2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Aslında 5 yabancı sorun yaratabilir.3 ünün sahada kalması ve en az 25 dakika sahada olacağını düşünürsek diğer iki yabancının sürelerini otomatikman kısıtlanacak.

Murat hocaya çok büyük iş düşüyor bu konuda.

Böyle soruna can kurban ;)

Fitch den yeteneklisini bulamayacagımızı düşünüyorum ama şu an takım iyi bir takım olma yolunda ilerliyor ama Fitch gelince bu takım oyunu bozulabilir aynı geçen sene oldugu gibi tabi bu sene ki kadro çok daha iyi .Düşük bir ihtimal ama Fitch geçen seneki kadar bencil oynamayacaksa gçok faydası olur

Valla cidden iki iyi oyuncu gelicekse sorun yaşamayız bence.Gaines-Owens zaten birbirinin yerine değişir.
Diğer 4 oyuncuda 120 dakikayı bölüşürse sorun olmaz.

Fitch gelirse takimin dengesi kötü bozulabilir. Sözlesmeye istedigimiz zaman fesh edilebilir maddesi olmasi lazim. eger en ufak bir disiplinsizlik yaparsa gözünün yasina bakmadan gönderilmeli. neyse biz konusmaya basladik oyunculari bilmiyoruz. hayirlisi olsun insallah takimimiz icin.

Evet beyler yeni transfer adayımız :D
gördüğünüz gibi son derece skillful yani aehah

[youtube:f9f4b]http://www.youtube.com/watch?v=EY8G_96uYkg[/youtube:f9f4b]

Re:

Fatih Hısım' Alıntı:
Fitch gelirse takimin dengesi kötü bozulabilir. Sözlesmeye istedigimiz zaman fesh edilebilir maddesi olmasi lazim. eger en ufak bir disiplinsizlik yaparsa gözünün yasina bakmadan gönderilmeli. neyse biz konusmaya basladik oyunculari bilmiyoruz. hayirlisi olsun insallah takimimiz icin.
Gerald fitch atlanda hawks ile sözleşme imzaladı..
Atlanta forumlarında çok iyi bi skorerin takıma katıldığı konuşuluyo..her ne şekilde olursa olsun bu adamı elde tutmalıydıkk.. fixture dua edelim ki şu an herşey toz pembe & ancak deplasmanlarda bu yapıyla çok büyük skor kısırlığı çekeceğimiz aşikar ..
Herkese
ii sabahlar..

Ya arkadaşlar Fitch Türkiye'de ne kadar iyi bir skorer olduysa da, ben bu adamı Miami deki maçlarından çok net hatırlıyorum.Bulunamayacak bir cevher değil.Türkiye ligini tanıması bir avantaj tabii.Ama bu kadar "ah,vah" etmemize gerek yok.Ve asıl ihtiyacımızın çoğu arkadaşın söylediği gibi kısa forvet mevkiinde olduğunu düşünürsek önceliğimiz bu yönde olmalı.

William AVERY' in takımdan gonderilmesini/gonderilecegini hesaba katarsak eger tek transfer yapılacaksa hedef mevki 2,5 numara olacaktır. Yok iki ayrı yabancı transferi olacaksa da bunlar 2 ve 3 ( ya da 3,5) numaralar icin olabilir pek tabi.

2,5 numara nedir derseniz; mesela Miroslav RADOSEVIC diyelim. Ya da Tufan ERSOZ.

Farkinda misiniz cok anlik davraniliyor? Kupada kotu gidisat olunca birseyler deigisiyor, rakipler vites buyuttukce biz de buyutuyoruz. Simdi bunda ne var denilebilir ama yanlis ve dikkatsiz buyuyoruz. 2 transfer gelsin tabiiki basimin ustunde yerleri var, hele takima uyum saglarlarsa ve aciklarimizi kaparlarsa tadindan yenmez ama transferin bu sekilde olmasi yanlis. Bir plan belirlenir sene basindan, bir master plan, buna gore hareket edilir. Suan genel ulke basketbolu ile farkindaysaniz ayni paralelde buyumekteyiz (pazar acisindan), bu da cok dogal birsey. AMA 2 yolda da bana biraz dengesiz ve hizli buyunuluyor gibi geldi, eger bu dengesiz buyume istenilern sonuclari veremezse, yada daha ligin 2. haftasi olmasina ragmen simdiden hakemler konusulmaya baslanip verilen paralarin karsiligi futboldaki gibi "konusarak" geri alinmaya calisiliyorsa farketmeden Turk Basketbolunun marka degerini dusurmeleri sonucu sponsorlar bir anda cekilirse geri, o zaman yikim maalesef toplanmasi cok guc bir hal alir.

