2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kenan Inan' Alıntı:
Ahmet abi nin hep söledigi Owens ve Gaines den birinin yollanıp 3-4 oynayan bir oyuncunu alınması Hosley gibi ve bir 5 numara alınması demesine, Gaines ve Owens dan birinin yollanıp Hosley gelmesi kısmına pek katılmıyordum ama artık hak vermeye başladım ve bence şampiyonluk için böyle bir hamle yapmalıyız . Takım bazen skor skınıtısı da çekiyor Hüseyin olmayınca da içeriden çok az sayı üretiyoruz . Bu durumda yapılması gereken 3-4 oynayan biri ve bir 5 numara , ama Ahmet abi Owens yollayalım demiş ama ben olsam Gaines yollardım .

Ayuso konusunda ise Ayuso gelicegine Fitch kalsa daha iyiydi , Ayuso nerdeyse gittigi hiç bir takımda sezonu tamamlayamıyor bize gelse eline gelen her topu potaya atar , alınması çok dogru bir hamle olmaz .
Kenan, bu Ayuso düşmanlığının nedeni fantasy de seni çok yakması mı acaba? :roll: :)

Transfer ne zaman olur bilmiyorum ama neler yapılacak merak ediyorum. Cenk'ten hoca vazgeçtiyse yazık. Gene benchte oturup okadar para alan birbaşka oyuncumuz olacak. Alpella maçını 7 kişilik rotasyonla oynadık gerçekcen anlayamadım bu kadar az oyuncuyla oynama nedenini.

Alpella maçında Hite'ı beğendim ama birşeyler eksik nedense. Umarım o eksikliği bulur hoca ve kapatması yönünde onunla konuşur.

Kenan Inan' Alıntı:
Ahmet abi nin hep söledigi Owens ve Gaines den birinin yollanıp 3-4 oynayan bir oyuncunu alınması Hosley gibi ve bir 5 numara alınması demesine, Gaines ve Owens dan birinin yollanıp Hosley gelmesi kısmına pek katılmıyordum ama artık hak vermeye başladım ve bence şampiyonluk için böyle bir hamle yapmalıyız . Takım bazen skor skınıtısı da çekiyor Hüseyin olmayınca da içeriden çok az sayı üretiyoruz . Bu durumda yapılması gereken 3-4 oynayan biri ve bir 5 numara , ama Ahmet abi Owens yollayalım demiş ama ben olsam Gaines yollardım .

Ayuso konusunda ise Ayuso gelicegine Fitch kalsa daha iyiydi , Ayuso nerdeyse gittigi hiç bir takımda sezonu tamamlayamıyor bize gelse eline gelen her topu potaya atar , alınması çok dogru bir hamle olmaz .

Owens'ın da Gaines'in de garanti kontratı yok mu yani sadece klübün istemesi ile böle bir şey mümkün mü acaba ? Gerçi böyle bir hamle düşündüğümüzü sanmıyorum ama bence de yapılsa iyi olur. Ben Owens'ı gönderirdim çünkü Gaines'in ne oynayacağı belli istikrarlı hücümdaki yetenekleri Owens'a göre kısıtlı olsa bile 10 maçın 9'unda bir standar tutturuyor. Ama nerede aralık ayındaki Owens nerde şimdiki ve bu düşüş sadece Hüseyinin yokuluğu ile açıklamaz kanımca.

5. yabancı oyuncunun parasının federasyona yatırılması olayını ben anlamıyorum. Oyuncu alındığında o para yatırılmaz mı? Almadan neden yatırılıyor. Konu hakkında fikri değil, bilgisi olan varsa ve cevap verirse sevinirim.

Sevgili Emir kalyoncu kardeşim. Önüne gelen oyuncuya sallıyorsun. Tamam beğenmeyebilirsin ama kendi içinde bence daha tutarlı ol. Çok yazınca kendi yazdıkları unutuyor olabilirsin. Daha önce de langdon?un efes performansına giydirmiştin. Sana langdon?un efes istatistiklerini vermiştim. En azından tutarlılğı sağlakı ki yazdıklarını ciddiye alalım.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Erdem,Murat,Cenk,Fatih,Cemal hedefleri buyuk olan takimlar icin son derece yetersizler maalesef ki..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Kesinlikle Ben Erdem icin takimimizin Hidayet'i diyorum..Kendisinde Hidayet'i goruyorum izlerken,onun daha dusuk versiyonu ama cok yararli oynuyor.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Erdem'i izleyince eski CSKA Moskova'li su an UPIM Bologna'da oynayan Oscar Torres ve Hidayet Turkoglu karisimini izliyorum.Tabi bu 2 oyuncununda kotu versiyonu ama..Nasil desem,alt yapisi saglam bir arkadas..Avrupa'da oynayabilecek bi kapasitede..Bir Siena'da bir Union Olimpia'da rahat oynar.

