2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
rodgers video da ii gözüküyo hem 3lük atiyo hem smaç...

Ahmet Abi Beşiktaşta da Galatasarayda da konuşulan paralar yok.Daha fazla konuşmıcam bu konuda.

Tekrar diyorum.

Beyler şampiyon belli...

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Ya abi konuşmiyim diyom tutamıcam kendimi.

Onur'a anlattım bazı şeyleri.Ama Doğan Hakyemez gibi bir "piyon" 2. lig şampiyonunu değiştirtiyorsa varın gerisini siz düşünün...

Bu konuda bu sefer son mesajım. :)

Arkadaslar ben sunuda ekleyeyım...Nejat Sayman Bahcesehir Universitesi kocu.Maillestik kendısıyle adam kendılerıne haber verıldıgını bu sene maddı ve manveı herhangı bır harcama yapmamalarını cunku bu sene Antalya takımlarının 1.lige cıkacagını soylendıgını soyledı(Bunu ınanın normal sezonun ortalarında belırttı)..Sonuc antalya bsb ve kepez 1.ligde ...

Avrupa'dan kısa kısa transfer haberleri
* TAU Ceramica forması giyen milli oyuncumuz Serkan Erdoğan için Türk Telekom, Unicaja Malaga gibi takımların devrede olduğu ifade ediliyor.

* TAU Ceramica'da forma giyen miili forvetimiz Kaya Peker için Türk Telekom'un ciddi adımlar attığı konuşuluyor.

* TAU Ceramica'nın Hırvat guardı Zoran Planinic için Olympiakos'un devrede olduğu ifade ediliyor.

* Yaptığı önemli transferlerle dikkat çeken Prokom Trefl Sopot takımında forma giyen milli oyuncumuz Hüseyin Beşok'un takımdan ayrılabileceği söyleniyor.

* Rusya'nın güçlü ekiplerinden Dinamo Moskova Region, Sırp forvet/pivot Ognjen Askrabic'i kadrosuna dahil etti.

* Aris TT Bank ile çok başarılı bir sezon geçiren Fransız forvet Jeremiah Massey'in adı Efes Pilsen ile anılıyor.

* Efes Pilsen'den ayrılacağı iddia edilen Marcus Haislip'in adı İspanya'nın Akasvayu Girona takımıyla birlikte anılıyor.

* Maccabi Tel Aviv, geçtiğimiz sezon İspanya Ligi'nde CB Murcia takımında forma giyen "Baby Barkley" lakaplı NBA patentli forvet Marcus Fizer ve Partizan guardı Vonteego Cummings ile anlaşmaya vardı. İsrail devi daha önce de David Bluthenthal ve Terrence Morris'i kadrosuna dahil etmişti.

* İspanya'nın güçlü ekiplerinden Pamesa Valencia, bir süredir NBA'de forma giyen Sırp pivot Zeljko Rebraca ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

* Unicaja Malaga, takımdan ayrılan Arjantin'li guard Pepe Sanchez'in yerini, geçtiğimiz sezon Dinamo Moskova forması giyen Sırp guard Bojan Popovic ile doldurdu
sporx.com

bizde sampiyonluga giden yolda erdem turetkeni aldik :D
komime gitti arkadaslar,guya butce arttirildi transfer yok
Murat hoca geldiginde bu sene en iyi yer sonra sampiyonluk diyordu
bugun uleb grubunda 3.luk icin cekisiriz diyor zaten lige bir yatirim yok
benimde bu tezatlar karsisinda ancak gulesim geliyor

acilen iyi transferler yapmamız lazım Basketbol takımımız unutlumuş gibi bir durum sözkonusu eksiklerimiz gerçekten çok fazla

Buarada Graves in gönderildiği doğru mu?

Adam yok zaten doğru dürüst çıldırtmaya mı çalışıyortlar bunlar bizi...

http://www.tblforum.com/index.php?optio ... 0&Itemid=1

Singleton serbest kalmış. Adı bir ara Efes'in de gündeminde olan ve 3 numarada oynayan önemli bir oyuncu. Alabilirsek önemli bir açığı kaptmış oluruz.

yanlış hatırlamıyorsam 2004 ve 2005 yıllarında italya'da oynadı. ilk senesinde ikinci ligde ve ikinci senesinde birinci ligde oynadı. ikinci ligdeyken yılın oyuncusu seçilmişti. ikinci ligi küçümsemeyelim italyan ikinci ligi özel bir ligdir. Amerikalı oyuncuların Avrupa kariyerlerine başlıdıkları bir ligdir. yanlış hatırlamıyorsam aynı dönemde charles smith, malik dixon, nicholas ve rocca (malik'den emin değilim belki o bir sezon sonra da olabilir) ikinci ligde oynuyorlardı.