>"William Avery?nin takımdan gönderilip yeni bir yabancı oyuncu alınması konusunda Murat Özyer, ?William Avery konusunda menajeri ve kendisiyle bir aydır anlaşma zemini arıyorduk. Euro League takımlarında bir tanesini gideceğini öğrendik. İyi bir oyuncu ve iyi bir insan ama bizle kimyası tutmadı. O yüzde bugün kadroya almadık. Oyuncu arayışlarımız sürüyor. Kaliteli oyuncu almak için sabretmeye devam ediyoruz. Taraftarımız merak ettiği için söylüyorum. İyi bir oyuncu almak için bu kadar bekledik. Galatasaray Cafe Crown ilk defa ULEB Kupası?nda mücadele edecek. Şu an takip ettiğimiz birkaç oyuncu var. Eğer esas takip ettiklerimiz olmazsa onlardan biri ile anlaşacağız? dedi."

murat özyer'in maç sonu açıklaması bu.1 oyuncu diyor ama Ahmet Dedehayır 2 oyuncudan bahsediyor!!bir kopukluk var ama hayırlısı..

Murat İnal' Alıntı:
Evet beyler yeni transfer adayımız :D
gördüğünüz gibi son derece skillful yani aehah

[youtube:2d9c3]http://www.youtube.com/watch?v=EY8G_96uYkg[/youtube:2d9c3]
Riddimi hoplatır bu yahu :D :D

Wiliam Avery AEK'da zaten durmasına gerek yoktu su anda bızım takıma uygun bır oyuncu degıldı sımdı ıste en az bır yada 2 yabancı daha gelıcek ısallahhh

kaynak:sporx.com

Cem bey çok önemli iki noktaya değinmiş. Birincisi plansız bir politika ile ilerlememiz. ikincisi ise basketbolun endüstrileşmesi pazarda bulunamayan karşılığın dışsal koşullara, hakemlere havale edilmesi. Bunun uzun dönemdeki yansımaları farklı olabilir. Cem bey'in belirttiği gibi sponsorların kaçma ihtimali ciddi şekilde olabilir. Bir anda sponsorların ellerini çekmesi ile kapanan klüp sayısında inanılmaz bir artış olabilir. Ancak bizde sponsorlar, klüp ve federasyon üçgeninde, kemikleştiğini düşündüğüm bir çıkar ilişkisi bulunmakta. Ne olursa olsun bu çıkar ilişkilerini es geçerek özellikle bazı "sponsor"ların çıkmayacağını tahmin ediyorum. Diğer bir açıdan ise çoğumuzun midesini kaldıran sahaya girmeler, yönetici saçmalamaları, mirsat hareketleri ile sevilen bir basketbol ile seyircinin futbol seyircisine dönmesi de beni gerçekten korkutuyor. erman toroğlu tarzı programlar ile desteklenerek büyüyen bir basketboldan ziyade Futbollaşmış bir basketbol örneği görebiliriz.

Hakem demişken benim foruma küçük bir teklifim olacak. Uygulanması pek mümkün değil ama ben bireysel olarak uygulama gayretindeyim. Hiçbir maçtan sonra hakem konuşmasak. Ne akdar hakkımız yenirse yensin, hakeme ilişkin yorum yapmasak. Basketbolda hakemler çok etkili. Kafa kafaya giden maçlarda iki düdükle takımın kaderini etkilerler. Ancak takımların başarı ya da başarısızlıklarını ben hakem gibi dışsal faktörlerde aramamak gerektiğine inanırım. Mağlubiyetleri hakemlere havale etmek işin kolayına kaçmak gibi gelir bana. Asuıl sorunların görülmesini engelleyen bir faktör gibi gelir. O endenle hakem konuşulmasını ben sevmiyorum. Forumumuzun bir farklılığı daha olsun ve hakem hiç konuşulmasın isterim.

