2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Basketbolda yeni sponsor: VESTEL

CİM-BOM, basketbolda sponsor değiştiriyor. Bu sezon ligde Galatasaray Cafe Crown ismiyle mücadele eden Sarı-Kırmızılılar, Ülker?e tazminat ödeyerek anlaşmayı bozacak; gelecek sezon erkekler ve bayanlarda Galatasaray Vestel ismiyle mücadele edecek. Vestel ile 10 milyon dolarlık bir anlaşma yapılacağı bildirildi. Erkek takımının başına ya Erman Kunter gelecek, ya da Murat Özyer ile devam edilecek. Bayanların coach?u ise Cem

vallah haber keşke dedirtecek derecede güzel.Vestel'i 10 kere tercih ederim .
fakat GS ımız için herşey bukadar kötü giderken bu denli iyi sayılabilecek bir haber çok inandırıcı gelmiyor.
ama sadece basket şubesine 10 milyon dolar verirlermi verirlerse Canaydın adındaki basiretsiz insan bunu bu şubeye bırakırmı hepsi büyük bir soru işareti????

Haberin inandırıcı olduğuna inanmıyorum..Murat Özyer'in yerine durup dururken Erman Kunter'in gelmesi haberi inandırıcı yapmıyor..Murat Hoca'nın katkısı tartışıldı ama birkaç sene daha kesin takımın başında kalacak bundan eminim..

Vestel tarafı ise umarım doğrudur.. :)

vestel anlaşması doğru olabilir.çünki bende geçen hafta sonu fanatik ve akşam gazetesinde okumuştum.eğer gerçekleşirse çok çok ii olur.birazda umudum var benim.ülkere rakip çıkar.şampiyonluğa bir adım daha yaklaşıırız.erman kunter haberide doğru olabilir.çünki muarat hoca ülker sponsorluğunda gelmişti.ülker giderse belki murat hocada gider.hadi hayırlısı.

Timur Saglam' Alıntı:
- Gelelim 1 numaraya daha once forumda gecmisti Bulgar Videnov ve Gurcu T.Ellis.. Burada ustunde durmak istedigim nokta Bosnak Domercant- R.Stick , Gurcu Ellis gibi cifte vatandas(ab) amerikalı oyunculara yonelmek
NOT : Bu tur oyuncuları (abd asıllı avrupa vatandası) bilen varsa paylasabilir mi takımımıza cok faydası olur..

Filip VİDENOv çok sağlam oyuncu .Müthiş bi skorer ve cok profosyonel bi oyuncu keşke alabilsek sevilladan

Sarı Kırmızılılar, Ülker firmasına tazminat ödeyerek anlaşmayı bozacak ve en az 10 milyon dolarlık bir paketle Vestel'e geçecek.

Bu kararda Fenerbahçe'nin Ülker ile büyük bir anlaşma yaparken Sarı Kırmızılılar'ın daha düşük bir sponsorluk anlaşması imzalamış olmasından duyulan rahatsızlığın payı da büyük olduğu söyleniyor. Özellikle, iki cephede de Kanarya'ya yarıfinalde elenmelerinin ardından düğmeye basıldı.

Gelecek sezon daha güçlü kadrolarla şampiyonluğu hedefleyen, Avrupa'da başarılı olmak isteyen Aslan, Coach değişimine de gidecek. Erkeklerde geçen sezon da adı geçen Erman Kunter, tekrar gündemde fakat bu sefer Beşiktaş'ın da devreye girmiş olması sorun yaratıyor; Kunter olmazsa Murat Özyer ile devam kararı çıkabilir.

Bayanlar Takımı içinse ise Ayhan Avcı yerine Milli Takım'ı çalıştıran Cem Akdağ ile el sıkışıldı, büyük oranda anlaşma sağlandı.

Sarı Kırmızılılar, erkek takımı için Türk Telekom'un Alman power-forveti Jan Jagla'yı transfer edecek. Pivot Fatih Solak büyük olasılıkla gönderilecek. Bayanlarda ise 4 WNBA starı alınacak ve geçen sezon kapıdan dönen Botaş'ın guardı Aylin Yıldızoğlu başta olmak üzere yerli yıldızlarla görüşülecek

kaynak:www.hurhaber.com
bu konuyla ilgili haberler artmaya dewam ediyor bende dogru olmasini umut ediyorum bütcenin biraz daha kesinlesmesi daha somut adimlar atilmasi gerekiyor.