bir yandan erdem'e yetersiz diyorsun diğer yandan erdem'de hidayeti görüyorsun...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Bence Hite Nicholas'tan daha iyi hemde % 40 bunu iddaa ediyorum..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Aslinda TURKIYE'de Winner oyuncu yok maalesef!

Birazcik Nicholas,biraz da El-Amin var.Gerisi bu 2 oyuncunun bir veya bir kac alt versiyonu.Solomon falan winner degil..

bu yazdıklarının sonucu hite'n ligde winner olarak gördüğün nicholas'tan daha iyi olduğudur.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Gary Neal kucuk takimlarin buyuk oyuncusudur...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Yorumunuza katilmamak mumkun degil..Benimde onerim sizin onerinizin bir fazlasi yani su: Hosley IN-Owens-Out Hite-Gary Neal takasi Ayrica 4-5 numara oynayabilen bir uzun.Bence cok haklisiniz.

işte burası beni bitirdiğin yer sevgili emir. nicholas'tan daha iyi olduğunu düşündüğün hite yerine küçük takımların büyük oyuncusu olarak eleştirdiğin gary neal'i istiyorsun. Emir bence biraz soluklan. Yazmadan önce eski yazdıklarını düşün. Bunları seni kırmak ya da üzmek için yazmıyorum ama
yazdıklarına saygı duyulmasını istiyorsan bence istikrarlı ve tutarlı ol.

Daha böyle çok alıntı var. Önüne gelen oyuncuya, takıma sallıyınca ipin ucunu kaçırıyorsun...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Isaksson super bir kaleci Orkun ile iyi bir 2'li olurlar.Aykutun kesinlikle gonderilmesi lazim.Ayrica Kalli'ye % 500 hak veriyorum.Umit Karan,Sabri,Okan,Hasan Sas hepsi gonderilmeli..Amator ruhlu yoneticiler Kalliyi anlayamazlar..Kalliye hep destek tam destek.

Yarın birgün ısakkson'u alırsak onu eleştirirsin...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Antalya Bsb'nin yeri bence kume dusme hatti olmalidir?
Ben Antalya'yi futboldaki Sivasspor'a benzetiyorum az cok.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Kadrosunda Marsh disinda bu ligin standartlarinda pek fazla oyuncusu bulunmamaktadir.Mustafa Kemal Bitimler vs..demode oyuncular artik.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Antalya'nin en buyuk sorunu:Baslarinda Dogan Hakyemez gibi ortami geren birinin olmasi(Turk Basketbolu Adina Utanc tablosu) Arda Urcu falan Lucaslar,Mucaslar,Ne bilim Nedimler,Hadiler bunlar bos isim... Marsh disinda sayi atabilecek oyunculari yok?

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Nedim Dal-Fatih Solak takasini Oyak Renault kabul etmeyecegine gore boyle kalicaz sezon sonuna kadar... Nedim Dal bile bizde is yapar hic olmassa..En azindan 7 sayi,5 ribaund ile oynar.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Banvit macinda elestirdigimiz bazi oyuncular,bu macta sanirim yine elestrilmeye mahkum olacaklar gibime geliyor..Basta kendisini Atlanta Hawks icin hazirlayan Mr.Cenk Akyol...!!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Cemal,Fatih ve Cenk'te aynaya bir baksin diyecegiz ama basketbol fundamentalleri bu kadar..Ne yazik ki!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Banvitin en olumsuz,zayif yonu coachlari Selcuk Ernaktir.Son derece kalitesiz bir coach olan Selcuk Ernagin...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Bu arada Cuneyt'inde kendini sorgulamasi lazim.Bir mac 7'de 0 diger mac 6'da 4 yani cok enteresan..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Bilhassa Cuneyt!! Cuneyt'in ben deplasman maclarindaki potaya 3 luk attigini yuzdeli pek hatirlamiyorum.Alistigi potayi seviyor nedense...

