2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dee dışındaki yabancılarımız fiyasko...dixon gibi bir oyuncu ve çok iyi bi 3 numara bu takımı bi yerlere götürür ama finale götürürmü bilemem....

richie frahm benımde hatırladıgım kadarıyla(can guvelıgı vs. zırvalamıstı vs.),ırak-abd olayları yuzunden sezon ıcınde gıtmıstı.Bu abımızın sıyasetı yakından takıp ettıgını dusunursek gelmez gıbı duruyor.

Arkadaşlar ıyı hoş dıyonuz sureklı bı 3 numara gerekli takıma sızce ıyı bır 5 numara gerekmıyo mu ?
Sımdı dıcenız kı huseyın var dogru cokda ıyı bı 5 ama yetrlı mı butun yuk ınun omuzuna bınmıyo mu ?
banvıt macında ızledm adam cok yoruluyo
Bu takımın ole sampıyonluda oynaması ıcın ıyı bır 5 numarayada ihtıyacı var !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bıde sureklı nedn her sene yabancılar değişiyor anlamıyom oy sa her sene ıyı bı yabancı buluyozzz
Tolbert-Koch-Malık dıxon-Fıtch ama hepsı anca bı sene oynadı buyuk ıhtımal seneye dee brownda takımda olmaz
Ole hayale falan kapılmayın bence bu takım 4 olabılrse iyi
sımdı aklıma geldı gecen sene turk telekomda oynayan jagla alınsaydı ne guzel olurdu

fıtch kavulmussa bence ne yapıp edıp takıma tekrar kazandırılmalı
dee brown fıtch manyak olur fıtch daha rahat oynar bu sene gecen sene butun yuk onun uzerındeydı
sımdı buraz daha serbest oynuyunca daha fazla verım alırdık

Re:

cagdas' Alıntı:
Arkadaşlar ıyı hoş dıyonuz sureklı bı 3 numara gerekli takıma sızce ıyı bır 5 numara gerekmıyo mu ?
Sımdı dıcenız kı huseyın var dogru cokda ıyı bı 5 ama yetrlı mı butun yuk ınun omuzuna bınmıyo mu ?
Bu takımın ole sampıyonluda oynaması ıcın ıyı bır 5 numarayada ihtıyacı var !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fatih Solak ve Cemal Nalga ne güne duruyor ;)

Re: Re:

Oğuzhan Parlak' Alıntı:
cagdas' Alıntı:

Fatih Solak ve Cemal Nalga ne güne duruyor ;)

savunmada Fatih tamam ama hucumda Fatih ve Cemal nasıl bir rotasyon olur bılemem??:)

bence 5 numara pozisyonumuz takımın şu an en güçlü olduu pozisyon.Hüseyin'e zaten laf yok, Fatih sakatlığı tamamen geçince çok yararlı olacak, ovens'la cemal de o mevkide kullanabileceğimiz oyuncular ama gaines ya da ovens olmasaydı jagla çok iyi olurdu.Ayrıca benim aklıma boddicker geldi, kendisi ispanyaya gitti galiba ama transfer sezonunun başında ilgilendik mi bilmiyorum keşke alsaydık

Dee Tufan ve Hüseyine cok yuk biniyor. Takımın temel taslarını bu oyuncular olusturuyor birini bile cıkardıgımızda oyunumuz hemen bozuluyor. Surmenaj olmazlarsa iyidir. Bu 3 as oyuncuya Cuneyt ve Erdem rotasyon oyuncusu olarak destek verebiliyor. Onların yerini doldurabildiklerini soylemek guc ancak idare edebiliyorlar. Zaten bu yuzden rotasyon oyuncusu diyorum, alacakları sureler ve gorevler kısıtlı. Muratı hic yazmayacagım bile, bazı maclarda "notr" bile oynadıgını soyleyemeyiz. Savunma yok, penetre yok, sozde sutor sut yuzdesi ortada.., skor katkısı az, pasları asistleri vasat.

Owens ve Gaines tek baslarına degerlendirildiklerinde iyiler, fakat pota altı rotasyonunu bir butun olarak degerlendirdigimizde, fatihin kısıtlı cemalin olmayan oyunu ve huseyinin yası geregi savunmada aksamasının sonucu bu ikiliye cok fazla gorev dusmekte. Fatihin olmadıgı bolumlerde iceriyi kapatmakta zorlanıyoruz. Her ne kadar bunda murat ve cuneytin payı bulunsa da, huseyin owens gaines 3lusu bu konuda soru isareti yaratıyor.

Dıs oyuncularda sayısal eksikligimiz var dee-tufan cuneyt-erdem yani iki artı iki. Erdem dısarıda tufan kadar sure alamaz savunması iyi olsa da oteki islerde tufanı ikame edemez. Kısmen edebilir. Cuneyt de bu savunması ve cabukluguyla deeyi kısmen ikame edebilir . Alınacak oyuncu dee ve tufandan sonra 3. saglam dıs oyuncumuz olmalıdır.

