2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adnan Demir' Alıntı:
allalla herseyıde yanns hatırlıyorum bugunlerde :) ama kupada yoktu emınım tum macları sky turk ten ızlemıstım bu senekınıde yayınlarlar umarım!
Yayınlıcaktır D-Smart el koymazsa. :D

Evet yoktu hatta o zamanlar takımdık. :) McGowen Holman süperdi.

Ömer Horzum' Alıntı:
165 sayfalık bir transfer dönemi yaşadık mı?
Tabiki yaşamadık ama insanlar ister istemez her gün birşeyler yazma gereği duyuyor Ömer.

Keşke o günlerde sende yanımızda olsaydında "özel" yorumlarını bizden esirgemeseydin...

Bu 165 sayfada kırgınlık kavga tartışma heyecan bekleyiş stres mutluluk herşey yaşandı.Hayat aslında bir transfer olduğunu anladık o yüzden sadece oyuncu alıp vermekle transfer tartışması olmaz. Burda kadrolar kuruldu,isimler önerildi herşey yapıldı dışardan bakınca 165 sayfa içimize girince çok farklı duygular var.

burak olay duygusal bakmısın :D enson hatırladıgımda murat hocaya saldırı modunda idin gerci hepmiz ole idi ama sen 1 basamak üstedeydin bizden 2 tansferle hemen duygusal moda gectin dur bakalım 3 numarı bekle ondan sonra hep beraber duygusal moda geceriz :D

keşke 565 sayfa yazılsaydı, bu forumun raitingini gösterir.
Gereksizmi olmuş ömer 165 sayfa???
ya senin gibi 6 ay yazmasaydık??

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
yada sence kaç sayfa olmalıydı??

bu arada lescon insallah guzel formalar yapar lesconun kendısıne lafım yok ama galatasarayımıza yakısıcak sponsormudur??? gecen senekı voleybol formalarının guzel renk tonlarıda vardı insalah bozmazlar....

Burak yaptığın uğur denemesini bilmesem günah çıkarır bir ruh haline büründüğünü düşüneceğim. Her ne kadar Hüseyin Beşok transferinde adrenalinin biraz fazla yükselmiş olsa da uğur denemelerine devam et :) Yarın akşamdan itibaren yorumlarını özleyeceğim :)

Oyuncular hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan bir isteğim olacak. (Düşüncenizi gerekçeleriyle açıklarsanız daha iyi olur.) Gaines veya Avery bir Solomon veya bir Erwin Dudley kadar iyi mi ? Oyuncunun başarısında transfer olduğu takıma ve ülkeye uyum sağlaması büyük etken ama sorum normal şartlar altında.

Onur Yavuz' Alıntı:
Burak yaptığın uğur denemesini bilmesem günah çıkarır bir ruh haline büründüğünü düşüneceğim. Her ne kadar Hüseyin Beşok transferinde adrenalinin biraz fazla yükselmiş olsa da uğur denemelerine devam et :) Yarın akşamdan itibaren yorumlarını özleyeceğim :)

Oyuncular hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan bir isteğim olacak. (Düşüncenizi gerekçeleriyle açıklarsanız daha iyi olur.) Gaines veya Avery bir Solomon veya bir Erwin Dudley kadar iyi mi ? Oyuncunun başarısında transfer olduğu takıma ve ülkeye uyum sağlaması büyük etken ama sorum normal şartlar altında.
Ben etmez dicem gene herkes bana yüklenecek.

Ama genede etmez. :)

ama şunu da ek olarak söyleyim başarı için Avery'nin Solomon'dan Gains'in de Dudley'den iyi olmasına gerek yok.Çünkü şampiyonlukları bir takım kazanıyor.Artıları eksikleri ile.Bire bir bir kıyaslama bu yolda pek doğru bakış açısı olmaz.

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":13f94]Burak yaptığın uğur denemesini bilmesem günah çıkarır bir ruh haline büründüğünü düşüneceğim. Her ne kadar Hüseyin Beşok transferinde adrenalinin biraz fazla yükselmiş olsa da uğur denemelerine devam et :) Yarın akşamdan itibaren yorumlarını özleyeceğim :)

Ama genede etmez. :)[/quote:13f94]iyi diyen nasıl sallıyorsan sende etmez diyerek sallıyorsun gökçe.
Sen hiç Avery ile Gaines'i izledinmi??
Yokkk nasıl anladın kötü olduğunu???

