2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
3-4 güne birşeyler burnumuza gelecek inşalah...

Gökçe Abi sen diyorsan olucaktır birşeyler.

Sabırla beklemedeyiz.

Bazen öyle bir isimler söylüyorsunuz ki çok heyecanlanıyoruz.

Neyse bence kim gelirse gelsin , takımımıza faydalı olsun.Bizi yukarılara taşısın , hedeflediğimiz yere ulaştırsın.

İsimlerin önemi yok şu anda.Faydalı olsun , gelsin...

Novak ın kalitesi su götürmez bir gerçek ama serbest bırakılsa bile başka nba takımlarının istediği bir yazılıp çizilen bir şey ki serbest bırakılacağı muamma.. Avrupaya gelen onunla aynı gibi ersan yılda 2,5 milyon avro alırken onun alcağı rakam pek aşağı olacağını sanmıyorum zaten eğer sakat olmasa oynadığı maç sayısı 50 maçın üstünde olacaktı buda çok iyi bir ortalama ama luther head gibi bir ismin adı geçiyor burada ki beni şoka uğrattı onun yanında daha makul ama yinede novak çok iyi bir oyuncu sadece doğru takımda değil yoksa bizim hidayet kadar iyi bir izlenim verdi kolejde aslında ama yinede eksikleri çok nba için mesela çok yavaş ve yaratıcı bir gücü yok ki bunlarda aslında hidayet ve ersandan eksikleri ama ikisindende daha iyi şutör fbülkerin preldzic inden daha iyi dememiz için engel yok sanırım ama dee geldiyse oda gelebilir fakat işte pozisyon ve boy olarak çok önemli olduğunu düşünüyorumki gelmesini zorlaştıran bu olur herhalde

bence iyi bir skorer 3 numaranın yanına eddıe basden gibi bir savumacı alınmalı. Bu arada basdenın durumu ne oldu acaba

Fatih Horzum' Alıntı:
Novak ın kalitesi su götürmez bir gerçek ama serbest bırakılsa bile başka nba takımlarının istediği bir yazılıp çizilen bir şey ki serbest bırakılacağı muamma.. Avrupaya gelen onunla aynı gibi ersan yılda 2,5 milyon avro alırken onun alcağı rakam pek aşağı olacağını sanmıyorum zaten eğer sakat olmasa oynadığı maç sayısı 50 maçın üstünde olacaktı buda çok iyi bir ortalama ama luther head gibi bir ismin adı geçiyor burada ki beni şoka uğrattı onun yanında daha makul ama yinede novak çok iyi bir oyuncu sadece doğru takımda değil yoksa bizim hidayet kadar iyi bir izlenim verdi kolejde aslında ama yinede eksikleri çok nba için mesela çok yavaş ve yaratıcı bir gücü yok ki bunlarda aslında hidayet ve ersandan eksikleri ama ikisindende daha iyi şutör fbülkerin preldzic inden daha iyi dememiz için engel yok sanırım ama dee geldiyse oda gelebilir fakat işte pozisyon ve boy olarak çok önemli olduğunu düşünüyorumki gelmesini zorlaştıran bu olur herhalde

Novak bana sorarsan NBA de asla üst düzey bir oyuncu olamaz.Çünkü sadece şutu olan bir adam.Tamam çok mükemmel şutör ama NBA de iyi bir oyuncu olması için bu yeterli değil.Hidayet gibi oyun görüşü,Ersan gibi ribaunt ve savunma özellikleri yok .NBA de atletizm çok önemli ilk adıma çok fazla önem veriyorlar bu da önemli bir kayıp onun için.Ama Avrupa'da genellikle takımlar alan savunması yaptığı için,savunma 3 saniyesi gibi de bir kural olmadığı için,böyle oyuncuların savunma zaaflarını kapatabiliyor.
Ersan'ın 2,5 milyon euro almasına gelince:Ersan Avrupa Ümitler Şampiyonasında en değerli oyuncu olmuş,Milli Takımımızı Japonya'da sırtlamış,milwaukee deki tek sezonununda 14 dk ortalamayla 6 sayı 3 ribaunt civarında ortalamalar tutturmuş,1987 doğumlu ve Avrupalı,Avrupa'yı tanıyan bir oyuncu.Novak 1983 doğumlu.Amerikan basketboluyla yetişmiş bir oyuncu.Bu açılardan Ersan'ın aldığı parayla kıyaslaman yanlış bence.Bugün Dee Brown gibi kaliteli,1984 doğumlu,Amerikan basketbolundan Avrupa'ya gelen bir oyuncu bile ne kadar alıyor görüyorsun.Novak da en fazla o civarda bir para alır.

