2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Chris Owen su aris ve albada oynamıs olansa bir takımla anlasmıstı yanılmıyorsam.
Dalron Johnson nur germenin tarifine uyuyor hakkındaki gorusler olumlu.
Delonte Holland italyadan bir takımla anlasmıs galiba.

Timur abi ben şunu anlatmaya çalışıyorum.

Ben şu takımda Trepaigner'ının yerine Brad Traina'ı daha çok görmek isterim.Çünkü bizim asıl istediğimiz üst seviye savunma yapacak bir oyuncu değil.Dışarıdan şut sokacak bir oyuncuya ihtiyacımız var.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama zaten biz çok iyi bir savunma takımı olduk.Cüneyt ve Murat hariç oyuncuların hepsi savunma yapmasını bilen oyuncular.

Avery iyi bir savunmacı ve çoğu guardı ezebilecek durumda.

Tufan'ı zaten biliyoruz.

Erdem'i geçen sene Daçka da çok izledik.

Gaines'e de çok set bir savunmacı.Ee Hüseyin,Cemal ve Fatih'de fena savunmacı değiller. ;)

İşte bu takıma Trepaigner gelirse skor sıkıntısı çekileceğini düşünürüm.Bize çok istikrarlı bir skorer lazım.Tre. böyle biri değilBasden da böyle değil.Avery ve Tufan'a sadece güvenemeyiz.Yada Murat'a. İlk 5'te başlayıp bizi her zaman sayı konusunda rahatlatacak birine ihtiyacımız var. Biraz savunmada aksasa da olur zaten gayretiyle savunmanın bağını çözdürmeyecektir. Bence böyle bir oyuncu bulunabilir.Hemde öyle 700 lere filan değil.Zaten Murat hoca önceden de önerilen bazı oyuncuları geri çevirdi.Kafasında isimler var bu belli ve güzel bir 3 numara alcaz.Buna eminim.

Gökce Başaran' Alıntı:
Timur abi ben şunu anlatmaya çalışıyorum.

Ben şu takımda Trepaigner'ının yerine Brad Traina'ı daha çok görmek isterim.Çünkü bizim asıl istediğimiz üst seviye savunma yapacak bir oyuncu değil.Dışarıdan şut sokacak bir oyuncuya ihtiyacımız var.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama zaten biz çok iyi bir savunma takımı olduk.Cüneyt ve Murat hariç oyuncuların hepsi savunma yapmasını bilen oyuncular.

Avery iyi bir savunmacı ve çoğu guardı ezebilecek durumda.

Tufan'ı zaten biliyoruz.

Erdem'i geçen sene Daçka da çok izledik.

Gaines'e de çok set bir savunmacı.Ee Hüseyin,Cemal ve Fatih'de fena savunmacı değiller. ;)

İşte bu takıma Trepaigner gelirse skor sıkıntısı çekileceğini düşünürüm.Bize çok istikrarlı bir skorer lazım.Tre. böyle biri değilBasden da böyle değil.Avery ve Tufan'a sadece güvenemeyiz.Yada Murat'a. İlk 5'te başlayıp bizi her zaman sayı konusunda rahatlatacak birine ihtiyacımız var. Biraz savunmada aksasa da olur zaten gayretiyle savunmanın bağını çözdürmeyecektir. Bence böyle bir oyuncu bulunabilir.Hemde öyle 700 lere filan değil.Zaten Murat hoca önceden de önerilen bazı oyuncuları geri çevirdi.Kafasında isimler var bu belli ve güzel bir 3 numara alcaz.Buna eminim.

+1905

Frham daha önce Darüşşafaka da oynayan NBA Phonex Suns'dı sanırım daha sonra oraya giden oradanda İtalya yolunu tutmuştu müthiş bir şutordü.Alınmasını isterim açıkçası.

Skor gucu acısından gecen sezon asıl sorun boyalı alandaydı.Dıs oyuncular acısından keskin sutorumuz yok dogru.Ama telekomunda yoktu gecen sene.Murat (guvenemiyorum oyuna tutunma sorunu var) Cuneyt Tufan Avery hepsi de skor potansiyeli olan oyuncular , ustune gelecek yabancı forvet savunmacı bile olsa belli bir skor gucu olur herhalde.Sadece savunma yapabilen birini bende istemiyorum.Omer onan gecen sezon hucumda bayagı is gordu, misal.
Neden boyle dusunuyorum ,
-nicholas gibi keskin sutorler dısındaki skorer oyuncular top paylasımı konusunda sorun yaratabilir.Hem keskin sutor hem de takım oyuncusu-rolune sadık bir adam olursa bu sorun olmayabilir.
-Diger bir neden Erdem fizigi nedeniyle 3-4 numara savunmaya musait bir oyuncu.Karsı takımın skoreri hızlı bir 2numara olursa is Tufana kalır.Tufan 2.Volkan Aydın olasını istemem.Onumuzde cok sayıda zor mac ve tutulması gereken oyuncu olacak.Tufan korelebilir.Hemen her avrupa macında savunma gorevinden bunalabilir.Tufanın skora katkısını silmek anlamına gelebilir.Gorevleri bu kadar keskinlestirmektense, oyunu iki yonlu oynayabilen disiplinli bir takım kurmak daha mantıklı geliyor.

