2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Berkan abi kimse söylemiyor ismi ya deli oldum.Murat Abi (Özyer), Murat Abi (Kaya), Tufan Abi(Ersöz, Cüneyt Abi(Erden) hepsinin altından girdim üstünden çıktım isim vermediler =(

Ama onlarda haklı..İsim verirlerse buraya yazıcam buraya yazarsam basına malzeme olucak.Basına malzeme olursa transfer zorlaşıcak.

onlara de valla yazmıcam de bana özelden at valla sabırsızlanıyorum. b

Hüseyin le 4. lük seviyesinde bir takım kurmuş olduğumuzu düşünüyorum.Gerisi de takımın mücadele gücüne ve takım oyunu oynayabilitesine bağlı bence.

arkadaşlar BASIN danışmanımız YAKO IGUAL DAN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE ADRİANO YLA ilgileniyomuşuz
inter kulübü yöneticeileriyle bu akşam bir görüşme yapılacağını ve 15.000.0000 dolar istediklerini yöneticilerimizin de(haldun üstünel,adnan sevgin)in fiyatı 12.000.000 dolara indirmeye çalıştığını olmazsa
ROMA DAN SHABANİ NONDA İLE ANLAŞILDIĞINI BONSERVİS KONUSUNDA UFAK TEFEK SORUNLAR AŞILINCA
BU OYUNCUNUN TRANSFER OLUCAĞINI BLİRTTİ

bence mark slayers tam aradığımız adam,gecen sene fransada finalin mVP si oldu,müthiş 3 lük atıyor,ortalamaları 18 sayı 9 ribaunt civarı,bu ort fransa ligi için mükemmel,ama bu performansla dikkat cekmemesi imkansız,inşallah kimse kapmadan alırız,ıra clarkıda cok begeniyorum tam bizlikti ama gaines le ozellikleri benziyor o yüzden bize lüks kacar,slaugter da tarz olarak bize uygun değil,bize şut atan 4 numara lazım

bıze koch modelı bı oyuncu lazım ole bı oyuncu bı daha gelır mı bılemıyorum ama koch a noldu cok merak edıyorum bılen varsa bılıdrsın bıldıım kadarıyla bızde en son cok cıddı sakatlık gecırmıstı belkıde basketbolu bırakmıstır...

Koch en son iki yıl önce italya'nın agricola gloria takımındaydı 12 sayı ortalama tutturmuştu o yıldan beri basketbol oynamıyor bildigim kadarıyla.

Nur Germen'nin acıklamalarını dinledim.Bence 4-5 numara oynabilen biri yerine 3-4 oynayabilen sutu olan (boddicker gibi isp.gitti yada Dijon Thompson Albaya gitti) biri daha iyi olur.Gerektiginde iceriye destek verebilecek ,skorer ,sutu olan, dısta oynayabilen ,2.00 civarı biri.

Slaughter'ın orta mesafe sutu vardır ,eli duzgundur ,serbest atısları da iyidir.Gaines de bunlar yoktur.

Forvet icin gokce keskin sutor istiyor tamam da savunmacı oynu bilen birileri gerekli Basden gibi.Basden gecen sezon fulkerden yarım sezondan biraz fazlası icin 400bin$ almıs.(kaynak:slam)Yani yıllık ucreti 700bin$'a yaklasıyor.Pahalı bence.

Alacagımız 2 oyuncudan beklenen gorevler-roller :
1_Biri mutlaka skorer olmalı ,oteki savunmacı olsa da ceza sutlarını sokabilmeli ,oyun bilgisi iyi olmalı.
2_Biri iceriye destek verebilmeli , olası Huseyin veye Gaines'in yoklugunda 4 numaraya kayabilmeli.

Sonuc:
4 oynayabilecek biri aynı zamanda dıs savunmacı olamaz.Yani 4 e kayacak adam savunmacı olamayacaksa skorer olmalı-sutu olan aynı zamanda- Boddicker-D.Thompson gibi..
Forvetteki ise savunmacı ,takım oyuncusu ,pas yetenegi geliskin biri olmalı Alan Anderson , Jeff T. gibi..

