2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Listemizdeki oyuncular aylar oncesinden bellidir buradan yonetime oyuncu falan onerecek halimiz yok zaten.Maksat istedigimiz tipteki oyuncuları ornek vermek artılarını eksilerini tartısmak.
-Defalarca yazdıgım gibi sadece 4 oynayan biri yerine iceriden de skor yapabilen 3/4 oyuncusu alırdım.Ceklerdeki Benda tarzıyla dedigime uyuyor, kalitesi baska konu.Yine telekomun aldıgı, nedense fazla ustunde durulmayan, Christopher Williams 3.5 oynayabilir.
-Diger oyuncununda 2/3 oynayabilen 6' 5'' - 6' 6'' civarı savunma yapabilen sutu duzgun biri.Bir de bu iki oyuncudan en az birinin etkili driveları olsa iyi olur.

*Kariyerli oyuncu ne demek? Gaines Badalona'dan alındı mı Badalona O'nu kadroda dusunmedi mi?Eger oyun planımıza uyuyorsa bunun cok bir onemi var mı?Gaines bizim ilk tercihimiz mi?Gaines'in ilk tercihi Gs mi?
Alba bu yıl son yıllarda yaptıgı atılımın da ustune cıktı.En az bizim kadar butcesi var sanırım aldıkları oyunculardan cıkarıyorum bunları.Su an icin Julius Jenkins gozukuyor guardları.Avery'i tartısmayacagım ama alba ucretini karsılayamayacak bir takım degil.Daha iyisini mi arıyorlar?Albada bu yıl uleb cup'ta..

*Kariyer ve referans, min. bir ucreti ve oyunda en azından belli bir vasatı beraberinde getirir.(olumlu)
Ama aynı zamanda -kısıtlı butceye sahipseniz- asla, cok iyi bir oyuncuya yada patlama yapabilecek bir oyuncuya, sahip olamama durumunu da beraberinde getirir.(olumsuz)

*Bu durum neyi dogurabilir?Gorece guc dengesinin verili durumunun aynen surmesine hizmet eder.Guc hiyerarsisinin surmesine -kagıt uzerindeki kadro kalitesi anlamında- olanak saglar.'Azgelismis oldugunuz icin fakirsinizdir fakir oldugunuz icin azgelismis' kısırdongu.. Buna karsı tek sansın iyi organize olmak-takım kimyasını tutturabilmek.Bir de riske girip butun oyuncu secimlerini -kapasitesi belli *kariyerli oyunculardan secmeyip- yeni yeteneklere yer vermekle..(tabi once kesfetme yetenegine guveneceksin)

Kariyerli oyuncuya verdigin para karsılıgında surpriz yasamıyorsun az cok ne oynayacagını biliyorsun daha az risk alıyorsun.Ama bunun karsılıgında aldıgın kariyerli oyuncudan, cok daha kaliteli oldugunu defalarca kanıtlamıs, daha pahalı oyuncuları alabilen zengin takımlar karsısında sansını bastan kaybediyorsun.Coaching takım kimyası -ruh- :) motivasyon gibi faktorlere kalıyorsun.Efes telekom fbyle kariyerli yabancı yarısına giremezsin! sonra ulkere kızmayın..

beyler bırakın fülkeri ya burada bosa yazı kırlılıgı oluyo bizine fülkerden kim kiminle kapısırsa kapıssın biz gelicek oyuncularımız vede elimizden kacırdıgımız oyunculara bakalım bence marcus kacırmamız kotu aynı sekilde mithatıda marcus slaughter miami heat mihtat bosta bence mihtat la 1 senelık yeni sözlesme imzalamak lazim

Haydi yönetim ya artık bitir şu transferleri açıkla bize gene sessizleşti ortam ya :? Beklemekten nefret ediyorum :? Elalem İtalyalara uçuyor biz hala buradayız :?

