2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Niye hayal dunyasında yaşıyoruz ya :? Mirsad'ı neden alalım ki ? İki yabancı alacaz diyorlar.Bitmiştir transferde büyük olasılıkla sadece küçük pürüzler var.Artık bitti bu işler ;)

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Transferlerin açıklanması ve tam takım olarak idmanlara başlamak gerekir.Neden açıklanmıyor hala anlamış dğilim:?

bu sene transferde belki geç kaldık,şimdiye kadar transferin bitmesi gerekirdi ancak geçen sezon Jerry Holman,Glen McGowan,Gerald Fitch üçlüsünü eylül ayının onbeşinden sonra transfer etmiştik

ınsallah alacagımız yabancılar kalıtelı cıkarlarda bekledıgımıze deger

cok entresan gecen sene karısyakada oyna bu sene maimi heat ide adam sımdı oynıcagı adamlar wade oneal payton parker mournıng valla helal olsun bızım fitch bas bas bagrınıyodu nba gıdıcem die nerde bu isler konusmakla olmuyo yada cok sayı atmakla iste ornek :D

kusura bakmayın tamamen off-topic bir yazı...

Cihat Cetin' Alıntı:
Bu arada, Şeref Yalçın, Fenerbahçe'nin Damir Mrsic ve Gergena Bronzova'yı Türk statüsünde oynatmasına da tepki gösterdi.

bu oyuncuların Türk oynatılacağına ilişkin toplantıda gık çıkartmayan yöneticilere Ahmet Kurt'un "kazlar birliği" benzetmesi yaptığı bir yazı geldi aklıma. (http://www.turkbasket.com/erkblfenerbah ... ?hid=32126) Gergena harun'un karısı değil mi? Kerem Tunceri'nin alınmamasına muhalif ses harun'dan geldi 2 gün sonra zevcesine yerli statüsünde oynama hakkı verildi.

Eyüp Bey, tabi ki istediğiniz isimlerle hitap ederseniz takımlara. Aşağıladığınızı da söylemedim ben. sarkastik yaklaşıyorsunuz. ya da nüktedan diyelim. Ben şahsen Galatasaray yerine başka forumlarda CC kullanılmasına uyuz oluyorum. Fener basket diye bir site vardı, galiba kapandı. o sitede bizim için CC'nin açık hali ve Beşiktaş için de malum kola markası kullananlar vardı. ama o forumdaki üyeler ve moderatörler bu kullanımı yapmamaları yönünde insanları uyararak buna engel oldular. Zaten başta da demiştim haddim olmayarak kullanılmamasını rica ettim.

Fener'e ilişkin söylediklerinize taraftar-tanjevic ilişkisine katılıyorum. Milli takımın durumu Tanjevic için Fener macerasını hüsranla sonuçlandırabilir ancak burada küçük bir iki noktaya değinmek istiyorum. Bir kere Fener seyircisine de 2010 masalı anlatılacak. 2010'da El F4'ü türkiyede yapılmaya çalışılıyor (belki de anlaşıldı) ve F4 oynayacak bir takım olacağız diye bir masal anlatılacak. Bu masal seyircinin olası tepkilerini hafifletir gibi geliyor.

Basden'in sertliğine katılmamak mümkün değil ama Ira'nın hiç bir sertliği yoktu. Preldzic bence çok değerli bir transfer. Basden kadar top çalamayabilir ama hem drive eden hem şutu olan 3-4 numarada oynayan bir oyuncu. Ben galatasaray'a da bu nitelkklere sahip bir oyuncu gelmesini arzu ederim.

Tanjevic çok yanar dönber bir insan. Türkiye kadrosunu kurarken bence kafasından değil Federasyondan izin aldı gibi geliyor bana. Fener'de de benzer bir yanar dönerliğini seyredeceğiz. milli takımda herkese eşit davranıp eşit süre verirken bunu Fener'de yapamayacak, yapmayacak. bu anlamda solomon'u en iyi olduğu anlarda çıkartmayacaktır diye düşünüyorum. Yaşlılık mevzuuna gelince de geçen sene ben artık mrsic devri kapandı diyordum ama adam sokmaya devam ediyor. İbo'da öyle. maalesef yaştan çok etkilenmiyorlar.

Kötü sonuçlarda dahi Fener'li yöneticilerin Tanjevic'i kovmayacağını düşünüyorum. federasyonla ilişkilerini bozmak istemeyeceklerdir.

Ben genel olarak kadro olarak Fener güç kaybetmemiştir dedim ama sonrasında söyledğim şeyler taraftar ve teknik heyet belirleyici olacaktır şeklinde. bu açıdan bakıdığında Efes bir adım diğerlerinden ve bizden önde. Galatasaray-Telekom, Fener ve Beşiktaş ise finale adım atmaya çalışan diğer takımlar oalrak müacdele edecekler. umarım biz oluruz.

Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
kusura bakmayın tamamen off-topic bir yazı...

http://www.turkbasket.com/erkblfenerbah ... ?hid=32126[/url]) Gergena harun'un karısı değil mi? Kerem Tunceri'nin alınmamasına muhalif ses harun'dan geldi 2 gün sonra zevcesine yerli statüsünde oynama hakkı verildi.

