2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir isim söyleceğim bu isim,Telekom'da oynayan Chris Williams.Hem atlet hem de iyi bir savunmacı.Dün harika oynadı gerçekten .Gerek hücumda gerek savunmada(yorgunluktan zaman zaman aksamış olabilir.)Dün izlerken dedim kendi kendime.Keşke bizde olsaydı.Bize böyle bir oyuncu lazım.

Chris Williams Telekom'a Kore liginden geldi. Frankfurtta oynarken avrupanin üst düzey takimlari istiyordu onu ama o para icin kore ligini tercih etti. dün ilk defa neler yapabilecegini gösterdi. siyahi bir Kirilenko oluyor adeta iyi günlerinde. daha tam performansina ulasmadi.

ama savunacak oyuncular var amini dee wright ı gaines willams ı owens dudley i fatih

Re:

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Chris Williams gs telekom maclarında basımıza dert acabilir.
Aslında Owens'la onu tutabiliriz. İkisi de hareketli uzun. Owens'ın şutu ayrıca C.Williams'dan iyi ancak C.Williams'ın penetre artısı var. Basketbol açısından zevkli karşılaşmalar olur...

Re:

Kerem Özgülen' Alıntı:
Roanne-Ülker maçında Mark Salyers'ı izledikten sonra keşke bu adamı alabilsek diye içimden geçirdim.Ama bu şu anda imkansız tabi.
Sene basında türkiye ligini tanıyan bir uzunla anlastık dediklerinde,marc salyers olur inşallah demiştim,gecen senenin en değerli ve en iyi 3 lük yüzdesine sahip olan oyuncusuydu,eşleşme sorununu seyredenler gördü,bakalım şansımıza son transferimiz kim çıkacak...

Biraz fantasy olcak ama Owens yerine SAlyers .. 5. yabancı olarakda Small forvet LukE jackson transfer edilseydi Takım gömlek üstüne gömlek atlardı :) :)

eğer dünya mükemmel bir gezegen olsaydı bizim owens da salyers gibi extra işler yapan bir oyuncu olurdu :) malesef dünya mükemmel değil.

salyers'ı Türkiye'de oynarken de beğenirdim ama kendini oldukça geliştirmiş bizim takıma çok iyi uyardı.

o takımın salyerstan başka oyuncusu yoktu.adam hocada öyle bir güven almışki potayı gördüğü yerden attı.o tipte oyuncu istiyorsanız bizde de fitch gördüğü yerden yolluyordu.

Arda Öztürk' Alıntı:
o takımın salyerstan başka oyuncusu yoktu.adam hocada öyle bir güven almışki potayı gördüğü yerden attı.o tipte oyuncu istiyorsanız bizde de fitch gördüğü yerden yolluyordu.
ne fitchmiş ama!!! keşke hiç gelmeseymiş adam,biz zaten alısmıstık playout oynamaya ne gerek vardı...
salyers gecen sene finallerinde en değerli oyuncusuydu,adam kendini gününde hissetti ve attı,sanki her topu potaya atan sokuyor ya!!! valla zorla lugatımıza fitch sendromu diye bir terim sokacaksınız...

gerçekten dün akşam salyers müthiş oynadı eğer salyers takımda olmasa fener büyük fark atardı salyers 40 sayı attı

Re:

Dogan Ucar' Alıntı:
fitch degilde malik oyleydi bence gsarayda bu tip 2 oyuncu geldi biri tolbert digeri malik hatirliyorumda tuborg macinda tolbert 9 da 9 ucluk atmisti o maci unutmam mumkun degil tabi malikinde fb ve efes maclarini unutmak mumkun degil fitch in oynadigi kadroyla maligin oynadigi kadro arasinda daglar var malik tek skorerdi bizde ama darell ve tufan graves yoktu malikte.
Valla fitchte iyi oyuncuydu ama malik dixon baskaydi iste. o inanilmaz sutlar sokup inanilmaz sayilar atiyordu. 450 bin usd istedi diye takimda tutamamistik. tabii 1 de murat özyer o çok bencil onu istemiyorum demisti aslinda murat hoca orda kendi egosuna yenildi. düsüncesi dixon i begenmemek falan degildi. dixon i oda çok begeniyordu. o takimda halil üner döneminden kimsenin kalmasini istemiyordu. halil üner in mirasıyla başarılı oldu denmesini istemiyordu, kendini kanıtlamak istiyordu, bu yüzden bir kılıf buldu dixonı harcadı, sonra söylediğiyle çelişip gerald fitch gibi çok yetenekli ama 1 o kadar bencil 1 oyuncuyu aldı iyi mi etti kötü etti.
o dönem 5. periyot vardı ntv de bir çok coach u konuk ettiler, hepsinede ligin süperstarı dixon ı sordular .hepside öyle bir oyuncunun takımda bulunmasını isteyeceklerini söyledi. yalnızca ahmet çakır dixon 1 süperstar onun takımımda olmasını isterim ama acaba onu kontrol edebilirmiyim diye düşünüyorum dedi.
halil üner devam etseydi dixon takımda kalacaktı. dixon gs tek başına play off a sokmuştu. tufan gibi mitchell gibi graves gibi yetenekli oyuncular dixonla beraber oynasaydı o sene gs play off ta final oynardı.
dixon problemsiz 1 oyuncu, tam 1 liderdi. biz murat özyerin kişisel egoları yüzünden dixonın kıymetini bilip elimizde tutamadık. şimdi dixondan sonra gs da son senelerin en iyi pg var. dee brown inşallah onun değerini bilip uzun yıllar takımımızda tutarız.

