2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Russel-Ennis-McGee üçlüsünden neredeyse hiçbirinin oyun kurucu özelliği yok, Ennis içeriye drive eden ve eğer şanslı günündeyse el üstü üçlüklerden sayı bulan bir oyuncu McGee ve Russel zaten birbirinin kopyası oyuncular sadece yaş farkı var. Bu takımda kim oyun kuracak merak ediyorum. Pistiolis bu transfere neden onay verdi anlam veremiyorum. Bize topa yön veren bir oyuncu gerekiyor. Üst düzey olmasa da 1 tane daha guard transferi gerekiyor.

Yani Komisyoncu mu diyorsun ?:) Zamanında Halil Üner'e derlerdi %10 Halil mi öyle bir şey
Şimdi Beobasket dediğin şirket zaten en büyük menajerlik şirketi oradan iyi oyuncuları getirmek önemli olan, ee o da bütçe meselesi biraz. Bu arada hangi şirket olursa olsun tek şirketten transfer yapılmasına elbette karşıyım ama Mahmuti konusunda söylenenler bana biraz hurafe gibi geliyor.
Oktay Hocanın menajeri Miško Ražnatovićti o dönem ve avrupalı oyuncuların genelinin menajeri Miško'ydu. Hatta hatırladığım kadarıyla Ergin hoca zamanında da Miško'dan oyuncu almaya devam ettik.

Oktay Hocanın menajeri Miško Ražnatovićti o dönem ve avrupalı oyuncuların genelinin menajeri Miško'ydu. Hatta hatırladığım kadarıyla Ergin hoca zamanında da Miško'dan oyuncu almaya devam ettik.
Songaila yerine Savovic’i transfer etmişti. Belki o transfer yerine daha düzgün bir 4 numara transfer edilseydi Oktay hoca için çok çok farklı hikayeler yazılacaktı. Bizim gruptan çıkan iki takım final oynadı ve final Sinan Erdem salonundaydı. Mükemmel savaşçı bir takım vardı ve tek eksiğimizi tamamlayamamıştık.Bu transferi bize yaptıranda yanlış hatırlamıyorsam bu bahsettiğiniz sırp menajerdi.

Mahmiti'nin Savovic ve bazı Amerikalı guard tercihleri Shumpert 'ı 4 oynatma ısrarı; Ataman'ın fazla transfer odaklı olması inanılmaz maliyete Russ Smith tercihi sakat meşhur maliyetli oyuncu tercihleri. Pembe gömleklinin cebinden çok az para koyarak her şeye burnunu sokması. Kısaca transfer ve idari teknik yapılanmayı bir kişiye bırakmayacaksın. Her eski ünlü basketbolcu, camia evladı vs diye bakmamak lazım. Profesyonel kimin hangi konuda iyi olduğu görevi belli olan bir yapı kurmak lazım illa transfer hatası olur. Ve herkesin egosu vardır artısını görür eksisini görmez insan, hata yapmayan yok ama hatasını kabul eden egosuz çalışkan basketbolu gerçekten seven disiplinli profesyonelerle calısmak lazım.

Teknik idari ekibe makyaj değil gerçekten işini iyi yapacak birkaç isim eklemek lazım. Cenk Akyol henüz acemi bir yardımcı koç. Turgay Beyin yanıma üstüne altına iyi bir idareci daha lazım.

Mahmiti'nin Savovic ve bazı Amerikalı guard tercihleri Shumpert 'ı 4 oynatma ısrarı; Ataman'ın fazla transfer odaklı olması inanılmaz maliyete Russ Smith tercihi sakat meşhur maliyetli oyuncu tercihleri. Pembe gömleklinin cebinden çok az para koyarak her şeye burnunu sokması. Kısaca transfer ve idari teknik yapılanmayı bir kişiye bırakmayacaksın. Her eski ünlü basketbolcu, camia evladı vs diye bakmamak lazım. Profesyonel kimin hangi konuda iyi olduğu görevi belli olan bir yapı kurmak lazım illa transfer hatası olur. Ve herkesin egosu vardır artısını görür eksisini görmez insan, hata yapmayan yok ama hatasını kabul eden egosuz çalışkan basketbolu gerçekten seven disiplinli profesyonelerle calısmak lazım.

