2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selam ünsal bey.
sizin bilginiz varmı kimlerle ilgilendiğimiz hakkında???

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Bizim murat hoca sakın Bucksa koç olarak temelli gitmesin adam galatasarayı filan unuttu.Ya fırtına öncesi sessizlik yada geleneksel olan sessizlik ligin başlamasına bir hafta kala bozduğumuz sessizlik hadi hayırlısı ola bakalım

Fatih Horzum' Alıntı:
Bizim murat hoca sakın Bucksa koç olarak temelli gitmesin adam galatasarayı filan unuttu.Ya fırtına öncesi sessizlik yada geleneksel olan sessizlik ligin başlamasına bir hafta kala bozduğumuz sessizlik hadi hayırlısı ola bakalım

Evet ve bu sessizlik açıkçası artık bende endişe uyandırmaya başladı.

Galatasaray daha once TED Koleji'nde de forma giymis Dennis Mims'i transfer etmis, vakti zamaninda NCAA division 2'de all-american olmus...seyretmis olan arkadaslar daha saglikli yorumlarlar herhalde...
kaynak: oyuncunun kendisi..

Tribundergi forumdan bir arkadaş yazmış.

Biraz baktım tek gözle.Power forward bu adam.Genç değil okadar.28 yaşında galiba.Çift hanelerde skor üretebilme kapasitesi var.Ribauntlarda etkili ve blok yapabiliyor.Videosunu bulamadım.Ted de nasıl oynamış birileri baksın.PENNSYLVANIA üniversitesinden 2002 yılında mezun olmuş.Yaz liglerinde filan oynamış.Ünsan abi de biliyorsa bizi aydınlatsın lütfen.

2006-2007 sezonunda ormansporda oynamış yani eğer haber doğru ise ilk yabancı transferimiz TB2L'den!!,Bence ilk bakış da pek tatmin edici durmuyor umarım yanılırım.Beklediğime değdi demenin çok uzağındayım.Öte yandan henüz resmileşmiş yada kesinleşmiş birşey yok sanırım

Eğer alındıysa heralde +1 olarak alınmıştır , sakatlık makatlık çıkarsa falan diye. Ormansporda bir kere izleme fırsatı buldum, Galatasaray kadrosunda yer almak için açıkçası çok hafif bir oyuncu.

Bakalım, hayırlısı neyse o olsun, bir transferi doğru veren hepsini doğru verecek diye birşey yok , benim pek mantığım almadı tutup Mims'i getirmeleri...

evet haberin kaynağı , transfer haberlerini daha önceden hep doğru şekilde verdi. ancak bu sefer umarım doğru çıkmaz :) 6.5 milyon $ bütçeli,hedefi büyüten takımın transferi gibi durmuyor hiç...

ben bu kadar sessizligin altindan çok kaliteli oyuncular getirmelerini beklerdim ama acikcasi bu sezon çok geç kalindi transferi kapatan takimlar war biz daha dogru düzgün transfer yapmadik galiba bu sene basketbolda uyutuluyoruz bence bunun sebebi futbolda atilimlar yapilmasidir bence bu sene basketbol unutuldu bunu ne bir sekilde soruyorum bu sene gsin basketbola ayirdigi bütçe ne kadar? bir ara 6.5 milyon usd telafuz ediliyordu eger 6.5 milyon usd ile mims i aliyorlarsa korkarimki bu para artik schalkenin kasasindadir bu konuda site yöneticileri bizi aydinlatsin bütçe buhar olup uçmadi ya

Mims was a highly touted recruit who was supposed to form a potent front court with Rolan Roberts. Mims averaged 17.5 points and 9.5 rebounds per game as a senior at Freedom High School while shooting almost 60% from the field.

Mims played at Tech for two full seasons and the beginning of a third. He flashed very good potential, and led the Hokies in scoring and rebounding as a sophomore. But he had repeated disagreements with Ricky Stokes, and also was in trouble for the Virginia Tech Judicial Review Board for his actions with a female student. Mims left the team shortly after his junior season began.

çevirebilen arkadas varsa çevirirse çok iyi olur

2005 yılında polonya liginde oynamış 10 civarı sayı 5 ribaund ortalaması tutturmuş bir isim.Umarım bu transfer gerceklesmez.

