2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler niye kimse çözümü göremiyor.

1-Avery yollanacak.
2-Grenee takımda tutulacak.
3-Bir 3 numara alınacak skorer he olmadı mı o zaman getirecen Fitch'i.

Bu işte ya.

Dee-Fitch-Tufan-Gains-Hüseyin

Türkiyenin iç dış dengesi en iyi olan takımı oluruz.Bize daha yırtıcı biri lazım.Dee ile Fitch yada onun gibi biri yanlarında Tufan inanılmaz savunma yapacaklardır,skor bulacaklardır.Hüseyin ve Gains'in etkinliği artacakttır.Grenee de şutları sokacaktır...

.Bunu niye göremiyoruz ki...

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Beyler niye kimse çözümü göremiyor.

1-Avery yollanacak.
2-Grenee takımda tutulacak.
3-Bir 3 numara alınacak skorer he olmadı mı o zaman getirecen Fitch'i.

Bu işte ya.

Dee-Fitch-Tufan-Gains-Hüseyin

Türkiyenin iç dış dengesi en iyi olan takımı oluruz.Bize daha yırtıcı biri lazım.Dee ile Fitch yada onun gibi biri yanlarında Tufan inanılmaz savunma yapacaklardır,skor bulacaklardır.Hüseyin ve Gains'in etkinliği artacakttır.Grenee de şutları sokacaktır...

.Bunu niye göremiyoruz ki...

Ben görüyorum :p

Fitchi istesek gelirde biz istemeyiz.Ne bilim Basden olsa bile şu takımda çok daha büyük verim verir.Çünkü 1 ve 2 numarada inanılmaz kalabalıklaştık.Tamam süper bir yıldız gelir 2 ye Avery'nin yerine o zaman eyvalah deriz.Ama Avery çok büyük oyuncu değil.Ha keşke şu takıma Dalmua gelseydi Dee-Dalmua ikilisini görürdük ve her maçtaki şovuda izlerdik... O da ayrı mesele.

Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
ftich gelirmi orasıda soru işareti
gelebilir,su an NBA de kontrat yapmaya calısıyor,büyük ihtimalle olmayacak,zaten murat hocada fitchle problemimiz yok,sadece NBA de oynamak istiyor demişti yani ne taktik anlamda ne de para da problem var,avery gönderilirse yerine takımı tanıyan ve sorumlulukları azalmıs avrupaya ve ligimize tanıyan kişi olarak ondan daha uygunu olamaz,daha öncede söylediğim gibi bu risk alınmalı..

Re:

Kenan Inan' Alıntı:
İnşallah bu haber dogru degildir daha sezon başlamadı biz bütün yabancıları göderiyoruz
Az sonra yazacaklarıma ben bile inanamıyorum. Kadro istikrarı devamlılık konusunda Aydın Örs'e yaklasacak derecede muhafazakar biriyimdir normalde. Fakat gelecegi gormek zor degil, gs orta sınıf bir takım kurup basaltı hedeflere oynayacagını soylese idi tamamdı. Ama bu saatten sonra harcanan okadar paraya, taraftara, gecen senenin acısını cıkarmak isteyen Baskanımıza (14-0mıydı fbye karsı) yazık.. Madem bas koyduk yola sonunu getirmeliyiz. 500-1milyon$ fazla harcasak da, ulkerin daha fazlakatkısına ihtiyacımız yok o kadar parayı kulup karsılayabilir.

**Ne yapacagız? Neredeyse Takımı Yeniden Kuracagız : Ne yapalım istedigimiz transferleri bastan yapamadık.''İstedigimiz oyuncuları alamadıgımızı hoca da soyledi. Tek sorun para olsa, degildi, avrupanın buyuk takımları kadrolarını tamamlayana kadar bizim onumuzu tıkadılar. Buyuk takımlar piyasadan cıkmaya baslayınca simdi onumuz acıldı.''