Transfere gelince. Transferde yaz ayını ne kadar kötü geçirdiğimiz ortada. Takımın 2,3 ve şutör 4 olmak üzere 3 oyuncuya ihtiyacı var. Neyse iki transfere de razıyız. Ahmet dedehayır?ın dediği gibi iki transfer yapacaklarsa avery yerine iki numara ve bir de 3 numara transfer edilecektir. Bunlar doğru transferler olmakla birlikte ben 4 numaraya da şutör bir uzunun alınmasını isterim. Ne bileyim owens yerine bir şutör uzun getirilebilir. Fitch boşa çıkınca bir an korktum. Kabus geri mi dönecek diye. Önce takım olmak lazım. Fitch?le olmaz. Adam takımın ruhunun oluşmasına engel. Vs.. Dee?den daha flaş transferler yapacakmışız. Hayırlısı diyelim. Ama beklentileri yüksek tutmamak gerekir. NBA?den gelen oyuncuların ciddi uyum sorunu oluyor. Dee gibi çıkmalarını umalım. Bazıları buraları küçümseyip sokak basketbolu oynuyorlar. Dee çok kontrollü. Umarım alacağımız oyuncularad aynı derecede kontrollü olurlar.

Re: Re:

Alen Hekimbas' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":add2c][quote="Burak Barut":add2c]Arkadaşlar gece gece size iki güzel haberim var. ;)

Ahmet Dedehayır Gs Tv'yer yaptığı açıklamada Avery'i göndereceklerini ve NBA'DEN 2 TANE ÇOK SES getirecek oyuncu alacaklarını söyledi.Bu oyuncular Dee Brown'dan bile ses getirecek dedi.
Ayrıca Avery'nin iyi oyuncu olduğunu fakat burada uyum sağlayamadığını söyledi.Ayrıca yeni gelecek 2 oyuncumuzla birlikte hedefimizin en kötü Final olduğunu bunun dışında hiç bir dereceyi başarı kabul etmeyeceğini söyledi.

2 oyuncu transfer edilecek arkadaşlar Ahmet Dedehayır öyle buyurdu :) Baktılar durumlar kötü :) Hedef şampiyonluksa 125 bindolar fazladan verilecek anlaşılan.Büyük olasılıkla gelen oyuncular 2 ve 3 numara olurlar.
Ben hatırlıyorum su lafı.

Lincoln'de kim ondan çok daha iyisi gelecek diyen de bu kulüpten biriydi. :)[/quote:add2c]

rivayet degil bu klubun en ust makamındakı kişi demisti tabi biz artık o kişiden cıkan sozlerın ne kadar gercek oldugunu anladıgımız için onemzsiz gelıyo sen buyuzden hatırlamadın sanırım kardesım :D
Gökçe o sadece bir rivayetten ibaretti hiçbir yöneticinin ağzından öyle birşey çıkmamıştı aslında

ne diyelim umarım gelecek oyuncular istediğimiz katkıları yapar ki gelecek kişilerin kurtarıcı olarak görülmesinden olsa gerek iyi isim sahibi oyuncular olacağını düşünüyorum

hayırılısı[/quote:add2c]

simdi TBL istatisliklerine baktımda bizim 2 senedir hep onde oldugumuz katagoride bizde ilk 3 de bile adam olmayınca insan 1 tuhaf oluyo sayı kralıgı malik, fitch bu konuda hep onde idiler ama goremeyınce biraz garıbıme gıttı demekkı kendımızı bole ufak seylerle bile avutuyomusuz(um) en azından ben :)

Ahmet Bey,
Hakem konusuna katılıyorum zaten son 2 yıldır en azından cemle ben hiç hakemlerden konuşmadık kendi adımıza.Söylenen çekinceler çok doğru ama yapılabilecek çokta birşey olduğunu düşünmüyorum.Dün maçı izledikten sonra ok yaydan çıkmış dedim zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...