Klübün Transfer stratejisi hakkında bilgisi olan var mı? + 2'yi kullanmayı düşünüyormuyuz acaba . Beşinci yabancıyı transfer etmek ek bir maliyet gerektiriyordu(federasyona ödenecek ve beşinci yabancı hakkını kullanmayan takımlara dağatılacak pay) Açıkcası benimde beklentilerim çok farklı idi hani olumlu düşünmek istiyorum belki Mims beşinci yabancı olarak düşünülmüştür hem düşük maliyetli hemde kısıtlı süre almayı sorun etmeyecek bir oyuncu olarak.İki tane kaliteli uzun alırsak Fatih de takımda kaldı belki uzun rotasyonunda 4.,5. opsiyon olarak transfer edilmiştir.Açıkcası aksini düşünmek bile istemiyorum çünkü Beşiktaşın ve Antanlya B.Ş.B.S.'un yabancı transferlerini göz önünde bulundurunca aksi durumda demek ki bizim bütçe onların ki kadar bile değilç( sanırım Beşiktaş için 4 milyon usd deniliyordu) seneye de ligde dördüncülük bile hayal olur ,ULEB cupda da gruptan bile zor çıkarız ,acaba murat hoca 3.'lük için Charleroi ile mücadele ederiz derken eldeki bütçe ile kaliteli yabancı alınamayacağını da mı gözönünde bulundurdu ,neyse henüz hiçbirşey netleşmiş değil umarım hayal kırıklığına uğramayız

Arkadaşlar, Mims'in getirilişini bütçe meselesi olarak düşünmeyin, biraz araştırdım geçen yıl aldığı para 30 bin dolar. O yüzden, eğer hakikaten getirdilerse, bu bütçenin sıkıntısıyla alakalı falan bir durum değildir, bizim farkedemediğimiz başka bir vaiyet vardır..

Not: Ama hala ölçüp biçiyorum, Mims'in getirildiğini sanmıyorum, bir mantık bulamadım. Ciddi çalışmaları yapıldığını biliyorum, önemli oyuncularla ilgilenildiğini biliyorum, bununla da Mims transferini pek örtüştüremiyorum

Mims'i almamışlardır. Almamış olmalılar. 1. ligde onun kadar oynayabilecek yerli oyuncu dolu. Cemal onun yaptığı işi fazlasıyla yapar. SAvunmada bir klere Cemal ondan üç kat daha serttir. Mims'in cemal'den tek üstünlüğü posttan şutu var ama o şutu ona birinci ligde attırmazlar. Adı "Mims" değil de "mehmet" olsa dahi transferi konusunda yanlış iş yaptılar derdim. haberin kaynağı falan doğru olabilir, adı ciddi şekilde belki gündeme gelmiştir ama ben böyle bir transfer yapacaklarını sanmıyorum.

ünsal önemli oyuncular derken isim versende bizde biraz bilgi sahibi olsak böylece belki biraz içimiz rahatlar. bu arada eren beyaz bizde oynicak heralde eurobaskette takimda göstermisler ünsal takim yerli transferi yapacakmi bu konuda bilgin varmi

Dediğim gibi + 2 olarak düşünülmüş olabilir mi çünkü 5. yabancının transferi halinde zaten 125 bin USD havuza aktarılıyor .Bu durumda fazla süre almamayı sorun etmeyeck maliyeti düşük ve uyumlu bir oyuncu olarak düşünülmüş olabilir belki.Dördüncü yabancı olarak bile çok hafif kalıyor çünkü

Senin bütçen 6.5 milyon dolar.Ama sen 2. ligde eminim çok az bir paraya oynıyan bir oyuncuyla ilgileniyorsun.Belki de alacaksın.Ben anlamadım bu paranın değerini...

Re:

Can Akan' Alıntı:
ünsal önemli oyuncular derken isim versende bizde biraz bilgi sahibi olsak böylece belki biraz içimiz rahatlar. bu arada eren beyaz bizde oynicak heralde eurobaskette takimda göstermisler ünsal takim yerli transferi yapacakmi bu konuda bilgin varmi

Kusura bakmayın, şubeyle profesyonel manada bir ilişkim olduğundan, isim vermem iş etiği açısından doğru olmaz...

O arada 5. yabancı olarak alltaki arkadaşın sebepleri mantıksız duruyor. Sen olsan 30 bin dolarlık bir oyuncu için 125 bin dolar para öder miydin fazladan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...