1- Avery hesapta olmayan Dee transferinden oturu Apodaca-Nicholas-Kutluay tarzı gercek bir 2 numarayla degistirilebilirse yapılmalı
2- İlla 4 yabancı deniyorsa Kaya Peker ikna edilmeli, Kaya asla cska,pana,tau gibi 1.sınıf yada efes-fb-panionious-malaga gibi 2.sınıf takımlarda ciddi rol alamaz. Zengin rus ukrayna takımları alır belki. Tau dan aldıgı parayı 1 sene beklese hicbir yerden alamaz.
3- Mucizevi 3/4 bulamayacagımıza gore 4 e Kaya 3 e Gregory-Shumpert-Williams ayarında biri gelmeli
4- Hatta bana kalsa Slaughter Miami'de kesik yerse Gaines'e de gerek kalmaz. Cunku Kaya'yı alırsak Gaines yada yerine alınacak adamın Gaines yaptıgı islere ilaveten orta mesafe sut atması da gerekir.

radyosporu dinleyin arkadaşlar
dee ve gerald müthiş olurdu dediler ancak.
gerald fitch yaz başında bi takımla anlaşmış.nba olmazsa oraya gidecekmiş ama takım adı söylemedi

Re: Re:

Timur Saglam' Alıntı:
[quote="Kenan Inan":56465]İnşallah bu haber dogru degildir daha sezon başlamadı biz bütün yabancıları göderiyoruz
Az sonra yazacaklarıma ben bile inanamıyorum. Kadro istikrarı devamlılık konusunda Aydın Örs'e yaklasacak derecede muhafazakar biriyimdir normalde. Fakat gelecegi gormek zor degil, gs orta sınıf bir takım kurup basaltı hedeflere oynayacagını soylese idi tamamdı. Ama bu saatten sonra harcanan okadar paraya, taraftara, gecen senenin acısını cıkarmak isteyen Baskanımıza (14-0mıydı fbye karsı) yazık.. Madem bas koyduk yola sonunu getirmeliyiz. 500-1milyon$ fazla harcasak da, ulkerin daha fazlakatkısına ihtiyacımız yok o kadar parayı kulup karsılayabilir.

**Ne yapacagız? Neredeyse Takımı Yeniden Kuracagız : Ne yapalım istedigimiz transferleri bastan yapamadık.

1- Avery hesapta olmayan Dee transferinden oturu Apodaca-Nicholas-Kutluay tarzı gercek bir 2 numarayla degistirilebilirse yapılmalı
2- İlla 4 yabancı deniyorsa Kaya Peker ikna edilmeli, Kaya asla cska,pana,tau gibi 1.sınıf yada efes-fb-panionious-malaga gibi 2.sınıf takımlarda ciddi rol alamaz. Zengin rus ukrayna takımları alır belki. Tau dan aldıgı parayı 1 sene beklese hicbir yerden alamaz.
3- Mucizevi 3/4 bulamayacagımıza gore 4 e Kaya 3 e Gregory-Shumpert-Williams ayarında biri gelmeli
4- Hatta bana kalsa Slaughter Miami'de kesik yerse Gaines'e de gerek kalmaz. Cunku Kaya'yı alırsak Gaines yada yerine alınacak adamın Gaines yaptıgı islere ilaveten orta mesafe sut atması da gerekir.[/quote:56465]
görüşlerinin coguna katılıyorum ama bir nokta varki orası hosuma gitmedi :)
avrupanın eniyi 4 takımın saydıktan sonra 2.sınıf takımlar arasına efesle ülkeri panioniosu koymussun,malagaya da itirazım var ama gecen senenin hatrına susayım :)
ülkerin ve paioniosun gecmişi dünü bugunü ne ki efesle birlikta avrupanın en iyi 2 kalite takımları arasına aldın merak ettim,2 sınıf takımlar olsa olsa efes olimpiakos ayarındaki takımlar olur bence burası hariç söylediklerine katılıyorum

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Murat Avery Cuneyt Fitch denmis iyi hos da Murat Avery Cuneytle zaten HAMUR gibi yumusacık bir takım oluyoruz bir de ustune undersize umursamaz Fitch gelirse her mac 80 yeriz. Fitch gibi biri sart skor yapamıyoruz ok ya fitch'in sertini bulacaksın yada diger 3 oyuncuyu degistireceksin.
fitch bencildi eyvallah,mac bası 4 top kaybı yapardı eyvallah ama fitch savunma yapmazdı demenin mantıgını anlamıyorum,bu adam mitchella birlikte en cok top calan adamdı,bircok macta en cok ribaunt alan oyuncumuzdu,fitch bence kalburüstü bir savunmacıydı,tabii ki bir diamantidis ayarında savunma profösörü değil ama yeterli bir savunmacı,william avery gibi adamın olacagına fitch gibi adamın olsun,savunma ribauntunu alıp hemen karsı potaya gitme stratejimiz olacagına göre ona cok ihtiyacımız olacak