Coskun Erduran' Alıntı:
[quote="Fatih Horzum":c6945]Novak ın kalitesi su götürmez bir gerçek ama serbest bırakılsa bile başka nba takımlarının istediği bir yazılıp çizilen bir şey ki serbest bırakılacağı muamma.. Avrupaya gelen onunla aynı gibi ersan yılda 2,5 milyon avro alırken onun alcağı rakam pek aşağı olacağını sanmıyorum zaten eğer sakat olmasa oynadığı maç sayısı 50 maçın üstünde olacaktı buda çok iyi bir ortalama ama luther head gibi bir ismin adı geçiyor burada ki beni şoka uğrattı onun yanında daha makul ama yinede novak çok iyi bir oyuncu sadece doğru takımda değil yoksa bizim hidayet kadar iyi bir izlenim verdi kolejde aslında ama yinede eksikleri çok nba için mesela çok yavaş ve yaratıcı bir gücü yok ki bunlarda aslında hidayet ve ersandan eksikleri ama ikisindende daha iyi şutör fbülkerin preldzic inden daha iyi dememiz için engel yok sanırım ama dee geldiyse oda gelebilir fakat işte pozisyon ve boy olarak çok önemli olduğunu düşünüyorumki gelmesini zorlaştıran bu olur herhalde

Novak bana sorarsan NBA de asla üst düzey bir oyuncu olamaz.Çünkü sadece şutu olan bir adam.Tamam çok mükemmel şutör ama NBA de iyi bir oyuncu olması için bu yeterli değil.Hidayet gibi oyun görüşü,Ersan gibi ribaunt ve savunma özellikleri yok .NBA de atletizm çok önemli ilk adıma çok fazla önem veriyorlar bu da önemli bir kayıp onun için.Ama Avrupa'da genellikle takımlar alan savunması yaptığı için,savunma 3 saniyesi gibi de bir kural olmadığı için,böyle oyuncuların savunma zaaflarını kapatabiliyor.
Ersan'ın 2,5 milyon euro almasına gelince:Ersan Avrupa Ümitler Şampiyonasında en değerli oyuncu olmuş,Milli Takımımızı Japonya'da sırtlamış,milwaukee deki tek sezonununda 14 dk ortalamayla 6 sayı 3 ribaunt civarında ortalamalar tutturmuş,1987 doğumlu ve Avrupalı,Avrupa'yı tanıyan bir oyuncu.Novak 1983 doğumlu.Amerikan basketboluyla yetişmiş bir oyuncu.Bu açılardan Ersan'ın aldığı parayla kıyaslaman yanlış bence.Bugün Dee Brown gibi kaliteli,1984 doğumlu,Amerikan basketbolundan Avrupa'ya gelen bir oyuncu bile ne kadar alıyor görüyorsun.Novak da en fazla o civarda bir para alır.[/quote:c6945]

Evet novak hızlı değil zaten onun en byük eksisi bu ve yaratıcı değil zor anlarda topu eline alıp takıma katkı veremiyor ama kolej kariyerini incelediğin zaman karşına takımda aslında en fazla sorumlulk alan oyuncu olduğu olduğunu gösteriyor. Şu veya bu avrupada ve nbade bizden başka isteyen kulupler var ve olacaktırda ersan mvp değildi mvp preldzic ti ayrıca ersana o parayı getiren nbade oynamasıydı iyi süreler almasıydı ama boby simmoms un sakatlığının olması bunda dahada etkiliydi eğer ersanın yerinde novakta olsaydı en az o kadar süre ve ortalaması olurdu