bence Graves süper oyuncu falan değildi. Vasat üstü bir oyuncuydu. Hedefleri büyültmüş bir takım için vasat bir oyuncuydu. Yabancı hakkımızı takıma daha direkt etki edebilecek oyunculardan kullanmalıyız. Pota altında daha skor potansiyelli oyunculara ihtiyacımız var. Graves bir yardım geldiği takdirde veya iyi bir savunmada adeta boğuluyor. Skor bulmakta zorlanıyor. Ancak geçen sene bize katkı sağladı. Büyük maçlarda ise oyun koptuktan sonra rakip savunmanın etkisi düşünce devreye girdi. Pota altına Dudley tipi bir oyuncu lazım. Ancak onun gibiside kolay bulunmuyor.

maca bizzat gittim izledim adam Galatasaray için çok öenmli bir isim şahit oldum yani. Ayrıca Galatasaray'da skora da çok katkıda bulundu, bence kalmalı kesinlikle. Gittigi haberini de duyan arkadas lütfen nerden duydugunu yazarsa seviniriz??

Hurol Yoney' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, genç milli takım Rusları 69 - 68 yendi ve turnuvayı galibiyetle tamamladı. Bu maçta oyuncunuz İsmet Hacıoğlu 15 sayı 5 ribaund 2 asist ile oynadı.

Genç oyuncunuzu dikkate alın ve onu gelişimi için bir çözüm üretin, illa sizde oynayacak diye bir kural yok başka takıma kiralık verin 30 dk. oynasın. Neticede 1 - 2 sene sonra Mehmet Yağmur gibi başka takımda parlamış gençleri almak için bonservis sorunu ile karşılaşmazsınız.

abicim dediklerine aynen katılıyorum ismet çok genç ve çok yetenekli oyuncu neden değerlendirilmesin..herkes annesinin karnından basketci cıkmıyor zaten ismet'in de kaliteli bir oyuncu olacagına inanıyorum..cok calısan , caba gösteren , birşeyler göstermeye calısan , hırslı bir oyuncu 3-4 sene sonra harika bir oyuncu olacağına inanıyorum.. ayrıca iyi transferler yapmamız için sabretmemiz gerekli kötü oyuncu alıp erken olması yerine zamanında alalım cok iyi oyuncular yer alsın.. ama ben söyle düşünüyorum seneye şampiyon fbülker 2. tt 3. efes 4-5-6 da banvit-GS-bjk arasında değişir diye düşünüyorum ilk 3 imkansız.. simdiden sölemeliyim !!

Transferde çok geride kaldık resmi olarak bilinen bir erdem türetken var iyi bir yedek olabilir bizim takımımız için slaughter'la anlaşıldıysa resmi bi haber gelmedi ama 4 numara tamamdır tufan duruma göre 2 veya 3 numarada oynar bu takımın şampiyonluğa oynayabilmesi için 3 tane 1.sınıf basketbolcunun takıma gelmesi gerekir bunlar 1 numaraya ve fitch'in yerine şutları daha isabetli skorer bir oyuncu vede pota altında cüsseli sayı üretebilen pota altını karartabilen bir pivot alınmalı jeff graves biraz kısa kalıyodu alınacak pivot en az 2.10 boyunda olmalı çünkü efesin aldığı woods 2.15 boyunda 6milyon $ kadar bir bütçemiz varsa takıma kaliteli oyuncular rahatlıkla getirilebilir ama tekrar söylüyorum Transferde geç kalındı inşallah bunun sıkıntılarını sezon içinde çekmeyiz geçen sezon holman ve mcgowan'ın sezon bitmeden gönderildiğini unutmamak gerekir

geçen hafta levent'te tufan'ı gördüm.tutku açık ile beraber yürüyorlardı ayaküstü öyle konuştuk biraz takımda kalacağını söyledi bana yani tufan konusunda bir kuşkunuz olmasın

Re:

Cem YILMAZ' Alıntı:
geçen hafta levent'te tufan'ı gördüm.tutku açık ile beraber yürüyorlardı ayaküstü öyle konuştuk biraz takımda kalacağını söyledi bana yani tufan konusunda bir kuşkunuz olmasın
Tufan herşeyimiz takımda kalacak olması çok güzel trübünleri ateşleyen o takımını ateşleyen o unutulmayanlar arasında girdi şimdiden birde şampiyonluk getirirse baştacımız olacak tufan...