p.g. dee, cücü
s.g. avery, tufi
s.f. yabancı, erdem
p.f gaines, cemal
c. hüseyin, fatih

takımımız kabaca bu görüntüde. Sorunlar: uzun şutör yok. 2 ve 3 numaralar penetre etmiyor ve istikrarlı şutör değiller. gelecek yabancı belirsiz ve dolayısıyla şu an itibariyle doğal skorer bir oyuncu yok. Belki ona gerek de yok ama en kestirme çözüm "mucizevi" 3 ve dört oynanayn, skorer, şutör, peneterelei ile delici ve savunması ile yıpratıcı bir 3,5 numara. Böyle bir oyuncu var mıdır ondan bile emin değilim. O yüzden zaten bu transfere "mucizevi" sıfatını ekleme gereği duymuştum. peki ne yapılabilir?

Yukarıda iki farklı çözüm önerisi var. Gökçe'nin çözümü avery gitsin, greene dönsün ve skorer üç gelsin ben Fitch'e kafadan karşıyım. avery gitmeden gökçe'nin çözümünü kullanmak akla yatkın gözüküyor. yani 5 yabancılı bir çözüm bence daha anlamlı.

ikinci çözüm Timur Bey'den geldi.

Timur Saglam' Alıntı:
4- Hatta bana kalsa Slaughter Miami'de kesik yerse Gaines'e de gerek kalmaz. Cunku Kaya'yı alırsak Gaines yada yerine alınacak adamın Gaines yaptıgı islere ilaveten orta mesafe sut atması da gerekir.

1. maddeye katılabilirim ama ben avery'den, dee geldikten sonra 2 numara randımanı alacağımızı düşünüyorum.
2. Kaya ikna edilirse gaines yerine şutör bir uzun alınabilir ama şu an itibariyle yabancıalr arasından en fazla katkı alınan oyncunun gönderilmesi mümkün değil. buradan 4. maadeye'de geçebiliriz. Slaughter'ı çok severim ama aradığımız şutör uzun kategorisine girmeyeceğini düşünüyorum.
3. madde'ye aynen katılıyorum. gergory ayarında bir oyuncu bulmak zorundayız.

Benim çözümüm aslında kısmen gökçe ile ve kısmen de Timur bey'le örtüşüyor. iki olasılık var.
1- kaya ile anlaşılırsa 4 yabancılı sistem: gaines gider ve yerine şutör bir yabancı uzun ve gregory ayarında bir 3 numara. (gaines'e kıymak da zor geliyor ama yapacak birlşey yok)

2- kaya ile anlaışılmazsa 5 yabancılı sistem. (gerçekleşme olasılığı çok daha fazla) oyuncular aynen kalır. gregory ayarında bir üç ve şutör bir uzun alınır. 5 yabancılı bir sistem. Hocaya'da kadroya "derinlik" katmak görevi düşer. şişkinlik yaşarsak bize de hocayı eleştirme ödevi düşer.

Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
luke jackson ı istiyoruz

Merhaba, kaynağı nedir bu bilginin?...

Luke Jackson 2-3 oynayabilen bir oyuncu, oysa 3-4 oynayan biri olacak demişlerdi. 4 numaraya başka bir oyuncu daha mı alacaklar ki Luke Jackson'la ilgileniyorlar?... Luke Jackson Toronto'dan kesin olarak ayrıldı mı ki?... Luke, bu takıma çok şey katar bana göre, ama o gelirse muhakkak bir 4 numara daha almak gerekir...

Fitch'in savunması icin daha once de yazmıstım. Savunmada bile bencildi istatistige oynardı fitch. Butun konsantresini topa veriridi, pozisyonu butun olarak olarak dusunup savunmazdı. Yani oyle pozisyon alırsınız ki takım arkadasınızla rakibinizi sıkıstırırsınız. Kayıtlara top calmanız olarak gecmez ama. Rakibinizi hatalı sut yada pas secimine zorlarsınız. Fitch bu tur kagıda dokulmeyen islerden itinayla kacardı. Peki ya savunmada vucudunu kullanır mıydı? hayır. Riskli bir sekilde, top calmak icin pusuya yatardı. Calarsa iyi fakat bazen de calmaya topa odaklandıgından rakibinin onunu acar, kolay penetrelere sebeb olurdu. Top calmanın bile turleri var, bazısı topa odaklanırken asırı fiziksel baskı da yapar, ASLA emin olmadan, vucudunu rakibinden cekip tek hamleye yonelmez. Futboldaki tek hamlelik stoperlere benzeyen bir konu..rakibi kontrol etmekten vazgecme riskine giremezsiniz. İste Fitch rakibi kontrol etmekten ziyade SONUC odaklı istatistik hanesine 1 top calma yazdirmak icin fırsat kollardı. Bazen baskası pisirir, topu calma kapma baskasına nasip olur ya.. Fitch bunu hic bir arkadasına yapmadı.