Fatih Horzum' Alıntı:
[quote="Coskun Erduran":a198d][quote="Fatih Horzum":a198d]Novak ın kalitesi su götürmez bir gerçek ama serbest bırakılsa bile başka nba takımlarının istediği bir yazılıp çizilen bir şey ki serbest bırakılacağı muamma.. Avrupaya gelen onunla aynı gibi ersan yılda 2,5 milyon avro alırken onun alcağı rakam pek aşağı olacağını sanmıyorum zaten eğer sakat olmasa oynadığı maç sayısı 50 maçın üstünde olacaktı buda çok iyi bir ortalama ama luther head gibi bir ismin adı geçiyor burada ki beni şoka uğrattı onun yanında daha makul ama yinede novak çok iyi bir oyuncu sadece doğru takımda değil yoksa bizim hidayet kadar iyi bir izlenim verdi kolejde aslında ama yinede eksikleri çok nba için mesela çok yavaş ve yaratıcı bir gücü yok ki bunlarda aslında hidayet ve ersandan eksikleri ama ikisindende daha iyi şutör fbülkerin preldzic inden daha iyi dememiz için engel yok sanırım ama dee geldiyse oda gelebilir fakat işte pozisyon ve boy olarak çok önemli olduğunu düşünüyorumki gelmesini zorlaştıran bu olur herhalde

Ersan'ın 2,5 milyon euro almasına gelince:Ersan Avrupa Ümitler Şampiyonasında en değerli oyuncu olmuş,Milli Takımımızı Japonya'da sırtlamış,milwaukee deki tek sezonununda 14 dk ortalamayla 6 sayı 3 ribaunt civarında ortalamalar tutturmuş,1987 doğumlu ve Avrupalı,Avrupa'yı tanıyan bir oyuncu.Novak 1983 doğumlu.Amerikan basketboluyla yetişmiş bir oyuncu.Bu açılardan Ersan'ın aldığı parayla kıyaslaman yanlış bence.Bugün Dee Brown gibi kaliteli,1984 doğumlu,Amerikan basketbolundan Avrupa'ya gelen bir oyuncu bile ne kadar alıyor görüyorsun.Novak da en fazla o civarda bir para alır.[/quote:a198d]

Evet novak hızlı değil zaten onun en byük eksisi bu ve yaratıcı değil zor anlarda topu eline alıp takıma katkı veremiyor ama kolej kariyerini incelediğin zaman karşına takımda aslında en fazla sorumlulk alan oyuncu olduğu olduğunu gösteriyor. Şu veya bu avrupada ve nbade bizden başka isteyen kulupler var ve olacaktırda ersan mvp değildi mvp preldzic ti ayrıca ersana o parayı getiren nbade oynamasıydı iyi süreler almasıydı ama boby simmoms un sakatlığının olması bunda dahada etkiliydi eğer ersanın yerinde novakta olsaydı en az o kadar süre ve ortalaması olurdu[/quote:a198d]

Dee Brown'u da başka takımlar istemişti ilk söyleceğim bu.İkincisi MVP Ersan oldu 2006 daki İzmir'deki şampiyonada,araştır istersen.Son olarak da yok o Milwaukee de olsa gibi bir varsayım yapmak çok saçma bence;o zaman Ersan da Nowitzki kadar süre alsa, bütün hücumlar onu üzerinden dönse,hakemler ona daha çok saygı gösterse vs. vs..gider bu böyle.Neyse burda noktayı koyalım bence.Adam gelse keşke de daha uzun tartışsak :)

Yok ersan şöle hido böle die tartışma yapmayalım.Sizinn yazdıklarınıza göre Novak iyi bir oyuncu diil :D Fitch den de iyi bir oyuncu diil.Bu yüzden bence gelmemesi daha iyi olur :D

