2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

kenan inan' Alıntı:
ben onu kadro genişligi açısından sölemiştim 3. guard olarak yani çok begendigim için degil
2 guard yeterli olur aslında. bence kadro genişletmek yerine direk ilk beşte oynayıp maçın kaderini değiştirebilecek yerliler almalıyız.Artık bizimde bir ibrahim.kutluay'a bir ömer onan'a ihtiyacımız olacak....

Bizim de yerliler baya iyi bence
murat: bana göre ligdeki en yetenekli yerli oyuncu murat özyer ona geçen sene süre verdigi zaman neler yapıcagını herkese gösterdi ama genelde hakkettigi süreleri alamadı
tufan:üçlükleri zaten vardı , yaptıgı savunma ile taraftarın en sevdigi oyuncu haline geldi
fatih: top tutmada sorun yaşasa ve zaman zaman erken faul problemine girse bile savumanın bel kemigi
cüneyt: hep galatasarayda oynasın dedigim bir oyuncuydu efes te iyi bir sezon geçirmesede 2 senedir euroleague de oynamış çok tecrübeli bir oyuncu attıgı üçlükler ile maçın kaderin her an degitiricek bir oyuncu
erdem: darüşşafakada iyi bir sezon geçirdi üç numara oynayan bir oyuncuya göre çok kuvvetli içeri iyi drive ediyo dış şutu çok iyi olmasada fena degil baskılı savunma oynarken 4 numara kullanabilirz
cemal: onun da savunması çok kuvvetli ribaunlarda çok etkili ama bazen çok kolay atışları sayıya çeviremiyo ama çok mücadeledci bir oyuncu hemde çok genç.
mitchell: Murat özyer onu takımda kaldıgını açıklamıştı bence çok yetenekli bir oyuncu ama biraz daha hırslı oynaması gerekiyo saha içinde gelişen olaylara çok tepkisiz kalıyor
bence bizim ibrahim kutluay kadar şutu iyi olan ayriyetten oyun kurucu özellikleri olan içeri drive olan Murat Kaya var . İyi yabancılarla bu sene final oynayabiliriz

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Bir taraftar olarak yazıyorum.

Yüce Galatasaray'ın yüce taraftarı.Memnunmuyuz takımımızdan?Ben yaklaşık 2 yıldır basket maçlarına giderim.98 yıllar civarında Galatasaray basketboluna ilgi duymaya başladım.Düşünüyorum da bu 8 yıllık periyodda ne zaman bir ligi tamamen güzel,mutlu geçirdik.En önemlisi ne zaman zevk aldık Galatasaraydan. Bireysel başarıların çok öne çıkmadığı herkesin çabası,gayreti ile biz bir yerlere geldik.99 yılında yanılmıyorsam en mutlu olduğumuz yıldı.Hadi genç Ersin,Kerem vardı tecrübeli Orhun abimiz vardı yabancılarda heyecan yaratırdı.Loulis vardı siyah boğa ince uzun ama terinin son damlasına kadar savaşan biri.Benjamin vardı.Beyazdı galiba.Onun pota altını karartması az mı bizi heyecanlandırdı.Murat Didin hocamız vardı başımızda.Şampiyon olamamıştık ancak takım olduğumuzu öğrendik gelecek yıllar için.Bireysellikten uzak,takım ruhu içinde elimizden gelenin en iyisi yaptık.Yeri geldi Ülker'i bile yendik.Sonra en iyi oyuncularımız aldılar gene pek vurulmadık.Hala ümidimiz vardı.2 sene sonra Erman hoca geldi başımıza.Onunla yeni aşklar yaşadık.Kısıtlı kadroyla başarı gelir mi sorusuna çok iyi cevap oldu bu takım.Eğleniyorduk televizyon başında.İnanıyorduk takımımıza sonuna kadar.Yenilsek bile mücadelemizi ediyor ve takımca üzlüyorduk,herkes üzülüyordu.

Şimdi bakıyorum da o yıllardan sonra ne değişti? İçim acıyarak diyorum ki çok şey değişti.Ne eski Galatasaray takımı ruhu gördüm,ne de taraftarda ateş gördüm.Samanalevi gibiydik son yıllarda.Ben 2 sezondur maçlara gidiyorum full çeken bir maç hatırlamıyorum desem yeridir.Tabi bu sene Ahmet Cömert'te en az 4 maç full çekmiştir ama Ahmet Cömert işte.Nedir ki? Bayanlarda bu taraftar zamanında Ayhan Şahenk'i doldururdu,Erkeklerde zamanında Abdi İpekçi full olurdu.Galatasarayımız içindi.İnandığımız oyuncular içindi.Tek yürektik...

