2005-2006 Takım Kadrosu

bildigim kadarıyla 4. yabancıyıda alcaklar ama nezaman alırlar nereye alırlar daha belli diil pasco olabilir bu 4. yabancıyı lig basladıktan sonrada getirebilirler

barış ermiş efes'te 12. adam bizde nasıl 12. adam olur?...

yabancılarımızı bilmiyorum ama en azından sezon başlamadan gelmiş olmaları çok iyi...yıllardır hep sezon başında getirirdik...

şimdi tek sorun maddi sıkıntılar kalıyor...oyuncularımızın takımı terketmesine kadar götüren olaylar bu sene olmazsa efes,ülker,fener,beşiktaş tan sonra karşıyaka ile beraber zorlarız...

Fena olmayan bir kadro oluştu gibi.Maddi sıkıntı yaşamazsak rahat bir sezon geçiririz.Ama olay yine maddiyatta bitiyor. :(

bence hem iceri hem disarı iki oyuncu lazım bunlardan biri yabancı diyeri 1.sınıf bi turk olursa iyi olur cunku kaderimiz surekli yabancıların elinde olmamalı o yuzden birinci sinif bi turk bize cok katkı saglar

Su anki kadroya bakarsak:

PG: 1 numaraya alinan Malik Dixon kagit uzerinde gayet iyi gozukuyor, Israil ligi'ndeki ortalamalari da gayet tatminkar. Israil Ligi'ndeki 25 sayi civarindaki ortalamasi ve asist rakamlari da fena olmayan istatistigi, takimi idare etmek disinda skora da ciddi katki saglayacagini gosteriyor. Mac icinde 10 dk kadar Dixon'i dinlendirmek ve gerektiginde cift guarda donmek icin yedek PG olarak Ismet bence yeterli, bu sansi almayi da fazlasiyla hakediyor. Umarim bu yil Ismet cikis yapan oyunculardan biri olur. Maddi problemler veya istenmeyen bir sakatlik yuzunden Dixon'i kaybetmezsek, yaninda Ismet ile birlikte bu pozisyonda bir sorun yasayacagimizi sanmiyorum

SG: 2 numara icin alinan De Sean Hadley'i herkes cok methediyor, CBA istatistikleri de gerek hucum, gerek ise savunma yonunden cok umit verici. Mac icinde kendisini dinlendirmek icin kisa surelerde Gokhan bu pozisyonda oynayabilir veya Ismet'i oyuna alip, Dixon 2 numaraya kaydirilabilir. Kisacasi Hadley beklendigi gibi cikar ve yine maddi sebepler veya sakatlik yuzunden kendisini kaybetmezsek bu pozisyonda da herkesle kapisabiliriz gibi duruyor.

SF: Iste bence bir takimin en onemli mevkilerinden birisi ve bzim de en zayif oldugumuz yer. 3 numarada oynamaya aday oyuncularimiz Valentin Pastal, Semsettin ve Gokhan Ucoklar.

Valentin Pastal bir suredir hem Efes'in, hem de milli taki idarecilerinin yatirim yaptigi bir oyuncu. Gectigimiz yaz (Efes'te hic sure almamasina ragmen) A milli takimda da epey sure aldi. Ancak su ana kadar bir turlu kendisinden beklenen cikisi yakalayamadi. Bu sezon kendisi icin bence son sanstir: ya kendisinden beklenen cikisi yapar ve tekrar milli takim kadrosunda Hidayet'e bir alternatif olur (ki milli takimin da boyle bir oyuncuya cok ihtiyaci var, Hido disinda gercek bir 3 numara yok kadroda), ya da yuksek potansiyeli olup da bu potansiyele ulasamayan oyuncular kervanina katilir. Butun temennim bu sene arzu edilen cikisi yakalamasi ancak, acik soyleyeyim, bu konuda pek de umutlu degilim. Son 2 sene icinde Cihad Sahin'in (ki Cihad da Ulker'in 3 numara icin potansiyel olarak gordugu ve yatirim yaptigi bir oyuncuydu) yaptigi katkidan daha fazlasini yapmasini beklemiyorum.

Gokhan Ucoklar ise "potansiyeline ulasamamis yetenekli oyuncular" kulubunun duayen baskani sayilabilir. Kendisini taniyanlar iyi ve uyumlu bir oyuncu oldugunu soylerler hep. Ama ben kaybettigi her top sonrasi veya el uzerinden cekince kacan her sut sonrasi hakeme bakan ve faul bekleyen bu tarz oyunculari pek sevmiyorum. Gokhan, Kolej'den ilk geldiginden beri bu aliskanligindan vazgecemedi, bir turlu oyununu sertlestiremedi. Ustelik benchden gelince psikolojik olarak cok dusuk halde oyuna giriyor ve bu durumda da sutlarindaki yuzde cok dusuk kaliyor. (bu arada Gokhan'in bu verimsizliginde belki biraz da pay bizim takimda. Neticede Galatasaray'a geri donmeden once Tekel'de oynadigi sezon hic fena degildi). Ama sonuc olarak Gokhan'dan bu pozisyonda ilk 5 olarak faydalanacagimizi sanmiyorum, benchden gelince de sadece diger oyunculari birkac dk dişnlendirmek disinda bir katki yapmasini beklemiyorum.

