2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şahsen geçen seneden kötü olucagını düşünmüyorum beşiktaş cola turka çok iyi bir kadro kurmadı aldıkarı oyunculardan bir tek apodaca iyi oyuncu Jaaks ve büyük ihtimal anlaştıları kiwane garris sıradan oyucular yerlieri de cevher dışında iyi degil mehmet yagmur abartıldıgı kadar iyi bir oyuncu olucagını düşünmüyorum biz de alabilicegimiz en iyi yerlileri aldık bence bir tek Cevher bu kadroya katabilirdik alıcagımız 5 yabancıyla bunları hepsinin çok süper olması gerkemiyo bir tanesi kesinlikle guard olmalı bunun için benim adayım Alba berlin den William Avery di bildigim kadarıyla Alba onla kontrat uzatmadı Goran Jertin aldı Avery alsak iyi olurdu ama Mitchell a devam galiba pota altına çok iyi 2 uzun alamalıyız bir tanesi çok iyi savunmacı olmalı ribaunt, blok gibi konularda etkili olmalı digeri ise sırtı dönük oyunu iyi olan birisi olmalı Killingsworth olbilirdi oda italya da bi takımla anlaştı diye biliyorum 2 ve 3 numara için adaylarım Nancy dan Cedrick Banks ve le mans dan Kenny Gregory olabilir belki gregory bizi aşar ama söylendigi kadar bütçe varsa alabiliriz +2 için ise eski oyuncularımızdan çok üst düzey bir oyucu degil ama oynadıgı dönemde çok sevdigim bir oyuncuydu David Moseley olabilir iyi bir skorerdi en son venezuella daydı büyük ihtimal boştadır yedek kalmayıda sorun etmez +2 açısından iyi bir tercih olabilir çok fazla da bir para alıcagına tahmin etmiyorum inşallah bu sene baskette şampiyonluk hasretimiz sona erer

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Ratko Varda,Larry Ayuso,Hüseyin Beşok,Malik Dixon, bu kalitede oyuncular gelmeli .transferde telekom çok iyiydi son yıllarda böyle mantıklı bir transfer hamlesi görmemiştim. keşke telekomdaki oyuncular Galatasaray'da olsa taraftar var ve iyi bir antrenör var bunlar telekomda olmayan şeyler

Ben kendim adıma bu seneden ümitsizim.Yanlış anlamayın transfer olmadığından değil.Bakıyorumda biz niye,nasıl şampiyon olalım yada final oynayalım...

Kimlr var ki elimizde Türk...

Tufan Ersöz,Cüneyt Erden,Murat Kaya,Cemal Nalga,Fatih Solak,Erdem Türetken,İsmet Hacıoğlu... Başka var mı hatırlayamıyorum.

Hangisine "ya bu adam bizi çok iyi yerlere getirir" diyebiliriz...Belki Cüneyt Erden o da formda olursa,az biraz da Tufan Ersöz...

Erdem Türetken,Cemal Nalga,Murat Kaya iyi rol oyuncuları olurlar.Ancak "roller biraz figüranlığa kayan roller".Bir final maçında bu adamların hiçbirinden maksimum verim alamazsın.Son dakikalarda elini taşın altına sokabilecek çok az oyuncumuz var.Ama bu ligde bu rolde olan en az 7-8 oyuncu sayabilirim.
İbrahim Kutluay,Ömer Onan,Mirsad Türkcan,Haluk Yıldırım,Ermal Kurtoğlu bence ki çoğu kişi karşı çıkacak ama Bekir Yarangüme,Muatcan Güler ki geçen sene çok gördük maçın kritik anlarında coştuğunu (Ömer kızacağına eminim bu konuda) bunun gibi oyuncular hep verimlilik puanları,takıma kritik anlarda sayı buldurma ihtimalleri çok yüksek oyuncular.Bizde ise en iyimser tahminle 1.5 oyuncu çıkıyor.Düşündüm de en kritik nokta Türk oyuncular.Efes niye son 2 sezonda başarılı olamıyorum ki? Çok üst düzeyde yabancıları olsa da Türk oyuncuları eski havasında değil.Biraz eskilere gidecem ama Efes'in 90lı yılların ortasında ve 200li yılların başlarında ki Türk oyuncuları dşününce kimler yoktu ki.Volkan Aydın,Ufuk Sarıca,Mirsad Türkcan,Tamer Oyguç,Ömer Onan,Kerem Tunçeri,Hido hep üst düzey kadrolar.Yada geçen sene Fenerbahçe Ülker de İbrahim Kutluay,Ömer Onan,Mirsad Türkcan...Yada hani 90ların sonuna damga vuran bir Tofaş vardır ya o zamanlar da Şemsettin Baş (gülmeyin),Serkan Erdoğan,Alper Yılmaz,Mehmet Okur gibi oyucular vardı.Yani heran herşeyi yapabilecek özgüveni yrinde olan isimler.Genç olsalar bile nerede ne yapacaklarını bilen isimler.

