2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
LLoyd daniels icin jordan parkelerde ne ise daniels de sokakda oyledir derlermis
abd efsane olmus bir oyuncuymus ama kotu alıskanlıkları yakmıs

Re: Re:

Seckin Hasseli' Alıntı:
solomon cok iyise neden nba kariyeri yok yada nba denemiyor

İşe bak. takımımızın forumunda fenerin oyuncusunu savunmak durumunda kalıyoruz...
Solomon'un Nba kariyeri var.

Malik dixon'la kıyaslıyorsun. Eyvallah. malik'in nasıl bir nba kariyeri var. ha diyorsan malik dipten şut atar. solomon atamaz. Temel kriterin buysa, kerem'in abisi mi, kardeşi mi ne; kemal tunceriydi galiba, o da dipten süper üçlük atardı.

Vasat bulunan Solomon, uleb sayı kralı olan mı? (23 sayı ortalaması ile).

ayrıca EL'de %40 civarı üçlük yüzdesi ile 14-15 sayı ortalamaları tutturan oyuncu. oynamadığı madrid maçından dolayı adamı eleştirmek olmaz. Roanne kötü takım olabilir ama o maçta Solomon'u tutan Pepin fransa'da yılın savunmacısı seçilmişti. Oyuncuyu sevip sevmemek ayrı bir şey ama Uleb'de sayı kralı olup 4-5 yıldır EL'de 15 civarı bir sayı ortalaması tutturan (buna 3,5 asist ortalamsaını da ekleyin) üstüne üstlük savunma olarak da avrupadaki en iyi 5 guarddan biri olan oyuncuya vasat dememek lazım.

Solomon Efes ve Maccabi gibi avrupanın önemli klüplerinde oynamış avrupanın değerli oyuncularından birisidir. sevsek de sevmesek de...

Yahu aynen güldüm Ahmet abiye katılıyorum ve benim görüşüm şudur ki;

Solomon Türkiye ligine gelen benim gördüğüm en iyi ve büyük oyuncudur...

Solomon nba de memphis grizzlies takımında 62 maçta 5.2 sayı ortalaması tutturmuştur. Ayrıca barcelona maçındaki oyununa kötü diyen biri eğer basketbol oynuyorsa basketbol bilgisini bir gözden geçirsin derim ben: 19 sayı, Yüzde atmış üçlük, yüzde ellibeş iki sayı yüzdesi, 2 top çalma, 1 top kaybı ve Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından Lakovic'i müthiş bir savunmayla 13 sayıda tutmuş. aslında 13 sayı da değil: Lakovic attığı sayıların yarısından fazlasını (7 ya da 8 tam hatırlamıyorum) onun tarafından savunulmadığı 8 dakikalık bölümde atmış.

Bu arada asıl konu yani beşinci transfer hakkında bir haber var mı? Herhangi bir duyum ya da dedikodu?

http://www.megabasket.net/

Karşıyakalı Hosley'yi Telekom alıyor. Madem böyle bir imkan vardı Galatasaray kaçırmamalıydı. Çok iyi bir 3 numara. Savunması da hücumu da iyi. Ama Hite transferi öncesinde düşünülmeliydi. Karşıyaka sezon ortasında en önemli oyuncusunu satabildiğine göre pekala Galatasaray daha önce davranabilirdi.

off topic...
Efes'in de Hosley için devrede olduğu bir forumda yazılmıştı. ne kadar doğru bilemem. telekom için anlamsız bir transfer olur bence. telekom'un pota altı savunmasına sertlik katacak bir oyuncuya daha fazla ihtiyacı var.

Re: Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Seckin Hasseli":bbec6]solomon cok iyise neden nba kariyeri yok yada nba denemiyor

İşe bak. takımımızın forumunda fenerin oyuncusunu savunmak durumunda kalıyoruz...
Solomon'un Nba kariyeri var.

Malik dixon'la kıyaslıyorsun. Eyvallah. malik'in nasıl bir nba kariyeri var. ha diyorsan malik dipten şut atar. solomon atamaz. Temel kriterin buysa, kerem'in abisi mi, kardeşi mi ne; kemal tunceriydi galiba, o da dipten süper üçlük atardı.

