2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Fatih Hısım' Alıntı:
iki kere üst üste 4-0 süpürülmüsün, gecen yil EL de fiyasko, kupalar ve prestij elden gidiyor. ee ne yapcaksin. ucuz etten yahni yapmaya calismaktan öteye gitmiyor yine. Olympiakos Jasikevicius a karsilik NBA den PG getiriyor 3.5 milyona. bosuna mi yapiyor. Pao'nun üstünlügünü kabullenmek istemiyorlar. ama Efes in fazla taraftari olmadigi icin hesap soran da yok. Fenerbahce dedigin gibi rakiplerinin transferlerine cevap yetistirdi hemen. büyük takim büyük düsünmeli.

orada ki olayda çok ilginç bu sene pao'nun 100. yılı tüm kadroyu EL ve yunan liginde şampiyon omak için kurdular olympiakos ta onları şampiyon yapmamak için yüklendi transfere çok enteresan valla ölümüne rekabet bu işte...

bu arada fb 25 ekim'deki real madrid maçından önce bir de pivot transferi yapacak büyük ihtimalle....

Ira Clark'ı almadılar mı ? Eee 5 oyuncu doldu diye biliyorum.Fb Ülker'in ciddi pivota ihtiyacı var fakat Oğuz'u yemesinler Eurolegaue Fantasy'de çok ihtiyacım var Oğuz'a :)

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Ira Clark'ı almadılar mı ? Eee 5 oyuncu doldu diye biliyorum.Fb Ülker'in ciddi pivota ihtiyacı var fakat Oğuz'u yemesinler Eurolegaue Fantasy'de çok ihtiyacım var Oğuz'a :)

ira clark saçma sapan sözleşme maddesi istekleri nedeniyle gönderildi 1-+1 di kontratı +1 kulübe aitti kullanmadılar.... damir mrsic 5 yıllık süreyi doldurduğu için artık türk vatandaşı sayılıyor o yüzden bir yabancı hakları daha var.... gelecek oyuncu oğuzdan süre çalacak ama bu oğuzu oyunuda daha diri tutabilmek için düşünülüyor...

Vidmar varken ne gerek vardı :D :D Eğer Fb Ülker biraz akıllı olsa Baby Shaq olur Oğuz Şavaş hatta ondan da iyi olur Avrupa düzeyinde tabi ki :) Bilekleri çok düzgün.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Vidmar varken ne gerek vardı :D :D Eğer Fb Ülker biraz akıllı olsa Baby Shaq olur Oğuz Şavaş hatta ondan da iyi olur Avrupa düzeyinde tabi ki :) Bilekleri çok düzgün.
erken konuşmiyim ama ikinci yarıdan itibaren vidmar çok ağlatır tbl'deki pivotları..... oğuz ve semih 2 sene içerisinde nba e giderse şaşırmam özellikle semih şutunu geliştirirse seneye draftte 2. turda bile seçilebilir.....

Re: Re:

Furkan Z.' Alıntı:
Burak Barut":a510c]Vidmar varken ne gerek vardı :D :D Eğer Fb Ülker biraz akıllı olsa Baby Shaq olur Oğuz Şavaş hatta ondan da iyi olur Avrupa düzeyinde tabi ki :) Bilekleri çok düzgün.[/quote] erken konuşmiyim ama ikinci yarıdan itibaren vidmar çok ağlatır tbl'deki pivotları..... oğuz ve semih 2 sene içerisinde nba e giderse şaşırmam özellikle semih şutunu geliştirirse seneye draftte 2. turda bile seçilebilir.....[/quote:a510c]Furkan bey burası FB topiği değil lütfen takımınızla ilgili bilgileri Basketbol dünyasındaki ilgili topiğe yazın. LİNKİ AŞAĞIDA. [url="http://gsbasket.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=3882&start=435' Alıntı:
viewtopic.php?f=3&t=3882&start=435[/url]