Artık bu çile bitsin lütfen.Ben 2 sezondur maç izlemeye gelişimde acaba ne olacak,kaybedermiyiz pskolojisinden kurtulamadım.Geçen sene Tekel bile bize zor anlar yaşattı.20 sayı öne geçtik ama yumruk o kadar güçsüz ki geri dönüşler hep oldu.1-2 değil en az 8-9 kere döndüler.Bu yüzden Fenerbahçe Ülker maçlarını verdik playoffta.Özellikle ilk maç.Keza geçen sene.Malik diye bir adamımız vardı 1000 kişi geliyorsa 900ü Malik içindi.Ben dahil...Bu sene de Fitch.Yada Tufan'ın savunması ve azmini görmek için.Ama rahat maç izliyemiyorduk ki bizim gazımızla bazı maçlarda takım geri döndü.Ama döndü, bitiremedi.Çünkü son yıllarda en büyük sorun takım bütünlüğü ve ruhu.Eski hava yok kimsede.Ne bizim dayanma gücümüz var ki bu inançsızlığımızın göstergesidir, ne de takımın güçlü takımlara ,"biz çıkar yeneriz bu takımı" dicek kadar kendilerine inançları yok.Ama dediğim gibi eskiden Erman hoca öyle bir motive ederdi ki Avrupa'nın en iyisi gelse o cehennemden çıkamazdı.Sinerji yarattırdık.Birlik beraberlik yaratırdık.Galatasaraylılık gücünü gösterirdik.

Geçen sene Murat hoca çok doğru söylüyordu.Taraftarla bütünleşmeyi amaçlıyoruz.Bu doğru bir hamle.Ama en önemli nokta taraftarla bütünleşecek ve Galatasaray için terinin son damlasına kadar savaşacak oyuncular arzu ediyoruz.Bu sinerji ancak böyle yakalanır.Taraftar olmazsa asla başarı gelmez.Ama taraftar ve takım kaynaşır ve bütünleşirse başarının anahtarı da bulunmuş olur.Belki finalde kaybederiz ama kimse maçın ardından ya ne biçim takımız, Ahmet sen nasıl o şutu kaçırdın demeyiz.Çabaladık,oynadık,savaştık ama olmayınca da olmuyor deriz ve gururla,başımız dik takımımızı alkışlarız.Bunu demeyi başardığımızda zaten Galatasaraylılık olgusu geri dönecek.Ben Fitch gibi "kafama estiği gibi hareket ederim" adamlarını istemiyorum bu takımda.Malik bile bencildi ama taraftarı çok seviyordu.Bizde onu ve asla Malik ile ilgili kötü şeyler duyamazdınız tribünden.Bu takım ve taraftar halinde geri gelmeli.Başarı istiyorsak bunu önce başarmalıyız.Her bakımdan...Yapabilir miyiz.Elbette...

Çabamızın adı Galatasaray...

Gökce Başaran' Alıntı:

Yüce Galatasaray'ın yüce taraftarı.Memnunmuyuz takımımızdan?Ben yaklaşık 2 yıldır basket maçlarına giderim.98 yıllar civarında Galatasaray basketboluna ilgi duymaya başladım.Düşünüyorum da bu 8 yıllık periyodda ne zaman bir ligi tamamen güzel,mutlu geçirdik.En önemlisi ne zaman zevk aldık Galatasaraydan. Bireysel başarıların çok öne çıkmadığı herkesin çabası,gayreti ile biz bir yerlere geldik.99 yılında yanılmıyorsam en mutlu olduğumuz yıldı.Hadi genç Ersin,Kerem vardı tecrübeli Orhun abimiz vardı yabancılarda heyecan yaratırdı.Loulis vardı siyah boğa ince uzun ama terinin son damlasına kadar savaşan biri.Benjamin vardı.Beyazdı galiba.Onunda dışarıdan attığı üçlükler boyuna rağmen bizi az mı mutlu etti.Murat Didin hocamız vardı başımızda.Şampiyon olamamıştık ancak takım olduğumuzu öğrendik gelecek yıllar için.Bireysellikten uzak,takım ruhu içinde elimizden gelenin en iyisi yaptık.Yeri geldi Ülker'i bile yendik.Sonra en iyi oyuncularımız aldılar gene pek vurulmadık.Hala ümidimiz vardı.2 sene sonra Erman hoca geldi başımıza.Onunla yeni aşklar yaşadık.Kısıtlı kadroyla başarı gelir mi sorusuna çok iyi cevap oldu bu takım.Eğleniyorduk televizyon başında.İnanıyorduk takımımıza sonuna kadar.Yenilsek bile mücadelemizi ediyor ve takımca üzlüyorduk,herkes üzülüyordu.