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":015d8][quote="Onur Yavuz":015d8]Burak yaptığın uğur denemesini bilmesem günah çıkarır bir ruh haline büründüğünü düşüneceğim. Her ne kadar Hüseyin Beşok transferinde adrenalinin biraz fazla yükselmiş olsa da uğur denemelerine devam et :) Yarın akşamdan itibaren yorumlarını özleyeceğim :)

Ama genede etmez. :)[/quote:015d8]iyi diyen nasıl sallıyorsan sende etmez diyerek sallıyorsun gökçe.
Sen hiç Avery ile Gaines'i izledinmi??
Yokkk nasıl anladın kötü olduğunu???[/quote:015d8]
Abi sen benim basket bilgimi sorguluyorsan film kopmuş demektir.İzledim yada izlemedim ama ben buraya gerçekleri yazıyorum.Solomon ayarında Türkiye'de guard yok.Dudley ayarında bir uzun da yok. Bu kadar basit.Gains'i izledim 4-5 maç.Avery'nin de eski maçlarını ve Albada ki 1-2 maçını izledim.Çok gözüme batmadığı için birşey diyemem.Ama ben Solomove Dudley'i biliyorum.EE Gains ile Avery'i de az çok biliyorum.Yorumum bu.İstersen beğnemesin kimse.Fener'e şampiyonluğu Solomon getirdi.Telekom telekomsa Dudley sayesinde.Böyle adamlar Türkiye liginin üstünde adamlar.Avery süper olsaydı 4 sene Uleb'te değil Euroleague'de oynardı.Zaten Dudley'i de Telekom bulup çıkardı.Daha genç.Önünde yıllar var.

Ha dediğim gibi bireysellik önemli değil şampiyonluık için.Takım olmak önemli.

Aman Avery de laf atmadım.O da iyi oyuncu.Şimdi onun içinde ayrı bir tartışmaya giremicem.

Burak Barut' Alıntı:
Bu 165 sayfada kırgınlık kavga tartışma heyecan bekleyiş stres mutluluk herşey yaşandı.Hayat aslında bir transfer olduğunu anladık o yüzden sadece oyuncu alıp vermekle transfer tartışması olmaz. Burda kadrolar kuruldu,isimler önerildi herşey yapıldı dışardan bakınca 165 sayfa içimize girince çok farklı duygular var.

Bunları okuyunca gözlerim yaşardı birden.

Ömer 'e katılıyorum,elbette 165 sayfalık bir transfer dönemi yaşamadık;ancak bu 165 sayfanın çoğu Avrupa Ligleri'ndeki maçları izleyen üyelerin yaptığı önerilerdi.Bİr 15 sayfa yanlış transfer haberleri ile ilerlemiş oldu.( Murat Kaya,Hüseyin Beşok)

Bir de umut fakirin ekmeği sonuçta.İnsanlar yararlı olacağını düşündükleri oyuncuları burada yazıp başkalarını da görüşlerini duymak istiyorlar doğal olarak.

Topic de çok çok çok büyük farkla forum tarihinin en çok ilgi gören opici oldu.Eskiden en çok yazılan,görüntülene topic diye istatistikler vardı.(Uzun süre kullanılan tasarımın olduğu dönemde).O istatistikler olsaydı farkın büyüklüğünü daha iyi anlayabilirdik.

Ayrıca son günlerde siteye ilgi de oldukça arttı.Bu artış tribünlerde de bilinçli basketbol seyircisinin artışı şeklinde gerçekleşirse,bizi çok keyifli bir sezon bekliyor olacak.

Dudley'de 81 doğumlu Gaines de demek ki ikisnin de önünde yıllar var :) ama sanki Gaines daha üst düzey takımlarda oynamış

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Gereksiz olmuş demedim ki zaten. Tam tersine, 165 sayfalık bir dönem yaşamamıza rağmen bu kadar ilgi olması iyiye bir gösterge.