Öncelikle bu sponsorun hala belli olmaması elimizi kolumuzu bağlıyor.Biran önce sponsor netlik kazansa da transfere başlasak.Bayanlardan bir sorun olacağını sanmıyorum.Güzel şeyler olacağına eminim.Ama Erkeklerde hala somut bir adım atılmadı.Fatih gönderilecek diyor.Sanmıyoru.Jagla gelecek diyor.EE o gelecekse Slaughter ile büyük ölçüde anlaşıldı diye haber niye çıktı?
Herşey hızlı olmaması iyi ama biran öncede netlik kazanmalı bazı şeyler.Hala koç tartışması var.Gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.
Sen FbÜlker'e elenince mi onlar bizden fazla pay aldığını anladın??

Tuhaf herşey çok tuhaf.Umarım sonu hayırlı biter.

Buyrun buradan yakın.

Ümit Sonkol da Banvit ile anlaştı.Banvit sağlam geliyor açıkcası.

Biz de transfer yapacaz tabi ama şu sponsor,koç kadrosu bir belli olsun yapacaz elbet.Bulacaz birilerini... :(

Fatih Hısım' Alıntı:
avustralya milli takiminda iyi oyuncular var. Bruton mesela. nerde oynuyor o?

Bruton Boomers diye bir takımdaymış ama nerenin takımı bilmiyorum ve ayağından ameliyat olmuş.Yaklaşık 8-10 hafta oynayamayacakmış.

Türk Telekom,Michael Wright'la anlaşmış,biz de elimizi biraz çabuk tutsak iyi olacak sanırım..Öncelikle bi türlü yapamadığımız sırtı dönük pivot transferini yapmalıyız,senelerdir dikkat ediyorum bu konularda her zaman Avrupa'lı transferler ön planda oluyor,büyük kulüplerde ayrıca Fibacup içinde gerekli olduğu için durumu nedir bilmiorum ama bi dönem Beşiktaş'ta oynayan Ratko Varda iyi bi seçim olabilir diye düşünüyorum..

transferde birşey yapacak gibi durmuyoruz banvit gerçekten akıllıca transferler yapıyor.bizim de en azından türk oyuncu olayını bitirmeliyiz yabancı zaman alabilir ama ligimizde alınabilecek sınırlı sayıda ki oyuncular da gidiyorrr

Jan Jagla süper olur bizim icin. Telekom Wright ile anlasinca Jagla gözden cikarildi heralde. dedigim gibi seneye lig cok cok kuvvetli olacak. Banvit hizli basladi. elimizi cabuk tutmaliyiz. Milli takim kampi baslamadan transfer bitmeli.

İki konuda canım sıkıldı ve hayra alamet olmayan isaretler almaya basladım.
1-Teknik kadro sponsor derken kısıtlı olan Turk oyuncu pazarı daraldı alınabilecek oyuncular elden kacıyor!Cok buyuk paraya bile gelmesi zor olanlar kalıyor.Gec kalıp ort. oyuncular alırlar ve ne yapalım baska secenegimiz yoktu derlerse,basketbol subesi yoneticilerine tepki koyalım baskalarına degil,hedef sapmasın yine..
2-J.H.Jagla konusunda o kadar da mutlu olamadım.Aynı pozisyonda oynayan Boddicker daha komple bir oyuncu bence boddicker'e gore tek faydası Alman olusu..Telekom takımı pota altını Dudley-Alstonla kontrol edebildigi icin 3 numara destek vermeye mecbur kalmadan daha serbest oynayabiliyor.Yetersiz pota altı oyununda Jagla telekomda karsılastıgından daha buyuk bir baskıyla karsılacaktır.Top surme ve kontrolunde cok basarılı degil top kayıpları telekomdakinden fazla olabilir.Yine aynı sebepten sut yuzdesi de biraz dusebilir.Tum bu saydiklarım telekom-gs farkından olabilecek seyler..
Bir de isin galatasaray'ın oyun-takım yapısının ihtiyacı olan oyuncu ile Jagla'nın ortusebilirligi var..Brown gelmeden once ne tur bir oyuncu istemistik?Galatasaray'da uzunların (Cemal-Fatih) ve 3-4 oynayan (Burak-Tolga) oyuncuların yapamadıkları seyler neler?Sutu sempatikligi Alman olusuyla kontenjan acması artıları fakat yukarıda saydıgım acıkları Jagla kapatabilir mi?Hareketli, top kontrolu yuksek, pas yetenegi gelismis, orta mesafe sutu olan, 3-4 oynayabilen, eslesme sorunu yaratabilmesi ve gerektiginde iceri destek verebilmesi icin 2.00-2.04m civarı biri gerekli kanımca..
Evet saydıgım ozellikler cok cunku 1 oyuncuya 2 pozisyonluk gorev yukluyorum(z).Buradan cıkan nokta,takımınızda 4 ve 5 numaranız savunmada ve hucumda belirli bir standartı veremiyorsa yani Dudley-Alston'ınız yoksa Jagla da bildigimiz Jagla gibi oynayamaz bu Jagla özel bir durum degil.Jagla yada benzeri biri gelmeden once takıma yabancı 4 ve 5 i almalısınız yalnızca 4 yada 5 ile de olmaz.

