2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sanırım green sucu beyaz amerıkalı olmakta :D bizde nedense bi siyahı amerıkalı inadı var enson keep boddiceker jacopsen aynı sene 3 beyaz amerıkalı gelmıstı sonra almadık nedense

Ahmet abi ben owens ı geçen yıl izledigim zaman begenmiştim sanki gaines den iyi gibi gelmişti ama sen gaines in vasatı diyorsun inşallah yanılırsın

Chris Owens, geçen sezon istatistiklerde ULEB Cup'un en iyi performans gösteren onbirinci oyuncusu idi. Atletik özellikleri ve çok iyi sayılmasada orta mesafe şutu olan, takım oyununa uyumlu bir oyuncu olarak biliniyor. NCAA'de en iyi savunma takımına seçilme başarısı göstermesi önemli bir done... Kenan İnan'ın da belirttiği gibi geçen sezon Alba Berlin'in, William Avery ile birlikte en önemli oyuncusuydu. Hatta en önemli oyuncusuydu... Ama Avery'de gördükki uyum ve ortaya koyacağı performans geçtiğimiz yıllarda yaptığı işlerden daha önemli! Owens, Amerika'da 3-4 oynayabiliyordu... İnşaallah kolayca uyum sağlar ve geçen seneki performansını yakalar.

2006 / 2007 ULEB Cup İstatistikleri - Verileri

chrisowenio2.jpg

yine Alba forumlarni gezdim. Owens hakkinda catlak sesler de var onu vazgecilmez olarak görenler de. elestiriler söyle: kendine oynuyor, gereginden fazla sut kullaniyor, yüzdesi düsük. onu övenler: takimi icin varini yogunu ortaya koyuyor, daima en yararli oyuncusu, atletik özelliklerini kullanip rakip savunmayi bunaltiyor. bu adam iceriye drive etmesini biliyor yani. forumdan önemli bir alinti yapiyorum: "Owens eksiksiz bir oyuncu degil, olsa BBL(alman ligi) gibi bir ligde oynamazdi. Yani bu genc yetenegin tadini cikarin yarin öbür gün Euroleague veya NBA'e gitmeden."

ben acikcasi ortada kaldim. bakalim nasil performans gösterecek. tahminim atletik olmasi sebebiyle sistemimize uygun diye alindi. demek ki Greene agir bir oyuncuydu.

bu adam sımdı 3 numara oynayabılcek mı bızım oyun planımız ne ben hıc bır sey anlamadım. 4 numaraysa orda 3. adam oldu neye gore adam alıyorlar anlamadım ki . futboldaki 5 defans 5 forvet sıstemı gıbı bır basketbol kadrosu oldu elımızde 6 (1-2) 6 (4-5) 3 numara nerdeeeee

sistemimiz hizli bir basketbol oynamak olacaktir. yani savunmada rakibi bunaltip fast breaklerle oyunun dengesini lehimize cevirecegiz. o moralle maci alip götürecegiz. benim gözümde bu canlaniyor. bir de gecen yil Alba Berlin en önemli macta Khimki Moskova'yi yenmisti. o macta Avery ve Owens 20'ser sayi ile takimin en skorer oyunculari oldular. ikisi de sakatliklarla bogustu gecen sene. yoksa Alba takiminin en önemli iki oyuncusu bunlar.

hayırlı olsun.inş ii olur.tanıyanalardan rica etsek değerlendirseler....ayrıca bugün radyospordaki asist programına ulaşabilirsek bi soralım yeni oyuncuyu.belki tanıyolardır...

sadece avery dusunulerek yapılmıs 1 trasnfer olarak gozukuo onun formunun yukselmesı için vede artık 2 oyuncunun kendı ıkılı oyunları var herhalde murat hoca bunlar ezbere bılıyo bende fazla ugrasmıyım demıskı alınmıs :D

valla sampiyonluk cok zor bu kadro ile bekledıgımızı o temız sut atan 3 numara gelse olurduda misal chaerls smiht granger trapaniger basden gelse 1 ihtımal derdım ama sımdı ümıdım 0 :(

gereksız transfer bence cok daha iyisi alınabılırdı sadece avery için yapılmıs 1 de murat hoca ıkılı oyun ogretmemek için almıs her halde bunlar nasıl olsa ıkılı oyunları ezber demıs yazık sımdı sormazlarmı green sucu ne idi owens dan daha mı kotuydu die sorarlar yazık valla beklentıye sokup bizleri sonra hangı akla hizmet ederek alınmıs 1 trasnferdır merak edıyorum kı green yolladıgında murat hocayı savunan nadir ınsanlardan bırıydım daha iyisını getırecegını dusnuyodum ınsanın akılan 1 de su gelıo dee verılen para dan acık olucagı için bu green yollayıp daha ucuzu olan owens geldı diede dusunılebılır

3 numara hala bekliyorum ben.İstediğimix yıldız oyuncu bu arkadaş değil gibi görünüyor.Koş Koş derken atmayı da unutmasak.

Murat hocanın iddialı demeçleriyle Cüneyt ve Hüseyin transferleri ile umutlanmıştım ama yabancı transfer konusunda dağ fare doğurdu tabi Dee dışında. Büyük ve sınıf atlatacak bir 3 numara beklerken boş şutları sokacak sıradan bi 3 numara bile yok.
Chric Owens müthiş bir oyuncudur belki ama gidiş iyi savunma yapıp top çalarsak ya da ribaunt olabilirsek Dee ve Owens hızlı bitirecek ama sete set kaldığımızda ıkına ıkına basket bulacağız. Savunmada kısalar gerçekten kısa kalacak, uzunlarda dış şut tehtidi olmadığından rakip uzunları kucağında kalacak çok yıpranacaklar.

Hızlı oynamak için savunmada çok iyi olmak gerekir.Bizim kadromuz ise şu anda asvunma adına birşey yapmıyor.Avery^n gönderilip hemen yeni bir 3 numara acilen şart.Eğer böylegiderse Avery bizi sene içindedeli edecek eminim :?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...