Beyler burası basketbol erkek takımı forumu.

Şu karşılaştırmaya bende birşeyler söyliyeyim.Solomon tutarında yeteneğinde bir oyuncu zaten avrupada yok.Saha içi ve dışı sorunları olmasa zaten dünyaca bilinirdi gerçi parasını kazanıyor sonuna kadar o ayrı.

Dudley e gelince tamamen disiplinli ve takım oyuncusu olarak bencede onun gibi bir oyuncu göstermek çok zor.Eğerki Dudleyin yakınına yaklaşıyorsa aldığımız oyuncunun grafiği ve kişiliği yeterli.

Aranan lider/skorer NBA'den gelebilir. Dolayısıyla şu an free-agent olan oyuncuların incelemesini yaptım. Kısa forvet ve şutör guard için geçen sezon Phoenix Suns'ta oynayan Jumaine Jones ve New Orleans'ta oynayan Devin Brown boşta.

Jumain Jones, tam bizim aradığımız özelliklere uygun bir oyuncu. Hem çok iyi bir şutör, hem de takımı hücumda sürükleyebilecek özelliklere sahip. İçeriden-dışarıdan çok kolay sayı buluyor. Geçen sezon Suns'ta senelik 744,551 dolara oynuyormuş. Yani bütçemize uygun bir oyuncu.

Name: Jumaine Jones
Born: Feb 10, 1979
Height: 6-8 / 2,03
Weight: 230 lbs. / 104,3 kg.
College: Georgia
Years Pro: 8
Profile detail: http://www.nba.com/playerfile/jumaine_jones/

Devin Brown ise San Antonio'da parlamıştı. Dış şutu olan, savunma yapabilen bir oyuncu; fakat liderlik yapabilir mi tartışılır. Geçen sezon 516,806 dolara oynamış. Yani o da ücret olarak uygun bir oyuncu.

Name: Devin Brown
Born: Dec 30, 1978
Height: 6-5 / 1,96
Weight: 220 lbs. / 99,8 kg.
Texas : San Antonio
Years Pro: 5
Profile detail: http://www.nba.com/playerfile/devin_brown/

Son olarak bu oyuncular hakkında şunları söyleyebilirim;

Jumain Jones, lider olmayı, topla oynamayı seven bir oyuncu. NBA'de geçirdiği sekiz sezon içinde altı farklı takımda oynadı. Çok potansiyelli bir oyuncu olmasına karşın, istikrar yakalayamadı. NBA'den ayrılma ihtimali olabilir. Çünkü sahada yıldız olarak gösterilmeyi seven bir oyuncu ve sahada yıldız olarak gösterilmek için farklı maceralar arayabilir.

Devin Brown ise geçen sezon çok iyi bir performans gösterdi. Hornets'te +11 sayı ortalamasıyla oynadı. NBA'dan kolay kolay ayrılmaz. Ayrılsa bile NBA'de kazandığının üzerinde bir ücret isteyecektir.

30 Ağustos itibariyle NBA free-agent oyuncu piyasası için: http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2654216

valla dedıklerın oyuncular sonıc olarak nba takımlarında yer buluyolar geleceklerını sanmam en 3katı vermek lazımkı aldıkları paraların gelsınler

devın brown mı? bence elımız deymısken brown ın yanına caron butler ı da alalaım kolu kırıldıgı ıcın fıyatıda dusmustur sutor olarak ondan ıyısını bulamayız. :) Yannz sunuda solemem gerek o adam nası 516,806 a oynuyo onu anlamadım ersan bıle gecen sene 664,209 e oynamıs.Ama Nba den oyuncu getırmek kolay degıl hemde cıkısta olan bı oyuncuyu getırmek hıc kolay degıl.Brown spurst te parlamasıyla sonmesı bır olan bı oyuncuydu ordan utaha gectı ve tamamen bıttı derken new orleans ta kullerınden yenıden dogdu ve cok buyuk bı cıkıs yakaladı. Yakında onunda fıyatı 5-6.m $ olur. Ama gelırse cok buyuk reklam olur (hıc sanmıorum gelebılecegını ama)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...