2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
karsisinda oynayan oyunculari izlendin mi ? adamlarin tek basarisi , gecen seneki sampiyonlugu ilk defa ueroleagu'te oynuyorlar. fulkerin bir zamanlar kovdugu adam 40 sayi atiyor takim diye bisey karsida... madrid , barcelona macinda nerdeydi solomon arkadasim ?

Re:

Seckin Hasseli' Alıntı:
karsisinda oynayan oyunculari izlendin mi ? adamlarin tek basarisi , gecen seneki sampiyonlugu ilk defa ueroleagu'te oynuyorlar. fulkerin bir zamanlar kovdugu adam 40 sayi atiyor takim diye bisey karsida... madrid , barcelona macinda nerdeydi solomon arkadasim ?
peki sen hiç solomonun efeste oynarken ki atinada oynanan panatinaikos maçını izledin mi...büyükse büyüğün kralı maç...herkesin eli titrerken,rakip takımın benchi sahaya havlu atarken,hakemler ise resmen çıldırtırken hatta ve hatta yunan tv si uzatmalarda türkiye nin yayınını keserken o adam tek başına o ortamda az daha maçı alıyordu...solomonu sevmem fakat bu ligin en büyük oyuncusudur bana göre...fb ülker den isteyeceğim 2 adamdan biridir(oğuz savaş dır diğeri ve oğuz normalde gs lidir) ayrıca solomon savunmada çok iyidir ve kesinlikle savunmada eşleşme problemi yaşamaz...bu arada solomon a sadece güçlü başka bir şeyi yok diyorsan başka bi spora yönel bence...daha doğru gözlem yapabileceğin bir spor...

Solomon'u günahım kadar sevmem benden uzak olsun ama ona vasat diyenide Allah çarpar. Bırakın Türkiyeyi Avrupa'nın en üst düzey guardlarından biri. Tecrübeli, güçlü, şutu var, savunmacı ve oyun görüşü çok yüksek. Bazen saçmalasa da son anları oynamayı biliyor. O olmazsa F.Ülker olmaz. O takımı ayaktav tutan o. Ayrıca yıldız olmasına rağmen savaşçı.
Son olarak bizde de Dee var... :)

solomon koplike bir oyuncu degil bes para etmez filan demedik zaten ben malik'le karsilastirirsaki soyledim malik , mac ayirmaz gerekirse tek basinada alir solomon; sorumsuz dertsiz basa dert acar. alicagan macta teknik faulu alir takimi yakar bence fenerde iyi 2 oyuncu daha olsa o zaman istatislik yapamaz . tek iyi tarafi tecrubesiz guardlari iyi savunuyor dee brown onu her seferinde bakkala gonderir. malik'in oynadigi takimla solomo'nun oynadigi takimda daglar kadar fark vardi. malik 3 farkli ligde sayi krali olmus oyuncu hatirlatirim.

bence dee brown çok daha iyi bir pg. benim şahsi fikrim belki bu aşamada herkes katılmayabilir ama biraz daha tecrübe kazandıktan sonra solomon falan bırakmaz nba takıntısı olmasın avrupanın en iyi pglerinden biri olacak o potansiyele sahip

adim zaten yaziyor edirne olinspor'da oynuyorum. gecen sene play off larda kacirdik 2. ligi girde bak ondan sonra konus sunla bunla ugras diye. solomon'un , bana bir macta 2 tane dipten yada kanattan attigi sutu soyle ya penetre omuzlari kuvetli diye faul aldirir yada dikten ucluk. ibo , mirsad ve omer feneri ayakti tutanlar bunlar bide fizik olarak gununde olursa mrsic gecen sene basden'dan cok yedi fulker bu sene gor bak en fazla yari final oynar ligte

gecen Roma macindan köse den atti bir üclük. Roanne macinda atti bir tane köseden. eli düzgün oyuncu her yerde sokar bence. Solomon da eli düzgün oyuncu bence. formda oldugu zaman istedigi zaman istedigi yerden sut sokuyor.