Şimdi bakıyorum da o yıllardan sonra ne değişti? İçim acıyarak diyorum ki çok şey değişti.Ne eski Galatasaray takımı ruhu gördüm,ne de taraftarda ateş gördüm.Samanalevi gibiydik son yıllarda.Ben 2 sezondur maçlara gidiyorum full çeken bir maç hatırlamıyorum desem yeridir.Tabi bu sene Ahmet Cömert'te en az 4 maç full çekmiştir ama Ahmet Cömert işte.Nedir ki? Bayanlarda bu taraftar zamanında Ayhan Şahenk'i doldururdu,Erkeklerde zamanında Abdi İpekçi full olurdu.Galatasarayımız içindi.İnandığımız oyuncular içindi.Tek yürektik...

Artık bu çile bitsin lütfen.Ben 2 sezondur maç izlemeye gelişimde acaba ne olacak,kaybedermiyiz pskolojisinden kurtulamadım.Geçen sene Tekel bile bize zor anlar yaşattı.20 sayı öne geçtik ama yumruk o kadar güçsüz ki geri dönüşler hep oldu.1-2 değil en az 8-9 kere döndüler.Bu yüzden Fenerbahçe Ülker maçlarını verdik playoffta.Özellikle ilk maç.Keza geçen sene.Malik diye bir adamımız vardı 1000 kişi geliyorsa 900ü Malik içindi.Ben dahil...Bu sene de Fitch.Yada Tufan'ın savunması ve azmini görmek için.Ama rahat maç izliyemiyorduk ki bizim gazımızla bazı maçlarda takım geri döndü.Ama döndü, bitiremedi.Çünkü son yıllarda en büyük sorun takım bütünlüğü ve ruhu.Eski hava yok kimsede.Ne bizim dayanma gücümüz var ki bu inançsızlığımızın göstergesidir, ne de takımın güçlü takımlara ,"biz çıkar yeneriz bu takımı" dicek kadar kendilerine inançları yok.Ama dediğim gibi eskiden Erman hoca öyle bir motive ederdi ki Avrupa'nın en iyisi gelse o cehennemden çıkamazdı.Sinerji yarattırdık.Birlik beraberlik yaratırdık.Galatasaraylılık gücünü gösterirdik.

Geçen sene Murat hoca çok doğru söylüyordu.Taraftarla bütünleşmeyi amaçlıyoruz.Bu doğru bir hamle.Ama en önemli nokta taraftarla bütünleşecek ve Galatasaray için terinin son damlasına kadar savaşacak oyuncular arzu ediyoruz.Bu sinerji ancak böyle yakalanır.Taraftar olmazsa asla başarı gelmez.Ama taraftar ve takım kaynaşır ve bütünleşirse başarının anahtarı da bulunmuş olur.Belki finalde kaybederiz ama kimse maçın ardından ya ne biçim takımız, Ahmet sen nasıl o şutu kaçırdın demeyiz.Çabaladık,oynadık,savaştık ama olmayınca da olmuyor deriz ve gururla,başımız dik takımımızı alkışlarız.Bunu demeyi başardığımızda zaten Galatasaraylılık olgusu geri dönecek.Ben Fitch gibi "kafama estiği gibi hareket ederim" adamlarını istemiyorum bu takımda.Malik bile bencildi ama taraftarı çok seviyordu.Bizde onu ve asla Malik ile ilgili kötü şeyler duyamazdınız tribünden.Bu takım ve taraftar halinde geri gelmeli.Başarı istiyorsak bunu önce başarmalıyız.Her bakımdan...Yapabilir miyiz.Elbette...

Dediklerinin hepsi dogru yerli oyuncularımız yeterince hırslı zaten farkı yaraten yabancılar bir fitch e bakın bir solomon a ,fitch in dünya umrunda degil , solomon takımını gaza getiryo taraftarı coşturuyo
mitchell ın da fitch den bir farkı yok hiç bir şey umrunda degil bir tek graves çok hırslı ama onunda yetenekleri sınırlı, bu sene alıcagımız yabancı oyuncular iyi oyuncular olmaları yanı sıra çok hırslı ve taraftarla bütünleşmeleri gerek murat hoca inşallah böle oyuncular bulur.

