2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

arkadaşlar lütfen dikkatkimse telaşa kapılmasın önümüzde avrupa şampiyonası var orda kıyıda köşede göze batan verimli bir isimi de bekliyor olabiliriz şimdiden saatli bomba alacağımıza ben avrupa şampiyonasını beklerim bulgaristandan çeklerden filan iyi oyuncu çıkıyor

bu arada kayanın dün yaptığı smaçlardan sonra bize geleceğini sanmıyorum kerem günlüm ve kaya peker her maç değerini katlıyor

gecen sezon uydudan partizan-kızılyıldız macını izledim,genelde mactan cok savaş havasında geçmişti ama, unutulmaya yüz tutan eski bir yıldız adeta tek basına takım gibi oynuyordu(fitc gibi değil tabii)bu kişi yeniden milli takıma seçilen GUROVİÇTİ,ama ne yazık ki daha final serisi bitmeden transfer olmustu ,su an hangi takıma gittiğini hatırlayamıyorum,tam bir winer oyuncu ,oyun zekası cok yüksek ve sürekli her sayı da seyirciyi ateşledi,keşke alabilseydik...

Arkadaşlar Mitchell'i gönderme kararı almışız.
Kendisine bundan sonraki takımında başarılar dileriz.

forumdada büyük gurup kalmasını istemiyordu sanırım oda 5.yabancı fikrine haklı olarak sıcak bakmadı
bize verdiği katkılardan dolayı teşekkür eder yolunun açık olmasını dilerim

aykun profilindeki konum yerini değiştirirsen iyi olur avatar büyüklüğün yazıları düzensiz gösteriyor

Transferler yapılmadan önce transfer konusunda daha fazla yazıyorduk. transfer yapılınca off-topic konuşmaya başladık...

bu arada Miller Ansley'i anıştırdı...

Hüseyin ve Kaya transferleri olsa çok güzel olur. Bütçe ve verilen ücretler konusunda kara cahil olduğum için maddi konuları veri kabul ederek yazıyorum. Hüseyin hem fiziği ve hem de skor gücü ile takıma çok şey katacaktır. kaya ise getireceği sertlikle önemli dakikalar alacaktır. Ancak aynı zamanda bir basketbolsever olarak beşiktaşın yaptığı yabancı transferleri imrenerek takip ettim. Federasyonun 3+2 saçmalığı olmasa iyi olurdu. bu saçmalık nedeniyle Kaya ve Hüseyin'den birisini bizim birisini de bjk'nin alması ligin kalitesini ve rekabeti arttırarak türk basketbolunun gelişimi açısından önemli olacağını düşünüyorum. Ama diğer yandan da ikisini bizim almamızım şampiyonluk iddiasını ciddi şekilde ortaya koymamızı sağlayacaktır. Bu iki oyuncuyu aldığımız takdirde Fatih'in gönderileceği iddiasının temeli nedir? 14 oyuncu olacak yanılmıyorsam.

PG: Avery-Cüneyt-Mitchell-İsmet
SG:Yabancı(2)-Murat-Tufan
SF:Yabancı(3)-Erdem
PF:Gaines-Kaya--Cemal
C:Hüseyin-Fatih

bir yabancı hakkı da kullanılmamış olacağından 125.000 dolar cepte kalmış olur değil mi? Ünsal bey'in transfer konusunda belirsizlik olduğunu belirttiğini unutmamak lazım. Ama insan heyecanlanmadan duramıyor. dedikodusu bile heyecanlandırıyorsa gerçekleşmesi neler hissettirir. Hüseyin mi? Kaya mı? sorusu zor bir soru. Farklı oyuncular. Kaya'yı yer yer 4 yer yer 5 kullanmak mümkün. Bence Kaya daha değerli bir oyuncu olmakla birlikte Hüsseyin fiziğinde ve yeteneğinde yabancı oyuncu bulmak bana daha zor geliyor. Bu anlamda ben oyumu Hüseyinden yana kullanırdım. Fatih'e çok kızsam da çok bağırsam da 5 dakika bile pota altı savunmasına vereceği katkının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yıllardır kendisine bir hücum silahı bulması gerektiğini çeşitli ortamlarda dile getirdim. Muhtemelen koçları vs.. de bu yönde kendisini uyarmışlardır ama o kendisini bir türlü geliştiremedi. Buna rağmen çok değerli bir fiizği var. Vücudunu çok iyi kullanamasa da elinde top tutamasa da 5-10 dakika rotasyona girerek özellikle maç başında Pota altını karartarak taıma yararlı olacağını düşünüyorum. Aldıkları ücretleri ve bütçeleri biilmeden bu yazdıklarımı söylemek kolay oluyor. alınan ücretler ve bütçe hakkında bilgileri olan arkadaşlar maddi olarak böyle bir takımı taşıyamaaycağımızı söyleyebilir...