Uyarı: Alıntı yaptığın üyenin yolunda gidersen (noktalama işaretleri kullanmazsan) senin de iletilerin silinir. (O.Y)

Dee kesın kalır GS de.Cunku yonetım bızım LIncolne nasıl ınsan ustu muamele yapılıosa Dee yede aynısı yapılıyor.Cunku GS nın yapmıs oldugu en ıyı ve basında en cok yankı yapan transferlerden bir tanesi :D

Re: Re:

Can Akan' Alıntı:
[quote="Dogan Ucar":f094f]fitch degilde malik oyleydi bence gsarayda bu tip 2 oyuncu geldi biri tolbert digeri malik hatirliyorumda tuborg macinda tolbert 9 da 9 ucluk atmisti o maci unutmam mumkun degil tabi malikinde fb ve efes maclarini unutmak mumkun degil fitch in oynadigi kadroyla maligin oynadigi kadro arasinda daglar var malik tek skorerdi bizde ama darell ve tufan graves yoktu malikte.
Valla fitchte iyi oyuncuydu ama malik dixon baskaydi iste. o inanilmaz sutlar sokup inanilmaz sayilar atiyordu. 450 bin usd istedi diye takimda tutamamistik. tabii 1 de murat özyer o çok bencil onu istemiyorum demisti aslinda murat hoca orda kendi egosuna yenildi. düsüncesi dixon i begenmemek falan degildi. dixon i oda çok begeniyordu. o takimda halil üner döneminden kimsenin kalmasini istemiyordu. halil üner in mirasıyla başarılı oldu denmesini istemiyordu, kendini kanıtlamak istiyordu, bu yüzden bir kılıf buldu dixonı harcadı, sonra söylediğiyle çelişip gerald fitch gibi çok yetenekli ama 1 o kadar bencil 1 oyuncuyu aldı iyi mi etti kötü etti.
o dönem 5. periyot vardı ntv de bir çok coach u konuk ettiler, hepsinede ligin süperstarı dixon ı sordular .hepside öyle bir oyuncunun takımda bulunmasını isteyeceklerini söyledi. yalnızca ahmet çakır dixon 1 süperstar onun takımımda olmasını isterim ama acaba onu kontrol edebilirmiyim diye düşünüyorum dedi.
halil üner devam etseydi dixon takımda kalacaktı. dixon gs tek başına play off a sokmuştu. tufan gibi mitchell gibi graves gibi yetenekli oyuncular dixonla beraber oynasaydı o sene gs play off ta final oynardı.
dixon problemsiz 1 oyuncu, tam 1 liderdi. biz murat özyerin kişisel egoları yüzünden dixonın kıymetini bilip elimizde tutamadık. şimdi dixondan sonra gs da son senelerin en iyi pg var. dee brown inşallah onun değerini bilip uzun yıllar takımımızda tutarız.

Uyarı: Alıntı yaptığın üyenin yolunda gidersen (noktalama işaretleri kullanmazsan) senin de iletilerin silinir. (O.Y) [/quote:f094f]

tamam bütün yazdıklarına katılıyorum.dixon bize muhteşem anlar muhteşem sevinçler yaşatmış olabilir ama kalsıydı play-off finali oynardık demek .o takımda oynayan oyunculara haksızlık yapmak demektir.takımımız o sene yine playoff ta yarı final oynardı ama o kadar olurdu daha fazlası olmazdı.burada dixon ın solomon tarzı bir katkı vermesi lazımdı bizim o noktaya gelmemiz için.1 dixon ne kadar savunma yaptı(daha doğrusu yapmadı).tamam murat özyer çok kötü bir koç ama dünyada bu değeri bilecek bir tane adam bile mi yok da bu adam ispanya ikinci ligine mahkum(en s on ordaydı).yapmayın arkadaşlar şu anda sahip olduğumuz dee brown gibi bir oyuncuya sahip olmadık biz asıl dee yi uzun zaman takımda nasıl tutabiliriz diye düşünmeliyiz.dixon ın galatasarayımıza çok emeği geçmiştir ama büyük düşünüyorsak büyük adımlarımız olmalı diye düşünüyorum.

solomon mu ? adamda sadece artest gibi guc var. sutu nerde bu adamin ? dikten ucluk disinda sutu yok arkadasim. malik imkansizlari bile sokuyordu. fitch ise bence cok abartildi , goruceksiniz hite'te ayni onun gibi , dee'ye gelince solugu sene sonu bir nba takiminda alicagina eminim eger oyle birsey olmazsa ozaman bizde kalir sozlesmesi 2 yillik.

Re:

Seckin Hasseli' Alıntı:
solomon mu ? adamda sadece artest gibi guc var. sutu nerde bu adamin ? dikten ucluk disinda sutu yok arkadasim. malik imkansizlari bile sokuyordu. fitch ise bence cok abartildi , goruceksiniz hite'te ayni onun gibi , dee'ye gelince solugu sene sonu bir nba takiminda alicagina eminim eger oyle birsey olmazsa ozaman bizde kalir sozlesmesi 2 yillik.

solomon u tartışmayacağım ama ülker in son euroleague maçlarını hiç mi izlemediniz?solomon ülkerin yüzde 50 sinden fazla hadi anlayacağım bu adamın dediğin gibi kendine özgü bir meziyeti yok peki bu oyuncu ülkerden gitse onu almak istemeyecek bir avrupa da üst düzey takım söyle(pana da dahil)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...