Scvolini pesaro , Jeff Graves ve ron slay ile görüşüyordu tercihlerini ron slay den yana kullandılar
graves iyi bir oyuncuydu ama şampiyonluga oynuyacak bir takım için yetersiz kalırdı
umarım yeni alıcagımız oyuncular graves i aratmaz

Gökce Başaran' Alıntı:

Yüce Galatasaray'ın yüce taraftarı.Memnunmuyuz takımımızdan?Ben yaklaşık 2 yıldır basket maçlarına giderim.98 yıllar civarında Galatasaray basketboluna ilgi duymaya başladım.Düşünüyorum da bu 8 yıllık periyodda ne zaman bir ligi tamamen güzel,mutlu geçirdik.En önemlisi ne zaman zevk aldık Galatasaraydan. Bireysel başarıların çok öne çıkmadığı herkesin çabası,gayreti ile biz bir yerlere geldik.99 yılında yanılmıyorsam en mutlu olduğumuz yıldı.Hadi genç Ersin,Kerem vardı tecrübeli Orhun abimiz vardı yabancılarda heyecan yaratırdı.Loulis vardı siyah boğa ince uzun ama terinin son damlasına kadar savaşan biri.Benjamin vardı.Beyazdı galiba.Onun pota altını karartması az mı bizi heyecanlandırdı.Murat Didin hocamız vardı başımızda.Şampiyon olamamıştık ancak takım olduğumuzu öğrendik gelecek yıllar için.Bireysellikten uzak,takım ruhu içinde elimizden gelenin en iyisi yaptık.Yeri geldi Ülker'i bile yendik.Sonra en iyi oyuncularımız aldılar gene pek vurulmadık.Hala ümidimiz vardı.2 sene sonra Erman hoca geldi başımıza.Onunla yeni aşklar yaşadık.Kısıtlı kadroyla başarı gelir mi sorusuna çok iyi cevap oldu bu takım.Eğleniyorduk televizyon başında.İnanıyorduk takımımıza sonuna kadar.Yenilsek bile mücadelemizi ediyor ve takımca üzlüyorduk,herkes üzülüyordu.

Gökçe çok güzel yazmış.. Hiçbir maçıı koparamıyoruz Mersin daçka fark oluyor ama sonradan iniyor taraftar buyuk maç harıç hıç doldurmadı ki zaten.

Re:

kenan inan' Alıntı:
Scvolini pesaro , Jeff Graves ve ron slay ile görüşüyordu tercihlerini ron slay den yana kullandılar
graves iyi bir oyuncuydu ama şampiyonluga oynuyacak bir takım için yetersiz kalırdı
umarım yeni alıcagımız oyuncular graves i aratmaz
Gece gece yanlış mı görüyorum yoksa Ron Slay mi yazıyor? :) :)

ron slay italyan 2 ligi takımlarından biri ile anlaşmış(scavolini spar grup) kaynak turkbasket.com

ron slay italyan 2 ligi takımlarından biri ile anlaşmış(scavolini spar grup) kaynak turkbasket.com

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Hem kırmızı,hem üç nokta...Hımm bekleyelim bakalım :)

daha çok bekleriz bu gidişle,beşiktaş oldukça iyi yabancılar aldı bugün

ayrıca murat hocadan haber olmadığı gibi x(murat bey)'ten ve ömerden de haber yok önceleri sık sık forumda bizlere haber ulaştırıyorlardı ancak uzun bir süredir ortalarda yoklar

Re: Re:

Cem YILMAZ' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":4601f]Hem kırmızı,hem üç nokta...Hımm bekleyelim bakalım :)

daha çok bekleriz bu gidişle,beşiktaş oldukça iyi yabancılar aldı bugün

ayrıca murat hocadan haber olmadığı gibi x(murat bey)'ten ve ömerden de haber yok önceleri sık sık forumda bizlere haber ulaştırıyorlardı ancak uzun bir süredir ortalarda yoklar[/quote:4601f]
Onlar tatilde.O yüzden pek birşey bilmeleri mümkün değil.Bekleyeceğiz.Kaç aydır bekliyoruz, birkaç gün daha beklemek zorundayız.Elden birşey gelir mi başka...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...