2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Sinan Soysal' Alıntı:
Mithat Demirel Yeni Takımını Buldu

Geçen sezon Galatasaray Cafe Crown formasıyla izlediğimiz ve Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performansla herkesin takdirini toplayan Alman oyuncu Mithat Demirel, İtalya Ligi'nin Legea Scafati takımıyla sözleşme imzaladı.

29 yaşında ve 1.81 boyundaki tecrübeli oyun kurucunun İtalyan ekibinin teklifine olumlu yanıt verdiği ve 1 yıllık sözleşmeye imza attığı bildirildi. Geçen sezon Galatasaray Cafe Crown forması altında çıktığı 27 normal sezon maçında 2.1 sayı, playoff'larda ise çıktığı 5 maçta 5.4 sayı ortalaması tutturmuştu. Mithat Demirel kariyerinde daha önce ülkemizde Oyak Renault ve Beşiktaş Cola Turka takımlarında da forma giymişti.
Denham brown ile aynı takımda oynıcak olması bi şans belkide avantajda olabilir
mithatın transferine gelince alman milli takımında ki performansı büyük rol oynadı bence :)

kardeş denham brown cantu da oynuyor

Height: 198cm / 6'6''
Position: Forward
Born: 1983
Team: Tisettanta C. (Italy) (2007-08)
Nationality: Canadian
Agency: CSMG

denham brown

İçinde Fitch ve Dixon geçen mesajları okumuyorum artık.Aynı isimlere takılıp kalmamız soğutuyor beni.
Dixon yine başındaki coach ve yanındaki yetersiz kadroya rağmen 2 büyük maç getirmişti.Kaybettirdikleri de olmuştu ama o sezon için gayet doğru bir isimdi.(takımın vasatlığının etkisiyle)
Fitch için Dixon kadar bile olumlu yazamayacağım.Geçen sene takımı ileriye götürmedi.Maçlar getirmiş olabilir ama götürdüğü de çok şey oldu.Yahu en basitinden son Fenerbahçe maçı.Adam gözümüzün içine soktu ondan yapabileceğinin fazlasını beklediğimizi.Hem tavırlarıyla hem oyunuyla şok etti herkesi.Büyük yetenek olmasına rağmen oyun olarak büyüyemediğini gösterdi.
En çok canımı sıkan bu kadar konuşulmayı hakedecek kadar büyük işler yapmamaları.Rica ediyorum takılıp kalmayalım,gereksiz tartışmalar yaratmayalım.

mithat'tutsak iyi olurdu ama neyse 3 numara için seçeneklerimiz iyice kıstlandı bakalım ne yapcas.

Bence mithat'ın gitmesi iyi oldu,ama bu kötü oyuncu dediğim anlamına gelmez onun yaptıklarını cüneyt fazlasıyla yapar bu konuda rahat olun,ne kadar hazırlık maçlarında kötü gözüksede iyidir.
Birde graves için sevindim keşke kalsaydı ama olmadı,uzun rotasyonumuz artık iyi başarılar jeff... :?

ben bir türlü 1 numaraya güvenemiyorum. Avery bana fazla güven vermiyor. gecen Alba Berlin forumlarina girdim. cok iyi oynadigi ve maci alip götürdügü maclar olmus ama bir cok macta kaybolmus. yedekligi kabulenmiyormus. mesela bir aralar sürekli 30 dakka altindan oynuyorum diye isyan etmis. bizde 25 dakka bile zor oynar rotasyonda bakalim ne olcak. belki de Cüneyt ilk 5 baslayacak o zaman ne yapacagiz. be aslinda gecen sene Mitchell'i begenmistim ve ileride daha da iyi olabilcegine inaniyorum. cok iyi bir sutör, drive ediyor ve cogu kisinin dikkat etmedigi nokta: savunmasi da vasatin üzerindeydi. play Offlarda Solomon'la kafa kafaya oynadi. Ha üst sinif bir PG getirirsin basimin üstünde yeri olur ama Avery asla üst sinif bir PG degil.

arkadaşlar avery i bu kadar erken yermenin anlamı yok.hele iyi oyuncu değil diyenlere sadece gülüyorum.bu adam nba 14.sıradan seçilmiş ve bu ligde 3 yıl oynamış birisi avrupa tecrübelerinde de oynadığı liglere damgasını vuran bir isim özellikle uleb cup performansıyla.ilk kez bulunduğu bir ülkeye alışma sürecini geçirmeden tam randıman vermesini nasıl bekleriz.ki sadece avery nin takıma değil takımın da avery ye alışmasını lazım ki bir bütün olarak güzel performanslar sergileyebilsinler.