Bizde ise şuan bu isimler pekte fazla değil.En önemli noktaların başında bu geliyor.Yabancılar iyi,kötü idare ediyor.

Şimdi gelelim bibaşka konuya.Yabancılar iyi kötü idare ediyor dedikte özellikle bu sene Telekom'un yabancılarına yetişmemiz imkan değil.Bildiğimzi Erwin Dudley,yine bildiğimiz Khalid-El Amin ve gene bildiğimiz Michael Wright.2000den sonra Türkiye'e gelmiş en iyi 10 yabancıyı say desek heralde bu 3 isimde listemizde olurdu.Ayrıca yeni birini daha aldılar.Euroleague de 16 sayı ort. varmış.O da büyük transfer belli.EE Fenrbahçe Ülker'e baktığımızda genç isimler aldı diyoruz ama Soloman farkı var,bunu da kimse gözardı edemez.Ama bu 2 genç oyuncuda Türkiye standartları için hiçte fena isimler değil.Özellikle bir de Zalgris'li Masiulis'i alırlarsa çok iyi iş yapmış olurlar.Efes'e de bakarsak onlar zaten geleneksel iyi yabancı oyuncu transferlerini yaptılar.Bizde mi?Bizde şuan "tık" yok.Ha soruyorum size?
Bizim alacağımız adam Dudley'den mi iyi olacak? Soloman'dan mı iyi olacak? Yoksa Drew Nicholas'tan mı iyi olacak? Yada guardımız El-Amin'in 2 kat üstü mü olacak?
Ben ne yazik ki olamaz diyorum.Denk bile olamaz.Biraz üstü işte Nba de oynuyor.Yada Pna'da,Cska da.Örnek Trajan Langton yada Marcus Brown...

Kötü bir tablo farkındayım.Ama daha bitmedi ki...

Sponsorumuz kim?Ülker-Cafe Crown.Ülker sahiplri hangi akımlı? Fenerli... Peki onlar için kimin şampiyonluğu daha büyük arzu şeklinde olur Fenerbahçe'nin.Heleki 2 sene üst üste.Vay be.Geçen sene biz demiyormuyduk.Fenere sütlü çikolata bize acı kahve diye.Bir sene sonra ne değişecek.Bütçe mi arttı? Köpek havlar,havlar susun diye önüne bir kemik atarsın susar... Biz bu urumdayız,ne yazik ki...
Sponsor değişmeliydi.Diğer'i 5 milyon dolar verse bile değişmeliydi.Bence öyle.görüyorum ki sizce de öle.

Gelelim Murat Hocaya.Yetersizsin hoca.Çok yetersizsin.Geçen sene iç sahada ki her maça gittim.2 numaralı oynumuz var,başka oynumuz yoktu.Guard topu getiriyor uzun dışarıda top alıyor.Diğer uzun kısaya perde koyuyor.Kısa Fitch topu alıyor artık allah ne verdiyse...Eğer derseniz olur mu ya? Bizde en az 10 hücüm farklılığı vardı.O zaman derim ki Fener'den 40 sayı fark yemezdik ozaman.Okadar çabuk çözülen bir takımız ki.Murat hoca geçen sene başı Avrupa ilk tercihi değilmiydi? Orası olmadı,bize geldi.Yalansa diyin.Erman hocadan kimin için vazgeçtik? Murat Didin,Ergin Ataman,Çetin Yılmaz,Aydın Örs? Hayır.Murat Özyer için.Geleceği parlak ama hala çok eksiği ve diğer sayığım isimler arasında orta sınıf bir antrenör için.Kimin sayesinde.Ülker grubu sayesinde.Bu hoca Malik benim oynuma uymaz diyen ama Fitch'i getirtip onun sokak basketbolunnu izleyen hoca değil mi? İşte biraz daha savunmacısı ve ribauntcsu.Fark bu.Ama Dixon daha skorer ve daha iyi bir bitiriciydi.Büyük fark olmasa da bu tuhaf.Murat Hoca takım oyunu istemiyor muydu?Evet.2'de pek takım oyunu göremedim be.Penetre sayı yada pas şut.Bitti gitti.