Re:

Seckin Hasseli' Alıntı:
adim zaten yaziyor edirne olinspor'da oynuyorum. gecen sene play off larda kacirdik 2. ligi girde bak ondan sonra konus sunla bunla ugras diye. solomon'un , bana bir macta 2 tane dipten yada kanattan attigi sutu soyle ya penetre omuzlari kuvetli diye faul aldirir yada dikten ucluk. ibo , mirsad ve omer feneri ayakti tutanlar bunlar bide fizik olarak gununde olursa mrsic gecen sene basden'dan cok yedi fulker bu sene gor bak en fazla yari final oynar ligte
keşke basden'ı biz alsaydık ama sanırım hakları 3 yıl boyunca fülkerde...solomon u ise fazla küçümsüyorsun

Re: Re:

Alp Erdem' Alıntı:
[quote="Seckin Hasseli":77e55]solomon mu ? adamda sadece artest gibi guc var. sutu nerde bu adamin ? dikten ucluk disinda sutu yok arkadasim. malik imkansizlari bile sokuyordu. fitch ise bence cok abartildi , goruceksiniz hite'te ayni onun gibi , dee'ye gelince solugu sene sonu bir nba takiminda alicagina eminim eger oyle birsey olmazsa ozaman bizde kalir sozlesmesi 2 yillik.

solomon u tartışmayacağım ama ülker in son euroleague maçlarını hiç mi izlemediniz?solomon ülkerin yüzde 50 sinden fazla hadi anlayacağım bu adamın dediğin gibi kendine özgü bir meziyeti yok peki bu oyuncu ülkerden gitse onu almak istemeyecek bir avrupa da üst düzey takım söyle(pana da dahil)[/quote:77e55]

seninde soyledigin gibi sadece avrupa'da oynaycak seviyede sadece sertlik var ve guard savunmasini iyi yapiyor sen gs girona macini izlemissindir soyle dusun dee le solomon'u yeri degisseydi ne olurdu ? basketbol sadece set oyunu degildir ispanyollarin ve litvanyalilarin oynadigi gibi hizli kolay basket dayali oyunlar daha rahat mac kazandirir solomon cok iyise neden nba kariyeri yok yada nba denemiyor sebebi cok acik 30 dk agir tempoda penetreye dayali set oyununu oynar nba de bir golden state gibi hizli hucuma dayali takimlarda soner oda ne yapsin avrupa'da takilir iste ama bu sene beko ligin kalitesi artti ve solomon'un ne kadar cok zorlandigida ortaya cikiyor.

Ağır oynayan veya sete set oynayan oyuncular kalitesizdir diye birşey olamaz. Ayrıca Avrupa ve NBA basketbolu farklı. Avrupa'da efsane olan oyuncular iyi olmadıklarından dolayı NBA gitmediler. Hayır Avrupa basketboluna daha iyi uyum sağladıkları için. Papaloukas'ta öyle çok yüksek tempoda oynayan bir adam değil ama Avrupa'nın en değerli oyuncularından biri. Spanoulis NBA hiçbirşey yapamadı ama Avrupa'da üst düzey oyunculardan biri. Bu biraz da tarz ve stille alakalı.
Bu tercih meselesi bana göre Solomon iyi bir oyuncudur. Ama Dee eğer tecrübe kaznırsa çok çok daha iyi olacaktır(şimdi bile iyi)...

dogru zamanda dogru takimda olasaydi is yapardi spanoulis , ben sana kotu bir oyuncu dedim mi ? oyle bnirsey hatirliyormusun ? bu bir karsilastiormaydi bir oyuncu vardir her gittigi yerde oynar orn dee brown bir oyuncu vardir sadece bir yerde basarili olabilir.

solomon buyuk oyuncu bence cok hırslı onun neler yaptıgını hepimiz gorduk ezikbahceyi sınıf atlatan oyuncu odur.oyle bir oyucuyu her coach ister ama onla ii gecinmek sartıylaa.inanılmaz savunma yapar guarda baskı yapar yani sahanın her iki tarafınıda oynar daha ne yapsın

fitch hayranlıgımda fenerbahce macından baslıyarak önemli macların hepsinde hayal kırıklıgı yaratarak bititi

Lloyd Daniels ne mükemel bi sutordu ondan ii si gelmedii daha

kısa top 10'um
marcus brown
david rivers
Lloyd Daniels
rauf
antonio granger
trajan langdon
henry domercant
henry turner
malik dixon
Will Solomon

buda uzun top 10'um
kambala
griffith
joseph blair
drobnjak
acie earl
mcrae
haislip
varda
curcic
comegys

Re:

arif gündoğan' Alıntı:
Lloyd Daniels ne mükemel bi sutordu ondan ii si gelmedii daha

Lloyd gibisi gelmez bencede.Bir avrupa maçı (İtalyan bir takıma karşı oynuyorduk)..İlk yarı 30'a yakın sayı atmış,2. yarı rahmetli Aydan hoca çok şahsi oynuyor diye oynatmamış ve yenilmiştik. :(

Vücudundaki derin bıçak yarası izleri ise enteresandı... :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...