aynen katılıyorum kardesım avery nin kanıtlayacak neyi var sadece sabır ne kadar süre aldıgını bıle bılmıyorus kı

Fatih Hısım' Alıntı:
ben bir türlü 1 numaraya güvenemiyorum. Avery bana fazla güven vermiyor. gecen Alba Berlin forumlarina girdim. cok iyi oynadigi ve maci alip götürdügü maclar olmus ama bir cok macta kaybolmus. yedekligi kabulenmiyormus. mesela bir aralar sürekli 30 dakka altindan oynuyorum diye isyan etmis. bizde 25 dakka bile zor oynar rotasyonda bakalim ne olcak. belki de Cüneyt ilk 5 baslayacak o zaman ne yapacagiz. be aslinda gecen sene Mitchell'i begenmistim ve ileride daha da iyi olabilcegine inaniyorum. cok iyi bir sutör, drive ediyor ve cogu kisinin dikkat etmedigi nokta: savunmasi da vasatin üzerindeydi. play Offlarda Solomon'la kafa kafaya oynadi. Ha üst sinif bir PG getirirsin basimin üstünde yeri olur ama Avery asla üst sinif bir PG degil.

Tamam dediklerin doğru. mitchell büyük maçlarda skor üretiminde iyi gözüküyordu ama istikrar yoktu.Avery bu maçlar için çok önemli tecrübesiyle deneyimiyle büyük maçları istikrarlı bir şekilde oynayacaktır.Dakika sorununu murat hoca büyük hoca olma yolunda iyi adımlarla ilerliyorsa kolaylıkla aşacaktır. :?

http://www.encyclopedia.com/doc/1G1-54189729.html

Fatih kardeşim yukarıdaki yazıyı okumanı öneririm. Avery takıma ne kadar katkı sağlar bilemem. Hoca onu nasıl kullanacak onu da tam bilmiyorum ama NCAA'de oynadığı dönemde önemli guardlardan birisiydi. Avrupa'ya geldiğinde de bir sene oynayıp tekrar NBA'e döneceği bekleniyordu. Mitchell'ı ben çok beğenmiştim. hatta onun önderliğinde bir takım kurulmasını da geçen sene boyunca düşünüyordum. Avery Mitch'den daha iyi bir oyuncu. daha tecrübeli. Sadece şu süre konusunda takıntı yapması düşündürtücü. eğer Alba forumunda yazılanlar gerçeği yansıtıyorsa sıkıntı doğuracaktır. Ama tahminim Murat Hoca onu yer yer 1 cüneyt girince de 2'de kullanarak belki bu durumu çözer. zaten çift guardla oynamayı sevdiği için 25-30 dakika süre bulabilir. bunu da sorun yapmaz herhalde.

ben Mitch kalmış olsa ona da çok karşı çıkmazdım. Mitch'den beklentilerim büyük. Avrupa basketboluna biraz daha alışınca özellikle Fitch tarzı bir oyuncunun olmaığı bir takımda çok iş yapacaktır. Mitch'in iyi bir hamuru var. Mahmudi tarzı bir koçun elinde basketbolun doğrularını öğrenip önemli bir guard olabilecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Bizim takım için de Avery varken Mitch'in kalması ne kadar doğru olur? kararsızım. ama 5 yabancı hakkını da kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. umarım yabancı/yabancıları bir an önce transfer ederler. Ligin başlamsına şurada ne kaldı?...

Biz olmayız heralde... Tuhaf. :) 1.83 boy... Kime gider ki acaba... Merak ettim doğrusu.

eger biz olmayacaksak ya FB Ülker veya Telekom olur. Ama böyle bir oyuncunun ligimize gelmesi heyecan verici. hangi takim olursa olsun. güzel bir sezon bizi bekliyor.

ilginç bir açıklama Dee Brown'un mutsuz lduğunu okumuştım fakat Türkiye'yi tercih etmeyi düşünmesi sevindirici bir durum ki Dee Brown avrupada özellikle bizim ligimizde iş yapıp yıldız olabilecek bir isim.

Belkide Mitchell yerine bize geliyordur.Biraz fantaziye kaçim dedim. :) Gerçi ozaman az oynar o da ayrı bir konu. :)

Öncelikle Tutku ve El amin varken Telekom almaz.Bjk'nin alacak yeri yok.Fb'de Solomon ve Hakan(!) Demirel zaman zaman Mrsiç varken almaz :? :)

Arkadaşlar gene bu adam en yakın bize duruyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...