Çok uzattım.Ama bu anlattıklarım sonucunda ben nasıl inanim? Neye inanim? Kombinemizi aldık aşık olduğumuz için takımımıza.Ama ileride bir ışık görmekte zorlanıyorum.Çünkü gerçekçiyim.Mark Twain ne demiş:

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür. ...

Umarım tüm dediklerimde haksız çıkarım...

Yarın gecede taraftarın gözüyle taraftarın beklentilerini yazacam. :)

Harikulade.Gökçe sanki düşüncelerimi okumuşsun.Bir yazı bu kadar mı gerçekleri gösterebilir.Malesef gerçeklerimizin hepsi bu yazıda.Görebilenlere tabi
Umarım yönetim bizi yanıltır.Razıyız yanılmaya...

Gökce Başaran' Alıntı:
Ben kendim adıma bu seneden ümitsizim.Yanlış anlamayın transfer olmadığından değil.Bakıyorumda biz niye,nasıl şampiyon olalım yada final oynayalım...

Kimlr var ki elimizde Türk...

Tufan Ersöz,Cüneyt Erden,Murat Kaya,Cemal Nalga,Fatih Solak,Erdem Türetken,İsmet Hacıoğlu... Başka var mı hatırlayamıyorum.

Hangisine "ya bu adam bizi çok iyi yerlere getirir" diyebiliriz...Belki Cüneyt Erden o da formda olursa,az biraz da Tufan Ersöz...

Erdem Türetken,Cemal Nalga,Murat Kaya iyi rol oyuncuları olurlar.Ancak "roller biraz figüranlığa kayan roller".Bir final maçında bu adamların hiçbirinden maksimum verim alamazsın.Son dakikalarda elini taşın altına sokabilecek çok az oyuncumuz var.Ama bu ligde bu rolde olan en az 7-8 oyuncu sayabilirim.
İbrahim Kutluay,Ömer Onan,Mirsad Türkcan,Haluk Yıldırım,Ermal Kurtoğlu bence ki çoğu kişi karşı çıkacak ama Bekir Yarangüme,Muatcan Güler ki geçen sene çok gördük maçın kritik anlarında coştuğunu (Ömer kızacağına eminim bu konuda) bunun gibi oyuncular hep verimlilik puanları,takıma kritik anlarda sayı buldurma ihtimalleri çok yüksek oyuncular.Bizde ise en iyimser tahminle 1.5 oyuncu çıkıyor.Düşündüm de en kritik nokta Türk oyuncular.Efes niye son 2 sezonda başarılı olamıyorum ki? Çok üst düzeyde yabancıları olsa da Türk oyuncuları eski havasında değil.Biraz eskilere gidecem ama Efes'in 90lı yılların ortasında ve 200li yılların başlarında ki Türk oyuncuları dşününce kimler yoktu ki.Volkan Aydın,Ufuk Sarıca,Mirsad Türkcan,Tamer Oyguç,Ömer Onan,Kerem Tunçeri,Hido hep üst düzey kadrolar.Yada geçen sene Fenerbahçe Ülker de İbrahim Kutluay,Ömer Onan,Mirsad Türkcan...Yada hani 90ların sonuna damga vuran bir Tofaş vardır ya o zamanlar da Şemsettin Baş (gülmeyin),Serkan Erdoğan,Alper Yılmaz,Mehmet Okur gibi oyucular vardı.Yani heran herşeyi yapabilecek özgüveni yrinde olan isimler.Genç olsalar bile nerede ne yapacaklarını bilen isimler.

Bizde ise şuan bu isimler pekte fazla değil.En önemli noktaların başında bu geliyor.Yabancılar iyi,kötü idare ediyor.

