2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Andre Brown
Full Name: Andre D. Brown
Position: Forward
Height/Weight: 6-9 / 245
Birthdate: May 12, 1981 (Chicago, Ill.)
High School: Leo HS (Chicago, Ill.)
College: DePaul

gelistirme ligi oyuncusu bir kac nba takimi almaktan son anda vazgecmis buda ortalamalari eeee bu arada bu sen gelistirme ligi draftinda 2 numara

Pro Career Highlights: Participated in NBA training camp with the Atlanta Hawks in the fall of 2006. Spent the 2005-06 season in South Korea with the Daegu Orions and the Inchon ET Land Black Slamer (statistics unavailable). Participated in NBA summer league with the Seattle Sonics in the summer of 2005. Also played in the Philippines in the summer of 2005, averaging 24.4 points and 13.3 rebounds in seven games with the Barangay Ginebra Kings. Participated in NBA training camp with the New Jersey Nets in the fall of 2004. Moved on to play in Italy with Euro Roseto, averaging 9.9 points and 6.4 rebounds in 12 games. Moved on to play with BC Buducnost Podgorica in the Adriatic League, averaging 8.7 points and 5.3 rebounds in seven games

Mccoy avrupadada oynamış baya.Olasılığı nedir acaba.Geçmişinde sorunları olsada (Murat hoca sorunluları sevmiyor..) bence süper bir transfer olur.

Graves Nerde bence bu takımda o olsaydı takım tamamdı...? Bir ara gittiği kulüpten kovuldumu ayrıldı die haberleri geldi..? bilen arkdaşlarım aydınlatsın pls..

Jake Tsakalidis; oda ayrildi avrupada bir takimla anlastimi bilmem ama iyi savunmaciydi , 2.18 boyundaydi.
Jackie Butler; cok kuvetli bir bes numara oda free agent .
Marc Jackson; onun ismi pahali buyuk ihtimal alamayiz alirsak inanilmaz kapatir boyali alani savunma ve hucumda.
Mile Ilic ; gecen sene draft olmustu sirbistanli oyuncu onu boyu nedeniyle tuttular anlasilan 2.19 boyu oda free agent
Adonal Foyle; magic daha yeni birakti serbest zaten avrupada kaparlar onu ilk kim alirsa artik belli olmaz
Yaroslav Korolev; fulkerin son anda imzaya kalan fakat elinden kacan oyuncu onuda serbest biraktilar bu oyuncu isterse alinabilir ama ilk tercih anladigim kadariyla takim icindeki uyum icin abd li olucak.

Timur Saglam' Alıntı:
Bir soru daha, Owens'ın 3 savunması mı 4 savunması mı daha iyi? Yani Gregory'i mi daha iyi tutar yoksa Hutson yada Dudley'i mi?

Aslında boşa kafa yoruyoruz. ?büyüklerimiz? kararı vermişler. Uzun oyuncu alınacak. Tüm rakiplere (efes-tt-bjk-fb) göre rotasyonları tek tek değerlendirmek gerekir. Ama bu çok zahmetli bir iş. Bir günden fazla süre alabilir. Vaktim olsa yapmak isterdim. Pota altına takviyenin olması gerektiği konusunda hepimiz hem fikiriz. Ben bunun yanı sıra kısa forvete de takviye yapılması gerektiğini savunuyorum. Timur ise anladığım kadaırla Owens?ı kısa forvete kaydırılmasının en azından kısa vadede çözüm olabileceğini düşünüyor.

Owens kısa forvette verimli olabileceğini ben düşünmüyorum? Timur güzel bir soru sormuş: ?Gregory'i mi daha iyi tutar yoksa Hutson yada Dudley'i mi?? Ben de soruya küçük bir ek yapayım. Owens gregory?e karşı mı daha iyi hücum eder yoksa Hutson ve Dudley?e karşı mı? Owens bence gregory, Dudley ve de Hutson savunmalarında başarılı olamaz. Gregory ve diğer olası s.f?ler owens?a göre hızlı kalacaktır ve penetre ederek onu zorlayacaklardır. İbo?yu örneğin perdelerde tutamaz. Owens?ı görünce muhtemelen ibo 3?e kaydırılır. Owens?ı üçe kaydırdığımızda rakibin alacağı hamleleri de göz önünde bulundurmamız gerekir. Hücumda da Owens?ın verimliliği azalır. Hücumda owens büyük oranda pozisyonuna göre eşleştiği oyunculardan hızlı olduğu için sayı üretebiliyor. İçeri penetre ederek potalı atışları ya da yüksek posttan yine kendisine yarattığı şutlar ile sayı buluyor. Kendi fiziğinde yani 1,98?lik adamlara karşı da post up ile çok büyük bir avantaj elde etmez. Zaten post up oyunu olan bir oyuncu değil. Ama onlara karşı penetresi de güçleşir ve şu andaki kadar bile verim alamayız gibi geliyor. Ama dudley ve Hutson?a karşı dışardan hareketli oyunları ile daha etkili olabilir görüşündeyim.

