2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

evet Banvit Basketbol subesinin olmamasi Turgay Zeytingözün sucu :D Ya Turgay Bey nasilda Banviti kapatip geldin Galatasaraya ya (!)

Mahiri Pistiolis begenmis alindi Sonsirmayida büyük ihtimal begendi ve oda alindi

Rayman Morganin bi kumar oldugu herkes söyledi zaten. Sadece Teoride düsünülen pratikte ise yaramadi. Bukadar basit ve yollar ayrildi

Her transfer ettigin oyuncu tutucak diye birsey yok. Bunu anla artik. Anadolu Efeste, Fenerbahce Bekoda yapamiyor bunu.

Isaiah Taylor neden olmadi Anadolu Efeste? Fenerbahce Beko da sana kactane yanlis transfer edilen oyuncu sayarim.

EYYY GHERARDINI acikla bunu bakalim seni vizyonsuz (!)
Pes valla nasil güzellemeler bunlar nasil olaylari saptirma...

Turgay Beyin Banvitteki Başarilari diyorum başarı yok.

Başarı olsa kapanmaz burda Tek sorumlu tabiki Turgay bey degil ama ortada Başarı yok.

Her oyuncu tutucak diye bir durum tabiki yok merak etme bunu herkes biliyor.

Hoca Mahir ile Yunusu istiyorsa bu adamlarin vasat olduğunu Anlaticaksin İzleteceksin beceremedinmi 1+1 degil 1 sene imza attiricaksin

Dee 'ye 300 bin dolar veripde 250bin dolar ucuz diye Ian aldik demesi başlı başina Kadro kuramadiginin ispatidir.

Savundugun şeylerin hic bir mantigi yok yok kardesim.

Sen hala yazilarimi kendi kafanda kurup anliyorsun.

Takim kötü durumda gidiyor Ian gidip aliyorsun
Aciklamasi ucuz diye diyor ama 250bin /10 ay ayda 25 bin dolar eder.

Dee 300bin /10 30bin dolar eder ucuza gelmemis diyorum sen bunu algilayamiyormusun.

Muyahimi kim getirmis Sedati kim getirmis ?

Pistolis 1 tek Yunusu istiyorum bize karşı oynadığında begendim diyor.

Allah askina birilerini savuncam diye komik durumlara cevaplara girmeye başladin yapma

Bu transferler konusunda gayet net bilgileri geçen gün yazdım. Birilerini kayırıp, yükü tamamen başkasına yıkmak bence çok adil değil.

Raymar Morgan alınırken koçun onayından geçmeden alındığını düşünüyorsanız maalesef bir hayal görüyorsunuz demektir. Ki son kararı her daim Pistiolis verdi oyuncular konusunda.

Ian Hummer’in aylık kontratı 20 bin dolar. Bost geçen sene 300’den fazla alıyordu. Bu sene daha yüksekti kontratı. Ki mesele ne aldıkları değil günün sonunda BJK gibi 5 lirayı tutturalım diye 3 kuruşun hesabını yaparsan 10 lira harcarsın.
Bu sene kurulan kadro kadar saha içindeki durum da parlak değil. Ama sorun sevmediğiniz insanlara iftira atıp, sevdikkerinize karşı kayırmacı olmanız. Bunu da sanki net bilginiz varmış gibi yazıyorsunuz. Dün yazmak istemedim ama en basitinden Jamon Gordon Misko’nun oyuncusu değil mesela.

Bu transferler konusunda gayet net bilgileri geçen gün yazdım. Birilerini kayırıp, yükü tamamen başkasına yıkmak bence çok adil değil.

Raymar Morgan alınırken koçun onayından geçmeden alındığını düşünüyorsanız maalesef bir hayal görüyorsunuz demektir. Ki son kararı her daim Pistiolis verdi oyuncular konusunda.