Herkese selamlar,

İdmanlar başladı bu arada.Fatih SOLAK 1 sene daha (en azından) Galatasarayda.Hüseyin BEŞOK transferinde pazartesi kesinlik sağlanıcak.Söz Hüseyinde kısacası.Kaya PEKER transferi için umutlanmamak gerekiyor.Yabancı içinde araştırmalar sürüyor.Sanırım bu hafta yaz liginden sözleşme yapmayan biriyle anlaşılacak.Umarım eli son derece düzgün bir şutör 3 numara olur.

Yabancılarımız şu an takımla birlikte çalışmıyor,umarım kısa sürede takımla çalışırlar.Güne kondisyon yükleyerek başlayan sporcularımız,akşam saatlerinde de topla çalışmalarını sürdüyorlar.Günde 2 idman ...

Ahmet Arif' Alıntı:
Transferler yapılmadan önce transfer konusunda daha fazla yazıyorduk. transfer yapılınca off-topic konuşmaya başladık...

bu arada Miller Ansley'i anıştırdı...

Hüseyin ve Kaya transferleri olsa çok güzel olur. Bütçe ve verilen ücretler konusunda kara cahil olduğum için maddi konuları veri kabul ederek yazıyorum. Hüseyin hem fiziği ve hem de skor gücü ile takıma çok şey katacaktır. kaya ise getireceği sertlikle önemli dakikalar alacaktır. Ancak aynı zamanda bir basketbolsever olarak beşiktaşın yaptığı yabancı transferleri imrenerek takip ettim. Federasyonun 3+2 saçmalığı olmasa iyi olurdu. bu saçmalık nedeniyle Kaya ve Hüseyin'den birisini bizim birisini de bjk'nin alması ligin kalitesini ve rekabeti arttırarak türk basketbolunun gelişimi açısından önemli olacağını düşünüyorum. Ama diğer yandan da ikisini bizim almamızım şampiyonluk iddiasını ciddi şekilde ortaya koymamızı sağlayacaktır. Bu iki oyuncuyu aldığımız takdirde Fatih'in gönderileceği iddiasının temeli nedir? 14 oyuncu olacak yanılmıyorsam.

PG: Avery-Cüneyt-Mitchell-İsmet
PF:Gaines-Kaya--Cemal

bir yabancı hakkı da kullanılmamış olacağından 125.000 dolar cepte kalmış olur değil mi? Ünsal bey'in transfer konusunda belirsizlik olduğunu belirttiğini unutmamak lazım. Ama insan heyecanlanmadan duramıyor. dedikodusu bile heyecanlandırıyorsa gerçekleşmesi neler hissettirir. Hüseyin mi? Kaya mı? sorusu zor bir soru. Farklı oyuncular. Kaya'yı yer yer 4 yer yer 5 kullanmak mümkün. Bence Kaya daha değerli bir oyuncu olmakla birlikte Hüsseyin fiziğinde ve yeteneğinde yabancı oyuncu bulmak bana daha zor geliyor. Bu anlamda ben oyumu Hüseyinden yana kullanırdım. Fatih'e çok kızsam da çok bağırsam da 5 dakika bile pota altı savunmasına vereceği katkının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yıllardır kendisine bir hücum silahı bulması gerektiğini çeşitli ortamlarda dile getirdim. Muhtemelen koçları vs.. de bu yönde kendisini uyarmışlardır ama o kendisini bir türlü geliştiremedi. Buna rağmen çok değerli bir fiizği var. Vücudunu çok iyi kullanamasa da elinde top tutamasa da 5-10 dakika rotasyona girerek özellikle maç başında Pota altını karartarak taıma yararlı olacağını düşünüyorum. Aldıkları ücretleri ve bütçeleri biilmeden bu yazdıklarımı söylemek kolay oluyor. alınan ücretler ve bütçe hakkında bilgileri olan arkadaşlar maddi olarak böyle bir takımı taşıyamaaycağımızı söyleyebilir...
Ahmet abi güzel yazmısın takım kadrosunu da bir takımda 4 tane guard nerde görülmüş ki zaten 4 tane guard gereksizde..2 tane guard ideal! Cüneyt ve Avery ..

Ayrıca Hüseyin Beşok'un GALATASARAY'a gelmesi takımı çok güçlendirir bunun üzerine kaya peker ve sağlam skorer 3 numara oyuncu alırsak... LİGDE TARİH..ULEB'DE DESTAN YAZARIZ :)

Mitchell'in gitmesi mantıklı .. kendisine bundan sonraki takımında başarılar..! Böyle bir taraftarı umarım unutmazsın MR.DARRELL MİTCHELL !