Ira Clarck insallah gelmez.. bizden uzak olsun..
**Gecen sene ne istemistik ?
#Dogru durust bir salonda oynamayı..
#Avrupa kupalarına katılmayı ,hele Uleb olursa..
#Daha iyi yabancılar..
#Daha sert bir takım ,yedek yerli bir guard , iyi bir savunmacı, boyalı alanda skor yapabilecek birilerini

GS'nin son yıllarına bakarsak , bu yıl bir mucize ,Futbol Voleybol ve Basketbolda umut vaad eden takımlar olusturduk.GALATASARAY'a tesekkurler...

herkese merhaba sonunda beklediğimiz transferler olmaya başladı umarım arkası gelir ve kaliteli oyuncular olur bazı arkadaşların dediği gibi 3 numara gelecek oyuncu skor yükünü kaldıra bilmeli ve şutu iyi olmalıdır

Basden faydalı olurdu ancak aldığı üret gerçektende fazla. 3 numaraya alcağımız oyuncu ise güçlü, şutu olan, içeriye drive edebilen bir oyuncu olması lazım. Diğer oyuncuda eğer 4-5 oynayacaksa boyalı alanı iyi kullanan ve orta mesafe şutu iyi olan biri lazım. Buna örnek Alston verilebilir. Ama yaşlandığı için ondan daha genç daha dinamik birini bulmalıyız...

Alan Anderson henüz kimseyle anlaşmadı galiba.
3/4 için
Delonte Holland
Chris Warren (4 numara için boyu kısa)
Mike Smith
Bizim aradımız oyuncu 3 numara oldugu için 4 numara oynamsına gerek yok bunu için seçenkleri çogaltabilirz ama 3 numara için iyi oyuncu bulmak çok zor.
4/5 için
Dalron Johnson (dışarıdan iyi şu atar)
Art Long (yaşlı ama hem içeriden hem dışarıdan etkili bir oyuncu)
Chris Owens (5 numara için boyu kısa kalır ama atletikligi ile bunu kapatabilir ,dışarıdan şutu da iyi sayılır)

Pg:Avery-İsmet-Cüneyt Erden-Mithat Demirel(kaldıysa)
Sg:Tufan-Murat
Sf:Erdem Türetken-Yabancı-Altay (Barış kaldığını yazmıştı dün)
Pf:Gaines-Yabancı-VCemal(5 numaraya da yazabiliriz Cemal'i)
C:Hüseyin Beşok-Fatih Solak

Kadro böyleyse 14 kişi oluyor.Öncelikle Mithat Demirel'e sempatim olmsına rağmen,diğer 3 guardımızın varlığında takımda tutulmasının biraz lüks olduğunu düşünüyorum.Barış bir şekilde yanlış anlamış olsa bile Mithat'ın olmadığını düşünürsek kadro 13 kişi oluyor.Altay ya da İsmet'ten birini kiraya vereceğiz anlaşılan.Altay geçen sene kontenjandan genç takımda oynuyordu;ama bu sene o şansı da yok.

Yabancı transferlerine gelince,3 numara için Gökçe gibi düşünüyorum.3 numaraya gelecek olan oyuncu önemli bir olmalı.Öyle Basden gibi hücum yönü sınırlı değil,şutu olan,kendine pozisyon yaratabilen birisini bulmamız lazım.

4 numara ise dışarıdan şutu olan, bu sayederakibin 4 numarasını dışarı çekip,pota altında centerı rahatlattığı gibi,dış oyuncuların da penetre etmesini kolaylaştırabilecek,rakibin ribaund gücüne de darbe vurabilecek bir isim olmalı.Geçen sene bu tarzda bir uzunumuzun olmaması da Fitch'in topla fazla oynaması,3 numaradaki sıkıntı(Tufan Ersöz çok başarılı olsa da 2 numarada daha verimli olacaktır bence) ile birlikte bizi zorlamıştı.

Ayrıca Eyüp Abinin söylediği gibi yabancıları bir an önce takıma katıp çalışmaların sürdürülmesi,özellikle Türkiye Kupası'nda bizi avantajlı duruma sokacaktır.

Bence Basden'ın hücum yönü o kadarda sınırlı değildi. F.Ülker de ona öyle bir görev verilmişti. O da onu iyi yaptı. İyi savunma yaptı, ribaund aldı, oyun kurdu ama takım içinde o kadar çok atan vardı ki ona sıra gelmiyordu. Birkaç maçta çok önemli basketler ondan gelmişti. Ama dediğiniz gibi ilk 5 için zayıf kalır. Basden'ın biraz daha skor potansiyeli olan birini bulursak o aradığımız oyuncu olur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...