2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Slaugter+Malik+Türk bir dış atışı düzgün olan oyuncu.Bu 3 oyuncuyu aldığımız zaman çok ciddi söylüyorum Türkiye liginde karşımızda kimse duramaz.Türk oyuncu olarak muratcan düşünülebilir kendini çok geliştirdi eskisinde daha iyi durumda.
8)

Tufan'ın gitmesiyle Muratcan'ın gelmesi arasında Efes ile TT icin hicbir baglantı yok.Yani efes tufan'ı almak isteyebilir ama tt'nin muratcan bırakacagını kim soyledi?Niye bıraksın tt kadro genisletmiyor sadece yabancılarını degistiriyor(dudley haric).
Sozlesmeli oyuncunun efese verirsen SUBEYİ KAPATALIM gitsin kim parlasa gidecekse bi anlamı yok her sene sıfırdan mı baslayacagız.Tufan gibi gslı bir oyuncu onemli bi para farkı yokken giderse cidden bırakalım.Efendim cenk gelir falan..Bu ne demek transferi efesin istedİgi dogrultuda yapılması demek;efesle gsnin yerini degistirin yani bizde iyi bir sezon gecirmeyen Murat Kaya yada Fatih Solakı verelim efeste en formda oyuncusu Keremi versin.İsim onemli degil İRADE BEYANI yalnızca efeste bu haksızlık ESİTSİZ bir durum..

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Fatih Hısım":be1c5]Muartcan Güler ile mi büyük hedeflere kosacagiz??
serhat çetin ile bu hedeflere koşmayı düşünebiliyorsak Muratcan Güler ile depar atarız.
Muratcan'ın nesini beğenmedin pek anlıyamadım doğrusu???(ki bu haberin doğruluğundan şüpeliyim fakat olursa güzel olur)[/quote:be1c5]

Buyuk hedeflere ulasmada begenmedigimiz Serhat CETIN' in Fenerbahce Ulker ile 3 seneligine anlastıgını ve su anki ortama gore ilk yılını Alpella' da gecirecegini ogrendigimiz su asamada, Muratcan GULER' e tabiri caizse camur atmak hic de mantıklı degil.

ümit türkoğlunu hiç beğenmiyorum ümit sonkolda banvitle sözleşme imzaladı ..

Pardon ama mrsic gibi bir oyunkurucu mu dedin benmi yanlis gordum sahsen mrsici alacagimiza mitchell kalsın daha iyi dribling ozellikleri sinirli pas ozellikleri sinirli ayrica defansida sinirli ayaklari yavas belki sutor yada sg olarak gelebilir ama sahsen benim dusuncem cok gereksiz olur !!

Evet Mrsic dedim. Mitchellında Mirsicinde yaptıkları ortada. Teki turnike bile atamayan oyun kurucu diğeri her şekilde sayı atabalin takımı ıstediği gibi yönlendiren en azından seyirciye güven veren oyun kurucu. Seçim senin.

Mrsic niye gelsin bize??? Kariyerini FB de bitirmesi kesin zaten. O oranin oyuncusu. Granger alacagimiza Bodicker'i alalim bence. Hem daha genc, icerden de sayi üretebiliyor, ayrica sutlarini orta mesafeden de cok isabetli kullaniyor.

Arkadaşlar Hakan Köseoğlu boştamı?uygunsa o alınabilir.Şu Mıtchall den kurtulalım da.
Muratcan da alınabilir,iyi oyuncu.

başlarım böyle işe tufan gidiyor murat gidiyor ne bu ya bunların bizle sözleşmesi var nereye gidiyorlar!!!
sonra efes'in biz paf takımımıyız her istediğini alacak???
lütfen aklımızdan her geçeni foruma Yazmayalım komik oluyor!!!!
yada karar verelim bizde aciz başkanda seneye şampiyonluğamı oynuyoruz yoksa yine 4. lük iyimidir????

Fitch Türkiye'den Ayrıldı

Beko TBL'de normal sezonun sayı kralı Geralde Fitch kulübüyle anlaşamadı ve Türkiye'den ayrıldı.

Beko Basketbol liginde başarılı bir sezon geçiren ancak playoff yarı finalinde Fenerbahçe Ülker'e elenen Galatasaray Cafe Crown'da takımın en önemli oyuncusu Gerald Fitch ile yollar ayrıldı.

