2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onur UNCU' Alıntı:
Gidecek bir yabancı varsa Hite olur bence,o da çok ekstra bir 2 bulunması şartıyla.Uzun rotasyonu genişlesin diye Johnsen'i aldıktan sonra Owens'ı yollamak...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Onur'un dediği doğru. Eğer Hite'tan daha iyi birini bulursak olabilir. yoksa bu kadroya eklemeler ve değiştirmeler artık olmayacaktır. Hite değişikliği ise ancak Play-Off a doğru gösterdiği performans ile ortaya çıkar...

"Owens'a yol gözükebilir"i ben bir olasılık olarak değerlendirdim. yabancı oyuncuları ligde toplam en fazla 120 dakika sahada tutabiliriz. dee ve hite kabaca 55 dakika alırsa kalan 65 dakikayı 3 yabancı oyuncu arasında dağıtma sorunu olur. Onları tatmin edecek şekilde 3'ü arasında süre dağıtılırsa ve uzun oyuncuların süresi toplam 80 dakika olduğundan Hüseyin'e sadece 10-15 dakika kalır ve cemal fatih ise sıfır dakika oynar. 3 tane yabancı 4 numara bence fazla. Britton'ı belki 5'e kaydırabiliriz. Rakiplerde çok dominant 5 olmadığından ancak 3'e kaydırmamzı bence intihar olur. Ayağı çok yavaş kalır. gregory, white, schumpert ona göre çok hızlı kalırlar. 5'e kaydırdığımızda belki oğuz zorlayabilir ama diğer pivotlara karşı direnebilir. Oğuz'la eşlaşdiğinde de zaten dışardan ve yüksek posttan şutu sayesinde avantaj sağlayaacktır. Ama 3 numarada sırtı dönük oynamayamayacağından pota altında gregory, white vs.. karşı, boyunu kullanarak avantaj sağlayamaz.

uzun rotasyonunun nesini genişleteceksin? erdem'i de eklersen britton haricinde 4-5 oynayan 6 oyuncu var. britton'u ekleyince yedi oyuncu oluyor. Uzun rotasyonunda bariz bir şişkinlik var. En azından cemal'i biryerlere kiralasak iyi olur.

Şu aşamada bence transfer tamamlandı. Tek eksiğimiz olduğunu söyleyebiliriz. Natural skorer olarak tabir edilebilecek istikrarlı bir kısa skorer. Hite kısmen bu işi üstlenebilirse takımın performansı ciddi anlamda artacaktır. Tufan döndüğünde kısa savunmamız daha da güçlenecek ve çok daha tehlikeli bir takım olacağız. 4 numaradaki şişkinliği nasıl çözeriz bilmiyorum. ama oyucnuların aldıkları sürelerden memnun olmaları önemli. Bunun dışında britton'un sezon bitiminde avrupa'dan kontrat yapmamasını anlamakta güçlük çekiyorum. bunun nedeni öğrenince çok rahatlayacağım.

Ahmet Arif' Alıntı:
"Owens'a yol gözükebilir"i ben bir olasılık olarak değerlendirdim. yabancı oyuncuları ligde toplam en fazla 120 dakika sahada tutabiliriz. dee ve hite kabaca 55 dakika alırsa kalan 65 dakikayı 3 yabancı oyuncu arasında dağıtma sorunu olur. Onları tatmin edecek şekilde 3'ü arasında süre dağıtılırsa ve uzun oyuncuların süresi toplam 80 dakika olduğundan Hüseyin'e sadece 10-15 dakika kalır ve cemal fatih ise sıfır dakika oynar. 3 tane yabancı 4 numara bence fazla. Britton'ı belki 5'e kaydırabiliriz. Rakiplerde çok dominant 5 olmadığından ancak 3'e kaydırmamzı bence intihar olur. Ayağı çok yavaş kalır. gregory, white, schumpert ona göre çok hızlı kalırlar. 5'e kaydırdığımızda belki oğuz zorlayabilir ama diğer pivotlara karşı direnebilir. Oğuz'la eşlaşdiğinde de zaten dışardan ve yüksek posttan şutu sayesinde avantaj sağlayaacktır. Ama 3 numarada sırtı dönük oynamayamayacağından pota altında gregory, white vs.. karşı, boyunu kullanarak avantaj sağlayamaz.

uzun rotasyonunun nesini genişleteceksin? erdem'i de eklersen britton haricinde 4-5 oynayan 6 oyuncu var. britton'u ekleyince yedi oyuncu oluyor. Uzun rotasyonunda bariz bir şişkinlik var. En azından cemal'i biryerlere kiralasak iyi olur.