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Haydi yönetim ya artık bitir şu transferleri açıkla bize gene sessizleşti ortam ya :? Beklemekten nefret ediyorum :? Elalem İtalyalara uçuyor biz hala buradayız :?
Burak gene başlamışın sesini yükseltmeye, yukarılardan aldığın bir transfer haberi var da onu mu ima etmeye çalışıyorsun :)

Arkadaşlar Mirsad konusunda dediklerinize kesinlikle katılmıyorum.Tamam Fenerbahçeli olabilir ancak artık bu zihniyetten vazgeçme vaktimiz geldi.Adamın geçen sene yaptığı pislikler kimseyi ilgilendirmez geçen sene ekmeğini ordan kazanıyordu orda bunları yaptı Galatasaray'a gelsin yine aynı şeyleri Galatasaray için yapar. Fenerli yada Galatasaraylı olması kimseyi ilgilendirmez bu profesyonel bir spor ve başarı için mutlaka Mirsad'ı alırsak iyi olur.

Arkadaşlar Mirsad konusunda dediklerinize kesinlikle katılmıyorum.Tamam Fenerbahçeli olabilir ancak artık bu zihniyetten vazgeçme vaktimiz geldi.Adamın geçen sene yaptığı pislikler kimseyi ilgilendirmez geçen sene ekmeğini ordan kazanıyordu orda bunları yaptı Galatasaray'a gelsin yine aynı şeyleri Galatasaray için yapar. Fenerli yada Galatasaraylı olması kimseyi ilgilendirmez bu profesyonel bir spor ve başarı için mutlaka Mirsad'ı alırsak iyi olur.MERTGEnç yaz mış

türkiyeliginden transfer sezonu kapanalı 1 ay oldu uyuyonmu anca yurt dışından transfer edebiliriz yerli veya yabancı :D :D :D :D :D

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Kariyerli oyuncuya verdigin para karsılıgında surpriz yasamıyorsun az cok ne oynayacagını biliyorsun daha az risk alıyorsun.Ama bunun karsılıgında aldıgın kariyerli oyuncudan, cok daha kaliteli oldugunu defalarca kanıtlamıs, daha pahalı oyuncuları alabilen zengin takımlar karsısında sansını bastan kaybediyorsun.Coaching takım kimyası -ruh- :) motivasyon gibi faktorlere kalıyorsun.Efes telekom fbyle kariyerli yabancı yarısına giremezsin! sonra ulkere kızmayın..

Timur, eline sağlık. muhteşem özetlemişsin. budur...

Ahmed Salih' Alıntı:
Ben, final serisinde hakemler hakkaniyetli kararlar verse idi, Efes'in kesinlikle 4-0 mağlup olmayacağını düşünüyordum.

bence gözlükleri çıkaralım...

Mirsat giderse askerlik nedeniyle gidecek.

Ahmet Arif, Mirsad 31 yaşında; 33 yaşında askerliğe çağırılma süreci başlıyor... Mirsad'ın Tanyeviç'le sorunları olduğunu bilmeyen kaldı mı?!...

Efes asla 4-0 mağlup olmazdı diye düşünüyorum. F.bahçe Ülker kazanabilirdi, fakat o şekilde ezici bir seri olması normal şartlarda mümkün değildi. Ben çok bariz bir örnek verdim... Nicholas'ı döverek oynadıklarını görmemek beni hayrete düşürüyor... Yaptıkları savunmaya bakın... Rakibin üzerine çıkarak oynamanın adı fauldür benim bildiğim... Serinin ilk iki maçında şampiyonluk kazanımını her yönden (!) elde ettiler!... Zaten son iki maçta teslim olmuş bir Efes vardı...

Sanıyorum yapılanları görmesi için, bazılarının gözlük takması lazım!...

mirsadla şampiyon olacagımıza playoffa kalamayalım daha iyi,nerde galatasaraylılık??? arkadaslar cok yanlış düşünüyorsunuz,o gün bize yaptı bizdeyken de onlara yapar mantıgı ne kadar sağlıklı bir düşünce?? basarılı olmak önemlidir tabii ki klüpler için ama bu klüp öyle sıradan bir klüp değil!! bize yapılanı unutmayız biz

bu arada antonio granger takımı girona dan ayrılmış,diz agrıları yüzünden takımıyla sözleşmesi feshedilmiş,çok iyi bir oyuncuydu ama maalesef basketbol hayatı tehlikede galiba,sağlıklı bir granger herzaman iş yapar...