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Furkan Z.":fb2aa][quote="Burak Barut":fb2aa]Vidmar varken ne gerek vardı :D :D Eğer Fb Ülker biraz akıllı olsa Baby Shaq olur Oğuz Şavaş hatta ondan da iyi olur Avrupa düzeyinde tabi ki :) Bilekleri çok düzgün.[/quote] erken konuşmiyim ama ikinci yarıdan itibaren vidmar çok ağlatır tbl'deki pivotları..... oğuz ve semih 2 sene içerisinde nba e giderse şaşırmam özellikle semih şutunu geliştirirse seneye draftte 2. turda bile seçilebilir.....[/quote:fb2aa]Furkan bey burası FB topiği değil lütfen takımınızla ilgili bilgileri Basketbol dünyasındaki ilgili topiğe yazın. LİNKİ AŞAĞIDA. [url="http://gsbasket.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=3882&start=435' Alıntı:
viewtopic.php?f=3&t=3882&start=435[/url][/quote:fb2aa]
aynı uyarıyı marco jaric'in efese tarnsferi ile ilgili yazan arkadaşlara da yaparsanız ben de o topiğe seve seve yazarım eyüp bey...

Re:

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
Bizim transfer haberlerimiz??? :( :(
Yok demi :(
şu an için yok ama avery'nin gönderilip yerine başka bir yabancı alınması ihtimali yüksek ama sanırım ligde oynayacğı bir iki maça daha bakarak bir karar vermek istiyor murat hoca....

Arda Öztürk' Alıntı:
ya bırakın 3-4 haftaya lig play-off ta başlıyor.
şahsen bana 8. olup play-off a girmek yeter.

Arda sekizincilik sana yeter de galatasaray'a yetmez. adına yetmez. şanına yetmez. mazisine yetmez. bütçesine yetmez. belki cafe crown'a yeter... kepez belediye spor olsak eyvallah.... Türkiye'de play-offlar başladığıdan beri beri ilk 4 sıra haricinde bitirip de şampiyon olan olmuş mu? Yok. Yapılar bellidir. takımlar da belli. bak son 15 seneye. efes-ülker-tofaş haricinde şampiyon var mı? arada iyi kadro kuran beşiktaş şampiyon olmaya sadece aday oldu. hadi bir de geçen sene telekom aday oldu. neyse uzatmayacağım. hayal etmek güzeldir ama ligde ilk dörte ve bana kalırsa da ilk 3'e girmeden final oynamak mümkün değil.

Erken yıpranma dene bir şey var. bunu önemsemek gerek. geçen sene efes telekomla oynadı. fener bizle. finali ise gördük. bilmem anlatabildim. Lig sıralamsının önemi avantajı olmasa ilk sekize giren takımlar arasında kura usulü eşleşmeler belirlenir. vs...

pratikte tabiki eşleceğin her takımı elemen gerek. ama be bileyim sana iki final yolu çizeyim:

ligi ikinci bitirdin: (eşleşmelerin) dacka-beşiktaş-efes mi?
ligi sekizinci bitirdin (eşleşmelerin) efes-fener-telekom mu?

bunların farkı yok diyorsan, yolun açık olsun...

dengesizlik ve istikrarsizlik en tehlikeli seylerdir. aslinda biz istikrarli bir cizgi sergiliyoruz. kötüyüz yani :) ama bu bariz bir sekilde formsuzluk ve hazir olmamakla alakali seyler. bu kadro forma girecektir. iki önemli nokta var: 1. zararin neresinden dönecegiz? 2. formumuzun zirvesinde oldugumuz zaman gücümüz ne olacak? bu iki sorunun cevabini verebildikten sonra daha saglikli yorum yapariz. su anki görüntü vahim ama er ya gec cikacagiz. fazla yara almadan cikmak önemli. is taraftara düsüyor burda. basketbolda dis etkenler oyuncularin performansinda önemli artisa yol acabilir. bunu saglamak da bizim elimizde. insallah Banvit macinda ilk adim atilir.

[/quote]Furkan bey burası FB topiği değil lütfen takımınızla ilgili bilgileri Basketbol dünyasındaki ilgili topiğe yazın.
LİNKİ AŞAĞIDA.
viewtopic.php?f=3&t=3882&start=435[/quote]
aynı uyarıyı marco jaric'in efese tarnsferi ile ilgili yazan arkadaşlara da yaparsanız ben de o topiğe seve seve yazarım eyüp bey...[/quote]Tamam o zaman hepimiz dikkat edelim konu başlıkları ile ilgili yazalım oldumu?