Burak, Mitchell'a bir sene anlaşıldı deniyordu dün. ona dayanarak takıma koydum. takım kadrosunu verme nedim ise; Onur Bey, Kaya ve Hüseyin olaki alınırsa Fatih gönderilecek demişti. Onun nedenini bulmak için kadroyu yazdım. yoksa 4 oyun kurucu guard fazla tabi. Ama işin bir de şu yönü var. Mitchell off-guard olarak da kullanılabilir. kaya ve hüseyin'in bir arada alınma ihtimali sıfıra yakın gibi. sadece hüseyin olacağını varsayarsak bence hem 4 ve hem de 5 oynayabilecek bir kaliteli uzun'a ve iyi bir small forvet'e ihtiyaç var. Mitchell ise 5. yabancı olarak 1-2 oynayan tutulabilirdi. O tutulmayacaksa off-guard oynayacak 5. yabancı takıma güç ve derinlik katar. murat ve Tufan iyi yerli oyuncular ama orayı zengileştirmek de iyi olabilir. yukarıda kayalı takımı vermiştim aşağıya kayasız bir takım yazayım: (yabancı (2) mitchell olabilir)

PG: Avery-Cüneyt-İsmet
PF:Gaines-Yabancı(4)-Cemal

şu kadroda 3'e alınacak yabancı çok süre alacak ve bu anlamda çok değerli bir oyuncu olması gerek. 16-5-3) (sayı-rib-asist) gibi rakamlar tutturacak bir oyuncu... Burak rben istatistiklerli verdim sen de rüyaya yat bakalım. belki ismini buluruz. :)

Hemen yatıyorum abi :) Akşam haberlerine yetiştirecem :D

4-5 numara oynayan oyuncu Kmine Friend olabilirdi çok da iyi olurdu.Mücadelesiyle çok renk getirirdi takımımıza.
3 numara için ise Tarıq Kirksay hepimizin hayaliydi nasip olmadı :?

Kimani bu takıma çok katkı sağlar. Hem atletik hem de hücumda etkili. Slaughter tipi bir oyunu. Sadece şutunun o kadar iyi olmadığını hatırlıyorum. Bizim için benchten gelen iyi bir rotasyon oyuncusu olabilir. Ben o 5. yabancı konusunda hala Basden veya onun tipi bir oyuncu olması kanısındayım...3 numara ise Eyüp Abi'nin dediği gibi hiper süper bir adam olmalı.(Ama Fitch gibi değil)

Uleb tarafından düzenlenen Avrupa'nın bir numaralı kupasının Türkiye'deki yayın haklarını Kanal 24 aldı.

D Spor, NTV, Sky Turk, Kanal 24 ve Fox Tv'nin katıldığı ihaleyi Kanal 24 kazanarak gelecek sezonki Euroleague maçlarını canlı yayınlamaya hak kazandı. Böylece son dört sezondur Euroleague maçlarını canlı yayınlayan Skyturk ihaleyi çok istemesine karşın bundan böyle Euroleague maçlarını yayınlayamayacak.

Bunun üzerine türksatda ufak bi arama sonucu kanal 24ü buldum :)
Kanal 24 11754 V, 3900 [5/6]
bizim uleb maçlarını da verme ihtimali var :)

Re:

sinansysl' Alıntı:
Uleb tarafından düzenlenen Avrupa'nın bir numaralı kupasının Türkiye'deki yayın haklarını Kanal 24 aldı.

D Spor, NTV, Sky Turk, Kanal 24 ve Fox Tv'nin katıldığı ihaleyi Kanal 24 kazanarak gelecek sezonki Euroleague maçlarını canlı yayınlamaya hak kazandı. Böylece son dört sezondur Euroleague maçlarını canlı yayınlayan Skyturk ihaleyi çok istemesine karşın bundan böyle Euroleague maçlarını yayınlayamayacak.

Cok tşk.

Re: Re:

Mustafa Marangoz' Alıntı:
sinansysl' Alıntı:

Cok tşk.
keşke daha yaygın bir kanal alsaydı neyse!
uleb maçları ne oldu peki???

Galatasaray Cafe Crown?ın Alba Berlin?den transfer ettiği William Avery, bugün Türkiye?ye geldi.

Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçen 28 yaşındaki oyun kurucu guard, bugünden itibaren takımla birlikte idman yapmaya başlayacak.

Galatasaray Cafe Crown İdari Menajeri Recep Şen, bir diğer yeni transferimiz Charles Gaines?in ise gelecek hafta ülkemize gelip takıma katılacağını açıkladı.

galatasaray.org

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...