Ben sene basindan beri bu takima alinicak 2 iyi oyuncunun takimin performansini cok daha yukarilara tasiyicagini soyluyorum.. 1 pota altini domine edicek uzun ve 1 de takimi bir beyin gibi oynaticak oyun kurucu lazim..Baska hicbir oyuncuya ihtiyacimiz yok..Bu takimda yeteri kadar skor ureticek oyuncu oldugunu dusunuyorum..Yeterki bu oyunculara skor uretme sansini,pozisyonunu olusturucak GERCEK BiR 1 Numara alinsin..Koskoca sezonu Guard siz tamamladik..Ne D.Mitchell nede Mithat gercek birer Guard lar..Mitchell in oynayabilecegi tek pozisyon 2 Numara olabilir ancak..Ne asist ozelligi var nede takimi organize edicek,oynaticak Lider ozellikleri..Mithat ta ancak iyi bir Guard in yedegi olabilicek kapasitede..Eger seneye avrupada ve ligde basari isteniyorsa mutlaka GERCEK bir GUARD alinmali!!
2. si iceriye kesinlikle iyi bir uzun lazim..Ne Fatih nede Cemal o bolgede yeterli..Fatihin ne kadar dengesiz oynadigi acik..Bir macta inanilmaz seyler yapiyor obur macta 5 dk. da 3 faul alip kenara gidiyo..Blok sevdasina kendini kaybedip faul problemine giriyor..Skor gucu kisitli, hala alt yapisi eksik ( Buda basketbola gec baslamasi ,hizlandirilmis fundemantal calismalari ile hazirlanmasi ve gercek bir alt yapi deneyimi olmamasindan geliyor ). Bize Kambala turunde iceriyi domine edebilicek,kalipli cift haneli sayi ve ribaund istatistiklerine ulasan en azindan mac basinada 1 blok ortalamasi olan bi uzun lazim..Boyle bi oyuncu bulunabilirmi derseniz bence cok rahat bulunur..Helede bu kadar buyuk butce yatiriminin konusuldugu bi noktada bence cok rahat bulunur..Mesela gectigimiz yillarda ismini yanlis hatirlamiyosam Jones diye bi uzun oyuncu vardi Dackada ( Tam bir 5 numara diildi aslinda cunku cok inceydi ) kollari cok uzundu,cok iyi bir blok ortalamasi vardi ayni zamandada skorer bir oyuncuydu..Pota altinda rakibe korku saliyodu..Ribaund ortalamasida bir hayli iyiydi..Ayrica spektakuler smaclari ile gozede hitap ediyodu..Bize bole bir oyuncu cok sey kazandirir diye dusunuyorum..Umarim Sayin kocumuz bu sene gecen seneki gibi macera transferlere imza atmaz atsa bile ustunde 6 ay israr etmez..Yeni yabanci fiyaskolari yasamamak ve Avrupada GALATASARAY ismini duyurucak bir sezon gecirmemiz dilegiyle...

bayram kurtulmus' Alıntı:
Transferde çok geride kaldık resmi olarak bilinen bir erdem türetken var iyi bir yedek olabilir bizim takımımız için slaughter'la anlaşıldıysa resmi bi haber gelmedi ama 4 numara tamamdır tufan duruma göre 2 veya 3 numarada oynar bu takımın şampiyonluğa oynayabilmesi için 3 tane 1.sınıf basketbolcunun takıma gelmesi gerekir bunlar 1 numaraya ve fitch'in yerine şutları daha isabetli skorer bir oyuncu vede pota altında cüsseli sayı üretebilen pota altını karartabilen bir pivot alınmalı jeff graves biraz kısa kalıyodu alınacak pivot en az 2.10 boyunda olmalı çünkü efesin aldığı woods 2.15 boyunda 6milyon $ kadar bir bütçemiz varsa takıma kaliteli oyuncular rahatlıkla getirilebilir ama tekrar söylüyorum Transferde geç kalındı inşallah bunun sıkıntılarını sezon içinde çekmeyiz geçen sezon holman ve mcgowan'ın sezon bitmeden gönderildiğini unutmamak gerekir

Cümlelerinizin bittiği kelimelerin ardlarına nokta koyarsanız, bizde şu uzunca yazıyı tek solukta okumak yerine; soluklana soluklana okuruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...