Son tahlilde owens?ı kısa forvet olarak denendiğinde en azından Timur?un belirttiği üzere süre sorunu azaltabilecek bir çözüm olarak düşünülebilir.

Ama her şekilde kısa rotasyonunda 2 ve uzun rotasyonunda bir yabancı ile oynayacağız. Yani her şekilde Hüseyin, Fatih ve Cemal?in 40 dakikayı çıkartması gerekiyor. Alınacak yabancı Hüseyin?in yerine oyuna girecekse uzun yerli olarak kimi oynatacağız? Cemal?i mi? öyle bir tercih şu görüntüde pek mümkün olmadığından iki yabancı uzunla oynamak zorunda kalacağız. Zaten asıl sorunumuz yerlilerden kaynaklanıyor. Cüneyt, Murat, Fatih ve Cemal?in eksikleri fazla. Görece Tufan ve Hüseyin en iyi oyuncularımız. Tufan 30 dakikayı kaldırır ama Hüseyin ancak 25 dakika oynayabileceğinden onların oynayamadıkları 25 dakikalık yerli rotasyonunu nasıl paylaştıracağız? Hüseyin?in olmadığı 15 dakikada Tufan?ın mutlaka sahada olması gerekiyor. Tufan sahadayken iki yabancı uzunu oynatmayı belki deneyebiliriz. Ama iki yabancı uzun sorunumuzu çok halletmez. Rakip uzunlara karşı savunmada ciddi sıkıntı çebebiliriz. Ben Fatih?in süresinin azalmasını doğru bulmuyorum. Faith?ten yararlanamak mecburiyetindeyiz. Her ne kadar hücumda top tutamayarak bizi çileden çıkartsa da , fiziği sayesinde ortayı kapatabiliyor. Hele bir de gaza gelip bloklamaya başlarsa önemli bir savunma silahı haline geliyor. Bence Fatih?e takımın çok fazla ihtiyacı var.

Ama şu aşamada daha önce Timur'un da bellirttiği gibi alınabilecek kısa forvet ve pover forvetin aynı kalitede olması varsayımının geçerli olması mümkün gözükmemekte. En azından piyasada daha kaliteli p.f bulmak daha kolay. zaten "büyüklerimiz"de bu yönde bir transfer olacağını ekranlardan beyan ettiler... e bize de beklemek düşer...

Re:

Dogan Ucar' Alıntı:
Danny Fortson; 30 yasinda ribauntlarda cok etkili keske getirebilinse.
Vitaly Potapenko; kings birakti 2.07 boyunda 6.5 sayi ortalamasi varmis.
Linton Johnson; 2.04 boyunda, 3 numara oynuyor.
Pops Mensah-Bonsu; 2.06 boyunda, dallas birakti

arkadaşım linton johnson tau kadrosunda adı geçiyor ve sakat şu anda
pop mensah bonsu da italya da oyunuyor.yanlış hatırlamıyorsam benetton da

yalnız kimani veya cabarkapa bu takıma çok güzel olur.biri türkiye liginde daha önce oynamış.diğeri avrupalı bir oyuncu avrupa kuralları diye bir sıkıntı olmaz.özellikle cabarkapa hüseyin i dinlendirdiğimiz dakikalarda onu aratmayabilir.

bu arada luke nerde onu bilen var mı?

Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Timur Saglam":07889]Bir soru daha, Owens'ın 3 savunması mı 4 savunması mı daha iyi? Yani Gregory'i mi daha iyi tutar yoksa Hutson yada Dudley'i mi?

