum. Parayı koyan, bir şekilde finale kadar geliyor ya şampiyon oluyor ya ikinci oluyor.

Aslında aynı şeyi farklı şekilde anlatıyoruz. Para tabii önemli ama sadece bütçesi yüksek diye başarılı olacak diye bir kaide yok ki; bunu sen de kabul ediyorsun.

Açıkçası işin teknik boyutunda da 2 kelam etmeni dilerim.

Aslında aynı şeyi farklı şekilde anlatıyoruz. Para tabii önemli ama sadece bütçesi yüksek diye başarılı olacak diye bir kaide yok ki; bunu sen de kabul ediyorsun.

Açıkçası işin teknik boyutunda da 2 kelam etmeni dilerim.

Hocanın performansından memnun değilim daha önce de dile getirdiğim gibi. Bütçe konusunda da kaç para olursa olsun, ona göre bir oyun düzeni kurulur. Neticede kimse niye Fener'i, Efes'i yenemedin diye hesap sormuyor. Bu konuda da hemfikiriz bence. Evet hoca kadın basketbolu için çok şey yaptı, bu yüzden seviyorum ve saygı duyuyorum ama değerlendirme yaparken ben bunu baz almam açıkçası. Neticede zaman ilerliyor ve kurulmuş bir kadroyu bir başarıya ulaştırmak gerekiyor. Bu başarı da yer aldığımız organizasyona göre değişmekle birlikte, hocanın henüz beklentileri karşıladığını düşünmüyorum. Bir koç değişimi olacaksa, bunda benim adıma da sorun yok. Sene başı kısıtlı imkanla bir takım kuruyorsun ve yolda 1 değişim ya da 1 ekleme illa ki olacak. Biz bunu diğer takımlara göre daha zor ve kötü zamanlama ile yapıyoruz. Aslında bunu kastetmiştim.

Cinle Japonya disinda saydigin ulkelerin kendine hayri yok sporun neyiyle ilgilensinler ? Daha abuk subuk ulkeler varsa onlari da yaz sirf kalabaliklar diye de daha destekli olur belki yazdigin :) Rusya’da mi futbolun esamesi okunmuyor ? :) Rus Milli Takiminin son basarilarindan veya Rusya Ligi’ndeki Zenit’ten,Moskova takimlarindan haberin yok galiba.
Futbolun dunyada bir numara oldugu yalan falan degil.Hadi yalan olsun.Basketboldan cok daha populer ve yaygin bir spor oldugu kesin.Bunu da tartismayalim yani.

Rusya'da kış sporları ön planda. Buz Hokeyi takım sporlarında 1 numara. Milli takımlarının külüp takımlarının iyi olup olmamasıyla alakalı değil benim dediğim. İlgi alaka ve burada bahsettiğimiz baskı faktörleri daha az. Dünya nüfusunun yarısından fazlası yapar saydıklarım ayrıca. Üstüne Kanada'yı, Güney Afrika'yı, Avustralya başta tüm Okyanusya ülkelerini ve uzak doğu asya'daki tüm ülkeleri de ekleyeyim. Avrupa(orta ve kuzey avrupa'da da ya 1 numara değil ya da o derece fark olmuyor) ve Güney Amerika dışında Afrika ve Arap yarımadasını sayabiliriz ama onlarında kendilerine hayrı yok.

Son düzenleme:
Burak Elmas ve yönetimi zaten yok hükmünde ve büyük ihtimalle de Martta ibra olmayarak giderler ama en iyi yönetilen branş vs diye kendimizi avuttuğumuz erkek basketbolunda açık bir şekilde koç değişikliği gerekiyor. Bu konuda bir adım atılmaması yine neticede bu şubeye kaybettiriyor. En kısa zamanda koç değişikliği noktasında bir hamle yapılması bence elzem. Yapılır mı sanmıyorum göreceğiz.

Ligin iyi basketbol oynayan takımlarından biri Galatasaray. Ekrem Memnun'a bu karşıtlığı anlayamıyorum. Her takımın sorunları var ve bu mantıkla ligde hoca kalmaz.

Galatasaray basketbol takımını futbolda Göztepe'ye benzetiyorum. Maçları ligin en keyifli maçları. Ama takımları kadrolarının hakkettiği yerde değil. Çünkü oyunları keyifli ancak doğru oyun değil