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":430b4]ya bırakın 3-4 haftaya lig play-off ta başlıyor.
şahsen bana 8. olup play-off a girmek yeter.

Arda sekizincilik sana yeter de galatasaray'a yetmez. adına yetmez. şanına yetmez. mazisine yetmez. bütçesine yetmez. belki cafe crown'a yeter... kepez belediye spor olsak eyvallah.... Türkiye'de play-offlar başladığıdan beri beri ilk 4 sıra haricinde bitirip de şampiyon olan olmuş mu? Yok. Yapılar bellidir. takımlar da belli. bak son 15 seneye. efes-ülker-tofaş haricinde şampiyon var mı? arada iyi kadro kuran beşiktaş şampiyon olmaya sadece aday oldu. hadi bir de geçen sene telekom aday oldu. neyse uzatmayacağım. hayal etmek güzeldir ama ligde ilk dörte ve bana kalırsa da ilk 3'e girmeden final oynamak mümkün değil.

Erken yıpranma dene bir şey var. bunu önemsemek gerek. geçen sene efes telekomla oynadı. fener bizle. finali ise gördük. bilmem anlatabildim. Lig sıralamsının önemi avantajı olmasa ilk sekize giren takımlar arasında kura usulü eşleşmeler belirlenir. vs...

pratikte tabiki eşleceğin her takımı elemen gerek. ama be bileyim sana iki final yolu çizeyim:

ligi ikinci bitirdin: (eşleşmelerin) dacka-beşiktaş-efes mi?
ligi sekizinci bitirdin (eşleşmelerin) efes-fener-telekom mu?

bunların farkı yok diyorsan, yolun açık olsun...[/quote:430b4]

1-beni sakın birdaha cafe crownla aynı kefeye koyma kardeşim.
2-yazdığımı anlamadan gelip burada biz galatasaraıyız en büyüğüz muabetide yapma.herkes orda benim ne demek istediğimi .ok iyi anlamışki senden başka kimse bunu böyle yorumlamadı.

öncelikle sen galatasaraysan senin mazin geçmişin taraftarın varsa efesten fenerden telekomdan KORKMAZSIN.
bir başka olayda sen böyle galatasarayını sahipleniyorsun benim gibi takımın ilerisi için canını verecek adama değil kupada takımı,hocayı,yönetimi yerden yere sokan arkadaşları susturup GALATASARAYINA sahip çıkarsın.
yolum eminim açık seninkide öyle olsun.

Ya Arda biraz realist ol lütfen. 8. lik falan bunlar ucuz hedefler kolay sözler.Ahmet Abi herşeyi çok güzel açıklamış.Sen pollyanacılık oynuyorsun Ahmet Abi bizler gerçekleri söylüyoruz.

burak emin ol biz gerçek realistleride biliyoruz
bir transferden sonra hocaya kurban olup bir başarısızlıktan sonra istifa diye bağırmıyoruz.
herkes burayı takip ediyor ve kimse insanları ne kadar aşağıladığının ne kadar kırdığının farkına bile varmıyor.biz insanları sakinleştirmek için onların patlamalarını engellemek için 24 saat yazıyoruz ama şöyle bir düşünüyorumda bu taraftarla ayhan şahenktede bir 5 maç ceza alırız eve ben pollyanacılık oynuyorum.

Sekizincilik değil de 5.lik ancak en alt noktasıdır ligin şampiyonluk için..Beşiktaş,Ülker,Efes ve Telekom dışında başka bir takıma daha geçilirsek yada galibiyet sayısı olarak bu takımların çok gerisinde kalırsak şampiyonluk fanteziden öteye kaçmaz..

Artı sıradan da öte herkesi yenebileceğimizi göstermeliyiz sezon içinde..Bakalım gösterebilecek miyiz?

Sen Ahmet Abinin sözlerinin hangi birinde yanlışlık olduğunu söyleyebilir misin herşeyi açıklamış adam bu kadar sözün üstüne birde onun yanlışlarını konuşuyorsun.Hangi takım 8. bitirip de şampiyon olmuş.Büyük mucizeler olacak ki öyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...