Şu aşamada bence transfer tamamlandı. Tek eksiğimiz olduğunu söyleyebiliriz. Natural skorer olarak tabir edilebilecek istikrarlı bir kısa skorer. Hite kısmen bu işi üstlenebilirse takımın performansı ciddi anlamda artacaktır. Tufan döndüğünde kısa savunmamız daha da güçlenecek ve çok daha tehlikeli bir takım olacağız. 4 numaradaki şişkinliği nasıl çözeriz bilmiyorum. ama oyucnuların aldıkları sürelerden memnun olmaları önemli. Bunun dışında britton'un sezon bitiminde avrupa'dan kontrat yapmamasını anlamakta güçlük çekiyorum. bunun nedeni öğrenince çok rahatlayacağım.
Cemali daçkaya kiralayalım!

4 numara rotasyonu oldukça kalabalıklaştı. Johnsen'i zaman zaman 5'e kaydırabiliriz. Bu formül Ahmet Abi'nin dediği gibi birçok takıma karşı geçerli olur. ben 3 numarada sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. İyi bir Tufan ve Erdem orayı kapatır. Hite ise biraz daha istikrarlı olmalı...

Biliyorum yerli oyuncular için olduğunu,Eyüp Abi ve Ahmet Abi Cemal'in kiralanmasının olumlu olcağını söylemişler onun için yazdım.Ben de kiralanması gerektiğini düşünüyorum;ama zaman geçti maalesef.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Biliyorum yerli oyuncular için olduğunu,Eyüp Abi ve Ahmet Abi Cemal'in kiralanmasının olumlu olcağını söylemişler onun için yazdım.Ben de kiralanması gerektiğini düşünüyorum;ama zaman geçti maalesef.
Yanlış anlama için pardon. O dönem bitti. Bende öyle biliyorum...

Bu trasferin Cemal Nalga yerine yapıldığını düşünüyorum..Cenk'E güven tam olduğu üdşünülerek 3 numara alınmamıştır..5 numara olarak da Fatih'in tam randımanla oynaması bekleniyor kanımca..

aslında fatih kendisi gibi oynasa en büyük transferimiz olur...kimse ondan 10 sayı bile beklemiyor sadece rakip kısaların içeri girerken tereddütle girmesini sağlayacak savunmada hani 'mesajı verdi' dediğimiz faulleri yapacak bir oyuncuydu ve öyle devam etse bile yeterdi...ama şimdi sahada amacını tam anlayamamış gibi böyle güvensiz oynuyor...inşallah eski günlerine döner yine rakip guardlara potayı göstermez

Chris bence kalmali..
Hite kendisi ya isteksiz oynuyor yada kendini gösteremedi daha..
su an DEE nin sitesindeyim adamin SARKI sevgisi var..
DEE i Love you:D....
sorularniniz baszilarini yanitliyor...
gönderilicek oynuncu varsa oda Fatih Solak gecen sezonki fatih degil ama oda HAKAN SÜKÜR gibi yollanmaz...
KRALLAR ONLAR

Mert Uyguç play-off a doğru Türk bir 5 numara alınabileceğinin sinyalini verdi.

Acaba bunun Umut Yenice olabilme ihtimali ne kadardır?

O da kesin degil bakarsiniz bir bolgede oyuncuda verim alamazsak o bolgeye aliriz dedi kesin bir sey yok.

Hüseyin Öztürk' Alıntı:
umut yenıce olmasında kım olursa olsun

Bu seneki oyununu,hücumdaki ve ribaundlardaki başarısını,şuan Türkiye basketbol Liginde ki en skorer Türk oyuncu olduğunu ve bizim Hüseyin'in sakatlığında en az verim aldığımız 5 numara pozisyonunda oynadığını biliyormusun ?

Volkan Kiziltas' Alıntı:
O da kesin degil bakarsiniz bir bolgede oyuncuda verim alamazsak o bolgeye aliriz dedi kesin bir sey yok.

Bende alınacak demedim zaten alınabileceğinin sinyalini verdi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...