2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Emrah Altıparmak' Alıntı:
Ne kadar güvenilir bi kaynak bilmiyorum ama, Gs Tv'de 8.gün programını sunan Adnan Paşaoğlu ''Voleybolda ve basketbolda transfer bombaları yakında patlayacak'' dedi programının sonunda.
Bekleyip göreceğiz.
Bomba vardır,bomba vardır... :) Umarım bu bombalar Kadiköyden de duyulur,Merterden de... Sadece Mecidiyeköy de etki etmez...

kimle görüşürsek süper transferler yapacağız diyor.
umutsuzluğa kapılmak için biraz daha bekleyelim.

Bu iş çok uzadı ya Murat Hoaca naptı ya ekstradan tatil mi yaptı yoksa lebron filanlamı görüşüldü ? Bir oyuncu almak bu kadar mı zor !

bir oyuncu almak zor değil ama 4 tane iyi oyuncu almak zor olabilir sabredelim diyorum ben.

Valla artık sabrımız kalmadı gibi birşey . Siteyi takip eden ve transferler hakkında bilgisi olanlar bizimle paylaşırsa hiç değilse içimize su serpmiş olur.

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Fatih.Yanlış düşünüyorsun.2 sene önce Ülker'in başarısında Murrat hoca'nın çok katkısı yoktu.Bu benim görüşüm.O kadro gelmiş geçmiş bu lige gelen en iyi kadrolardan briydi ki güçlü bir Efes'i darma duman ettiler.O takım her türlü koçlu,koçsuz iş yapar,şampiyon olurdu.
Gökçe,uzun yazdığın ve herkes tarafından beğenilen postunda Ergin Ataman'ın iyi coach,Murat Özyer'in ise orta sınıf coach olduğunu belirtmişsin.Ergin Atamanla Euroleague'de rezil olmamış mıydı o Ülker?Madem coachsuz şampiyon olurdu o takım,Ergin Atamanla niye olamıyordu?
Bu tartışma geçen yaz da sıkça yapıldı.Bu konuda Murat hocaya haksızlık edildiğini düşünüyorum hala.

Abi Euroleague okadar bşka bir ortam ki.Ben Türkiye ligi için bunları söyledim.Murat Hoca ile Ergin Ataman'ı kıyaslamak...Bilmiyorum...Ki Ergin Ataman ile olamadı demekte saçma.Takım belki kötü gidiyordu o sene ama kimse Ülker şampiyon olamaz diye birşey ortaya atamaz,gerçeklik payı yok çünkü.Aynı Ergin hocanın Avrudadaki vizyonunu galiba ikimizde çok iyi biliyoruz Onur ve şimdi ki şu Beşiktaş'a yaptığı akıllı hamleleri de görebiliyoruz Onur...

murat hoca bence daha kendini ispatlamış değil.
bunun için bu sezonu görmemiz lazım.

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Abi Euroleague okadar bşka bir ortam ki.Ben Türkiye ligi için bunları söyledim.Murat Hoca ile Ergin Ataman'ı kıyaslamak...Bilmiyorum...Ki Ergin Ataman ile olamadı demekte saçma.Takım belki kötü gidiyordu o sene ama kimse Ülker şampiyon olamaz diye birşey ortaya atamaz,gerçeklik payı yok çünkü.Aynı Ergin hocanın Avrudadaki vizyonunu galiba ikimizde çok iyi biliyoruz Onur ve şimdi ki şu Beşiktaş'a yaptığı akıllı hamleleri de görebiliyoruz Onur...
O takım Ergin hocayla dağılmıştı.Kalsa şampiyon olma ihtimali tabi ki vardı ama çok düşüktü.Ergin Ataman mı Murat Özyer mi denilirse kariyeri itibariyle Ergin Ataman.Benim itiraz ettiğim konu Ülker performanslarına göre yapılan değerlendirmeler.

Senin düşüncen Onur.Zamanı geri getirip Ergin hocayıda o seneki Ülker'in başında tutamıcağımıza göre yersiz bir tartışma olur.:)

Ama Sevgili Murat hocamızın geçen seneki performansı beni ümitsizliğe itti.Yani taktik göremedim Onur.Hep aynı oyunu oynayan bir takım vardı sahada.Bunu da çok tartıştık seninle.Umarım bu sene zevkli ve bol eğlenceli bir sezon olur...

Gökçe 2 numaralı oyun dedin de aklıma geldi.
Aslında o oyun sizin 10 oyuna bedel.Çok alternatifi olan oyunun akışına göre sayı bulunabılcek bir oyun.
Yani o 2 numaradan 10 şekilde sayı bulunabilir.

Her ne kadar murat hocanın ismi tartışmaya açık olsada ortada bazı gerçekler var. Murat hocanın avrupa deneyimi yok ve neler yapabileceğini bilmiyoruz kısaca murat hoca avrupa basketbolunu ergin ataman ve murat didin kadar yakından tanımıyor örneğin murat didinin scout bir grubu var ve transferlerini yaklaşık bir yıl takip ediyor ve yanılgı çok az oluyor gerçi geçen sene bize gelen McGovan da Murat Didin'nin tavsiyesiyle geldi ama o istisna. . Ergin Ataman çok önemli bir isimdi dikkatinizi çekersem isimdi diyorum çünkü iki üç senedir yaşadığı bazı kişisel problemlerinden hala kurtulamadığını biliyoruz ve ne ülkerde nede bolognoda bu yüzden başarılı olamadı ve gökçenin dediği gibi açıkçası çok akıllı hamlelerde yapamadı aldığı kayda değer sadece apodoka var. Diğerleride rutin transferler boştaki bench oyuncularının yer değiştirmesi sonuçta genelde kontratlar birer yıllık yapılıyor. Aldığım duyumlar üzerine avrupa içinden tek isim varmış gündemde diğerleri içinde dediğim gibi nba takımlarının kadrolarının şekillendirmesini bekliyoruz diyebiliriz