Semsettin ise basli basina bir konferans konusu. Ne kit basketbol bilgisinin, ne de karakter yapisinin Galatasaray'da oynamaya layik oldugunu dusunmuyorum (gerci boyle koca boyle oyuncu yakisir ama neyse!).

Bu kadronun zayif noktasinin bu pozisyon oldugunu dusunuyorum.

PF: Uzunlar konusunda pek sorun yasayacagimiz sanmiyorum. Elimizde 4 numara olarak kaptan Burak gibi benchten de gelse takima katki verebilen hirsli bir oyuncu ve aslinda potasiyeli yuksek olup da o potansiyele ulasmamis Huseyin Demiral gibi 2 oyuncu var. huseyin'den ben hala umutluyum, uzun suren sakatliklar yasadi ama hala basketbol milli takimi kadrosunda dusunulebilen bir oyuncu. Diger uzunlari dinlendirmek icin fazlasiyla yeter ama eger iyi bir sezon gecirirse bundan cok daha fazla katki saglayabilir.

Bu 2 oyuncu disinda, eger Allred de bahsedildigi gibi 4 numara olarak da gorev yapabiliyorsa bu pozisyonda da hic sorun yasamayiz gibi duruyor.

C: 5 numarada elimizde Fatih ve Allred gibi 2 uzun var. Ustelik Allred 4 numara da oynayabiliyorsa, bu iki oyuncudan ayni anda da faydalanabiliriz (ki muhtelemel bu ikili ilk 5 baslar). Bu sekilde de cok kalin ve saglam bir pota altina sahip oluruz. burada belirleyici iki etken var bence: birincisi Allred'in kolejlerdeki 17 sayi 12 rib. istatistikleri guzel de zayif bir kolej ligi ve zayif bir okulda bu istatistikleri yapmis. umarim TBL'de de verimli olabilir.

Ikici konu da Fatih'den ne kadar sure faydalanabilecegimiz. Fatih cok cabuk faul problemine girebiliyor, uztelik uzun suredir pek fazla zaman alamadi. Oyun kondiyonu ve faullerini dengeli kullanirsa pota altinda cogu takima baskin olmamizi saglayabilir. Ama her kosulda Allred, Fatih, Huseyin, Burak dortlusuyle cember altinda sorun yasayacagimiz sanmiyorum.

Bu durumda kafamdaki soru su: Eger 4. yabanciyi alacaksak hangi mevkiye almaliyiz? Forumda okuduguma gore 4 numara icin bir oyuncu deneniyormus ama bence esas eksigimiz 3 numarada. Ote yandan eger 3 numaraya bir yabanci alirsak, gecen sene yasadigimiz rotasyon sorununu yine yasayacagiz, 4 yabancinin da mevkileri farkli oldugu icin her yabanci oyuncu degisikliginde birkac oyuncuyu bir arada degistirmek zorunda kalacagiz (ki bu gectigimiz sene istikrarsizliktaki sebeplerden bir tanesiydi bence). Bu sebeple bence su an icin 4. yabanci alinmayip, duruma gore ilerleyen haftalarda bu oyuncu ve pozisyonu belirlenmeli diye dusunuyorum.

Sonuc olarak bu kadro ne yapar? Acikcasi bilemiyorum. Uzun sure sessiz kalinan bir transfer donemi sonrasinda son dakika hamleleriyle bence hic fena olmayan bir kadro kuruldu (acikcasi bu kadroyu beklemiyordum). Cafecrown ile yapilan anlasma saysinde artik sezon icinde maddi konularda sorun yasamayacagimizi umuyorum. Bu durumda is artik Halil Uner'e ve oyunculara kaliyor. Umarim Halil Uner son 2 sene icindeki basarizliktan kendisine de ders cikartmistir (hic sanmiyorum ama umit dunyasi iste!). Bazi oyuncular (Valentin, Ismet) da bu sene cikis yakalayabilirse iyi bir sezon yasayabiliriz. Ilk 6 icinde olmak beni sasirtmaz, bunun ustu cok buyuk basari olur.

