#11 Nathan Jawai

Anlaşmasının 1 artı 1 olması ve opsiyonunun da bizde olması sevindirici bir durum. Beğenirsek ki inşaAllah aynen böyle olacak uzatîriz sözleşmesini. İhtimal vermiyorum begenmezsekte devam etmeyiz. Hayirli olsun tekrar. Allah utandirmasin inşaAllah...

Şut yüzdesi olarak Euroleague'de 2. olduğunu söylemek gerek.Topla az oynayıp aldığı topları çok çok iyi yüzdelerle bitiren bir pivot.Şutu yok eleştirileri gelebilir ama adam yüzde 70 saha içi isabet oranı bulmuş bir şekilde.Ndong'un Euroleague oynadığı sene yüzdeleri 40-50 civarı.Çok daha yüzdeli oynamış mesela Ndong'tan.İlla saha içi isabetlerinin orta mesafe şutu üzerinden olması gerekmez.Adam çok daha yüzdeli olacağı başka yollar bulmuş kendine

Bence çok çok iyi transfer sakatlık sorunu yoksa

Geçen sene Euroleague Beşiktaş maçı öncesi ısınmalarda potayı tuzla buz etmişti bu arkadaş. Hayırlı olsun.

Bu arada altını çizelim, Jawai Sofo kadar ağır değildir. Sofo bildiğiniz tanktır ama Jawai kalıplı olmasının yanında çabuktur da.

Barcelona-FB Ülker maçında bastığı iki smaç vardı yazdığım şeye örnek olarak, videosunu bulabilirsem eklerim.

Ortalıkta şubeyle ilgili çeşitli haberler varken, bu transferin pazar günü açıklanması ilginç oldu. :)

Jawai şahsen çok sıcak baktığım bir oyuncu değildir ama bu dakikadan sonra hayırlı olsun demek düşer, inşallah bu formayla çok başarılı olur.

Jawai ile ilgili iki ufak dip not, Euroleague'in sitesinde transfer duyurulurken de verildi;

* Performansı 40 dakikaya vurulduğunda Euroleague'in ribaund lideri, << 12.04 ribaund >>

* Yine performansı 40 dakikaya vurulduğunda Euroleague'in en verimli dokuzuncu oyuncusu, << 23.5 verimlilik puanı >>

Jawai ile ilgili iki ufak dip not, Euroleague'in sitesinde transfer duyurulurken de verildi;

* Performansı 40 dakikaya vurulduğunda Euroleague'in ribaund lideri, << 12.04 ribaund >>

* Yine performansı 40 dakikaya vurulduğunda Euroleague'in en verimli dokuzuncu oyuncusu, << 23.5 verimlilik puanı >>

Ribaunt istatistiğine baktım ve 1. olduğunu gördüm.Paylaşmak için girdim ve benden erken davranmışsın.Çok önemli bir detay dakikasına göre Euroleaguede ribaunt lideri olması

Ayrıca şut yüzdesinde de Eurolaegue 2.si

Adamı övmek için yer arıyormuşsunuz gibi geliyor.Gittiği hiçbir takımda çift hanelerde sayı ortalaması yok, iri fiziğinden dolayı sahada hiçbir takımda uzun süre kalamamış bir oyuncu.Kazan senesinde bile Barcelona serisi hariç vasat performans sergilemiş.

Hayırlı olsun umarım sağlklı başarılarla dolu bir sezon geçirir.
Diğer yandan Jawai'nin olumlu ve olumsuz yönleri olacak. En önemlisi kalıplı uzunları savunurken sorun yaşamayacağız. Keşke yanına Dorsey gibi atletik bir uzun da alabilseydik muhteşem olurdu.

Bir N'dong katkısı beklersek, beklenti boşa çıkmış olur. Ama iyi oyuncudur. hayırlı olsun. 4 numaraya Erceg gelirse, büyük sorun olacak özellikle 4-5 numarada geriye gitmiş olacağız, 1 oyuncuya buy-out ödeyecek kadar bütçe yok mu diye merak ediyorum. Spanoulis için özel bütçe üretiyorlardı ya hani..

Jawai kalıbına göre şaşırtıcı derecede atlet bir oyuncu ben şahsen Carlos ile çok iyi bir uyum sağlayacaklarına inanıyorum. Yeni sezonda Carlos&Jawai Pick and roll oyunları temel hucum silahımız olacaktır bence.

Ayrıca 30 dakika süre alabilecek bir oyuncu değil bu da Furkan'a Ergin hocanın ne denli inandığının göstergesidir kanımca.

Neresinden bakarsak bakalım bence beklentilerin altında kalmış bir transfer gibi gözükse bile çok iyi transfer yaptık.

Jawai kalıbına göre şaşırtıcı derecede atlet bir oyuncu ben şahsen Carlos ile çok iyi bir uyum sağlayacaklarına inanıyorum. Yeni sezonda Carlos&Jawai Pick and roll oyunları temel hucum silahımız olacaktır bence.

Ayrıca 30 dakika süre alabilecek bir oyuncu değil bu da Furkan'a Ergin hocanın ne denli inandığının göstergesidir kanımca.

Neresinden bakarsak bakalım bence beklentilerin altında kalmış bir transfer gibi gözükse bile çok iyi transfer yaptık.

abi bence bu alınacak 4 numaraya göre değişebilir, eğer daha iyi bir 4 numara alırsak Jawai'nin neden alınmadığı sorgulanmaz ama Erceg-Jawai düşündürücü olabilir 2 tane sakatlıktan çıkmış oyuncu transferiyle başlayacağız sezona. Tabi Erceg, Mart ayında iyileşti ama..

jawai barcada daha çok rol oyuncusuydu, fazla kullanılmıyordu opsiyon anlamında, ama bizde onu besleyecek arroyo var hemde bizde daha çok top kullanabilecek.

Jawai geçen yıl gelse kesinlikle çok iyi bir transfer diyebilirdim, ancak bu yılki beklentilerle doğru orantılı olarak çok üst seviye bir transfer olarak görmüyorum.

Kesinlikle faydalı olacaktır ama hedef ve beklentileri ne kadar karşılayacağı konusunu zaman gösterecek.

Sakatlık sorunu olmasa Kleiza ne pahasına olursa olsun derdim ama 2 yılın 16 ayını sakat geçirmiş adam. 2010 Dünya Basketbol şampiyonasında mükemmeldi, ve turnuva takımına seçilmişti yanılmıyorsam.

Ayrıca sadece 4 oynayabilecek Erceg'e göre 3-4 oynayabilen Kleiza takım rotasyonu açısından daha aranan kan gibi sanki.Malum Domercant'da sakatlıktan çıkacak ve yine sakatlanabilir. Kleiza gelir ve sakatlanmazsa 3 rotasyonuna da katılabilirdi.

Ama PF olarak Avrupa da çok daha iyiydi performansı öncesinde tabi.

Jawai ise dendiği gibi 4 numaraya daha büyük bir ismin alınması şartıyla bence faydalı bir transfer olacaktır.