Yönetim ile gelecek sezon için anlaşamayan Amerikalı oyuncunun eşyalarını toplayıp Türkiye'den ayrıldığı öğrenildi.Bu sezon takımı Galatasaray Cafe Crown'u playoff yarı finaline taşıyan başarılı oyuncu forma giydiği 4 playoff maçında 17.2 sayı,normal sezonda ise forma giydiği 23 maçta 19.6 sayı ortalaması tutturmuştu.

Gerald Fitch'in gelecek sezon için Nba'de şansını denemek istediği ancak bu isteğinin olmaması halinde Avrupa liginde önemli bir klüpte forma giymek istediği öğrenildi.

...

Beko Basketbol ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'da geçen sezon büyük umutlarla Büyük Kolej'den transfer edilen genç oyuncu Murat Kaya ile yollar ayrıldı.

Edinilen bilgilere göre Murat Kaya'nın Galatasaray'da istediği süreleri alamadığı ve kendi kariyeri açısından başka bir klübe gitmesinin daha olumlu olduğunu düşündüğü ve bu sebeple Galatasaray Cafe Crown'dan ayrıldığı öğrenildi.Bu sezon Galatasaray forması altında normal sezonda 30 maça çıkan genç oyuncu 6.7 sayı ortalaması tutturmuştu.

Genç oyuncunun Beşiktaş Cola Turka ile görüşme içinde olduğu,bu takımın transfer teklifini değerlendirdiği ve kararınıda en geç 1-2 güne kadar vereceği öğrenildi

http://www.tblforum.com

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
başlarım böyle işe tufan gidiyor murat gidiyor ne bu ya bunların bizle sözleşmesi var nereye gidiyorlar!!!
yada karar verelim bizde aciz başkanda seneye şampiyonluğamı oynuyoruz yoksa yine 4. lük iyimidir????

Eyüp böyle düşünme bence eğer bir oyuncu gitmek istiyorsa zorla kal demek büyük bir yanlış olur zira kalsa bile ondan artık hiçbir fayda göremezssin

Tufanı hepimiz çok seviyoruz Galatasaray taraftarlı için çok büyük bir öneme sahip bir oyuncu ama dediğim gibi gerçekten gitmek istiyorsa bence zorla tutmamalıyız

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Katılıyorum eyüp'e.Alen'ın dedigi takımda zorla tutmak olayının ozune bakarsak,efesin gsden daha iddialı bir takım oldugu dusuncesinden dolayı tufan gitmek isteyebilir.EGER bu sezon telekomun yaptıgını gs yapabilirse,bu dusunce ortadan kalkar.Ornek ttelekomlu herhangi bir oyuncu efese giderken sebep asla daha iyi bir takıma gidiyorum olamaz keza takım kimyası ve gucu ttelekomun daha iyi.Yabancı farkı vardı o da kalkınca gorun.Buradan gs gecersek..
İYİ BİR TAKIM kuracagına ve telekom gibi takım oyunu-birlik ruhu saglayacagına TUFANı inandırısan tufan kalır.Efesten ustun yonun bile var efesin taraftarı camiası yok fb ortam olarak efese 1-0 onde basladı.HALA efes-fbulker-telekomdan KORKARSAK bosuna para harcamayın 4.-5.lige oynayın daha mantıklı!

İddialı takım sayısı artınca Kaliteli Turk Oyuncu Dar Bogazı sorunu bas gosteriyor.
Efes , Cevher ve Tufanla ilgileniyormus keske bjk de iddialı olup Cevheri bırakmasa ne bu ya:) sen elindeki iyi turk oyuncularla ve pahalı yabancılarına ragmen iyi bir kimya saglamayınca kim formdaysa transfer et hazıra kon.Sadece efes icin degil boyle hazır konan tum takımlar icin soyluyorum Basketbola zararı var piyasayı yukseltiyorsun.Bunu hep fb yapardı..
Olası bir zaradan da yoneticiler sorumludur.Bastan planın yaparsın A sınıf oyuncularda bu tur bir rekabet ve zorluk olacagı belli madem oyle B sınıf oyuncuları kaptırmazsın(U.Sonkol vb..)

