2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler size acı bir gerçeği söylicem.

Bu lig artık FbÜlkerden başka şampiyon çıkarmaz.

Ben bazı kaynaklara sizden daha yakınım ve bir Galatasaraylı olarak üzülerek bunu söylüyorum.

Efes'te çok şeyler karışık.Telekom çok sağlam kadro ama lobi ....

Diğerleri zaten bişey değil.Bizde hala Ülkeriz.

Acı ama gerçek dostlar...Birinci belli ikinci kim durumundayız ...

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Beyler size acı bir gerçeği söylicem.

Bu lig artık FbÜlkerden başka şampiyon çıkarmaz.

Ben bazı kaynaklara sizden daha yakınım ve bir Galatasaraylı olarak üzülerek bunu söylüyorum.

Efes'te çok şeyler karışık.Telekom çok sağlam kadro ama lobi ....

Diğerleri zaten bişey değil.Bizde hala Ülkeriz.

Acı ama gerçek dostlar...Birinci belli ikinci kim durumundayız ...
Ercüment Sunter şu kadroyu yönetebilsin lobi filan dinlemezler.

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Benim şampiyonluk adayım Türk Telekom zaten.Basketbolseverlere de yazdım bu konuyu.

Ancal "lobi" denilen şey kadro,koç filan dinlemez Onur.Masa başında iş biter.Mesela düşün Dudlye Semih'in üstünden son saniyede smac vuruo ama hucüm faul çalınıyor.Buna engel olamazsın.İnce ince kıyarlar adamı.Çaktırmadan... :?

valla benim basket bilgim ve gorusume gore
su kadroyu Ercument Sunter adam gibi birlestirse kaynastirsa
TT hic bir maci son sn basketini birakmadan alir gider.benim icinde en buyuk favori TT.
Vestel gibi modern ve yurdum markalari bize gelmedigi surece biz 1.nin altini dusunelim 2,3 yoksa 4. mu olcaz diye

Eğer elimizde 6,5 milyon $'lık bir bütçe varsa oyuncu izlemeyi bırakmalıyız. Daha tanınmış ve yıldız oyuncularla ilgilenmeliyiz. Ancak Tabiki Murat hocaya güvenmek lazım. Rogers videoda göründüğü kadarıyla atletik bir uzun. Ancak videolara aldanmamak lazım McGowan'da videolarda iyi bir oyuncu olarak gözküyordu.

Ancak bize gerekli olan katkıyı sağlayamadı hep dışardan şutlar deniyordu. Bize uyum sağlayamamıştı. Zaten sorunlu ayrılmıştı...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Ancak bize gerekli olan katkıyı sağlayamadı hep dışardan şutlar deniyordu. Bize uyum sağlayamamıştı. Zaten sorunlu ayrılmıştı...

Evet doğru cümle bu.Bize uyum sağlıyamadı.Yoksa McGowen'ın kalitesi yüksek seviyeydi.Videoyu izledim Eyüp abinin verdiği.Ve diyebilirm ki bu adam gelire çok iyi bir transfer olur.Malik ile Fitch karşımı birşey. :)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":b3480]Ancak bize gerekli olan katkıyı sağlayamadı hep dışardan şutlar deniyordu. Bize uyum sağlayamamıştı. Zaten sorunlu ayrılmıştı...

Evet doğru cümle bu.Bize uyum sağlıyamadı.Yoksa McGowen'ın kalitesi yüksek seviyeydi.Videoyu izledim Eyüp abinin verdiği.Ve diyebilirm ki bu adam gelire çok iyi bir transfer olur.Malik ile Fitch karşımı birşey. :)[/quote:b3480]gökçe selam
bu oyuncu dün akşam çok iyiydi ama karşındakilerinde vasat oyuncular olduğunu unutmayalım!
Hollanda ligi nasıl bir lig???
bu oyuncu o ligin elit oyuncularındanmış sanırım.