Varsıyımdan ziyade benimkisi boby simmonsun takımda olması ersana yararda verebilir zararda ama durumu şimdikinden farklı preldzic in bütün maçlarını izledim o turnuvadaki müthiş oynadı fakat gitgide ersan gibi onunda formu şimdi dibe çöktü..Evet novak gelse dahada anlam bulacak konuşmalarımız bizimkisi bir umut ama emin olduğum birşey çok fayda getirir bu takıma

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Yok ersan şöle hido böle die tartışma yapmayalım.Sizinn yazdıklarınıza göre Novak iyi bir oyuncu diil :D Fitch den de iyi bir oyuncu diil.Bu yüzden bence gelmemesi daha iyi olur :D
Yok iyi bir oyuncu.Ama Fatih arkadaşımla hem fikir olduğumuz gibi oyunun her alanına hükmedemiyor.Ama mükemmel bir şutör.Türkiye için ideal, sizelı bir oyuncu.
Akrabam sanacaksınız artık Novak'ı, üzerine o kadar çok konuştum ki :D Ama her şey GS için.Ben çok yararlı olacağını düşünüyorum o yüzden bu kadar üzerinde duruyorum.Keşke alabilseler :roll:

Evet novak konusunda en önemli fikir birliğimiz galatasaraya faydalı olacak kolejdede takımın sıkıştığı anlarda atışları kullanmaktan kaçınmamış ama yine bu konuda zayıf takımın yükünü çekme konusunda sıkıntı oluşturur özellikle sert savunmalara karşı savaşmıyor ve oyuna karşı çok soğuyor buda onun aslında avrupa basketbolunde geliştirebileceği bir özellik

novak 5.5 sayı ort. ile oynamış hazırlık maçlarında

galiba luther head ile de ilgilenioduk o da 10 sayı ort. ile oynamış 3lük yüzdesi %50 2lük %46 ama 2 maç oynamış

Re:

berkancatal' Alıntı:
novak 5.5 sayı ort. ile oynamış hazırlık maçlarında

galiba luther head ile de ilgilenioduk o da 10 sayı ort. ile oynamış 3lük yüzdesi %50 2lük %46 ama 2 maç oynamış
Kulüp ilgilenmiyordu, buradaki insanlar ilgileniyordu Berkan. :)

Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
gökçe fransız gelabele hakkında bir bilgin varmı?
Gelabele... Onunda geleceği parlak Nba den bu sene düşmez ama zaten Avrupaya dönse bile Real Madrid,Tau gibi takımlar havada kaparlar...

Gelabele...

Bu adama hayranım yaa..Muhteşem bir basketbolcu..

Real Madrid'de çok büyük işler başarmıştı.Şimdi NBA'de de döktürüyor.NBA'den düşmez bence de.

Gelabele dediğiniz gibi üst düzey bir oyuncu.
Bu şampiyonada Fransa onun eksikliğini çekti o şutları drivelerı... Şampiyonaya NBA'den kontrat almak için gelmemişti. Bu sene NBA'den ayrılmaz. Novak ise gerçekten büyük bir şutör ama büyük takımda sorumluluk alır mı kritik anlarda bilemem. Luke Jackson Arda Abi gibi benimde hayalim...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Gelabele dediğiniz gibi üst düzey bir oyuncu.
Bu şampiyonada Fransa onun eksikliğini çekti o şutları drivelerı... Şampiyonaya NBA'den kontrat almak için gelmemişti. Bu sene NBA'den ayrılmaz. Novak ise gerçekten büyük bir şutör ama büyük takımda sorumluluk alır mı kritik anlarda bilemem. Luke Jackson Arda Abi gibi benimde hayalim...

hiç bir duyumum yok ama ne bilim luke jackson gelecek hissediyorum :)

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":045ed]Gelabele dediğiniz gibi üst düzey bir oyuncu.

hiç bir duyumum yok ama ne bilim luke jackson gelecek hissediyorum :)[/quote:045ed]
Luke Jackson Nba de kontrat bulamazsa %90 bizde :)

Bu da benden kıyak olsun. :)

Ama Toronto'nun bırakacağını pek sanmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...