2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mert Genç' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":wf8jamtp]britton gitsin luke diyenler eklesin :)

şaka bir yana keşke sene başında bize gelseydi ama şimdi olsada murat hıcanın isteyeceğini sanmıyorum.çünkü britton 4 numara oynamasına rağmen zaman zaman 3 zaman zamanda rakibin inceliğine göre 5 te oynayabiliyor.ama görünce içimde bir ukte kaldığını anladım.

Johsen 5 mi oynar? Abartmayalım abi Johnsen beş falan oynayamaz. Johnsen ideal bir 4 numaradır. Ancak 3'te rahatlıkla oynar. Ama asla 5 numara oynayamaz.[/quote:wf8jamtp]

eee? sonuç? anlamadan okumadan cevap yazmasan sevinirim.4-5 defa daha oku düşer ozaman inanıyorum.
zaman zaman rakibin inceliğine göre 5 oynar demişim sevgili yönetici.senin tecrübende yıllarını ülkerde geçirmiş olan birinin bu cümleyi anlıyamaması üzüntü verici.

Zaman zamanı diye birşey yok. Johnsen 5 numara hayatta oynayamaz rakip isterse tekel olsun.

Yukaridaki mesajlarda Luke Jackson hakkinda bir seyler okudum.Keske gelse diyorum,hani ben Murat Ozyer olsam Owens'i gerekirse gonderir,Luke ile 3 senelik anlasma imzalarim..Luke'un Turkiyeye gelmesi buyuk bir olay olur.Adam resmen 3 sayi uzmani..Gercek bir 3 numara..

Dee-Robert Hite-Luke Jackson-Gaines-B.Johnsen Bence mukemmel bir 5 yabanci....

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Yukaridaki mesajlarda Luke Jackson hakkinda bir seyler okudum.Keske gelse diyorum,hani ben Murat Ozyer olsam Owens'i gerekirse gonderir,Luke ile 3 senelik anlasma imzalarim..Luke'un Turkiyeye gelmesi buyuk bir olay olur.Adam resmen 3 sayi uzmani..Gercek bir 3 numara..

Dee-Robert Hite-Luke Jackson-Gaines-B.Johnsen Bence mukemmel bir 5 yabanci....

luke jacksonu zamanında çok bekledik gelmedi.içinde birşeyler olsa gelirdi zaten.hele 3 senelik anlaşma hayal.nbaden avrupaya gelen her oyuncu iyi istatistik yapıp sezon sonunda kendini nba de takımlara beğendirmek için geliyor.benimde zaten hatırladığım bir oyuncu yok gelip 3 senelik anlaşma imzalayan.
dee bile 2 yıllık imzaladı.ondada garanti kontrat alırsa serbest kalacak.

USA'li oyuncularin zaten en belirgin sorunu bu..Hep diyorum Avrupada basketbol Avrupali oyuncularla oynanir.USA'li tek tuk kilit noktalara alacaksin ve bir sezon sonra gitse bile NBA'ye pisman olmayacaksin.

Ama birde oyle USA'li oyuncu grubu var ki Gaines gibi mesela hani NBA hayalleri sona ermis,Avrupa'ya sirtini yaslamis turden..Iste bizim bu tip oyunculara yonelmemiz lazim sayet USA'li oyuncu seciminde bir sonraki sezon uzulmek istemiyorsak..(Dee NBA'ye gitti,Hite yaz liginde vs..)

Gaines turunden,Oscar Torres,Ayuso,Penn vs.. gibi ornekleri verebiliriz..Bu isimlerin NBA sansi yok,3 yillik sozlesme neden imzalamasinlar,sayet sartlar uygunsa?

Dee Brown,Hite icin zor tabi....En kotusude taraftarin alismasi 1 sezon ve sonrasinda yasanilan ayrilik..

3 yıllık imza atan kaç oyuncu var?ben bir tufanı cemali biliyorum bunun dışında avrupada oynayan varmı?(ben hiç sanmıyorum,çünkü adamlar her sene performans arttırıp iyi kontratlar alıyor.)takımlarda riski girmiyor.hadi oyuncu sakatlandı yada kötü performans verdi,hocayla tartıştı gibi konular düşülüyor.bu konuda en iyi bilgiyi Ünsal bey verebilir bize sanırım.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
USA'li oyuncularin zaten en belirgin sorunu bu..Hep diyorum Avrupada basketbol Avrupali oyuncularla oynanir.USA'li tek tuk kilit noktalara alacaksin ve bir sezon sonra gitse bile NBA'ye pisman olmayacaksin.

Ama birde oyle USA'li oyuncu grubu var ki Gaines gibi mesela hani NBA hayalleri sona ermis,Avrupa'ya sirtini yaslamis turden..Iste bizim bu tip oyunculara yonelmemiz lazim sayet USA'li oyuncu seciminde bir sonraki sezon uzulmek istemiyorsak..(Dee NBA'ye gitti,Hite yaz liginde vs..)

Gaines turunden,Oscar Torres,Ayuso,Penn vs.. gibi ornekleri verebiliriz..Bu isimlerin NBA sansi yok,3 yillik sozlesme neden imzalamasinlar,sayet sartlar uygunsa?