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Can AKin mi Martin Cartier mi kim kurtaricak Antalyayi???Hic de iyi bir takim degil...Siradan..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Bence 1 oyuncuyu olumsuz elestirebilmemiz icin 1 sezon beklememiz lazim derim...10-12 macla henuz bir sey diyemeyiz

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Darrel Mitchel igrenc otesi bir oyuncu.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
? Solomonun'da Efes'teki ilk yillarini animsatirim..! Ya Trajan Langdon??Efeste oynarken berbatti.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Aslinda TURKIYE'de Winner oyuncu yok maalesef!
Birazcik Nicholas,biraz da El-Amin var.Gerisi bu 2 oyuncunun bir veya bir kac alt versiyonu.Solomon falan winner degil
1. Solomon point gard felan değil. Kısa bir point forvet. Zaten point forvetinde Avrupa basketbolünde bi' karşılığı yok. NBA sirkine mahsus bi' durum.

2. Solomon'un kariyerinde iki sene üst üste dikiş tutturabildiği tek takım Fener. Açın bakın...

3. Solomonun başarılı gözükmesi için, maç yorumcularinin da belirtiği gibi, arızasının mazur görülmesi lazım. Arsızlaştıkça coşan bi' tip, olay budur.

Larry Ayuso bir gun Turkiye'de oynarsa 2.bir Solomon olur mu derseniz,iste ihtimaller var...Ya coachuna sadik,taraftarin sevgilisi olacak,ya da 2.bir Solomon..!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Derler ya bir takim oyun kurucusu kadar konusur diye,bu maci kaybetmemizin en buyuk nedeni Dee Brown'un mac icindeki form durumudur.Huseyin bari risk alsa oynasa,yani olmuyooor olmuyooor diger pivot mevkiisindeki oyuncularla!!!!

Emir kardeşim ben sıkıldım senin oyuncu eleştirilerinden. Kendi içinde tutuarlı olsan bir şey dşyemem ama kendi içinde de tutarlı değilsin. Oscar torres ve hidayet karışımı gördüğün ve Siena ve union olimpija?da oynar dediğin erdem büyük takımlarda olmaz diyorsun. Adam zaten yedek (5-10 dakika oynuyor) 1 ay kadar önce solomon?u överken son iletinde solomon?u ne winner değil ne de oyun kurucu değil diye eleştiriyorsun ya diyecek söz bulamıyorum. Bir kere solomon el-amin?den daha fazla oyun kurucu. Oyun kurucuda olması gereken hangi özelliğe sahip değil de forvette olması gereken hangi özelliğe sahip? Ligin en çok asist yapan oyun kurucularından biri. Winner değil dediğin adamın oynamadığı maçları kaybetmesi ve oynadığı maçları kazanaması bile basit oalrak Solomon?un ne kadar iner bir oyuncu olduğunu gösterir.

Aynen öyle Ahmet bey kardeşim. Boş yere para yatırmazlar. Transferin kesin yapılacağı belli oldu ama sanırım hocamız kendince şah çekeceği en uygun zamanı bekleyecek.

Gsbaskette Ahmet bey önderliğinde çok iyi bir scout ekibi oluşmuş vede transfer borsasını an be an takip ediyoruz :) :) :)
İşin latife kısmı bir yana transferin biran önce yapılması gerektiği ortada Hüseyin sakatlandıktan sonra bütün eksiklerimiz açığa çıktı.
Şuanki yabancılarımızında yaşadığı form düşüklüğünün sebebi bence bu, Hüseyinin sakatlığı domino taşı etkisi yarattı takımda.
Takımın iddasını ve havasını kaybetmemesi için bu takviye en kısa sürede yapılmalı yoksa sıradan maçlarda aldığımız yenilgilerle sadece sıralamadaki yerimizi kaybetmeyeceğiz kendimize olan güvenimizide yitireceğiz.
Acele Shaq aranıyor :)

Granger'ın durumu hakklında bilgisi olan var mı ? Sakatlığı düzeldi mi yada düzelebilecek bir sakatlık mı ? Anlaştığı bir takım var mı ?

3-4 numara oynayan bir oyuncu arayışında olabilirmişiz.Fatih veya Cemal'den patlama bekliyor hoca.Transfer Avrupa maçı öncesi olacak eğer yapılırsa.

