#14 Eleonora Lo Bianco

Ben acmaliydim bu basligi.Hayirli olsun takimimiza.Rabbime sukurler olsun Lo Biancoyu Galatasaray formasiyla seyredecegiz.

Lo Bianco takimimiza gelirken kariyer planlamasi bahanesi yaparak korkakliklarindan ve sorumluluk almaktan kacarak takimimiza gelmeyenler ilerde cok pisman olacaklar.Galatasarayda oynamanin ayricaligini cok yakinda ogrenecekler.Galatasarayli olarak anilmak omur boyu bir degerdir.Vakifli ve Eczacili olarak voleybol camiasi icinde kucuk bir kitlenin hafizalarinda kalirsiniz ancak.Biz sirket degil spor klubuyuz.Onlardan oncede vardik onlardan sonrada olacagiz.

İşte bu. Lo Bianco Galatasaray'da, Lo Bianco Galatasaray'da, Lo Bianco Galatasaray'da, söylemesi, bu iki ismin yan yana gelmesi bile güzel. Bir yıllık olmaması çok daha güzel.
Leo hem çok iyi bir pasör hem de çok özel bir oyuncu. İtalyan voleybolu için sembol bir isim,onu İtalya'dan nasıl kopardık bilmiyorum ama iyiki kopardık.
Hoş geldin Leo diyelim, sakatlıksız, başarılı ve en önemlisi de bazı oyuncularımızdan dolayı sabır dolu bir sezon diliyorum sana...

B_d90b0353fe778b62cba10d6cf1c9b4d4.jpg

B_7a223bbbbecb13779dfde586a67d1f0b.jpg

B_4ae3a82e29f44f725b1d5873f6be7a3c.jpg

Deniz Hakyemez kara kara düşünüyormuş, ben şimdi ne yapacağım diye :)

Galatasaray Spor Kulübü'nün bu yaz yaptığı en sevindiğim transferi olabilir. Şimdi işte voleybol maçlarımıza gitmeyenler ciddi ayıp etmiş olurlar bu yıldızlara.

İlk açıklamaları:

İtalya’daki son sezonunun her birinde en az bir şampiyonluk kazanan İtalyan yıldız, çok iyi bir sezon geçireceklerinin sözünü vererek, “Umuyorum takımımızın kupalar, şampiyonluklar kazanması için en iyi performansı sergileyeceğim. İtalya’dayken de Galatasaray’ı tanıyordum. Çok önemli bir takım” diye konuştu.

Kısa bir süre önce ameliyat olmasına rağmen voleybola yeniden dönen Eleonora Lo Bianco, şu an için herhangi bir sorun yaşamadığını ve kendisini oldukça iyi hissettiğini sözlerine ekledi.

Kariyerini de koyalım sayfaya:

Eleonora Lo Bianco (22 Aralık 1979 / İtalya)

Özellikleri:
Boy: 172 cm.
Kilo: 70 kg.
Pozisyon: Pasör
Blok yüksekliği: 273 cm.
Smaç yüksekliği: 287 cm.

Oynadığı Kulüpler:
Pallavolo Omegna İtalya 1994-1995
Eme Pallavolo Omegna İtalya 1995-1998
Club Italia (ulusal takım) İtalya 1998-1999
Volley Busto Arsizio İtalya 1999-2000
Mirabilandia Teodora Ravenna İtalya 2000-2001
Starfin Ravenna İtalya 2001-2002
Monte Schiavo Banca Marche Jesi İtalya 2002-2005
Foppapedretti Bergamo İtalya 2005-2011
GALATASARAY Türkiye 2011- ...

Başarıları:

1999-Avrupa Şampiyonası-Bronz madalya.
2001-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.
2001-Akdeniz Oyunları-Altın madalya.
2002-Dünya Şampiyonası-Altın madalya.
2004-World Grand Prix-Gümüş madalya.
2005-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.
2006-World Grand Prix-Bronz madalya.
2007-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Foppapedretti Bergamo.
2007-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi pasör-Foppapedretti Bergamo.
2007-World Grand Prix-Bronz madalya.
2007-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.
2007-Dünya Kupası-Altın madalya.
2008-World Grand Prix-Bronz madalya.
2009-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Foppapedretti Bergamo.
2009-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.
2009-Avrupa Şampiyonası-En iyi pasör.
2009-World Grand Champions Cup-Altın madalya.
2010-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Foppapedretti Bergamo.
2010-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi pasör-Foppapedretti Bergamo.

Bu transferde emeği geçen herkese,sponsorumuz Mp'ye çok teşekkür ediyorum.Gelmiş geçmiş en iyi pasörlerden biri Lo Bianco.Umarım uzun yıllar boyunca izleriz bu büyük efsaneyi.Galatasaray arması da çok yakışmış kendisine.

O zaman MP ne işe yarıyor voleybolda?

Türk oyunculardan yıldızları alamadık, yabancı yıldızları kendi imkanlarımızla aldık. Sponsor ne iş yapar?