Dee Brown,Hite icin zor tabi....En kotusude taraftarin alismasi 1 sezon ve sonrasinda yasanilan ayrilik..

abi sanırım bunda oyuncununda biraz gerçekçi olması lazım..yani nba de " nba den gidip avrupada dolanan sonra tekrar nba e gelip orada onemli işler yapan bir oyuncu" varmı? varsa bile pek fazla ornek verilemez sanırım...

Avrupa'dan NBA'e gitmiş USA'li oyuncu ben toronto'ya giden Parker'ı biliyorum. Başkada olsada azdır. Ancak diğerleri kısa süreli kontrat yapmış veya takımın en son bench sırasında oturmuştur. Luke sene başında bize gelseydi gerçekten müthiş olurdu ancak bundan sonra çok zor...

efes 4 usa lisini satiyor!!!!!!!! nicholas woods hutson ve wright 4 nisana kadar gelen tekliflerden en iyi olanlara vereceklerini ve asla bu zaman icinde kesinlikle efes forma giymeyecegini transfer calismalarina basladiklarini acikladi.

Dogan Ucar' Alıntı:
efes 4 usa lisini satiyor!!!!!!!! nicholas woods hutson ve wright 4 nisana kadar gelen tekliflerden en iyi olanlara vereceklerini ve asla bu zaman icinde kesinlikle efes forma giymeyecegini transfer calismalarina basladiklarini acikladi.

nicholas woods ve hutson kesinlikle bizde oynarlar ama avrupaya satmayi dusunuyorlar keske 3 unden birini alabilsek

Güvenlik nedeniyle Belgrad'a maça gitmeyen vede takım arkadaşlarını yalnız bırakan Efes Pilsen'in 4 oyuncusu satış listesine kondu.

Nicholas, Hutson, Woods, Wright gibi isimlerden birisiyle anlaşmak lazım Britton yerine..

Allah aşkına Nicholas veya Woods bizde oynasa fena olmaz mı ?

arkadaşlar bırakın şu dört efesliyi,takımını satan adamları ayıp ya.,bu bizim sakat sakat özveriyle oynayan arkadaşlarımızın içine layık görüyormusunuz yani.aynı olay bizde olsa sanki aynısını yapmayacaklar.

woods bize külfetten başka hiç bişi getirmez ligdeki pivotlar içinde en yumuşak oyunculardan birisi eğer alınabilirse nicolas ya da wright dan birisini görmek isterim

sertaç kütükcüler' Alıntı:
arkadaşlar bırakın şu dört efesliyi,takımını satan adamları ayıp ya.,bu bizim sakat sakat özveriyle oynayan arkadaşlarımızın içine layık görüyormusunuz yani.aynı olay bizde olsa sanki aynısını yapmayacaklar.

hutson rytas macinda mactan 2 saat once yedigi serumlarla maca cikti. ulkede olaylar ust duzeyde ve usa insanlara saldiriyorlar , ulkede usa kisilerin bu olaylar yuzunden ulkeye gelmemeleri rica edilmis hukumet tarafindan macta kim garanti verebilir birsey olmayacagina konsolusluk garanti veriyormus seni linc ettikten sonra garanti verse ne olur.

Kosova'daki durum yüzünden Sırplar karıştı bunu biliyorsunuz değil mi? Ülkede gördükleri Amerikalı her varlığa, herşeye saldırıyorlar.. Kesinlikle oyuncular haklı haksız demiyorum.. Sonuçta bu adamlar can güvenlikleri için oynamıyorlar. Eğer ortada bir sorun varsa buda Efes Pilsen'dir.. Çünkü durumlar belli vede Efes'in kadrosunda Amerikalılar takımın yarısını oluşturuyor. EP yönetimi istekte bulunup bu maçı başka bir salona aldırabilirdi. Haksızmıyım?

Not : Fatih ile Woods'u kıyaslayan renktaşımı tebrik ediyor Fatih'i ve Woods'u bir daha izlemesini öneriyorum. ;)

Fatih ile Woods'u kıyaslamak ayrı bir beceri ister zaten.. Birisi bütün kariyeri boyunca Avrupa'nın büyük takımlarında geçirmiş vede şu anda Türkiye'deki en iyi, en büyük Avrupa'daki en iddaalı takımlardan birisinde forma giyiyor. Woods'a kötü demek için basketboldan uzak olmak yeter. Hele hele FATİHTEN BİLE DAHA KÖTÜ demek için apayrı nedenler gerekir.

Ondan Woods'un peşinde Avrupa takımları değil mi? Fatih'ten çok daha kötü bir oyuncu olduğu için..!

bura ben fatih ile woods'u kıyaslayamam ancak şu varki woods'un nba'de birçok takımda dolaşma sebebi sadece salzlı oluşudur.Yediği bloklar hala hafızamda efese geldiği günden beride çok iyi maçlarınıda hatırlmayorum woods blok yapsın ribaunt çeksin gerektiğinde sorumluluk alsın diye geldi efese ancak özellikle el'deki maçlarda hutson'la oynadıklar sürelerdeki pota altı sertliği malum,fatih yetenekleri kısıtlı olailir ancak basketbolu geç yaşda öğrendiğini unutmayalım yaptığı sert savunmada cabası son dünya kupasındaki pivatumuzda fatihti hatırlatayım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...