Bence skorer açığımız kapatmak için iyi bir tercih olabilir.

Ünsal Y.' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":1zarpxi8]Bende diyorum ki,Larry Ayuso BJK'da zamaninda 900.000 euroya oynadi sezonluguna.Zalgris'te 1 milyon 200 bin euroydu sanirsam bu civarlarda anlasma yapmisti.Sayet bu adam BJK'ta oynadiysa bizde neden oynamasin??

2..

Yanlış biliyorsun; Ayuso'nun kontratları genelde konuştuğun paraların yarısı ile 3 de 1'i arasında değişir. Cibona Zagreb'deki kontratı da aylık 37 bin dolar idi.[/quote:1zarpxi8]
yalnız ünsal abi diyosa doğrudur...abimiz aonuçta işin içinde.gerçi 1.2 filan uçuk rakamlar hele ki larry ayuso için...zalgiris o parayı kesinlikle veremez gibi ayuso'ya

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Gsbaskette Ahmet bey önderliğinde çok iyi bir scout ekibi oluşmuş vede transfer borsasını an be an takip ediyoruz :) :) :)
İşin latife kısmı bir yana transferin biran önce yapılması gerektiği ortada Hüseyin sakatlandıktan sonra bütün eksiklerimiz açığa çıktı.
Şuanki yabancılarımızında yaşadığı form düşüklüğünün sebebi bence bu, Hüseyinin sakatlığı domino taşı etkisi yarattı takımda.
Takımın iddasını ve havasını kaybetmemesi için bu takviye en kısa sürede yapılmalı yoksa sıradan maçlarda aldığımız yenilgilerle sadece sıralamadaki yerimizi kaybetmeyeceğiz kendimize olan güvenimizide yitireceğiz.
Acele Shaq aranıyor :)
abi shaq da sakat yoksa getirelim ama :D :D :D

hocanın isim verdiği hukicin bu seneki el performansı çok iyi buldum ben.

31 dakikada 13,2 sayı 4.7 ribaund 1.2 asist yüzde 51.3 ile 2 sayılık atış,yüzde 40,4 ile 3 sayılık,yüzde 78 ilede faul atmış.

Hukiç veya Johnsen 1-2 gün içinde bitirilmeye çalışılıyor sanırım.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar transfer 1-2 gün içinde sonuçlandırılacakmış.

Sonunda...Bu transferin aylar oncesinden sonuclanmasi lazimdi..Play-off lar oncesi transferin gec olabilecegini sonradan Murat Ozyer'de sezdi ve erkene aldi.Bence son derece kritik bir hamle.!

Hukic mi Johnsen mi derseniz kesinlikle Johnsen derim..

http://www.euroleague.net/competition/p ... code=e2006

Iste Johnsen'in euroleague istatistikleri..ulker genclik spor klubune karsi resmen cosmus ki o maci hatirliyorum sag koseden hep atiyordu genelde.

Arkadaşlar daha doğru ifade edeyim öğrendiğim bilgiyi!
''Bir kaç gün içinde ilgilendiğimiz isimlerden birini bitirmeye çalışıyoruz.''

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Eyüp YILDIZ":36wsgw0s]Arkadaşlar transfer 1-2 gün içinde sonuçlandırılacakmış.[/quote] Sonunda...Bu transferin aylar oncesinden sonuclanmasi lazimdi..Play-off lar oncesi transferin gec olabilecegini sonradan Murat Ozyer'de sezdi ve erkene aldi.Bence son derece kritik bir hamle.! Hukic mi Johnsen mi derseniz kesinlikle Johnsen derim.. [url="http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?gamecode=107&clubcode=ulk&pcode=KWS&seasoncode=e2006' Alıntı:
http://www.euroleague.net/competition/p ... code=e2006[/url]

Iste Johnsen'in euroleague istatistikleri..ulker genclik spor klubune karsi resmen cosmus ki o maci hatirliyorum sag koseden hep atiyordu genelde.[/quote:36wsgw0s]

ilgisi yok murat hoca rakiplerin takviyelerini bekliyorum dedi.rakiplerinde takviyeleri belli oldu.dün ercu bir uzun alacam dedi.ergin hoca bir tane guard almaya çalışacam dedi
murat hocaya düğmeye bastı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...