Vasat bulunan Solomon, uleb sayı kralı olan mı? (23 sayı ortalaması ile).

ayrıca EL'de %40 civarı üçlük yüzdesi ile 14-15 sayı ortalamaları tutturan oyuncu. oynamadığı madrid maçından dolayı adamı eleştirmek olmaz. Roanne kötü takım olabilir ama o maçta Solomon'u tutan Pepin fransa'da yılın savunmacısı seçilmişti. Oyuncuyu sevip sevmemek ayrı bir şey ama Uleb'de sayı kralı olup 4-5 yıldır EL'de 15 civarı bir sayı ortalaması tutturan (buna 3,5 asist ortalamsaını da ekleyin) üstüne üstlük savunma olarak da avrupadaki en iyi 5 guarddan biri olan oyuncuya vasat dememek lazım.

Solomon Efes ve Maccabi gibi avrupanın önemli klüplerinde oynamış avrupanın değerli oyuncularından birisidir. sevsek de sevmesek de...[/quote:bbec6]

hay gözünü seveyim ahmet abi oraya yazarken benim kriterlerim başkaydı ama sağolsun arkadaş avrupa da ki hiçbir yöneticinin bu işten anlamadığını sırf güçle bir yerlere gelindiği zannedildi ama tartışma bitsin artık bence bjk maçı yapılacak transferin(eğer gerek duyulursa)mevkisini bilirleyecek.shumpert in bugün nası oynadığını görünce.eyse inşallah bjk maçını kazanırız da transfere gerek duyulmaz.

Hosley Telekom'da mı?

Beko Basketbol Ligi'nde geride kalan altı hafta sonunda gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine toplayan Pınar Karşıyaka'nın Amerikalı forveti Quinton Hosley, başkent ekibi Türk Telekom ile büyük oranda anlaştı.

Beko Basketbol Ligi'nde geride kalan altı hafta sonunda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ve birçok takımın transfer listesinde ilk sırayı alan Amerikalı oyuncunun Türk Telekom ile anlaşmaya yakın olduğu öğrenildi.

Pota altındaki rotasyonunu sağlamlaştırmak isteyen ve bu nedenle İzmir ekibine teklifte bulunan Türk Telekom'un yıldız oyuncu ile anlaştığı takdirde bu transferi bitireceği gelen haberler arasında.

Öte yandan Quinton Hosley ile daha önce Beşiktaş Cola Turka ve Efes Pilsen takımlarının da ilgilendiği ancak bu transfer için Karşıyaka yönetiminden olumsuz yanıt aldıkları öğrenildi.

Haberi görünce bende şaşkına döndüm(karsıyakanın herseyi) ne kadar doğruluk payı var orasıda tartışılır...

Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
off topic...
Efes'in de Hosley için devrede olduğu bir forumda yazılmıştı. ne kadar doğru bilemem. telekom için anlamsız bir transfer olur bence. telekom'un pota altı savunmasına sertlik katacak bir oyuncuya daha fazla ihtiyacı var.

Aynı şekilde düşünüyorum. Hosley aslında 3 numara oyuncusu ama 4 te oynayabiliyor. Bence Telekom'un daha kalıplı ve uzun bir adama ihtiyacı var.

Galatasaray'ın beşinci oyuncusu gelmiyecek galiba? Telekom da dahil diğer klüpler beşinci oyuncu peşinde. Bjk ve Fb 1-2 oynayabilen bir kısa arıyorlar. Galatasaray'ın bir beş veya 3 numara alması lazım.

hosley için baya bir bonservis alacaktır karşıyaka...bu paraya hosley nin 1 yıllık alacağının da ekleneceğini düşünürsek 3-4 oyuncu daha alabilir karşıyaka...bu da daha geniş bir rotasyon oluşturmalarını sağlar...neal ve marshall da zaten skorer oyuncular...2 yabancı alacaklardır..devre arasında ise 1 türk bulurlar gibi geliyor

solomon'u beğenmeyenler bugunku fülker macını ızledıler mı adam macı tek basına aldı begensenısde begenmesınısde solomon ust dusey bır oyuncu

Karşıyaka tam yakalamışken Solomon maçı söktü aldı. (23 sayı 10 asist)
Solomon'u tartışmak yersiz bence de. Türkiye Ligindeki en iyi yabancılardan biri.
KSK'nın yabancıları da gerçekten çok iyi, ilk kez izleme fırsatı buldum.
Bizim de bir yabancı daha almamız şart üst sıralara oynamak istiyorsak...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...