2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Floyd gayet iyi olur. İçeride sağlam duracak pivota hasret kalmıştık. İlaç gibi gelir bize. Umarım gerçekleşir.

Açıkçası Morgan da geliyorsa net 6 yabancı ile başlayacağız demektir. Bu da gayet olumlu.

Dee'nin de kalacağını düşünürsek 2-3-4 numaralara da bir yabancı transferi olacak. 2 numara çok daha kolay bulunuyor ama 3-4 transferlerinde biraz daha bütçeyi zorlayacak isimlere gidileceğini düşünüyorum. İsmi çıkan isimler de hep Euroleague seviyesinin oyuncuları. Bakalım kim düşecek bize oradan.

Ben yerli olarak da Yunus-Mustafa-Mahir dışında bir oyuncu daha geleceğini düşünüyorum. Umuyorum güzel bir takım olacağız.

Floyd gayet iyi olur. İçeride sağlam duracak pivota hasret kalmıştık. İlaç gibi gelir bize. Umarım gerçekleşir.

Açıkçası Morgan da geliyorsa net 6 yabancı ile başlayacağız demektir. Bu da gayet olumlu.

Dee'nin de kalacağını düşünürsek 2-3-4 numaralara da bir yabancı transferi olacak. 2 numara çok daha kolay bulunuyor ama 3-4 transferlerinde biraz daha bütçeyi zorlayacak isimlere gidileceğini düşünüyorum. İsmi çıkan isimler de hep Euroleague seviyesinin oyuncuları. Bakalım kim düşecek bize oradan.

Ben yerli olarak da Yunus-Mustafa-Mahir dışında bir oyuncu daha geleceğini düşünüyorum. Umuyorum güzel bir takım olacağız.

İsmi çıkanlar kimler 🤔

Tabloya bakınca zaten pek aman aman bir bütçe yok gibi bu sene de .Hani bir artış oldu ise de onu da yabancı kısalarda kullanacağız anlaşılan.Boyle bakınca bütçeyi kullananlar kötü kullanmıyor bence sorun bütçeyi artırmayanlarda

Bost xxx Egetan
xxx Yunus Emre
xxx Göksenin Muhayim
Sadık Morgan
Floyd Mahir

Günümüz basketbolunda N'dour > Floyd, Kerry > Morgan, yerlilerde hadi yabancılar üzerinden yapı kurulacak dedikte, bu isimler bizi daima geri götürür, Floyd sadece rol oyuncusu olur, komple pivot almak varken, rol oyuncusuna yönelmek beni gerçekten şaşırttı, sonumuz hayırlı olur inşallah.

Yani şu ana kadar tercih ettiğimiz yabancılar seviye düşme olmasa da seviye atlama da değil. Bundan sonra alacağımız yabancılar Melo'dan, Canaan'dan (Veya Purcell'den) ve Kerry'den iyi olabilecekler mi? Çok çok zor.

Bu seneki hedefimiz Kravish-Ndour'u upgrade edip, geri kalanlardan en fazla 1 adet değişim yapmak olmalıyken, biz Kravish Ndour'u net şekilde upgrade edemeyip, daha zor upgrade edilebilecek oyuncuları elden kaçırdık. Yerli rotasyonu zaten malum. İşlerin ne bizim, ne de yöneticilerin istediği gibi gitmediği aşikar ne yazık ki.

Ben 3 civarında diye duydum ama 4'ler hayal gibi gözüküyor.
Bu kabul edilemez. En az 4 milyon dolar oyuncu bütçesi olmalı ki o bile bahsedilen hedefler için yeterli sayılmaz. Bütçeyi artıracaz ben de artıracam dursun Başkan da ilave yapacak diyorsan. 2.5-2.6 olan bütçeyi 3 milyona çıkartamazsın. O konuşmaların vaatlerin karşılığı bu değil. Bu takım 3 milyon dolar bütçe ile geçen seneden net kötü olur.

eğer hedef ligde ve cl’de final diyorsan bir defa bu yerli rotasyonu kabul edilemez. Ayrıca konuşulan bütçe ismi geçen oyuncular ve görünen yerli rotasyonu bence bu hedeflerle örtüşmüyor. Bursa Ahmet düverioğlu alırken sen Mahir Ağva alıyorsan Bursa senin koyduğun hedeflere daha yakın görünüyor kimse kusura bakmasın.

Baskan Özbek vede Erden bey 3m dolar ise ilk yalani atmislardir hayirli olsun.

Bu sene 2.5m dolar idi; Erden bey 500bin Baskan 500bin üstüne ekleseler 3.5m dolar olur.

Sezon ortasinda 500bin daha harcanir 4m tamamlanir.

Olmasi gereken en azami rakam bu zaten