Aslında boşa kafa yoruyoruz. ?büyüklerimiz? kararı vermişler. Uzun oyuncu alınacak. Tüm rakiplere (efes-tt-bjk-fb) göre rotasyonları tek tek değerlendirmek gerekir. Ama bu çok zahmetli bir iş. Bir günden fazla süre alabilir. Vaktim olsa yapmak isterdim. Pota altına takviyenin olması gerektiği konusunda hepimiz hem fikiriz. Ben bunun yanı sıra kısa forvete de takviye yapılması gerektiğini savunuyorum. Timur ise anladığım kadaırla Owens?ı kısa forvete kaydırılmasının en azından kısa vadede çözüm olabileceğini düşünüyor.

Owens kısa forvette verimli olabileceğini ben düşünmüyorum? Timur güzel bir soru sormuş: ?Gregory'i mi daha iyi tutar yoksa Hutson yada Dudley'i mi?? Ben de soruya küçük bir ek yapayım. Owens gregory?e karşı mı daha iyi hücum eder yoksa Hutson ve Dudley?e karşı mı? Owens bence gregory, Dudley ve de Hutson savunmalarında başarılı olamaz. Gregory ve diğer olası s.f?ler owens?a göre hızlı kalacaktır ve penetre ederek onu zorlayacaklardır. İbo?yu örneğin perdelerde tutamaz. Owens?ı görünce muhtemelen ibo 3?e kaydırılır. Owens?ı üçe kaydırdığımızda rakibin alacağı hamleleri de göz önünde bulundurmamız gerekir. Hücumda da Owens?ın verimliliği azalır. Hücumda owens büyük oranda pozisyonuna göre eşleştiği oyunculardan hızlı olduğu için sayı üretebiliyor. İçeri penetre ederek potalı atışları ya da yüksek posttan yine kendisine yarattığı şutlar ile sayı buluyor. Kendi fiziğinde yani 1,98?lik adamlara karşı da post up ile çok büyük bir avantaj elde etmez. Zaten post up oyunu olan bir oyuncu değil. Ama onlara karşı penetresi de güçleşir ve şu andaki kadar bile verim alamayız gibi geliyor. Ama dudley ve Hutson?a karşı dışardan hareketli oyunları ile daha etkili olabilir görüşündeyim.

Son tahlilde owens?ı kısa forvet olarak denendiğinde en azından Timur?un belirttiği üzere süre sorunu azaltabilecek bir çözüm olarak düşünülebilir.

Ama her şekilde kısa rotasyonunda 2 ve uzun rotasyonunda bir yabancı ile oynayacağız. Yani her şekilde Hüseyin, Fatih ve Cemal?in 40 dakikayı çıkartması gerekiyor. Alınacak yabancı Hüseyin?in yerine oyuna girecekse uzun yerli olarak kimi oynatacağız? Cemal?i mi? öyle bir tercih şu görüntüde pek mümkün olmadığından iki yabancı uzunla oynamak zorunda kalacağız. Zaten asıl sorunumuz yerlilerden kaynaklanıyor. Cüneyt, Murat, Fatih ve Cemal?in eksikleri fazla. Görece Tufan ve Hüseyin en iyi oyuncularımız. Tufan 30 dakikayı kaldırır ama Hüseyin ancak 25 dakika oynayabileceğinden onların oynayamadıkları 25 dakikalık yerli rotasyonunu nasıl paylaştıracağız? Hüseyin?in olmadığı 15 dakikada Tufan?ın mutlaka sahada olması gerekiyor. Tufan sahadayken iki yabancı uzunu oynatmayı belki deneyebiliriz. Ama iki yabancı uzun sorunumuzu çok halletmez. Rakip uzunlara karşı savunmada ciddi sıkıntı çebebiliriz. Ben Fatih?in süresinin azalmasını doğru bulmuyorum. Faith?ten yararlanamak mecburiyetindeyiz. Her ne kadar hücumda top tutamayarak bizi çileden çıkartsa da , fiziği sayesinde ortayı kapatabiliyor. Hele bir de gaza gelip bloklamaya başlarsa önemli bir savunma silahı haline geliyor. Bence Fatih?e takımın çok fazla ihtiyacı var.

