2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eğer yanlış anlamadıysam, Murat Hoca GS TV ye yaptığı açıklamada, 3.numara sorununu takım içinden çözeceğini ve başka transfer yapılmıyacağını söyledi.

arkadaşlar 3 numara transferi yapılmayacak.
murat hoca dün gstv ye verdiği röpotajda tercihinin 3 numara olduğunu ancak galatasarayı taşıyacak bir 3 numara bulamadığımızı söyledi.devam etti konuşmasına.dee browna gelince lasvegas ta nur germen ile 6 maçını izlemişler.orda konuşmuşlar ama kesin bi dille nba de kalacam demiş.olmpiakos dee browna bizden fazla para vermiş ama ozamanda nba hayali devam ettiği için hayır demiş.bu1-2 haftada bişeyler değişmiş vee dee brownı getirmişiz

dee brown cok iyi transferr en azından prestij kazandırcak bıze bence dıger arkadaslarda adamın dakıkalarına falan bakmasın ben en az 3-4 tane macını hatırlıyorum utahın o gerıden geldıgı maclarda cok onemlı ısler yapmıstı gercektende cok iyi şutlar iyi asistler cıkarmıstı ve sure aldıgı maclarda iyi skorlar elde etmıstı 2 sayı ortalamaya takılanlar nba de son dakka bıle oyuna gırse o macı oynamıs sayıyor ve ona gore ıstatıstık tutuyorlar bunlarıda goz onunde bulundurun.

Eger ıdmana gıdıceksekte bende uygun zamanım olursa katılmak ıstıyorum.

Ben,Erdem'e güveniyorum 3 numarada oynayabilir.Bir arkadaş demiş;Gaines,3 numara oynayamaz diye.Gaines,3 numarada oynar.Bunu sezon içinde göreceğiz zaten.Kadro içinden 3 numarayı bulacağız diye açıklama yapmış,Murat Özyer.Bu da bu tezi kuvvetlendiriyor zaten.

Transfer smacı
G.Saray, potada son bombayı NBA?den patlattı

Sadece ?yabancı olsun da nasıl olursa olsun? demeyen ve doğru ismi bekleyen G.Saray Cafe Crown sabrının ödülünü Utah Jazz?ın oyun kurucu Dee Brown?la aldı.

Potada Türkiye Kupası elemeleriyle birlikte sezonun başlamasına 1 hafta kala G.Saray transfer bombasını patlattı. Uzun süredir yabancı arayışında olan G.Saray zaman daralmasına karşın paniğe kapılmayıp sabredince ödülü Utah Jazz?de Mehmet Okur?un takım arkadaşı olan Dee Brown oldu. İki sezon Utah forması giyen Brown?un sözleşmesi bu sezon sona ermişti ancak NBA?de oynamak istediği için yaz boyunca Olympiakos ve Tau Ceramica gibi takımların 1 milyon dolar civarındaki tekliflerini değerlendirmeyen Brown, NBA?de sezon öncesi kampların başlamasına 1 hafta kala takım bulamayınca bir anda tercihleri sınırlı kaldı. Yaklaşık 10 gündür Brown?la görüşmelerini sürdüren G.Saray önceki gün nihayet NBA hayallerini bir kenara bırakarak sarı-kırmızılıların teklifini kabul etti. Kendi internet sitesinde de transferi doğrulayan Brown ?Çarşamba günü Türkiye?ye hareket edeceğim. NBA?de oynamayı çok istiyordum ama şartlar böyle gelişti. Açıkçası basketbol oynamayı çok seviyorum ve çok da iyi bir fırsat yakaladım. Bunu kendimi hem insan hem de basketbolcu olarak geliştirmek için çok önemli bir fırsat olarak görüyorum? açıklamasını yaptı.

WİLLİAMS?IN YEDEĞİYDİ

Dee Brown, Illinois Üniversitesi?nde çok başarılı bir kolej kariyerinin ardından 2006 yılında NBA?de Utah Jazz tarafından seçilmişti. Brown Illinois Üniversitesi?yle 2004-2005 sezonunu ilk sırada bitirmiş, NCAA turnuvasında ise finale kadar yükselmişti. Utah?da Deron Williams?ın arkasında kaldığı için fazla forma fırsatı bulamasa da oynadığı bölümlerde çok göz doldurmuş, geçen yıl play-off?da Williams faul problemine girdiğinde baskı altında çok başarılı bir performans sergilemişti.

Brown bir arada çok nadir bulunan basketbol özelliklerini tek başına bünyesinde bulunduran bir yıldız. Genelde siyahi oyun kurucular ya çok iyi atlet ve savunmacı olurlar ama şutları istikrarsızdır ya da tersi. Dee Brown hem çok iyi bir savunmacı, aynı zamanda da iyi bir şutör. Yetmezmiş gibi kolejde kendisine ?tek kişilik fast break? lakabı takılacak kadar hızlı ve bitirici ama aynı zamanda gerçek oyun kurucu içgüdülerine sahip olduğu için kontrollü ve takımı oynatan bir isim.