Eyüp Bey, tabi ki istediğiniz isimlerle hitap ederseniz takımlara. Aşağıladığınızı da söylemedim ben. sarkastik yaklaşıyorsunuz. ya da nüktedan diyelim. Ben şahsen Galatasaray yerine başka forumlarda CC kullanılmasına uyuz oluyorum. Fener basket diye bir site vardı, galiba kapandı. o sitede bizim için CC'nin açık hali ve Beşiktaş için de malum kola markası kullananlar vardı. ama o forumdaki üyeler ve moderatörler bu kullanımı yapmamaları yönünde insanları uyararak buna engel oldular. Zaten başta da demiştim haddim olmayarak kullanılmamasını rica ettim.

Fener'e ilişkin söylediklerinize taraftar-tanjevic ilişkisine katılıyorum. Milli takımın durumu Tanjevic için Fener macerasını hüsranla sonuçlandırabilir ancak burada küçük bir iki noktaya değinmek istiyorum. Bir kere Fener seyircisine de 2010 masalı anlatılacak. 2010'da El F4'ü türkiyede yapılmaya çalışılıyor (belki de anlaşıldı) ve F4 oynayacak bir takım olacağız diye bir masal anlatılacak. Bu masal seyircinin olası tepkilerini hafifletir gibi geliyor.

Basden'in sertliğine katılmamak mümkün değil ama Ira'nın hiç bir sertliği yoktu. Preldzic bence çok değerli bir transfer. Basden kadar top çalamayabilir ama hem drive eden hem şutu olan 3-4 numarada oynayan bir oyuncu. Ben galatasaray'a da bu nitelkklere sahip bir oyuncu gelmesini arzu ederim.

Tanjevic çok yanar dönber bir insan. Türkiye kadrosunu kurarken bence kafasından değil Federasyondan izin aldı gibi geliyor bana. Fener'de de benzer bir yanar dönerliğini seyredeceğiz. milli takımda herkese eşit davranıp eşit süre verirken bunu Fener'de yapamayacak, yapmayacak. bu anlamda solomon'u en iyi olduğu anlarda çıkartmayacaktır diye düşünüyorum. Yaşlılık mevzuuna gelince de geçen sene ben artık mrsic devri kapandı diyordum ama adam sokmaya devam ediyor. İbo'da öyle. maalesef yaştan çok etkilenmiyorlar.

Kötü sonuçlarda dahi Fener'li yöneticilerin Tanjevic'i kovmayacağını düşünüyorum. federasyonla ilişkilerini bozmak istemeyeceklerdir.

Ben genel olarak kadro olarak Fener güç kaybetmemiştir dedim ama sonrasında söyledğim şeyler taraftar ve teknik heyet belirleyici olacaktır şeklinde. bu açıdan bakıdığında Efes bir adım diğerlerinden ve bizden önde. Galatasaray-Telekom, Fener ve Beşiktaş ise finale adım atmaya çalışan diğer takımlar oalrak müacdele edecekler. umarım biz oluruz.[/quote:9c77a]Ahmet bey.
Öncelikle rekabette ufak iğnemeler olur onun için ülker demek bana uyuyor, ayrıca fb ülker ile birleşince bence biraz ülker markası fb'nin önüne geçti bunuda gözardı etmeyelim.

Re:

Ahmet abi bu konuda haklı olabilirsin ancak ortada şöyle bir durum var.Cafe Crown ve Cola Turka,Galatasaray ve Beşiktaş'a sponsor oldular.Ancak Ülker ile Fenerbahçe'nin durumu daha da farklı.Bu iki kulüp birleştiler,Ülker Fenerbahçe'ye Euroleague haklarını,altyapılarını,milli oyuncularını verdi.ayrıca maddi yardım ve salon desteğide cabası.Bu kadar destekten sonra ha Ülker demişiz ha Fenerbahçe

Yeri değil ama hoşgörün lütfen...

Ben, kesinlikle F.bahçe Ülker'in şu anki kadrosu ve teknik ekibiyle ilk dörde girebileceğine ihtimal vermiyorum. Çünkü, geçen sene en önemli oyuncularından olan Mirsad, takımdan ayrılma aşamasına geldi. Tanyeviç'in Solomon gibi oyuncularla ego savaşına gireceğini az çok herkes biliyor. Alınan oyuncular çok tecrübesiz ve şampiyon olmuş takımın ağırlığını kaldırabilecek düzeyde midir tartışılır... Fakat birde şu gerçek varki, diğer takımlar için çok büyük bir tehlike arz ediyor! Geçen sene ne yazıkki kimse pek fazla ses çıkartmadı, ama çok dikkatli takip etmiş biri olarak, büyük maçlarda F.bahçe Ülker takımının hakemler tarafından çok fazla kollandığına şahit oldum. Maçları kopardıkları anlara bakın, savunmayı sertleştirdikleri anlara bakın; göreceksinizki yaptıkları faullere hep iltimas gösterilmiş, bir çok haksızlığa göz yumulmuş... Ben, final serisinde hakemler hakkaniyetli kararlar verse idi, Efes'in kesinlikle 4-0 mağlup olmayacağını düşünüyordum. Bir önceki seride TT'yi tek başına bitiren adam Nicholas'ı resmen Ömer ve Basden dövdü! Eline vura vura oynadılar! Final serisini gözünüzün önüne getirin... Hakemler o kadar müsamaha gösterdiki, Fenerli oyuncular adeta coşup üçlük üstüne üçlük yağdırdılar; nasıl olsa savunmada rakibi yıldırmışlardı...