Ian Hummer’in aylık kontratı 20 bin dolar. Bost geçen sene 300’den fazla alıyordu. Bu sene daha yüksekti kontratı. Ki mesele ne aldıkları değil günün sonunda BJK gibi 5 lirayı tutturalım diye 3 kuruşun hesabını yaparsan 10 lira harcarsın.
Bu sene kurulan kadro kadar saha içindeki durum da parlak değil. Ama sorun sevmediğiniz insanlara iftira atıp, sevdikkerinize karşı kayırmacı olmanız. Bunu da sanki net bilginiz varmış gibi yazıyorsunuz. Dün yazmak istemedim ama en basitinden Jamon Gordon Misko’nun oyuncusu değil mesela.
Degil rakamlar belli net yazdigim gibi kim neye inanmak isterseniz isteyin

Bi zahmet olmasinda her oyuncu misko'dan
MiskoSpor degiliz Galatasarayiz

Hocada yanlis ise Hocayada Tesekkur ederiz ,Gecen sene Ekrem memnuna edildigi gibi

Bu klubun efsanesi Fatih Terime edildigi gibi ben günün sonunda Galatasaray hangi bransta ne durumda ne ona bakarim

Ali veli beni ilgilendirmez.

Ben cebimden forma aliyorum bilet aliyorum

Bu insanlarda bizim paramizla Profesyonel imza atip para kazaniyorlar.

Kim işini düzgün yapmiyorsa gider

BURASI GALATASARAY

Degil rakamlar belli net yazdigim gibi kim neye inanmak isterseniz isteyin

Bi zahmet olmasinda her oyuncu misko'dan
MiskoSpor degiliz Galatasarayiz

Ataman’ın da çoğu oyuncusu Misko’dan, belli bir kişiden, Ertuğrul Erdoğan döneminde gelen Harrison, Hayes, Moore de belli bir hizmet alınan bir danışmanlık firması sayesinde geldi. Burda önemli olan nihai karar verilirken ki düşünce.

Evet saha içi ve saha dışı problemlerimiz var. Açıkçası bu sene de çözülecek gibi durmuyor. Ama mevzu farklı. Geçen sene Ekrem Hoca şöyle böyle şunu yaptı bunu etti. Bu sene Turgay böyle şunu yaptı şunu etti. Siz sevmediğiniz şeyleri direkt olarak itham ediyorsunuz bir şeylerle.

Furkan bey size bir sorum olacak.

Bu oyunculara son olarak Pistiolis tamam demiş olabilir ama yönetim de Pistiolis hocaya şöyle bir şey demiş olabilir mi "bizim bütçe dahilinde alabilleceğimiz en iyi oyuncular bunlar, bunlara tamam dersen iyi olur" gibisinden bir şey söylemiş olabilirler mi?

Furkan bey size bir sorum olacak.

Bu oyunculara son olarak Pistiolis tamam demiş olabilir ama yönetim de Pistiolis hocaya şöyle bir şey demiş olabilir mi "bizim bütçe dahilinde alabilleceğimiz en iyi oyuncular bunlar, bunlara tamam dersen iyi olur" gibisinden bir şey söylemiş olabilirler mi?

Bence transferlerin yapılma sürecine göre bu sorunun cevabı değişir. Atıyorum çok çok acil bir oyuncu istiyorsak tavır farklı olur ama daha temmuz ayında bu transfer bitti. Yani daha çevreye bakılmadan final serisinin hemen çıkışında geldi Morgan. Piyasa daha canlıyken. Ataman dönemi Krstic, Ertuğrul Erdoğan dönemi Lazeric Jones da bu tarz kolaya kaçma işleriydi. Mesela Arapovic’i durumunu bilerek aldık hem 6. yabancıya verecek ciddi bir para yoktu o dönem. Hem de genç, potansiyeli olan ya tutarsa işiydi. Yani ana planda hiç yer almayacaktı zaten normalde. Ama ana plan oyuncuları alınırken biraz daha dikkat edilmeli. Yoksa 9-10-11 diye yabancı sayarız her sene.

Ataman’ın da çoğu oyuncusu Misko’dan, belli bir kişiden, Ertuğrul Erdoğan döneminde gelen Harrison, Hayes, Moore de belli bir hizmet alınan bir danışmanlık firması sayesinde geldi. Burda önemli olan nihai karar verilirken ki düşünce.

Evet saha içi ve saha dışı problemlerimiz var. Açıkçası bu sene de çözülecek gibi durmuyor. Ama mevzu farklı. Geçen sene Ekrem Hoca şöyle böyle şunu yaptı bunu etti. Bu sene Turgay böyle şunu yaptı şunu etti. Siz sevmediğiniz şeyleri direkt olarak itham ediyorsunuz bir şeylerle.
Furkan benim tek derdim Galatasarayin iyi olması isimler beni zerre baglamiyor.

