2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Burak Ceyhan' Alıntı:
Luther Head gelmesi imkansız bir ihtimal gelebilir! gelirse neler olur neler...

-kombine artar...
-maçlara ilgi artar...
-şampiyonluğa oynarız kesinlikle!
herşey tavan yapar...

Bekleyip göreceğiz !
10 milyon dolar versende gelmicek adamlar bunlar. :) Boşuna beklemeyin yani.

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":030ff]Luther Head gelmesi imkansız bir ihtimal gelebilir! gelirse neler olur neler...

-kombine artar...
-maçlara ilgi artar...
-şampiyonluğa oynarız kesinlikle!
herşey tavan yapar...

Bekleyip göreceğiz !
10 milyon dolar versende gelmicek adamlar bunlar. :) Boşuna beklemeyin yani.[/quote:030ff]
dost acı söylermiş :D lâkin kaliteli bir 3 numara alacağız fitch'ten daha kaliteli olan birisini !

Arkadaşlar Houston'un kadrosuna baktım.Aşağıda saydığım oyunculardan sadece birini kadroda tutabilecekler.

Jackie Butler - C
Mike Harris - F
John Lucas - G
Carl Landry - F
Justin Reed - F
Steve Novak - F *** 2,06 boyunda her ne kadar nba.com da 2,08 olsa da :) .2006 draftında 32. sırada seçilmiş.Geçen sezon sadece 35 maçta ortalama 5,5 dk oynamış.Mükemmel bir şutör.NCAA kariyerinde %46 yla 210 üçlük atmış iki sezonda.İlk sezon %90,4 ikinci sezonunda %97,4 serbest atış yüzdesiyle oynamış.Büyük ihtimalle serbest kalacak.Bu oyuncuyu daha önce duymayan arkadaşlar varsa bir şekilde youtube vs.den izlesinler.Benim hayalim de bu oyuncunun gelmesi :D .

Peki madem bu kadar iyi niye NBA de tutmadı derseniz.NBA kısa forvetlerine göre atletizmi çok iyi değil ve ayakları yavaş.Ama Avrupada oynarsa bence mükemmel olur.

NBA de 2.tur seçimleri 400,000 $ civarı alıyor bildiğim kadarıyla.Maliyeti de çok yüksek olmaz.Lütfen bir bakın bu oyuncuya.

Bana Hassam Adams gözkırpıyor.New Jersey'e ilk geldiğinde Arizona çıkışlı guarddan 2.tur seçimi olmasına rağmen beklentilerim vardı ama tutunamadı.Hatta bu yaz önce San Antonio,sonra da Cleveland'la imzaladı,şuanda Cleveland'da maçlara çıkıyor.Ama pek süre bulamıyor ve kesilecek gibi.

İlgilendiğimiz oyuncular arasında mutlaka Adams'ın olduğunu düşünüyorum.İnşallah olur..

arkadaşlar en iyisini murat hoca biliyodur ve murat hoca nın imkanlarımız dahilinde ihtiyacımız olan oyuncuyu alacaktır. bekleyelim ve görelim...

Ahmed, gainesi ve owensı tek baslarına elestirmiyorum. Su an icin bireysel performansları bence de iyi. Yapmak istedigim takımın genelinden yola cıkarak, su an icin zayıf noktalarımızı, basketbol seviyesi yukseldiginde aksayabilecek yerleri tartısmaya calısmak. (A.Çınarlar turnuvası ve T.kupası elemelerindeki oyunu ayrı tutalım.)

Oyuncu tipi tercihlerinin, olası risklerle birlikte bazı avantajları da beraberinde getirdigini soyledik.
"...asıl yapmamız gereken Owens ve Gaines'e gore bir hucum planı gelistirmek. Bunu yapabilmek icin Owens ve Gaines'i all around oynatmak gerekir. Pota dibinde mahkum oynamamalılar."
".. "Owens ve Gaines'in saydıgım dezavantajlarına karsılık ustun oldukları taraflar var. Bu ustunlukleri kullanmaya yonelik bir takım-oyun kurulmalı."

