2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynı şeyi Hosley için de söyleyebiliriz hem 3 hem 4 oynayabilen bir oyuncu o da. Bu sezon sonunda Galatasaray istese de alamıyacak. Tıpkı Neal gibi ya İspanya'nın ya Yunanistan'ın ya da rusya'nın kalbürüstü takımlarından birine gidecek.

Telekom da Lang'ı almış...

Kaynak: http://www.haberler.com/beko-basketbol-ligi-261-haberi/

Kris Lang Basketball Career / Stats:
247lbs / 112kg
Born: December 12, 1979 in Gastonia, N.C.
-------------------------------------------------------------------------------
Outlook:
Shows great touch shooting jump hooks with either hand. Working hard on his mid-range offense. Tenacious defensive rebounder. A tough player who bangs inside with anyone. Runs well the court, and is good even for a fast paced offensive team.
Career:
Gastonia, N.C. (Hunter Huss HS)
1998-1999: N.Carolina (NCAA): 10.6ppg, 5.4rpg
1999-2000: N.Carolina (NCAA): 8.6ppg, 4.2rpg
2000-2001: N.Carolina (NCAA): 11.4ppg, 5.8rpg
2001-2002: N.Carolina (NCAA): 26 games: 14.0 ppg, 6.0 rpg, 0.9 apg
2002: Drafted by Glens Falls Adirondack Wildcats (USBL,6rd(58))
2002: Portsmouth Invitation Tournament
2002: July: Shaw's Pro Summer League (Washington Wizards team)
2002: Drafted by Rockford Lightning (CBA,4thd round (31))
2002-2003: WTK Anwil Wloclawek (POL-PLK): FIBA Champions Cup: 13 games: 9.7ppg, 5.2rpg, 6ast, 1.7bpg; Polish PLK League: 43 games: 9,60ppg, 4,60rpg, 0,70apg
2003 July: Reebok Summer Pro League (Washington Wizards)
2003-2004: Asheville Altitude (NBDL,1T): 44 games: 11.0ppg, 6.0rpg, 1.6apg, 0.5spg
2004 July: Southern California Summer Pro League in Long Beach, CA (Mamphis Grizzlies)
2004-2005: Seoul SK Knights (KOR-KBL): 54g 22.9ppg 11.6rpg 0.9apg 2.3bpg 61.2%2p, after the season ended in Korea, in Mar.'05 agreed terms with Unicaja Malaga (ESP-ACB): Regular Season: 8 games: 8.4ppg, 4.6rpg, 1.6bpg, 2FGP: 77.0%, FT: 57.0%; Play-Offs: 6 games: 6.2ppg, 1.7rpg, 2FGP: 59.0%, FT: 38.0%
2005 July: Southern California Summer Pro League (Memphis Grizzlies)
2005: Reebok NBA Summer League (Portland Trail Blazers)
2005-2006: VidiVici Bologna (ITA-SerieA,1T): 33 games: 9.7ppg, 5.0rpg, 1.0spg, 2FGP: 60.7%
2006-2007: VidiVici Bologna (ITA-SerieA,1T), injured in March'07: FIBA EuroCup: 12 games: 9.6ppg, 4.1rpg, 2FGP: 61%, 3FGP: 50%, FT: 64.3%; Italian League: 24 games: 10.4ppg, 5.1rpg, 1.7spg, 2FGP: 63.2%
2007-2008: San Antonio Spurs (NBA), only-pre-season, in Nov.'07 moved to Azovmash Mariupol (UKR-Superleague,1T), contract ended in Dec.'07, same month was acquired by Austin Toros (D-League)
Awards/Achievements:
Nike NIT All-Star Touring Team ?99 (played in CZE)
NCAA Final Four -00
ACC Champion Runner-Up -01
All-ACC Honorable Mention -02
Eurobasket.com All-Polish PLK League 2nd Team -03
Polish PLK Champion -03
All-NBDL Honorable Mention -04
NBDL Regular Season Champion -04
NBDL Champion -04
Korean KBL All-Stars Game -05
Asia-Basket.com All-Korean KBL Center of the Year -05
Asia-Basket.com All-Korean KBL 1st Team -05
Asia-Basket.com KBL All-Imports Team -05
Asia-Basket.com Korean KBL All-Defensive Team -05
Spanish ACB Semifinals -05
USA National Team -05
Tournament of the Americas (Copa America) in Dominican Rep. -05
Italian Cup Finalist -07

Bu arada o da takıma alışacatır. Takımın setlerini falan az çok öğrenecektir. Murat Hoca da ona görev verir. Karşıyaka maçında izleme fırsatı buluruz heralde...