Sahada oyuncular savaşıcak
Saha kenarinda Hocalar
Masada yönetimler
Tribunde bizler

4 unsurdan kim kötü ise onu eleştiririm

Futbol bölümunde Tribünü eleştiriyorum 2 haftadir en son Sebahattin reis cikip kendi yazılı aciklama yapti telefon ışık olayina girmeyin diye.

Mahcup olmadimmi oldum Dee konusunda bunuda acik acik dee bölumunde yazdim beni mahcup ettin diye.

Turgay beye yüklenme sebebimde Tbl de 10 sene çalışmış Bu ligin Kurdu GM 'sin ve Galatasaraylısın daha farklı opsiyonlar çıkarman lazim kaos var ama her adımda düzelmiyoruz kötüye gidiyoruz.

Gecen sene ozaman Barış Nane Subeyi iyi duruma getiren adammiş derim.

Gecen sene Ekrem hocayi eleştirdim ,Efes macindan sonra duzelme olmassa saha icinde bu sefer Hocayı Pistolisi eleştiricem.

Izliyorum zaman taniyorum kendimce düzelmiyorsa eleştiryorum

Burasi bir forum bu nedenle zaten var bu forum

İyi kötü neyse konusalim diye.

Bence transferlerin yapılma sürecine göre bu sorunun cevabı değişir. Atıyorum çok çok acil bir oyuncu istiyorsak tavır farklı olur ama daha temmuz ayında bu transfer bitti. Yani daha çevreye bakılmadan final serisinin hemen çıkışında geldi Morgan. Piyasa daha canlıyken. Ataman dönemi Krstic, Ertuğrul Erdoğan dönemi Lazeric Jones da bu tarz kolaya kaçma işleriydi. Mesela Arapovic’i durumunu bilerek aldık hem 6. yabancıya verecek ciddi bir para yoktu o dönem. Hem de genç, potansiyeli olan ya tutarsa işiydi. Yani ana planda hiç yer almayacaktı zaten normalde. Ama ana plan oyuncuları alınırken biraz daha dikkat edilmeli. Yoksa 9-10-11 diye yabancı sayarız her sene.
Ana plan oyuncuları için sormuştum.

Kişisel fikrim bizim gibi düşük bütçeli takımların ya tutarsa diye transfer yapmaması gerekiyor, bütçe dahilinde her oyuncu özenle seçilmeli, almış olmak için almak bana hiçbir zaman mantıklı gelmiyor. 20 25 milyon euro bütçen olur, bu oyuncu genç yetenekli ya tutarsa diye alınabilir tutmasa da o takım adına büyük bir problem yaratmaz çünkü ne vereceği belli olmayan biri olsa da zaten ana parça olarak alınan biri değil neticede. Vakit ayırıp cevap yazdığın için teşekkür ederim.

Bu sezon iyi yapilanamadik. Sorumlular ya duzeltmek icin ugrasacak ya da ayrilacaktir. Kerem tunceri diger isimlere gore daha bir galatasaray gecmisi olan bir isim ve kendine gore cezayi kesip ayrildi. Geri kalanlar duzeltmek icin ugrasacaklar.
Bu sezon kacti derken malesef kulupteki olumlu basketbol havasi ve ortami zarar gordu yoksa her sene final oynamiyorduk.
Baska bir yerde okudum dursun baskan butceyi arttiralim demis, erden timur olmaz demis, yani sonucta cogunlugu kendi butcesi. Arttiralim diyen kendi kaynak koymus mu mesela.

Kerem Övet'in dediğine göre bonservisi artı yıllık ücreti dee bost'tan gelen bonservisin daha azına gelmiş. Yıllık ücreti de baya düşükmüş.
Yani Dee bost'un kalan yıllık ücreti de duruyormuş bütçede. Yani ikinci transfer için para var. Para varsa da ikinci transfer yapılması da mantıklı olacaktır. Tek başına bu takımın sıkıntılarını çözmez. Russell'ı Trimble rolünde düşünürsek bize şimdi de Dee Bost'un yerini doldurabilecek bir organizatör iyi olabilir.

Antepten Mcintyre'ı çıkartma şansımız olabilir mi? Ya da boşta alınabilecek kim var?

Russell'i madem bu kadar ucuza bağladık, niye Kasım'da kendisi yerine McGee'ye gittik yav. Gel de kanser olma şimdi :(

Valla eğer kulübün hala cebinde parası varsa, basit mantık:
Ennis=Canaan
Russell=Melo
X=Bost
Bizim çok acilinden Bost'umuzu bulmamız lazım. Hemde çok acilinden. Eğer bulunamazsa ne ristic ne de russell transferinin bir manası olur, böyle bir durumda da takım bir sezonu daha hedeflerine ulaşamadan kapatır.
Codi Miller çok doğru bir tercih olur bence.