-Sadece Banvit deplasmanında Canerle girdigi mucadeleyi meydan okuyus algıladıgı icin sonuna kadar kacmadan mucadele etti.

1.sınıf 2.sınıf ayrımı cok onemli degil benim kıstasıma gore bu 2 grup takımların butceleri olanakları yakın zaten, bunlardan cok son yıllarda gosterdikleri performans. Efes son yıllarda kac kez final-four oynadı ne kadar zorlayabildi yada ulker.. neyse bu konu gs'yi ilgilendirmez.

Avery göndermek çok mantıksız olur.Uzun yolculuğa çıkıyoruz.Cüneyt yarım oyuncu gibi nerede sakatlandığı belli olmuyor :? O yüzden 5 yabancı şart.

Luke Jackson'ı direk unuttum mesela.Tam aradığımız biri.Ahmet abi 5 yabancılı sistem desede ben 5 yabancıyı kaldırabileceğimizi düşünmmüyorum ki mesela Luke Jackson'ı 3 numara koyarsın rahatlıkla.

Avery kalacak mı o zaman benchten başlatırım hiçte önemsemem açıkcası

Dee-Tufan-JAckson-Gains-Hüseyin yaparım...

Ama 5. yabancının geleceğini düşünmediğim için pota altında özellikle yedek bantında çok zayıf kalıyoruz.Bu da bizi geriye iten faktör oluyor.Bu yüzden Avery'nin gönderilebileceği kanaatindeyim.

Ahmed Salih' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":f8d03]luke jackson ı istiyoruz

Merhaba, kaynağı nedir bu bilginin?...

Luke Jackson 2-3 oynayabilen bir oyuncu, oysa 3-4 oynayan biri olacak demişlerdi. 4 numaraya başka bir oyuncu daha mı alacaklar ki Luke Jackson'la ilgileniyorlar?... Luke Jackson Toronto'dan kesin olarak ayrıldı mı ki?... Luke, bu takıma çok şey katar bana göre, ama o gelirse muhakkak bir 4 numara daha almak gerekir...[/quote:f8d03]

taraftar olarak istiyoruz dedim ahmed bey.
taraftar olarak okadar şartlanmışızki kıvılcımdan yangın çıkaracaz

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Luke Jackson'ı direk unuttum mesela.Tam aradığımız biri.Ahmet abi 5 yabancılı sistem desede ben 5 yabancıyı kaldırabileceğimizi düşünmmüyorum ki mesela Luke Jackson'ı 3 numara koyarsın rahatlıkla.

Avery kalacak mı o zaman benchten başlatırım hiçte önemsemem açıkcası

Dee-Tufan-JAckson-Gains-Hüseyin yaparım...

Ama 5. yabancının geleceğini düşünmediğim için pota altında özellikle yedek bantında çok zayıf kalıyoruz.Bu da bizi geriye iten faktör oluyor.Bu yüzden Avery'nin gönderilebileceği kanaatindeyim.

uzun rotasyonu çokta kötü olmuyor be gökçe en azında geçen sene ilk 5 çıkan iki oyuncumuz kenarda bekliyecek.ikiside savunma boyutunda iyi işler yapabili gerek fatih gerek cemal.

Slaughter, Nicevic tarzı aklımızda olan sutor 4 numaraya uymuyor dogru. Fakat Dudley'nin de Slaughter'ın da orta mesafe sutu bayagı iyidir. Sorun baska seyleri yapmayı daha cok sevdikleri icin mecbur kalmadıkca sut kullanmıyorlar. Dudley elendikleri turun ilk ayagında ankara'da ki macta karsı takım dudley'i pota altından puskurtmustu. Yuksek posttan muthis yuzdeli oynamıstı hatta fb maclarında 3luk bile attı.
Slaughter'ın miami tarafında SF olarak kullanılacagı dusunulurse.. İkisininde sutu iyidir bence. Ama aklındaki tahmin ettigim uzun tipi degiller dogru. Zaten gelmezler. Ama Gaines'e gore sutlarını getirecegi zenginligi yok saymamak lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...