Benim F.bahçe Ülker konusunda tek endişem Aziz Yıldırım-Turgay Demirel-Tanyeviç üçgenidir. Bunlar tezgahı kurmuşlar... Her yerde dile getirmeye çalışıyorum; istediğiniz kadar kaliteli transfer yapın, istediğiniz kadar iyi oynayın; ama bu düzen varken, birieri masabaşı oyunlarıyla yolunu bulmaya çalışıyorken emeklerin zayi olması zor değil...

Geçen sene Galatasaray salonda büyük cezalar aldı... Yapılan taşkınlıkları kabül etmek mümkün değil, ama bu işler sadece tek taraflı olmuyor, bu da bir gerçek...

Re:

Ahmed Salih' Alıntı:
Yeri değil ama hoşgörün lütfen...

Ben, kesinlikle F.bahçe Ülker'in şu anki kadrosu ve teknik ekibiyle ilk dörde girebileceğine ihtimal vermiyorum. Çünkü, geçen sene en önemli oyuncularından olan Mirsad, takımdan ayrılma aşamasına geldi. Tanyeviç'in Solomon gibi oyuncularla ego savaşına gireceğini az çok herkes biliyor. Alınan oyuncular çok tecrübesiz ve şampiyon olmuş takımın ağırlığını kaldırabilecek düzeyde midir tartışılır... Fakat birde şu gerçek varki, diğer takımlar için çok büyük bir tehlike arz ediyor! Geçen sene ne yazıkki kimse pek fazla ses çıkartmadı, ama çok dikkatli takip etmiş biri olarak, büyük maçlarda F.bahçe Ülker takımının hakemler tarafından çok fazla kollandığına şahit oldum. Maçları kopardıkları anlara bakın, savunmayı sertleştirdikleri anlara bakın; göreceksinizki yaptıkları faullere hep iltimas gösterilmiş, bir çok haksızlığa göz yumulmuş... Ben, final serisinde hakemler hakkaniyetli kararlar verse idi, Efes'in kesinlikle 4-0 mağlup olmayacağını düşünüyordum. Bir önceki seride TT'yi tek başına bitiren adam Nicholas'ı resmen Ömer ve Basden dövdü! Eline vura vura oynadılar! Final serisini gözünüzün önüne getirin... Hakemler o kadar müsamaha gösterdiki, Fenerli oyuncular adeta coşup üçlük üstüne üçlük yağdırdılar; nasıl olsa savunmada rakibi yıldırmışlardı...

Benim F.bahçe Ülker konusunda tek endişem Aziz Yıldırım-Turgay Demirel-Tanyeviç üçgenidir. Bunlar tezgahı kurmuşlar... Her yerde dile getirmeye çalışıyorum; istediğiniz kadar kaliteli transfer yapın, istediğiniz kadar iyi oynayın; ama bu düzen varken, birieri masabaşı oyunlarıyla yolunu bulmaya çalışıyorken emeklerin zayi olması zor değil...

Geçen sene Galatasaray salonda büyük cezalar aldı... Yapılan taşkınlıkları kabül etmek mümkün değil, ama bu işler sadece tek taraflı olmuyor, bu da bir gerçek...

sana kesınlıkle katılıyorum gecen sene fenerbahcenın yuzuncu yılı dıye hakemler ınanılmaz bır sekılde fenere calsıtılar bu sene turgay demırel azız yıldırım ıkılısının ıs basında oldugu yıne gozler onune serıldı tanjevıcın fenere gelmesı!!Bu sene de tezgah kurulmus !! Bence bu tezgahı bozsa bozsa efes boza dıye dusunuyorum !! eger bu sene hakemler ve federasyon bır adaketsızlık yapmazsa gs ve bjk nın fb yı ezecegıne ınanıyorum ve gs en kotu ılk uce gırer dıyorum!

Mirsadın alınmasına sevinirim. Geçen sene ona, Gözlerinin içine bakarak sadece bir kaç maçta küfür edebilmiştim, bu sene daha çok küfür ederim. Arkadaslar kusura bakmayın ama Mirsad alınsın diyenler sanırım Ahmet Cömert teki maçlara gelmeyen arkadaşlar. Yoksa o maçlara gelipte Mirsad alınsın demek, sarının yanındaki Kırmızıya,Lacivert olabilir demekle aynı eşdeğer.

Mirsad'ın alınacağı falan yok ayrıca ihtimalide yok, boş yere kafa patlatmayalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...