Şahsen ben mrsici Troy yada daha oncesi tuborgtan beri takip ederim ve 3luk disinda pek bir sey yaptigini da bilmem ki suan da ayakalari iyice yavaslamis topu tasimaktan aciz bir oyuncu haline gelmis ayrica bence oyun kurucu mithat yada ender gibi olmali ceza sutlarini sokmali ve takımı iyi yonetmeli ben oyun kurucuda oyle catir cutur 3luk sokmasina bakmam tamam mitchell yetersiz bazen cok iyi bazen cok kotu ama bence mrsic gelecegine cok daha iyi oyuncular var bunlar 1-Cuneyt 2-Hakan koseoglu 3-berent bunlarin hepsi bence oyun kurucu olarak mrsicten daha iyi ayrica ender de dusunulebilir ben boddicker olayina katilmiyorum bence icerde yirtici olmaliyiz slaugterin yanin arkasi donuk oyunu olan ermal yada dudley yada o tarz bir oyuncu almaliyiz fatihte ve cemal yanina yine turk bir 4 numara daha olursa super olur ve yabanci driblingi olan iceri yuklenen bir 3 numara ve iyi bir sutor gerektiginde asist yapabilen bir oyuncu ile yani malik tarzi bir oyuncu ile bu ligte yenemiyecegimiz takim kalmaz

Rasim Cevher ve berent en cok istedigim Turk transfler yabanci transeferinde ise sadece malik ve sirti donuk oynayan bipivot alinsa yeter kanimca

Alen Hekimbas' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":2d743]başlarım böyle işe tufan gidiyor murat gidiyor ne bu ya bunların bizle sözleşmesi var nereye gidiyorlar!!!

Eyüp böyle düşünme bence eğer bir oyuncu gitmek istiyorsa zorla kal demek büyük bir yanlış olur zira kalsa bile ondan artık hiçbir fayda göremezssin

Tufanı hepimiz çok seviyoruz Galatasaray taraftarlı için çok büyük bir öneme sahip bir oyuncu ama dediğim gibi gerçekten gitmek istiyorsa bence zorla tutmamalıyız[/quote:2d743]alen biz hedefleri artık büyük koymadıkmı nedemek elindeki iyi oyuncuyu hiç bir sorun yokken bırakmak???
bence kabul edilemez.
sanırım bazı şeyleri düz mantıkla düşünüp yazıyoruz!

bakın size benim hayalimdeki 5 i yazayım ;

M. Perry
Muratcan
D. Brown
M. Slaughter
Fatih Solak

böyle olsa bence direk şampiyonluğa oynarız.

Fırat Aydın' Alıntı:
bakın size benim hayalimdeki 5 i yazayım ;

M. Perry
Muratcan
D. Brown
M. Slaughter
Fatih Solak

böyle olsa bence direk şampiyonluğa oynarız.
bu kadro bu sekilde sampiyon olamaz bu kadro baya 1 skor sikintisi çeker denham brown ve fatih solak in yerine daha iyi adamlar alinir ve dedigin çekirdek olusturulursa ayrica bench ininde fb ülker gibi zengin olmasi lazim sampiyonluk için 1 numaraya da daha iyisini alabilirsin

Bence de bu kadro skor sıkıntısı çeker. Ayrıca artık daha büyük hadeflerimiz varsa daha büyük oyuncular almalıyız. Mesela forumda da yazılan Charles Smith hem savunması hem de hücumu ile çok iyi bir oyuncu. 4 numarada Slaughter yırtıcılığı ile katkı sağlar. Ancak ben Slaughter'da biraz tereddütlerim var. Bazı maçlarda defansı sadece blok zannedip adamını mesafe verip yada bırakıp gidiyor. Bu bir handikap olabilir. Guarda ender Arslan alınabilir. Hem dribblingi olan hem de şutu olan bir oyuncu. Ayrıca iyi kötü bir savunma yapıyor. eğer Tufan kalıcaksa pivot yabancı alınabilir. Ancak Tufan giderse üç numaraya ceza şutu olan savunma yapabilen bir oyuncu ve pivotada Ermal veya o tarzda bir oyuncu alınmalı.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Bence de bu kadro skor sıkıntısı çeker. Ayrıca artık daha büyük hadeflerimiz varsa daha büyük oyuncular almalıyız. Mesela forumda da yazılan Charles Smith hem savunması hem de hücumu ile çok iyi bir oyuncu. 4 numarada Slaughter yırtıcılığı ile katkı sağlar. Ancak ben Slaughter'da biraz tereddütlerim var. Bazı maçlarda defansı sadece blok zannedip adamını mesafe verip yada bırakıp gidiyor. Bu bir handikap olabilir. Guarda ender Arslan alınabilir. Hem dribblingi olan hem de şutu olan bir oyuncu. Ayrıca iyi kötü bir savunma yapıyor. eğer Tufan kalıcaksa pivot yabancı alınabilir. Ancak Tufan giderse üç numaraya ceza şutu olan savunma yapabilen bir oyuncu ve pivotada Ermal veya o tarzda bir oyuncu alınmalı.
keske olabilsede pivot a ermali alabilsek o zaman yabanci pivota ihtiyac kalmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...