Re:

Cihat Cetin' Alıntı:
mirsadla şampiyon olacagımıza playoffa kalamayalım daha iyi,nerde galatasaraylılık??? arkadaslar cok yanlış düşünüyorsunuz,o gün bize yaptı bizdeyken de onlara yapar mantıgı ne kadar sağlıklı bir düşünce?? basarılı olmak önemlidir tabii ki klüpler için ama bu klüp öyle sıradan bir klüp değil!! bize yapılanı unutmayız biz
+1905.....basketçi kalmasada 4 kişi oynayalım da o mirsad bize gelmesin.....

Galatasaray Cafe Crown İtalya?ya Gidiyor

Yeni sezon hazırlıklarını İstanbul?da sürdüren Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı, kamp çalışmaları yapmak ve hazırlık maçları oynamak üzere 7 Eylül Cumartesi günü İtalya'ya gidecek.

Galatasaray, Bormio kentindeki kamp boyunca 3 hazırlık karşılaşması yapacak. Daha sonra Sicilya?ya geçecek olan Galatasaray Cafe Crown, Sicilya?da iki hazırlık maçı daha yapacak.

Galatasaray, Bormio'da 10 Eylül Pazartesi günü Mariupol, 11 Eylül Salı günü Sibenik, 13 Eylül Perşembe günü Toulon ile karşılaşacak. 14 Eylül Cuma günü Sicilya geçecek olan takımımız Sicilya?da dörtlü turnuvaya katılacak. 15 Eylül Cumartesi günü Partizan ile karşılaşacak olan Galatasaray Cafe Crown, bu maçın sonucuna göre 16 Eylül Pazar günü final ya da 3. lük maçına çıkacak. Galatasaray Cafe Crown, 17 Eylül Pazartesi günü İstanbul?a dönerek hazırlıklarına devam edecek.

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı Coach?u Murat Özyer kamp ve yeni sezonla ilgili olarak şunları söyledi, ?Sezonun en önemli bölümündeyiz. Takım toparlanmaya başlıyor. Bu sene ön hazırlık dönemini kısa ama yoğun yaşıyoruz. Daha kadromuza iki yabancı oyuncu daha katılacak. Bu oyuncuların da kadroya İtalya?da yaptığımız kamp sırasında katılmasını bekliyoruz. İtalya?da dağ kasabası olan Bormio?da kamp yapacağız. Burada üç maç oynayacağız. Ardından da iki maç Sicilya?da oynayacağız. Bu hazırlık döneminden sonra İstanbul?a döneceğiz. Daha sonra Belgrad?da bir turnuvaya katılacağız. Turnuvanın ardından İstanbul?a dönüp Türkiye Kupası?na kadar hazırlıklarımızı İstanbul?da sürdüreceğiz.

Bu sene 12 Ekim?de Beko Basketbol Ligi başlıyor ve ilk maçımızı kendi evimizde Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda Banvit ile oynayacağız. Bu sene Beko Basketbol Ligi çok çekişmeli geçecek. Biz de geçen sene elde ettiğimiz derecelerin üstünü hedeflediğimizi hep söylüyoruz. Bunun içinde taraftarımızla beraber olmayı arzu ediyoruz. Galatasaray olarak Türkiye?de pek çok takımda olmayan bir organizasyonu bu sene yapmaya başladık. Kulübümüz Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda oynayacağımız maçlar için kombine satışını sürdürüyor. Taraftarlarımızdan kombineleri alarak bizlere destek vermesini bekliyoruz?.

Re:

Burak Barut' Alıntı:

:D Bu kadar çabuk etki edeceğini tahmin etmiyordum :) :D

Re: Re:

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Burak Barut":df54f]Haydi yönetim ya artık bitir şu transferleri açıkla bize gene sessizleşti ortam ya :? Beklemekten nefret ediyorum :? Elalem İtalyalara uçuyor biz hala buradayız :?

:D Bu kadar çabuk etki edeceğini tahmin etmiyordum :) :D[/quote:df54f]Burak sen yönetimde sözü geçen bir adamsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...