#14 Eleonora Lo Bianco

Gerçekten çok önemli bir oyuncu , çok iyi katkılar yapacaktır.

Yalnız şunu unutmamak gerekir bayan voleybolda başarı istiyorsak çok iyi yerli oyuncularımızın olması lazım. Bizim yerli oyuncularımız pek iyi değil. İyi yerli oyuncuları toplamak için en az 2 sezon geçmesi lazım. O zaman Lo Bianco felan kalacak mı o da önemli bir soru

Gerçekten çok önemli bir oyuncu , çok iyi katkılar yapacaktır.

Yalnız şunu unutmamak gerekir bayan voleybolda başarı istiyorsak çok iyi yerli oyuncularımızın olması lazım. Bizim yerli oyuncularımız pek iyi değil. İyi yerli oyuncuları toplamak için en az 2 sezon geçmesi lazım. O zaman Lo Bianco felan kalacak mı o da önemli bir soru
2 sene geçmesi gerekmiyor bence. Eğer bir yatırım olcaksa gelecek ilk isim Neslihan Darnel olur ve o geldikten sonra diğer türkleri almamız kolaylaşır.

O zaman yeni sponsor lazım. Hala isimleri takımızda yazıyor! Çok profesyonelce yönetiliyoruz maşallah! Kötü gidince biz Basketbola yatırım yapacağız diyebiliyorlar. Bu nedir ya

2 sene geçmesi gerekmiyor bence. Eğer bir yatırım olcaksa gelecek ilk isim Neslihan Darnel olur ve o geldikten sonra diğer türkleri almamız kolaylaşır.

Bu işlerin hakikatten bu kadar kolay olduğunu mu zannediyorsun sevgili Berkan ?
Ver parayı al oyuncuyu... Artık çark böyle dönmüyor maalesef.
Transfer sezonunda birçok yerli isimle görüşüldü olmadı, gelmek istemediler. " Galatasaray´lıyım" diye twitterda, facebookta yazan oyuncular, bağlı oldukları klüplerin benchini eskitmeyi çok seviyorlar olsa gerek anlaşmalar olmadı. Şubenin bana ve çoğu kişiye göre de yerilecek tarafları var mesela Deniz ile sözleşme uzatmak gibi.

Bir yerden başlamamız güzel.En azından benimseyebileceğimiz bir takım olacak sahada.İlk 3'ü duruma göre zorlayabiliriz,en azından kafada 3-0 bitmez maçlar.

Lo Bianco dünya voleyboluna yön veren İtalya'nın göz bebeğidir. Yapacakları bir yana voleybol kamuoyunun ilgisinin takımımıza yöneleceği kesindir. Oyunculuğu olarak kısaca kadın voleybolunun Messi'si dersem abartmış olmam sanırım. İstediği yere istediği gibi pas atabilmesi bir yana, oyun zekası, saha içindeki 'koçluğu' ile bir takımın başına gelebilecek en güzel şeylerden biridir. Calderon, Seray ve Selime ile harika hücumlar gerçekleştireceklerine eminim. Yeter ki takım ona ayak uydurabilsin. Kısacası gelin ve Lo Bianco'yu salonda izleyin. Nasıl zamanında, biz voleybolseverler, gidip Gamova'yı izledik, Galatasaraylı olmayan pek çok kişi de Lo Bianco'yu izlemeye gelecektir. Kendisi bildiğim kadarıyla hala İtalyan Milli takımının kaptanıdır ve İtalya'yı ilk kez terk etmiştir.

Lo Bianco'lu bir takımda insan hiç eksik olmasın istiyor. Ancak; orta oyuncu eksiğimiz var. Hücumda etkili bir kadro kurmamıza rağmen savunmada aynı güçte olmayacağız. Aynı zamanda liberoda ve pasörde ben yedek eksiğimiz olduğunu düşünüyorum. Ivana'nın 4. oyuncu olarak kalacağı söyleniyor. Eğer böyle bir şey olursa, bu CEV için ciddi anlamda favori olacağız anlamına geliyor. Peki 3.yabancı kim olacak? Ortayı kim dolduracak? Bu sorular yanıtlanabilirse bu yıl epeyce güzel bir takım izleyeceğimize şüphe yok.

Yanlış zaman yanlış insan..Kaliteli yerli transferleriyle birlikte alınacaktı ki.. Çok çok kaliteli bir isim bu sene katılacağımız Avrupa Kupası'nı alabileceğimize inandıran isim oldu.Hayırlı olsun.

Zaten Neslihan'ın gelmesi 2 sene sürer bize. Daha yeni doğru düzgün yatırım yapmaya başladık bayan voleybola. Dikkat edersen iyi yerli oyuncuların sözleşmelerine 1 2 yıl sürer bizim iyi bir yerli kadro oluşturup komple bir takım oluşturmamız.