Jagla kesinlikle bizim ihtiyacımız olan adam değil

Gelirse gerçekten üzülürüm zira o kadar çok kişi varken sürekli top kaybı yapıp yarardan çok zarar getiren bir oyuncuyu almak pek akıllıca olmaz

Buarada forumda bir kaç değişiklik olmuş sanırsam PHPBB nin sürümü değişimiş :(

Jagla açıkcası benimde istemedigim bir oyuncu.Slaughter çok daha işimize yarar.Jagla oyundan çok kopan biri.Aynı ritmi sürdüremiyor.En önemlisi güçlü değil.Pota altında sağlam duramıyor.Blokları var ama okadar.Ribaunt mücadelesinde pek yok.

jan jagla gercekten o kadar faydalı olmaz bize cünkü pota altında güclü bir oyuncu değil tek yararı o dışarıdan oynar o kadar.. fakat slaughter gelirse daha faydali olur diye düşünüyorum fatih solak'la büyük işler yapar savunma sertleşir iyi hücüm ederiz slaughter'in transfer edilmesi doğru seçenektir bana göre!

seneye lig gerçekten zor olacak banvit transferlere hızlı başladı bu bence o kadar problem değil ama bizde şimdiden başlamalıyız...Transferi yaparken iyi takımda iş yapabilecek oyuncu olmasına dikkat edilmeli..

ayrıca sitede kullanılan phpbb pek hoş değil önceki güzeldi onu uygularsak yeniden sevinirim :eek:key

Jagla konusunda sunun altını cizelim Jagla sadece 3 numara oynayabilir eger Jagla'yı 4 yada 5 numara olarak dusunmek takımı dinamitlemek olur.

Slaughter (yada benzeri) SART + en azından Graves kadar iyi (biraz daha uzun ve sutu daha iyi olsa tam super olacak) bir center da SART..

Kalan 2 yabancı hakkının birinin GUARD olması da SART kaldı geriye 1 hakkımız,
SORU : Bu hakkı Fitch gibi 2 numaraya mı yoksa Boddicker-R.Powell gibi 3 numaraya mı kullanalım? Onerim,2 yada 3 pozisyonunun hangisine KALİTELİ TURK oyuncu alabiliyorsan digerine de yabancı alırsın.
Cunku yerli oyuncu da tek kısıt para degil ama yabancı da para..

Açık söylemek gerekirse ben de Jagla'nın takımımıza pek katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Bir kere ritim sürdüremiyo. Her zaman istikrarlı atamıyo. Birinde orta sahadan atıyo sonra ceza atışlarını kaçırıyo. Hem de oyunun kırılma anlarında saçma sapan zorlama atışlar atıyo. Ayrıca pota altı etkinliği yok gibi birşey. Ribaundlarda falan hiç gözükmüyor.
Slaughter bence de takımımızı ateşler. Hem de iyi kötü bir şutu var.

walla türk telekom süper bir oyuncu almış.tahminim derrick alstonın,yerine almışlardır.birde dudleyi elinde tutabilirlerse(bence tutacaklar)pota altları süper olacakyır.wrightta dudleyde inanılmaz orta mesafe skorer oyuncular.telekom müthiş geliyor...
anlaşılan seneye süper bir lig izleyeceğiz.banvitte çok iyi transfer yaptı.ayrıca telekom jaglayı bırakmaz bence...
artık yönetimden bizde transfer bombaları bekliyoruz...

serhat çetin karşıyaka'da ki mali kriz nedeniyle takımdan ayrılacak diye duydum,bunu değerlendirebilirsek çok iyi olur

bu arada yeni forum bence daha hoş olmuş,hepimize hayırlı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...