OLYMPİAKOS?UN ELİNDEN

Aslında NBA?de pek çok takımda rahatlıkla forma giyebilecek bir isim ama zaman zaman NBA?in radarından böyle değerli oyuncular kaçabiliyor. Ama daha da önemlisi oyunu Avrupa basketboluna çok çok uygun. Zaten bu yüzden yaz boyunca Final Four için takım kuran Olympiakos peşinde koştu Brown?un. Ondan ümidi kesince ancak Sarunas Jasikevicius?a yöneldiler. Sarı-kırmızılılar bu defa turnayı gözünden vurdu...

Kaan Kuralın vatanda cıkan yazısı

Alp Levi' Alıntı:
OLYMPİAKOS?UN ELİNDEN

Aslında NBA?de pek çok takımda rahatlıkla forma giyebilecek bir isim ama zaman zaman NBA?in radarından böyle değerli oyuncular kaçabiliyor. Ama daha da önemlisi oyunu Avrupa basketboluna çok çok uygun. Zaten bu yüzden yaz boyunca Final Four için takım kuran Olympiakos peşinde koştu Brown?un. Ondan ümidi kesince ancak Sarunas Jasikevicius?a yöneldiler. Sarı-kırmızılılar bu defa turnayı gözünden vurdu...

Kaan Kuralın vatanda cıkan yazısı

Dikkat lütfen. Olympiakos Avrupanın basketbol ilahı Sarunas Jasikevicius?a Brown'u olmayınca transfer etmiş.

arkadaslar ewet muthis transfer ama ozman avery neden aldık 3 numarada suan sıkıntılıyız erdem vede green ile 3 numarayı kaptıcaz demmektir 1 vede 2 numarada turkiyede bizden iyi takım yoktur bizde artık buna gore oyun planı oynamalıyız bence ;)

arkadaşlar merhaba kaan kuraldan bile övgülerini alıyorsa bu transferin büyüklüğünü gösteriyor biraz kısa bir takım olduk ama onada bir çözüm bulacaktır murat hoca bu sene süper transferler yaptık

Dee hakkındaki bazı yorumlarda şarkılarından falan bahsediliyor. Bu adamda rapçı basketçilerden midir?
Eğer varsa tezahürat yapılabilecek bir şarkısı mesela ilk lig maçında adamı havaya sokacak iyi bir jest olur.

?I'm more upset that he doesn't have a job right now ... I think he definitely deserves a shot to play in this league. I think he's good enough to play in this league.?

Deron Williams söylemis bunlari. kesinlikle bu ligde (NBA) oynamayi hak ediyor demis.

3 numara alınmalı onumuzdeki maclar bunun ne kadar gerekli -yada gereksiz- oldugunu bize gosterecektir.Endisem, gecen sene takımdaki eksiklikler basbas bagırırıken gerekli mudahelenin yapılmayısından kaynaklanıyor.Holman'a o kadar sabretmemeliydik graves gec gelmisti.
Eger maclardan bir 3 numara ihtiyacı oldugu anlasılırsa, gecen sene kadar beklenmez ve gereken yapılır umarım.Turkiye kupası elemesi, onumuzdeki turnuva banvit macı fikir vermeye yeter herhalde.Olmuyorsa takım ici zorlamanın birsey getirmedigini gecen yıl gormustuk.(daha once de yazmıstım.)

Sanırım üç numara için ilk tercih Tufan olacaktır, yedeği de Erdem.. Geçen sezon da benzeri bir düzenle oynamıştık. Greene'i tanımıyorum ama uzun Amerikalıların zorda kalınmadıkça üç numarada değerlendirileceğini sanmam.

Zannetmiorum ki ligimizde yada avrupa her hattıyla kusursuz bir taım olsunn(tabii bi kaçı dışında). herkes ii bir 3 numara bekliordu hermaç 20-25 sayı atan. ama hazırlık maçlarındada gördükki buna pek ihtiyacımız yok çünkü sayılar çokı dengeli dağılıor ve her maç birisi ön plana çıkabiliyor. bu dee ninde takıma katılması ve uyumu ile çok daha ii seviyeyelere gelecektir. önemli olan takım savunması ve bnu konudada sıkıntı çekeceğimizi zannetmiorum. pota altımız çok catdırıcı gerek gains gerek fatih gerek hüseyin savunma yönleri kuvvetli ön alanda dee nin savunması pek çok pg yi canından bezdirecektir. erdem ile tufanda 3 numara pozisyonunda en azından savynma yönünden başarılı olacaklardır (ki geçen sene tufanı bu yönden çok beğeniordum)
lafın kısası oyun kurucusu ve pota altı ii olan takımlar diğerlerinden her zaman bir adım öndedirler. ve biz bu konuda türkiyedeki en ii takımlardan biriyizz.

Yada maçlar oynanırken 3 numara olayı çok sırıtırsa bir transfer daha yapacağız demektir(mitchell yoksa)....

oda olabilir eyüp abi ama bence transfer yapılmıcasksa en azından tolga tuulabilir tkımda fizik açıdan.

Re:

Bülent Aydın' Alıntı:
oda olabilir eyüp abi ama bence transfer yapılmıcasksa en azından tolga tuulabilir tkımda fizik açıdan.

Tolga aslında kalabilirdi takımda son zamanlarında çok iyi maçlar çıkarmıştı ama sanırsam onun askerlik problemi var ondan dolayı şu aşamada pek mümkün değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...