Hollanda ligini bilmem.Ben gördüğümü söylerim.Adam çok rahat şut çıkarıyor.Çok uzaklardan şutları çok sakin,rahat atıyor.Bu Holanda ligiymiş,Fransa ligiymiş önemli değil.Şut şuttur.Drive drivedır.Önünde adamın kalitesi tartısılır ama bu adamın izlediğim kadarıyla kalitesi tartısılmaz.Abd li yanılmıyorsam.Böyle var yetenekler.Güçsüz bir lig gidiyorlar orada şov yapıyorlar.Aslında adam kaliteli ama izlemek lazım tabi.

Re:

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
valla benim basket bilgim ve gorusume gore
su kadroyu Ercument Sunter adam gibi birlestirse kaynastirsa
TT hic bir maci son sn basketini birakmadan alir gider.benim icinde en buyuk favori TT.
Vestel gibi modern ve yurdum markalari bize gelmedigi surece biz 1.nin altini dusunelim 2,3 yoksa 4. mu olcaz diye
benim basket bilgime göre de ercü hiçbir kadroyu adam gibi yönetemez. geçen seneki FB, TT ve Efes kadrolarını Aydın Hoca, Mahmudi ve Erci'ye hangi şekilde verirsek verelim bence Aydın Hoca'ya düşen kadro birinci, Mahmudi'ye düşen final oynar ve ercüye düşen kadro da onların arkasından gelirdi. telekom yatırım yapıyor ama kadroyu Ercü'ye vererek de büyük hata yapıyor.

Federasyon Tanjevic'in Aydın Hoca'dan daha başarısız olmasını kabullenemez. malum federasyon kakaladı Tanjevic'i Fener'e. Bu sene Fener'in lobisine bile gerek olmadan Federasyon Tanjevic'in başarısı için gerekli lobi çalışmalarını yapar.

Efes'in son transferleri çok iyi. özellikle Andre Hutson geçen sene çok seyretme fırsatım oldu ayrıca TT ile de oynadılar ve canlı seyretme fırsatım da oldu çok iyi bir uzun. Dudley'in uzunu, savunmacısı ve ribauntcusu. 3 numaraya iyi bir transferle çok tehlikeli bir takım olur.

Biz oyuncualrıjn elimize düşmesin bekliyoruz. Yerli birşey bulmak kolay değil ama rakiplerimizden daha iyi yabancı oyuncular almalıyıoz ki onlarla başedebilelim.

Bu arada eren beyaz BJK'de kalacakmış. Ve BJK serkan ve hüseyin'i almaya çalışıyormuş. Biz oyuncuları izleye duralım. Vestel olayı söndü galiba.

abi zaten bende dedim Ercu takimi adam ederse diye
basket gorusume gore o kadro basa oynar tek basina
ama dedigin dogru ercu ile bu is zor,ancak oyunculardan buyuk ozveri gelmesi lazim

Beşiktaş Serkan yada Hüseyin'i alacağına ihtimal bile vermiyorum.Çünkü beşitaşta para sıkıntısı var...

Arkadslar 6,5 milyon usd oldukca ıyı butce artık bızde bıraz ne ıdugu belırlı adamlar alalım .Yanı kotu demıyorum gelmiş topculara ama bize gelenler kapalı kutu gelıyor.Kimi 20 sayı ortalamasıyla lıgın sayı kralı oluyo kımı ılk kaftadan postalanıyor..Bide TT a degınmek ıstıyorum.Tek kelımeyle favorım.Ercument hoca vasatın ustu bır hoca ama TT kadrosunu cok derın ve saglam bır kadro bence harıka top oynarlar merakla beklıyorum........