Rashard Grifith'i almak istemişiz Türk yapıp oynatmak için ama vatandaşlığa geçmesi 3 ayı bulacağı için daha sonra vazgeçmişiz.
Kaynak:Slam dergisi.

Geçen sene Karşıyaka'ya gelmişti fakat o eski şampiyon Tofaş2taki performansından uzaktı. Zaten 34 yaşında galiba. İlginç bir taktik olurdu. Yalnız bu Türk yapıp oynatma işini biz diğer takımlar için eleştirirken bizim yapmamız garip olurdu...

Ya bu Luke Jackson da amma ugrastirdi. ordan burdan atiliyor, ama NBA den gitmeye niyeti yok. tahminim yine bir nba takimi bulur kendine. sezon sonunda ciddi sekilde parayi basip almak lazim.

britton gitsin luke diyenler eklesin :)

şaka bir yana keşke sene başında bize gelseydi ama şimdi olsada murat hıcanın isteyeceğini sanmıyorum.çünkü britton 4 numara oynamasına rağmen zaman zaman 3 zaman zamanda rakibin inceliğine göre 5 te oynayabiliyor.ama görünce içimde bir ukte kaldığını anladım.

Owens'ın sakatlığı yok mu idi zaten kadroda 4 numara enflasyonu var . Yada Para olsa da altıncı yabacı oyuncu olarak alsak ULEB kupası yakışır bizde :)

Luke'un serbest kaldığını duydum ama karakter olarak pek beğenmedim.Nba de nba diye tutturuyor alsın Nba'sini başına çalsın.Bizim bitanecik Hite'mız var. ;) :)

Viktor Khryapa da serbest kalmış.Ah ah insan içinden geçirmiyor değil hani gelse de tek başına şampiyon yapsa. :)

Gökce Başaran' Alıntı:
Luke'un serbest kaldığını duydum ama karakter olarak pek beğenmedim.Nba de nba diye tutturuyor alsın Nba'sini başına çalsın.Bizim bitanecik Hite'mız var. ;) :)

Viktor Khryapa da serbest kalmış.Ah ah insan içinden geçirmiyor değil hani gelse de tek başına şampiyon yapsa. :)

CSKA MOSCOWA ile anlaşmış.Yurduna geri dönüyor.

Arda Öztürk' Alıntı:
britton gitsin luke diyenler eklesin :)

şaka bir yana keşke sene başında bize gelseydi ama şimdi olsada murat hıcanın isteyeceğini sanmıyorum.çünkü britton 4 numara oynamasına rağmen zaman zaman 3 zaman zamanda rakibin inceliğine göre 5 te oynayabiliyor.ama görünce içimde bir ukte kaldığını anladım.

Johsen 5 mi oynar? Abartmayalım abi Johnsen beş falan oynayamaz. Johnsen ideal bir 4 numaradır. Ancak 3'te rahatlıkla oynar. Ama asla 5 numara oynayamaz.

Mert Genç' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":ltahyskc]britton gitsin luke diyenler eklesin :)

Johsen 5 mi oynar? Abartmayalım abi Johnsen beş falan oynayamaz. Johnsen ideal bir 4 numaradır. Ancak 3'te rahatlıkla oynar. Ama asla 5 numara oynayamaz.[/quote:ltahyskc]

Benim Arda'nın yazdığından anladığım Britton beş numara oynar ( her durumda ) değil . Rakibin inceliğine göre oynayabilir demiş yani rakibin 5 numarası da gerçek bir beş numara değilse ( yada kalın veya güçlü bir oyuncu değilse) Britton bu durumda zaman zaman kısa süre ile beş numarada oynatılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...