2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daçka maçında Cemal'i de gördüktenb sonra transfer tercihinin 3 numara oalrak kullanılması gerektigini düşünüyorum.Bu saatten sonra iyi bi 3 numara bulabilirmiyiz oda bi soru tabi.

herkezin kendi fikirleri vardir buda benim fikrim solomon konusundaki dusuncelerim degismiste degil savunucu bi guarda karsida goruruz fransadaki ve dunku mac disinda bu sene ne zaman vardi solomon ? her neyse.... victor khryapa; bize bicilmis kaftan olurdu ama cok pahalidir. efes ilgileniyormus , cenk; yunan gazetelerine gore paok'la anlasmak uzere , hosley; karsiyaka satmak istiyor. garanti bir is var bu isin icinde karsiyaka yoksa bu kadar taraftari karsisina almazdi anlamadigim tau ceramica'nin 250 bin euro;luk teklifini neden kabul etmedikleridir. bu arada marca gazatesi ersan icin son sanslarini kullaniyor , takimdan kesilebilir diye yorum getirmis bilgilerinize......

Re:

Mustafa Marangoz' Alıntı:
Daçka maçında Cemal'i de gördüktenb sonra transfer tercihinin 3 numara oalrak kullanılması gerektigini düşünüyorum.Bu saatten sonra iyi bi 3 numara bulabilirmiyiz oda bi soru tabi.

bu saatten sonra bulunamayacak pozisyon "center" olur. piyasada forvet bulmak basit onemli olan sabirli bir sekilde dogru oyuncunun ortaya cikmasini beklemek. murat ozyer; sabirli bir hoca nba'den biseyler cikicagini biliyor , dogruda yapiyor. 3 numara konusunu acmaya gerek yok , murat ozyer; 3 kisayla oynamayi hizli ve seri basketbol felsefesini uygulamaya calisiyor . bence dogruda yapiyor , takimimizi litvanya stili oynamasi keyif veriyor ama bu felsefenin en buyuk sorunu top kaybi ve sette dusuk yuzdeli sutlar , sutlar zaten fena baslamadi , top kayiplarida oyuncularin biribirini tanimasiyla azalir. bu sikinti simdilik sonlara dogru gelmis durumda. besiktas ve biz bana gore bu sene finali oynariz . bu iki takim ulebte son 8'e de kalir bana gore , su sablonda efes yari final oynayamaz bana gore son dort biz , bjk , fulker , telekom olur. bu takimlar arasinda geri kosmada sikinti yasayan takimlarin hepsini sezon sonu geceriz bana gore......

victor khryapa ; avrupa'da, turkiye'den 2 takimdan , rusya'dan ve ispanya'dan 1 takimdan teklif aldigini kendi blogunda yazmis , birinin efes oldugu asikarda oteki takim kim acaba ? belkide bizizdir ama boyle bir durumda bence kendi kocununu secer efese gider buyuk ihtimal!!!!!!!!!!!!!!!!

Mevcut takım kadrolarına baktıgımızda o ikinci takım fenerbahce ya da besiktas gibi gozukuyor
Ama o teklife cidden sıcak bakması icin sanırım bir euroleague takımından gelmesi gerek o takım da fenerbahce ulker gibi gozukuyor

Re:

Murat Demirtas' Alıntı:
Mevcut takım kadrolarına baktıgımızda o ikinci takım fenerbahce ya da besiktas gibi gozukuyor
Ama o teklife cidden sıcak bakması icin sanırım bir euroleague takımından gelmesi gerek o takım da fenerbahce ulker gibi gozukuyor
fb olabilir ama bjk olacağını sanman
onlar büyük ihtimak uzun oyuncu alırlar
inşallah diğer takım bizizdir zannetmiyorum ama

3 numaraya cenk akyol u alabilirsek 5. yabancı hakkını da 5 numara da kullanmak çok dah iyi olur.hem 3 mü alalım 5 mi alalım diye tartışmasını da bitirmiş oluruz.