Ama şu aşamada daha önce Timur'un da bellirttiği gibi alınabilecek kısa forvet ve pover forvetin aynı kalitede olması varsayımının geçerli olması mümkün gözükmemekte. En azından piyasada daha kaliteli p.f bulmak daha kolay. zaten "büyüklerimiz"de bu yönde bir transfer olacağını ekranlardan beyan ettiler... e bize de beklemek düşer...[/quote:07889]
Federasyonun 3+2 kararını sonuclarını özetleyen bir yazı,ne kadar ince detaylar var,o girerse bu cıkmalı su oynarken acaba buda oynarmı,oynarsa hangi yabancı çıkmalı,kim kac dakika alır...
bu federasyon takımların ahengini bozmak,takımların oyunlarını baltalamak içinmi böyle garip bir +2 kararı aldı acaba...
ya 3 olur ya 5(burda yabancı sayısını tartısmıyorum ama bu +2 takım rotasyonlarını paramparça ediyor)
hep geriye dönüyoruz ama,owensın yerine keşke hem 4 hem de 5 oynayabilen bir oyuncu alınsaydı o zaman pota altı için 3 yabancı almazdık,yaptıgımız her yeni hamle geçmişte yaptığımız transferi sorgulatıyor bize ne yazık ki...

Bırakalım artık Gains'in yerine şöyle adam gelseydi,yok Owens'ın daha uzunu,kalını gelseydi yapılan yapıldı.Takımdan da kimse gönderilmez bu saat sonrasında.

Bizim eksiğiiz var mı evet var birkaç tane.

EE olsun okadar da.Türkiyede eksiği olmayan bir takı söyleyin bırakim yorum yapmayı...

Geçen seneye kadar Cska'nın bile şut atamayan bir 3 numarası vardı.Onların bile eksiği var.

EE bırakında 10 üzerinden 10 olmasın takım 7-8 olsun.En azından çoook daha organize birşeyler yapılabilir.

Efes'te bile 3 numara sıkıntısı var.Gregory ve Mustafa abi.Üçlük çizgisinn gerisinden atamıyor pota altı savunması evlere şenlik...

Bizim 3 katı bütçemiz olan bir takımın bile belli sorunları varken bizim her yeri kapamız biraz tuhaf olurdu zaten...

yeni alınacak oyuncu :genç, oyun zekası yüksek,yugoslav ekolünden gelmiş itip kakmayı bilen pis işler yapabilecek biri olsa keşke,nedense yabancı denince akla ilk amerikalılar geliyor,oysa ki amerikalıların oyunzekaları artık tartısılır konumda, onlar daha çok şova dayalı kişisel basketbol oynuyorlar(geneli itibariyle)
yıllarca euroligi bodiroga,daniloviç,jorjeviçler sürükledi
şimdi bayrak vujiniç,rakoçeviç,planiçiç,vujaniçler de
çok üzt düzey oyuncuları alamayız tabii ki ama mutlaka çok iyi gencler bulabiliriz

ben murat hocanın su lafına dıkkat cekmek istıyorum son avrupa macından sonra ARALIK ayına kadar istedıgımız duzeyde olamıcaz eger gercekten bunu bilincli vede istedegi seyler yaptırdıgı setler oyunlar olup ustune takım oyununu yerlestırıp aralıkda hazır olucaz dıyosa ozaman yenı yabancımızda gelıcek vede aralıga kadar en az kayıpla gidilip aralık ayını gormek istıyorum aralıkda MURAT hocanın duzeyde olmamız demek turkıye sampiyonlugu uleb cup da son 8 gıbı 1 sey her halde kafasında tasarlıdıgı plan gorucez gel aralık ayı gel

Guard almadıktan :) sonra kim gelse fayda saglar. 3 numara, 5 numara, sutor uzun, iceriyi kapatabilen uzun, savunmacı kısa vs. kaliteli olsun uyum saglasın yeter ki.

Huseyin-Gaines-Owens-Tufan-Dee 5'ini hic denemedik herhalde. Bunun nedeni, "bu 5 oynar mı?" sorusuna verilen olumsuz yanıttan cok benchin yetersizligiyle acıklanabilir. Bu 5le oynarsak 10dk sonra butun cephanemizi harcamıs sekilde kalabiriz. Ayrıntılarına inilebilir. Ama herkes az cok olabilecekleri athmin edebilir. Fatih'i uzun rotasyonuna dahil etsek de uzun sorunu cozulmez. Yukarıdaki 5'i oynatmak icin uzun transferi kısa forvet transferinden daha elzem.