Teknik idari ekibe makyaj değil gerçekten işini iyi yapacak birkaç isim eklemek lazım. Cenk Akyol henüz acemi bir yardımcı koç. Turgay Beyin yanıma üstüne altına iyi bir idareci daha lazım.
Abi bu Russ Smith'e 1,5 k vermiştik galiba.

Bu arada Turgay Zeytingöz'ün yaptığı transferlerden bir çıkarı olduğu mu ima ediliyor? Açıkçası ben bundan da pek emin değilim. Kolaya kaçıp tanıdığı oyuncuları getiriyor olabilir ama kendisine bir çıkar sağladığını sanmıyorum. Ayrıca transfer ne yalnızca hocaya ne de yalnızca genel menajere bırakılmalıdır. Sonuçta para harcıyorsun çakıl taşı değil.

Ben bir taraftar olarak x oyuncuyu y oyuncuyu isteyebilirim fakat bu transferler belli aşamalardan geçilerek yapılıyor olmalı. Yani aman taraftar istiyor, istatistikleri de iyi alalım mantığıyla yaptılarsa transferi bu kumarın sonunda ikisi de koltuklarını kaybedebilir.

Abi bu Russ Smith'e 1,5 k vermiştik galiba.
850k diye hatırlıyorum. Aynı sezon larkin 900k'ya baskonia ile imzalamıştı.
Russ Smith bence o dönem alınabilir bir riskti. Hem hoca kendisini kullanamadı hem de Russ kafa olarak sıkıntılı görünüyordu.
ama zaten kolej kariyerine potansiyeline vs o yatırım yapıldı. Sonuç olarak dezavantajlı fiziğine rağmen 47.sıradan draft edilmiş bir oyuncuydu ve kendisiyle ilgili bir beklenti vardı.

Ben Oktay hoca ile Turgay beyin benzetmesini
Oyuncu araştirma yapmamalarini benzettim

Miskoda kim var anlaşalim
Banvitte kim vardi hadi getirelim

Parasal en ufak bir niyet belirtmedim.

Kendi niyetlerinizi kalbinizden geçenleri Köyün delisi dogrulari diyince üstünden ima etmeyin.

Misko zamanin 1 numarasi diye bütün yabancilari ondan almamiz gerekmiyor.

Kaldiki 1 numarali menejer herkesden fazla komisyon ister.

Turgay Bey Banvite aldiğı her oyuncu Galatasaraya'da almak zorunda degil

Kişi kendinden bilirmiş işi

Son düzenleme:
Russell transferi istanbul takımı için yapılabilecek en tehlikeli transferdi tabiiki yine biz başardık bunu... Umarım kafasını toparlamıştır burda kızlar ve gece alemi onu tekrar yoldan çıkarmak için çok müsait çünkü...

Yeni Alinan Guard Bende Malik Dixon havasi yarrati biraz sokak Basketbolu vari biraz boş birakirsan şut atar biraz ağır kalırsan geçer gider.

Malikde ince undersize oyuncu idi Yeni Gelen arkadaşta.

Dee'ye oranla daha keskin şutu var gibi ama içeriye girerken daha güçsuz Dee 'ye göre

1.5 senelikmis anlasma Hayirli olsun

Son yıllarda Shane Larkin, Carson Edwards, Markus Howard (farklı özellikleri öne çıkanlar tabii ki vardır.) gibi oyuncular Avrupa'da tercih edilirken, bizim de Daron Russell tercihimiz anlaşılabilir. Topa yön verme konusunu ya Ristic'i sisteme dahil edip iç-dış ikili oyunları ve ekstra paslarla çözeceğiz, ya topa yön veren bir atlet bir kısa alacağız, ya da ki bu en tehlikesi; üç sayılık çizgisinin gerisine dizilip sıra geldikçe şut atacağız... Hayırlısı diyelim.