Bu arada McGee'nin kontratından çıkma gibi bir niyetleri var mı yada böyle bir şey yaşanır mı? Bilmediğimden soruyorum tamamen, yeni bir kısa transferi olursa McGee'nin akıbeti nolur?

McGee den çıkmak pek mantıklı gelmedi. BCL de Mahir'i çıkarıp 7 yabanci yapılır para varsa. Floyd ve Hummer'dan çıkıp bir uzun bir kısa daha alınabilir.

Russell Ennis McGee X Caloiaro X Ristic şeklinde 7 yabancı BCL için bence lüks olur ama.

Ennis ile Canaan bambaşka oyuncular abi. Canaan Euroleague’den gelen ve bizde kalitesini gösterip tekrar Euroleague’e dönen ve dış şut yüzdesi çok çok iyi olan bir oyuncu ama Ennis daha çok içeri drive eden dış atış yüzdesi genelde pek yüksek olmayan bir oyuncu. Russell belki Melo’nun muadili gibi düşünülebilir ama arada çok büyük kalite ve fizik gücü farkı var. Dee Bost kalitesinde bir oyun kurucu bulmak için yine buy-out ödemek zorunda kalacağız bence. Heidegger’in kapalı kontratı yoksa belki onu alabiliriz. Ama Antep’ten McIntyre’ın gelme ihtimalini çok düşük görüyorum.

Umarım Russell’ın dışında olma ihtimali olan transfer de Limoges maçına yetişir ve ilk maça tam kadro çıkarız. Grubun AEK ile birlikte zayıf halkası olarak görülüyor ama Ludwisburg maçını tekrar izleyince geriye düşse de vazgeçmeyen ve disiplini elden bırakmayan bir takım gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam Efes maçından sonra Limoges maçımız var. Pistiolis hocamın Efes maçına hazırlık yaparken bile aslında Limoges maçını düşündüğünü tahmin edebiliyorum. Sonuçta Efes Euroleague takımı ve kadromuz da bu kadar eksik iken yenilmemiz doğal. Bizim için esas önemli kulvar BCL bence.

Ennis ile Canaan bambaşka oyuncular abi. Canaan Euroleague’den gelen ve bizde kalitesini gösterip tekrar Euroleague’e dönen ve dış şut yüzdesi çok çok iyi olan bir oyuncu ama Ennis daha çok içeri drive eden dış atış yüzdesi genelde pek yüksek olmayan bir oyuncu. Russell belki Melo’nun muadili gibi düşünülebilir ama arada çok büyük kalite ve fizik gücü farkı var. Dee Bost kalitesinde bir oyun kurucu bulmak için yine buy-out ödemek zorunda kalacağız bence. Heidegger’in kapalı kontratı yoksa belki onu alabiliriz. Ama Antep’ten McIntyre’ın gelme ihtimalini çok düşük görüyorum.

biliyorum abi oyun tarzı olarak farklılar. ben düz mantık baktım olaya aslında orda vurgulamak istediğim Bost'umuz yok demekti. bakalım bulabilecek miyiz Bost'umuzu. Heidegger içinde Denizli'ye gitmişiz galiba ama hemen reddetmişler bırakmak istememişler. Pek adı geçmiyor ama Alex Perez hamlesine ne derdiniz?

biliyorum abi oyun tarzı olarak farklılar. ben düz mantık baktım olaya aslında orda vurgulamak istediğim Bost'umuz yok demekti. bakalım bulabilecek miyiz Bost'umuzu. Heidegger içinde Denizli'ye gitmişiz galiba ama hemen reddetmişler bırakmak istememişler. Pek adı geçmiyor ama Alex Perez hamlesine ne derdiniz?
Ben basindan beri okeyim Perez’e.Ozellikle bu tip skorer kisalarimiz varken Perez gibi bir yonlendirici 2014-15 sezonu ortasinda Fb’ye katilip F4 yapmalarini saglayan Zisis etkisi yaratir bizim olcegimizde.

Eğer söylenildiği gibi Dee den kazanılan para in hepsi harcanmadiysa biraz da taşın altına el konulup bir saf oyun kurucu bu takımı bcl de çok iddialı bir duruma getirir