İki transfer yapma sansımız yok. Keske Cemal ve Murat yerine Umit ve Sinan bizde olsaydı. İkisini de sene bası alabilirdik. Bu arada c.c desteginin 3.yılındayız. 3 yılda biriktirebildigimiz seyler neler? Yerli kadrosunda Fatih(3) ve Tufan(2) dısında dise dokunur birsey yok. Murat ve Cemal tartısmalı durumda. Yabancılardan ise kalan yok. Kalmalıydı dedigimiz oyuncu sayısı 1 yada 2 belki de 0. Umarım Dee kalır.

Not:Cuneyt ve Huseyin kadroya bu yıl dahil edildigi icin degerlendirme dısı tuttum.

benim verdigim isimlerde free agentleri saydim ve nba nin sitesine gore takim bulamamislar soyledikleriniz dogrudur ben zaten bitanesinde alinmadiysalar dedim mesela dee brown da turkish from team diye belirtmisler ben bize uygun free agentleri soyledim tabi ortada iyi bir oyuncu kalmadi. benim fikrim gelistirme ligindeki oyuncularida takip etmek mesela graves orda 2. sinif bir oyuincuydu ama bizim ulkemizde iyi is cikardi.bide yeni serbest kalan adonel foyle istenileni veremeyince ayrildi ama buyuk ihtimal bize yedirmezler.

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Bırakalım artık Gains'in yerine şöyle adam gelseydi,yok Owens'ın daha uzunu,kalını gelseydi yapılan yapıldı.Takımdan da kimse gönderilmez bu saat sonrasında.

EE olsun okadar da.Türkiyede eksiği olmayan bir takı söyleyin bırakim yorum yapmayı...

Geçen seneye kadar Cska'nın bile şut atamayan bir 3 numarası vardı.Onların bile eksiği var.

EE bırakında 10 üzerinden 10 olmasın takım 7-8 olsun.En azından çoook daha organize birşeyler yapılabilir.

Efes'te bile 3 numara sıkıntısı var.Gregory ve Mustafa abi.Üçlük çizgisinn gerisinden atamıyor pota altı savunması evlere şenlik...

Bizim 3 katı bütçemiz olan bir takımın bile belli sorunları varken bizim her yeri kapamız biraz tuhaf olurdu zaten...
en iyi takımların da sorunları var tabii,ama hiçbir takımda;aman her takımda problem var zaten bosver
mantıgıyla hareket etmiyor etmemeli de,bu saatten sonra değişmez ama devre arasında değişir!! ıra clark ve basden nasıl değiştirdiyse biz de değiştirebilecek varyasyonları şimdiden düşünmeliyiz,bu arada benim gibi murat hocayı eleştiren birisin,murat hocada değişmeyeceğine göre....!!!
ben öncede belirtmiştim artık pozitif düşünme zamanı,takımımıza çok güvenmekle birlikte ilerde karsılasılabilecek sorunlarıda şimdiden görmeliyiz..

Re: Re:

Cihat Cetin' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":75259]Bırakalım artık Gains'in yerine şöyle adam gelseydi,yok Owens'ın daha uzunu,kalını gelseydi yapılan yapıldı.Takımdan da kimse gönderilmez bu saat sonrasında.

en iyi takımların da sorunları var tabii,ama hiçbir takımda;aman her takımda problem var zaten bosver
mantıgıyla hareket etmiyor etmemeli de,bu saatten sonra değişmez ama devre arasında değişir!! ıra clark ve basden nasıl değiştirdiyse biz de değiştirebilecek varyasyonları şimdiden düşünmeliyiz,bu arada benim gibi murat hocayı eleştiren birisin,murat hocada değişmeyeceğine göre....!!!
ben öncede belirtmiştim artık pozitif düşünme zamanı,takımımıza çok güvenmekle birlikte ilerde karsılasılabilecek sorunlarıda şimdiden görmeliyiz..[/quote:75259]
Murat hoca aldığı her adamı bilinçli aldı buna eminim.Aslında istediği takımıda kurdu en azından bulduğu adamlar fena değğil.Tamam belki 3. veya 4. tercihlerini aldı ama elde iyi bir kadro var.Murat hocayı eleştiririm doğru ama genede ona güvenmekten başka çaremizde yok.İleride adam değiştirmek zor olur çünkü adam bulmak daha zordur piyongadan hep iyi biri çıkacak diye birşey yok...

Hayırlısı umarım bu oyun her zaman sahada olur ve bizde gider takımımızı destekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...