Fatih Horzum' Alıntı:
Her ne kadar murat hocanın ismi tartışmaya açık olsada ortada bazı gerçekler var. Murat hocanın avrupa deneyimi yok ve neler yapabileceğini bilmiyoruz kısaca murat hoca avrupa basketbolunu ergin ataman ve murat didin kadar yakından tanımıyor örneğin murat didinin scout bir grubu var ve transferlerini yaklaşık bir yıl takip ediyor ve yanılgı çok az oluyor gerçi geçen sene bize gelen McGovan da Murat Didin'nin tavsiyesiyle geldi ama o istisna. . Ergin Ataman çok önemli bir isimdi dikkatinizi çekersem isimdi diyorum çünkü iki üç senedir yaşadığı bazı kişisel problemlerinden hala kurtulamadığını biliyoruz ve ne ülkerde nede bolognoda bu yüzden başarılı olamadı ve gökçenin dediği gibi açıkçası çok akıllı hamlelerde yapamadı aldığı kayda değer sadece apodoka var. Diğerleride rutin transferler boştaki bench oyuncularının yer değiştirmesi sonuçta genelde kontratlar birer yıllık yapılıyor. Aldığım duyumlar üzerine avrupa içinden tek isim varmış gündemde diğerleri içinde dediğim gibi nba takımlarının kadrolarının şekillendirmesini bekliyoruz diyebiliriz

Bu isimleri söylesenizde biz de rahat etsek

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Gökçe 2 numaralı oyun dedin de aklıma geldi.
Aslında o oyun sizin 10 oyuna bedel.Çok alternatifi olan oyunun akışına göre sayı bulunabılcek bir oyun.
Yani o 2 numaradan 10 şekilde sayı bulunabilir.
Abi eğer X bir oyuncu içeriden çıkıp dışarıda topu alıyor ve buyur ne yaparsa kabulümdür denilen bir taktikle oynuyorsak ve buna da sen bu oyundan 10 tip farklı oyun çıkıyor diyorsan bende birşey demiyorum...Yeryüzünde böyle oyun mu kaldı.Kim artık tek adama bağlı oyun yapıyor.Yapan var da başarılı oluyor mu?

Mesela Uleb Cup şampiyonu Real Madrid.Böyle mi şampiyon oldu.Yada İspanya,İtalya ligindeki takımlar böyle mi başarıya ulaştı? Nba de kim böyle oynuyor ki artık ? Bireysellik güzel hoşta bir yere kadar olur.Önemli olan takım oyunu ve birçok varyasyon oluşturmak.Tabi bunun içinde iyi oyuncular gerekli diyebilirsin ama geçen seneki kadromuz hiçte kötü bir kadro değildi.Koskoca Tbl liginde 4.lük.Az buz iş değil... :( ;)

Herkese merhaba galiba arkadaşlar transferler bazı arkadaşlarımızın dediği gibi nba takımlarının kadroları belli olduktan sonra yapılacak.Nba takımlarının kadrolarına giremiyen oyuncular alınacak yani büyük ihtimal avrupa tecrübesi olmayan oyuncular alınacak.Bu ne kadar doğru bir transfer politikası tabii bilmiyorum... Hocanın avrupa tecrübesi yok yerli oyunculardan yüzde 90nın avrupa tecrübesi yok gelecek yabancıların yok olabilir nasıl olacak bu işler???

Re:

korkmaz22' Alıntı:
Herkese merhaba galiba arkadaşlar transferler bazı arkadaşlarımızın dediği gibi nba takımlarının kadroları belli olduktan sonra yapılacak.Nba takımlarının kadrolarına giremiyen oyuncular alınacak yani büyük ihtimal avrupa tecrübesi olmayan oyuncular alınacak.Bu ne kadar doğru bir transfer politikası tabii bilmiyorum... Hocanın avrupa tecrübesi yok yerli oyunculardan yüzde 90nın avrupa tecrübesi yok gelecek yabancıların yok olabilir nasıl olacak bu işler???
peki yerli oyuncu transferi kapandımı bu yaz başında Murat.özyer'in avrupa'da forma giyen yerlilerle ilgilendiği haberleri gelmişti kaya.peker olabilirmi yada hüseyin.beşok ?

Yerli transfer büyük ihtimal kapandı
erdem,tufan,murat,fatih,cüneyt, cemal yerli kadromuz böle olucak 5 tane de yabancı alırsak 11 kişi
bir de ismet 12 .Ama karoda altyapıdan bir tane oyuncu bulundurma zorunlulugu kalktıgı için bir tane daha yerli alınabilir ismet in yerine kadro genişligi açısından bu oyucu da caner topaloglu, umut tınay
mutlu akpınar olabilir
kaya yı veya hüseyin i alıcagımızı zannettmiyorum

Şimdi aklıma gelen bir detay geçen sene Murat Hoca Avrupa Ümitler Şampiyonasını seyretti İzmir'de.
Sonuç; Gelecek vaad eden Serhat Çetin bırakıldı Cemal Nalga alındı.
Şimdi düşünüyorum bu kadar maç izleyip ne yaptı hocamız orda bunu düşünüyorum ve gelecek adına korkularım artıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...