Zaten Neslihan'ın gelmesi 2 sene sürer bize. Daha yeni doğru düzgün yatırım yapmaya başladık bayan voleybola. Dikkat edersen iyi yerli oyuncuların sözleşmelerine 1 2 yıl sürer bizim iyi bir yerli kadro oluşturup komple bir takım oluşturmamız.

Geçen sene sponsoru geç bulmasaydık büyük ihtimal Neslihan takımda olurdu diye düşünüyorum, eşinden dolayı olası bir yatırımda ilk gelecek bayan voleybolcu o bence. Bu sene Gözde ve Özge sözleşme yenilediler takımlarıyla ve Galatasaraylı bu sporcular, onları kapabilirdik. Ama maalesef bu 2 sene boşa gitti. Yazık oldu.

Lo Bianco transferinin bile tadini cikarmiyoruz.Tadini cikaralim Calderon ve Lo bIancodan bahsediyoruz.Onlar istesin her sey mumkun.Yeterki genc oyuncularimizda Lo Biancoyla oynamanin degerini bilsinler.Turk oyunculari alamadik diye yabancilarida vasat tercih edelim mantigi asil kucuk dusunmektir.Tuirk oyuncularida gozunuzde buyutmeyin Neslihan disinda ben bir TUrk oyuncu maci alir goturur diyebilecegim bir oyuncu yok.Selimeye,Seraya,Gokcene,Fundaya buyuk gorev dusuyor.Deniz sende oyle bir oyun sergileki hepimizi utandir tum elestirilerimizi yedir bize.Bianco gibi pasor olsaydi bende oynardim de.

‘Gelin zirveye beraber yürüyelim’

VATAN’a konuşan Lo Bianco, 'G.Saray’ın büyüklüğü beni etkiledi..'

010720110127274660373_2.jpg

Dünyanın en iyi pasörlerinden biri olarak kabul edilen İtalyan yıldız Eleonaro Lo Bianco arkadaşımız Murat Yücekök ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

G.SARAY’IN Foppapedretti Bergamo takımından kadrosuna kattığı dünyanın en iyi pasörlerinden Eleonaro Lo Bianco, Türkiye’deki ilk röportajını VATAN’a verdi. Kariyerindeki 6 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalyayla ismi ‘madalya koleksiyoneri’ne çıkan İtalyan yıldız, sarı kırmızılılarla ilk görüşmelerin şubat ayında başladığının altını çizerek şunları söyledi:

“Artık ülke dışına çıkma zamanım gelmişti. G.Saray’ı seçmemde Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olmaları ve ligin kalitesi önemli oldu. Taraftarlarımızla zirveye ilerleyeceğimizi düşünüyorum. 1+1 yıllık sözleşme imzaladık fakat bu 2 olur hatta 3-4 olur, burada kalmak isterim.

‘F.BAHÇE’Yİ YENMEK YETMEZ’

G.Saray-F.Bahçe rekabetinden haberim var. Ancak ben sadece F.Bahçe’ye karşı değil her takıma karşı başarılı olmak istiyorum. Eski takım arkadaşım Poljak’la gelmeden önce konuştum ve bana G.Saray’ın ne kadar büyük bir takım olduğundan bahsederek Türkiye’ye gelirsem bana çok yardımcı olacağını söyledi.

EN beğendiğim oyuncular smaçör olarak Natasha Osmokrovic, orta oyuncu olarak Maja Poljak ve komple bir oyuncu olan Aguero. Türk oyuncu olarak ise Neslihan Darnel’i çok beğeniyorum ayrıca pasör Naz Aydemir de bence Türk voleybolunun geleceği...”

Bianco güzel konuşmuş. Yalnız bu Poljak GS'a gelsin Voleybola kombine olurum kesin. Duruşu dışında oyunculuğunu da çok beğeniyorum.

Normalde böyle bir cümle Oyunculuğu dışında, duruşunuda çok beğeniyorum olması gerekirken söz konusu Poljak olunca :) böyle istisnalar yaşanabiliniyor :)

:)) Haklısın Burak. Ama alttaki mesajlarda Pljak'ın duruşundan bahsetmişler. Bende ona istinaden söylediğim için öyle garip olmuş.

Volaybol branşında ciddi anlamda atılım olduğu belli. Voleybol tüm spor dalları arasında en az bildiğim hatta bilmediğim diyecek kadar az bilgi sahibi olduğum bir spor dalı ama bana Voleyboldan yabancı 5 isim say deseler Calderon ve Le Bİanco'yu kesin sayarım bu 5 içinde. Bu yüzden seviniyorum. Benim gibi az bilen biri bile biliyorsa Voleybol sevdalısı GS'lıların içi kıpır kıpırdır. Bu ikiliye seneye Nesli ve yerli olmuş bir Poljak katılırsa takımı ilerletiriz diye düşünüyorum. Bİanco'nun verdiği röportaj da bu arada epey düzgün:)