Ornek , Volkan Aydın Ufuk oynamadan once takımın skoreriydi Taner Korucu yapardı savunmayı derken ufuk tanerin yerini aldı.Volkan savunmayı beceriyor diye butun isi adamın ustune yıktılar basta iyiydi hem skor buluyor hem savunuyordu.2-3 sene sonra sut guvenini yitirmis skor bulamayan bir oıyuncuya donustu Volkan.

-Skor gucu acısından atlamamamız gereken bir nokta, pota altı gecen yılın basında felaketti.Fatih Cemal Holman neredeyse hic sayı uretmiyordu.Graves'in o kadar iyi istatistik tutturmasının arkasında baska top kullanabilecek oyuncunun olmayısı da vardı.Yani hucumu ortalama bir Graves'le bile skor yaparken ,bu sezon Gaines Huseyin ve Yabancı ile iceriden cok daha yuksek bir skor opsiyonuna sahip olacagımız kesin.Alacagımız yabancı Boddicker gibi 3-4 oynabilen orta mesafe sutu olan skorer biri olursa, skor isini toplamda halletmis oluruz.

HANDİKAP : Gelecek uzun oyuncunun sutu olmayıp 3 numara oynamaya yatkın olmazsa ne kadar skorerde olsa, karsı takım iceriyi iyi kapatırsa zorlanırız , o zaman ANCAK keskin bir sutor bunu acar,bu durumda haklısın Gokce.

SONUC : Takımın toplam hucum gucu her anlamda cok daha iyidir gecen yıla gore.Hucum anlamında Huseyin-gaines ikilisine alternatif bulunmalı.(cemal-fatih hucumda yetersiz)Eger oyuncuyu 4-5 alırsak , bu seferde 5 uzun olacak sure - rotasyon sıkıntısı basgosterecektir.Yani Huseyin Cemal Fatih ve Gaines degisik pozisyonlarda oynayabilecek esnek oyuncular degil,bunlara birini daha eklemektense bucuk almak daha mantıklı.
Dısarıda ise Tufana yardım edebilecek bir savunmacı eksiktir.Kritik anlarda sut sokabilecek oyuna agırlıgını koyabilecek biri de gereklidir.
Oysa ki bizim 2 yabancı alma durumumuz var.Bu 3 gorevi oyle bir paylastırın ki 2 kisi yapabilsin??

Not : Brad Traina iraklisle anlasmıs galiba.. Jeff tam istedigim adam falan degil gokce de aklıma baska adam gelmedi..

2.03 boyunda 3-4 oynayabiliyor. En kritik anlarda eli titremez, Avrupa'nın en iyi şutörlerinden biri. Tecrübe abidesi. Her türlü organizasyonda, turnuvada oynamış; TBL'de görev yapmış. Geçen sene performans olarak ULEB Cup'un en iyi 10 oyuncusu içindeydi; SAULIUS STOMBERGAS'ı getirebilirlerse büyük iş başarmış olurlar diyorum...

stombergas hala bırakmadı ya helal olsun valla 35 yasında zannedersem ancak hala ıyı oynuyo demekkı ama galatasaraya 35 yasında bı oyuncunun nolursa olsun yakısacagını dusunmuyorum.Bence gelecek oyuncu genc, hırslı ve basarıya ac olmalı!!!

SAULIUS STOMBERGAS cok yaslandı bende gökceye katılıyorum artık el üstü altı bole olmadık yerden bize sayı kazandıracak isim lazım valla sırp oyuncular dan sansımızı denemek lazım yada hırvat amerikalı yerıne 3 numaraya

sene başında murat tufan ve cemalin sözleşmeleri 3 yıl uzatıldı hüseyininki 2 yıl cüneyt ve fatihin ise 1 yıllık sözleşmeleri var başka oyuncularımızın kontrat süresini bilen arkadaş varmı ??????????????????????????????????????????????????????????