bence su an kadroda gereksiz sisirme var farkındaysanız hereksi iki adam diyor bir tane guard bi tane de dısarıda oynayacak 3 nuamra da flan sayı atacak bir oyuncu ama su an kadroda 11 kişi var bana kalırsa son alınan valentin üzülerek soyelmek zorundaıym gereksiz bir transfer oldu o alındığına gore buraya adam alınmayack ne yazıkki o zman tek mevki guard eğer türk guard bosta varsa buan yonelemliyiz am bosta biri varmı bilmiyorum boylece yabncı olunca ortaya cıkan aynı anda oynatma problemide olamz ve halil üner istediği zaman iki oyun kuruuc oynatabilir bi de burada barıs ermis'in adı geciyor ama ben karsıyım milleltin oynamyan bu akadar adamıyla isgitmez bize burada tecrübeli biri lazım ornek vermek gerekirse iki üç sene onceki yiğit abi gibi ama su an boyle bir isim aklıma gelmioyr

bencede tam tersi valentin gayet iyi bi transfer bence sen valentini yeterince izlememissin adamın her basketci gibi oynamaya ihtiyacı var bole genclere deger verilmesse sen yeni kerem tuncelilir kemal tunceliler filan bekleme bnce bu takımdan bir kisi gonderilip bi disa bide ice iyi oyuncular alınabilir

biglion' Alıntı:
bencede tam tersi valentin gayet iyi bi transfer bence sen valentini yeterince izlememissin adamın her basketci gibi oynamaya ihtiyacı var bole genclere deger verilmesse sen yeni kerem tuncelilir kemal tunceliler filan bekleme bnce bu takımdan bir kisi gonderilip bi disa bide ice iyi oyuncular alınabilir
valla sen valentini nerede izledin bilmiyorum am kendisini bne sadece usa karsında azıcık gordüm genc millileri faln da takip edemiyorum adam anca orda oynamıstır

20lerindeki admlarda genc millilerde oynar zaten tanjeviç gibi tecrubeli bi adamda onu milli takıma cagrıyosa yorumlarından once biraz dusun ve biraz daha yumusatarak elestir??? sonucta kimse oyuncuya yıllık para vermeye klubune yalvarmaya mecbur diil

éé arkadaşlar transferler yapıldı yterli sayılır artık bize düşen liglerin açılmasını beqleyip maçlarda desteqlerimizi esirgememk ..
Ligler ne zamn başlıyo arkadaşlar???

eee ozaman hayırlısı ligler baslasın takım iyiye gider issallah bizde gecen sene bjklıların yaptıgı gibi takımla butunlesir onu yanlız birakmayız hic biyerde zaten maclarda tribunlerin dolu oldugu gorunce bu olay deplasmandaki seyirci sayısınada yansır

biglion' Alıntı:
20lerindeki admlarda genc millilerde oynar zaten tanjeviç gibi tecrubeli bi adamda onu milli takıma cagrıyosa yorumlarından once biraz dusun ve biraz daha yumusatarak elestir??? sonucta kimse oyuncuya yıllık para vermeye klubune yalvarmaya mecbur diil
abi yi güzel adama da para veriyoruz da yarım yarım iki tne olacağına gokhan valenitn gibi mesela bi tane olsun tam olsun diyorum bi de tanyevicin cağırmasdına da takılmamamk lazım cünü gecen sene herkesi cağırdı bu sene izlemdim turnuvayı ama akdeni z oyunlarında bu arkadas da havlu sallamıs ama bu kadar iy diyorsan bir izleyelim gorelim deriz bu takım da o kadar kötüler gordük ki bir valentin cok koymaz daha

abi tabi izlemek lazım adam 1 yıldır adam gibi oynamıyo ben bu varsayımları adamın eskı formuna donmesini umut ederek yapıyorum ama duyduma gore hüseyin cok iyi oynamaya baslamıs huseyin de suanda milli takıma aday oyunculardan

arkadaşlar eurobasket adlı sitede takım kadrosunda Muric Uemmuehan diye bir oyuncu gözüküyor ayrıca geçen sene erdemir kasdrosunda gösteriyor geçen sene erdemirde böyle bir oyuncu hatırladığım kadarıyla yoktu acaba bilgisi olan arkadaş var mı?cevap yazarsanız sevinirim.

promete' Alıntı:
arkadaşlar eurobasket adlı sitede takım kadrosunda Muric Uemmuehan diye bir oyuncu gözüküyor ayrıca geçen sene erdemir kasdrosunda gösteriyor geçen sene erdemirde böyle bir oyuncu hatırladığım kadarıyla yoktu acaba bilgisi olan arkadaş var mı?cevap yazarsanız sevinirim.
Küçük bir yanlışlık olmuş, ismi geçen oyuncu Ümmühan bayan takımımıza transfer olmuştur Erdemir'den.