cenk'te bedava degil , cok para istiyor. bence tek bir oyuncu alinmali oda tam isabet olmali , gs artik ya tutarsa donemlerini atlatti. cenk; cok forumsuz ve bizde basarili olur yada olmaz ama su acik avrupa'nin iki ust duzey calistiricisida takimindan kesiyor , bunu iyi bir analiz etmeli.
hosley transferinde ise sorun var kandemir satilirsa ben giderim diye rest cekmis buyuk ihtimal vazgeciliyor ......

khryapa konusunda soylediklerinizde haklisiniz euroleague ilk tercihi olur. ama cuneyt , huseyin , gaines , owens , brown , hite bunlarinda ilk tercihleri euroleague olurdu. favori olimpiyakos yerine , uleb'te siradan bir takim secen brown buna ornektir. bence teklifi biz verdik ama ya rusya takiminin yada efes takimina gidecektir. khryapa icin bir arkadas onu almazlar uzun ariyolar demis; khryapa zaten 4 numara oynar , sutu iyi oldugu icinde arada 3 numaraya kayabilir......

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Telekom Hosley'i alırsa 3 numara pozisyonları iyice şişecektir. Ayrılmak isteyen olabilir.
Timur Abi Karşıyaka Hosley'i satmayacağını açıkladı.
Eğer alabilirsek Cenk'i yanınada 4-5 oynayan bir oyuncu bulsak iyi olur. Hem böylee açıklarımızı kapatmış oluruz. Ama Cenk işi zor. Gözü yükseklerde. takımda iyi bir kimya. Gelecek yabanı bu kimyayı bozmamalı. O yüzden seçimlerde oyuncuya oldukça dikkat edilmeli...

Seviye yukseldiginde Tufan ve Huseyin dısında yerli oyuncularımızdan istedigimiz katkıyı alamıyoruz. 5. yabancı degil alabilsek 6. yabancıya bile ihtiyacımız var. Cenk mi olur baskası mı olur yerli oyuncu kiralayabilirsek iyi olur. En azından deneriz. Belki bir katkı alırız boylece.

Huseyin'in dalgalı performansını elestirenler icin, Huseyin'in gucu yok bu normal yası itibarıyla, prokomdan gonderilirken sitelerinde "sıkılmıs, yorulmus" dendi Huseyin icin. Huseyin zaten "fit" olsa eski Huseyin olsa bizde ne isi var? diye dusunmek gerekir bence.

ahmet dedehayır Quentin hosley le anlaştı fakat murat hoca bu transferi istemiyor,iyi giden tekere comak sokmak istemiyor...
peki arkadaşlar sizce bu transfer yapılsa takımda neler pozitif yönde neler negatif yönde değişir???
hosley sistemimize cok uygun hızlı , mücedeleci ve ribauntçul cok iyi bir oyuncu...
diğer yandan alınan süreler konusu arap saçına döner dimyata pirince giderken evde ki bulgurdan olmak var :roll:
son durum itibariyle murat hoca rakiplerin ve bizim son durumumuza göre son transferi playofflar öncesi yapmak fikrinde..
gel de çık işin içinden..........................????

Cenk gelmeden 5 numara istiyordum Cenk geldi bu isteğim daha da pekişti..İllaki iyi bir 5 numara..Madem para var çok iyi bir oyuncu bulunabilir..

Hosley'i çok fazla beğenmeme rağmen, Murat Özyer'in Hosyleyin gelişi ile ilgili kaygılarına katılıyorum ve transfer edilmemesini doğru buluyorum. Tek eksiğimiz Hüseyine yardımcı olarak iyi bir 5 numara. Geçenlerde ttnet beykozun fülker ile oynadıkları maçı seyrettim. İsmini hatırlamıyorum ama ttnet beykoz'un 5 numarası neredeyse tek başına direndi. Düşünülebilir mi acaba???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...