Bu sene sampıyonluk hedefını koyduk ama ortada hıc bır somut hamle yok .
Inanılır gıbı degıl kı bu ?
Bu sene acıkcası herkes 4. yapardı Bjk yok Ted yok Banvıtın coachıng hataları .
Bu sene de bı atılım beklıyoruz ama fuzuli bır yaz lıgınde free agent oyuncularla ugrasıyoruz.
Iyı olan bı oyuncunun orda ne ısı var :?
Acıkcası Telekomu ızlemek cok zevklı olcagından hıc suphem yok

ben bu sponsor artirimi oldugu konusunda olduysada bunun basket butcesine aktarildigi konusunda supeler dusmeye basladim.Cunku 6,5-5 milyon dolar parasi olan klup ilk once bir iskeleti kurar sonra gider ekstra yetenek arar.Umarim bu sadece gecikmeden dolayi hissettigim bir duygu olur

Leon rodgers videoda görüldüğü kadarı ile atletik bir oyuncuya da benziyo. Tam olarak hangi pozisyonda oynuyor. Bana 3 gibi geldi videoda. Boyu 1.99'muş.Hem şutu var. Son saniye basketindeki gibi rahat şut atabiliyor. Ayrıca atletik ve hızlı videoda göründüğü kadarıyla.
Bence Mitchell'la bu guard işi yürümez. Onun yerine takımı yöneten bir guard bulmak lazım. Çift hanelerde sayı atan asist yönü ve savunma yönü iyi olan bir guard lazım.

Gökce Başaran' Alıntı:
Beşiktaş Serkan yada Hüseyin'i alacağına ihtimal bile vermiyorum.Çünkü beşitaşta para sıkıntısı var...

Eurobaskette Beşiktaş Koçu Ataman'la bir röportaj vardı. Ataman 4 milyon dolar bütçeleri olduğunu ve bu paranın Türkiye ve Avrupa'da üst sıralara oynamak için yeterli olduğunu söylemiş. Onlarda para var galiba. Ama Serkan'ın gerçekten türkiye'ye geelceğine pek inanmıyorum. Doğrusu gelmesini isterim. Lİgin kalitesi artar. Hatta beşiktaşın güçlenmesini de çok istiyorum. bu isteiğimin iki nedeni var. birincisi fener'e gerçek taraftarı olan bir rakip çıkar. ikincisi Fener ve beşik ne akdar güçlü olursa bizim de o kaadr güçleniriz. Çıta onları geçmekse onlar ne kadar güçlü olursa biz de o akdar güçlü oluruz.

teknik heyeti hariç telekom takımını olduğu gibi galatasaray yapsak taraftar desteği ile rahat şampiyon yaparız.

Geçen senenki oyunculardan sadece Mitchell kadroda tutulacak gibi. Ben Mitchell'ın üzerinde durulması gereken bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bu sene sakatlık falan olmazsa büyük bir patlama yapacağına inanıyorum.

bence guard'dan ziyade pota altı konusunda rakiplerimize göre ciddi bir zaafımız var. sayı üretecek iki oyuncuya ihtiyaç var. Efes'in son transferleri Woods ve Hutson keza telekom'un dudley ve Wright'ını ve hatta (Kaya'yı da alacaklar gibi) düşündüğümüzde bizim pota latına çok üst düzeyde yanacı oyuncular bulmamız şart.

yabancı oyuncu kuralının hala belirlenmemiş olması büyük saçmalık. federasyon perşembe toplanıyor cuma toplantı sonucunu açıklayacağız diyor. tık yok.

Ben yabancı sayısının tamamen serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Yabancı kısıtlaması yerli oyuncuların piyasasını arttırmaktan başka bir işe yaramıyor. Dünayda yabancı kısıtlaması olmayan ülkelere bir bakın. Milli takımları dünya şampiyonalarında finallerde oynuyor. o zaman yabancı sayısını serbest bırakmak ülkede oyuncu yetişmeyeceği anlamına gelmez.

Arkadaşlar merhaba, genç milli takım Rusları 69 - 68 yendi ve turnuvayı galibiyetle tamamladı. Bu maçta oyuncunuz İsmet Hacıoğlu 15 sayı 5 ribaund 2 asist ile oynadı.

Genç oyuncunuzu dikkate alın ve onu gelişimi için bir çözüm üretin, illa sizde oynayacak diye bir kural yok başka takıma kiralık verin 30 dk. oynasın. Neticede 1 - 2 sene sonra Mehmet Yağmur gibi başka takımda parlamış gençleri almak için bonservis sorunu ile karşılaşmazsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...