Gokce "...ben şu 2 maçtada Gains ve Owens'ın çok hızlı içeri girdiklerini gördüm topla.Drive edip hatta reverse yapıp bitirdikleri en az 10 top gördüm ben.İlk adımları ikisininde çok hızlı."

Ahmet "2,08-2,10'luk uzunların fizik avantajına karşı bu oyuncuların bir avantajı olmalı diye düşünüyorum. Bu avantaj ya çabukluklarını kullanıp drive etmek ya da iyi şutları ile 2,10'luk adamların görece yavaşlıklarından faydalanmak şeklide olabileceği kanaatindeyim."

Kısacası bos tarafı soylerken doluyu da unutmuyoruz. Ama bosu 10 kere soylerken doluyu 1 kere soyluyorum. Orada haklısın. Destek konusunda da katılıyorum.

Steven Novak gelirse şut sorunu diye birşey olmaz...ayrıca adam 2.05 ve ribaunda feci katkı sağlar...onun şutunu bozabilecek adam yok tbl'de 3 numaralar arasında...Novak gelirse müthiş olur enes olur

Deniz Baskın' Alıntı:
Steven Novak gelirse şut sorunu diye birşey olmaz...ayrıca adam 2.05 ve ribaunda feci katkı sağlar...onun şutunu bozabilecek adam yok tbl'de 3 numaralar arasında...Novak gelirse müthiş olur enes olur
Teşekkürler kardeşim :) Sonunda Novak hakkında bir yorum yapan oldu.Değerli arkadaşlar sizin de değerli yorumlarınızı istiyorum Novak hakkında.Lütfen bir izleyin tam TBL adamı.

JR Pinnock sg 6-4
Torrell Martin sg 6-5
Steve Novak iyi adam da houston bırakacak mı, yorumladıgımız cogu oyuncu icin var olan sorun burada da gecerli.. Harris ve Landry ayrılır diye tahmin ediyorum. Yoksa Novak bizim icin cok iyi gozukuyor. Mukemmel sutor, 3luk yuzdesi cok iyi, genis uzun, takım oyuncusu, oyunu bilen pası iyi olan akıllı bir oyuncu ote taraftan ilk adımı yavas agır agresif olmayan atletik oyunculara karsı savunmada zorlanan biri denmis.

Timur Saglam' Alıntı:
JR Pinnock sg 6-4
Torrell Martin sg 6-5
Steve Novak iyi adam da houston bırakacak mı, yorumladıgımız cogu oyuncu icin var olan sorun burada da gecerli.. Harris ve Landry ayrılır diye tahmin ediyorum. Yoksa Novak bizim icin cok iyi gozukuyor. Mukemmel sutor, 3luk yuzdesi cok iyi, genis uzun, takım oyuncusu, oyunu bilen pası iyi olan akıllı bir oyuncu ote taraftan ilk adımı yavas agır agresif olmayan atletik oyunculara karsı savunmada zorlanan biri denmis.

Yazımı okuduysan saydığım isimlerden sadece biri kadroda kalacak.Landry'le Harris ayrılabilir tamam da bunların yanında saydığım isimlerden iki tanesini daha göndermek zorundalar.
Houston bu sene Francis gibi bir skoreri yeniden kadrosuna kattı.Zaten Yao ve T-Mac gibi hücumda etkili silahları vardı.O yüzden defansif özellikleri kuvvetli olan oyuncuları tercih ediyorlar genellikle diğer pozisyonlarda.Ben bu açıdan Novak'ın da gönderilebileceğini düşünüyorum.

Bu arada efes bombayı patlatmak üzere..
sconiee Penn Efes pilsene doğru....
Bu transfer gerçekleşirse efes guard sıkıntısı bi yana eurolig'de söz sahibi bile olablir..
inş gelir.. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...