Dışarıda savunmacı olarak eddie basden süper olurdu ama beşinci yabacı olarak çok pahalı gelir , onun için fazla begenmesemde desean hadley gibi bir oyuncuyu beşinici yabancı olarak kullanmalıyız , o zaman diger yabancı haklarını 3 numara ve 4/5 oynayan bir oyuncudan kullanabilirz ,uzun rotasyonunda 5 uzun olucak ama fatih ve cemal çok çabuk faul problemine girebiliyor ve hücum yönleri çok zayıf onun için beşinci uzun gerekli.
PG- Avery , Cüneyt
SG- Murat , Tufan(3'de oynar) ,Baden( 3'de oynar ama pahalı gelebilir o zaman Hadley gibi savunma yönü üst düzey olan çok pahalı olmayan bir oyuncuyu beşinci yabancı olarak düşünebilirz)
SF- Erdem , Yabancı
PF-Gaines , Yabancı(4-5 oynayabilen )
C-Fatih , Hüseyin , Cemal( 4'de oynayabilr)

Yaşa fazla takılmayın. Zaten şu an 33 yaşında (14.12.1973)... Performansını ve takım kimyasına uygunluğunu sorgulayın. Hem dışarıdan, hem içeriden STOMBERGAS kadar etkili oyuncu zor bulunur.

Geçen seneki ULEB Cup istatistiklerini veriyorum:

16 maç (15 ilk beş)
14.6 sayı (69.7% 2 sayılık yüzdesi - 58.5% 3 sayılık yüzdesi - 83.9% serbest atış yüzdesi)
3.4 ribaunt
2.2 asist
1.1 top çalma
15.3 rating

İstatistikler ve kalite ortada. Basketbol zekâsı, liderlelik özellikleri, takım oyununa uygunluğuyla kesinlikle takıma çok katkı yapması olasıdır! Galatasaray'ın şu an bu tip bir oyuncuya çok ihtiyacı var.

Stombergas olmaz bence gec kaldık yaslandı :)
Kenan dedigin Mike Smith bu mu ?
Prénom : Mike
Nom : Smith
Taille : 2.01
Poids : 89
Poste : Arrière/Ailier #9
Date de naissance : 15 avril 1976 à West Monroe
Nationalité : Américain

Clubs :

2005 Stade Clermontois
Trotamundos de Carabobo (Venezuela)
2003-05 Vichy
KK Reflex Belgrade (Serbie-Monténégro)
2002-03 Idaho Stampede (CBA)
Fayetteville Patriots (NBDL)
2001-02 Near East (Grèce)
2001-02 Keravnos Nicosie (Chypre)
2000-01 Washington Wizards (NBA)
1998-00 Louisiana-Monroe (NCAA)
1996-98 Bossier Parish CC (Junior College)
West Monroe HS (High school)

Daha once Murat Ozyer-Recep Sen ikilisine oyuncu secimleri konusunda guvenemedigimi soylemistim, geri alıyorum, :) tartıstıklarımızdan daha uygunun bulacaklardır.Tek derdim 4/5 mi 3/4 mu alınmalı? 4/5 alınacaksa nasıl bir 4/5 gelse daha iyi olur.

Timur Saglam' Alıntı:
.Dıs oyuncular acısından keskin sutorumuz yok dogru.Ama telekomunda yoktu gecen sene.

Aslında Telekom'un finale çıkamayıp sadece yarı finalle yetinmesinin sebebi de buydu.Tam benim düşündüğüm şeyi yazdın.Bizde de böyle biri gelmezse kritik anlarda çok şut kaçıran bir takım oluruz ve asıl gücümüz olan pota altını kullanma şansımız sıfıra iner.

Kardeşim adamın geçen seneki performansı ortada, siz hâlâ yaşından bahsediyorsunuz. Yaşı mı çıkıp oynayacak?!

Basketbol için 33 yaş hiç sorun değil, heleki oyuncu profesyonelce yaşıyorsa lafı bile edilmemeli. Dikkat edin, Hüseyin'le arasında sadece birbuçuk yaş var!...

Geçen sene ULEB'de Unics Kazan'ın en değerli oyuncusuydu. Real Madrid'e elendiler... Adamın kaldırmadığı kupa kalmamış. Sadece ortalama sayılarına ve şut yüzdesine bakmanız bile yeterli. 14.6 sayı (69.7% 2 sayılık yüzdesi - 58.5% 3 sayılık yüzdesi - 83.9% serbest atış yüzdesi)

Hâlâ STOMBERGAS yaşlı-kuru diyorsanız söyleyecek birşey yok.

STOMBERGAS'ı getirebilirlerse -böyle oyuncuyu getirmek zordur-, bana göre takıma çok büyük katkı yapar. Oyuna farklı bir boyut kazandırır...

Stombergas iyi hoşta ayakları çok yavaş.Bu soru işareti olur.Hızlı 3 numaralara karşı çok yavaş kalabilir.Gerçi Litvanyalı adam savunmanın kitabını yazar ama gene de riskli bir transfer olur.

Gelmez zaten. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...