İcerdeki oyuncularımızda sayısal olarak daha iyi durumdayız. Huseyin owens-gaines-fatih yani 1 artı 3. Huseyini ayrı saymamın nedeni onun yapabildiklerini diger hicbir oyuncumuzun yapamayacak olmasındandır, oyun planımız icin vazgecilmezdir.

Murat ve Cemali takıma katkı saglayamadıkları icin degerlendirme dısı tuttum. Katkıları sıfıra yakın hatta bazen eksi.

Dısarıyı zayıf gordugum icin her an iceri kaymaya meyilli bir 3 numara yerine 2.5 birini yeglerim. 3 numara deyip Owens gibi biri gelmesinden korkuyorum. Fizik olarak guclu olsun eslesme dezavantajını kapatması icin. Diger bir nokta averyi gonderip bir adam alıp transferi bitirirsek, tepeye oynamaya yeterli bir kadro elde etmis olur muyuz? Gerek kimya gerekse kalite anlamında..

Re:

cagdas' Alıntı:
bıde sureklı nedn her sene yabancılar değişiyor anlamıyom oy sa her sene ıyı bı yabancı buluyozzz
Tolbert-Koch-Malık dıxon-Fıtch ama hepsı anca bı sene oynadı buyuk ıhtımal seneye dee brownda takımda olmaz
kesinlikle haklısın...başarı için belkide burdan başlamalıyız eleştirilere.

Bodicker cuk otururdu ama düsünülmedi heralde. tam aradigimiz adamdi, büyük maclarda performansini artiriyor ayrica. ben aslinda basketbol zekasi düsük siyahi amerikalilari pek sevmiyorum.

galatasarayımızın maalesef 2 veya skorer ve 3 e ve 5 e ihtiyacı var Türkiye için uzunlarımız yeterli olsada uleb için 5 çok gerekli hüseyin tek başına yeterli olamaz fatihin sayı potansiyeli bizi uleb te kurtaramaz dee daha iyi olcak ama cüneyt dee kadar etkili değil bu durumda dee yorulduğunda işimiz zorlaşıyo savunması dee den kötü cüneytin aslında eksik çok ama bu bile bu sene için yeterli tabbi iyi bi 2 veya 3 aldıktan sonra

tartışma yaratmak istemiyorum ama malik dixonı kral yaptık fitchi ise yerden yere vurduk sebep ne olarak gösteriliyor efendim fitch büyük maçlarda yokmuş,malik dixon kaç büyük maç aldı bize??? sadece avantajı yüksek posttan ikili oynadığı için fitch kadar top kaybı yapmadı ve daha kolay atıslar buldu mevkiileri farklı ama ikiside büyük maç kazandıramadı çünkü basketbol da takım arkadaşlarınız çok önemli,solomonu alın koyun bizim gecen yıl ki takıma hiçbirşey yapamaz,solomon un arkadaşları fitchinkinden cok daha kaliteli,ülkerin oyuncularının hepsine dikkat etmek gerek,bizimkilerde ise fitchi tut yeter,bu sene takım daha iyi,1 ve 5 numaramız sağlam,fitch bir riskdir ama hedef şampiyonluksa bu risk alınmalı,solomonu nasıl adam ettiyse aydın örs,murat hocada fitchi etsin... zaten onlar solomon riskini alarak şampiyon oldular,neden fitch;
1-takım bu sene daha iyi,sorumluluk alacak oyuncu sayısı çok,el yakan topu atacak oyuncular var
2-artık bu takımı ligi ve ülkeyi iyi tanıyor
3-açık alanda ilk adımı çok hızlı gecen sene durarak oynuyorduk,taktiğimiz belli ribaunt ve koş,o zaman fitch gibi ribauntlara katkı yapıp cok hızlı karşı potaya gidebilen bir adam tam bize göre
sonuc olarak bu risk alınmalı

yaa arkadaşlar tartıştığınız adam ne olursa olsun geçen sezon sayı kralı olmuş takımı sırtlamıştır bi kaç maçta kötü oynadı diye asıp kesmek anlamsızdır bence bizim için müthiş oyuncudur bide geçen sene çok yalnız kalıyodu geçen seneki takımla bu seneki takım arasında kalite farkı olduğu unutulmamalıdır. Bence FITCH tekrar alınmalıdır bu bizim için müthiş olur.Takıma çok büyük hava kattığı ve insanlara büyükzevk verip türbüne çektiği unutulmamalıdır

Az önce Gs Tv'deki Basketbol dünyası programında Ahmet Dedehayır konuktu.Sonuna yetişebildim ve tam açtığım sırada 2 oyuncu daha alacağız dedi Ahmet Dedehayır.Başını kaçırdığım için tam olarak neler konuşuldu bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...