Şimdi gelelim bibaşka konuya.Yabancılar iyi kötü idare ediyor dedikte özellikle bu sene Telekom'un yabancılarına yetişmemiz imkan değil.Bildiğimzi Erwin Dudley,yine bildiğimiz Khalid-El Amin ve gene bildiğimiz Michael Wright.2000den sonra Türkiye'e gelmiş en iyi 10 yabancıyı say desek heralde bu 3 isimde listemizde olurdu.Ayrıca yeni birini daha aldılar.Euroleague de 16 sayı ort. varmış.O da büyük transfer belli.EE Fenrbahçe Ülker'e baktığımızda genç isimler aldı diyoruz ama Soloman farkı var,bunu da kimse gözardı edemez.Ama bu 2 genç oyuncuda Türkiye standartları için hiçte fena isimler değil.Özellikle bir de Zalgris'li Masiulis'i alırlarsa çok iyi iş yapmış olurlar.Efes'e de bakarsak onlar zaten geleneksel iyi yabancı oyuncu transferlerini yaptılar.Bizde mi?Bizde şuan "tık" yok.Ha soruyorum size?
Bizim alacağımız adam Dudley'den mi iyi olacak? Soloman'dan mı iyi olacak? Yoksa Drew Nicholas'tan mı iyi olacak? Yada guardımız El-Amin'in 2 kat üstü mü olacak?
Ben ne yazik ki olamaz diyorum.Denk bile olamaz.Biraz üstü işte Nba de oynuyor.Yada Pna'da,Cska da.Örnek Trajan Langton yada Marcus Brown...

Kötü bir tablo farkındayım.Ama daha bitmedi ki...

Sponsorumuz kim?Ülker-Cafe Crown.Ülker sahiplri hangi akımlı? Fenerli... Peki onlar için kimin şampiyonluğu daha büyük arzu şeklinde olur Fenerbahçe'nin.Heleki 2 sene üst üste.Vay be.Geçen sene biz demiyormuyduk.Fenere sütlü çikolata bize acı kahve diye.Bir sene sonra ne değişecek.Bütçe mi arttı? Köpek havlar,havlar susun diye önüne bir kemik atarsın susar... Biz bu urumdayız,ne yazik ki...
Sponsor değişmeliydi.Diğer'i 5 milyon dolar verse bile değişmeliydi.Bence öyle.görüyorum ki sizce de öle.

Gelelim Murat Hocaya.Yetersizsin hoca.Çok yetersizsin.Geçen sene iç sahada ki her maça gittim.2 numaralı oynumuz var,başka oynumuz yoktu.Guard topu getiriyor uzun dışarıda top alıyor.Diğer uzun kısaya perde koyuyor.Kısa Fitch topu alıyor artık allah ne verdiyse...Eğer derseniz olur mu ya? Bizde en az 10 hücüm farklılığı vardı.O zaman derim ki Fener'den 40 sayı fark yemezdik ozaman.Okadar çabuk çözülen bir takımız ki.Murat hoca geçen sene başı Avrupa ilk tercihi değilmiydi? Orası olmadı,bize geldi.Yalansa diyin.Erman hocadan kimin için vazgeçtik? Murat Didin,Ergin Ataman,Çetin Yılmaz,Aydın Örs? Hayır.Murat Özyer için.Geleceği parlak ama hala çok eksiği ve diğer sayığım isimler arasında orta sınıf bir antrenör için.Kimin sayesinde.Ülker grubu sayesinde.Bu hoca Malik benim oynuma uymaz diyen ama Fitch'i getirtip onun sokak basketbolunnu izleyen hoca değil mi? İşte biraz daha savunmacısı ve ribauntcsu.Fark bu.Ama Dixon daha skorer ve daha iyi bir bitiriciydi.Büyük fark olmasa da bu tuhaf.Murat Hoca takım oyunu istemiyor muydu?Evet.2'de pek takım oyunu göremedim be.Penetre sayı yada pas şut.Bitti gitti.

Çok uzattım.Ama bu anlattıklarım sonucunda ben nasıl inanim? Neye inanim? Kombinemizi aldık aşık olduğumuz için takımımıza.Ama ileride bir ışık görmekte zorlanıyorum.Çünkü gerçekçiyim.Mark Twain ne demiş:

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür. ...

Umarım tüm dediklerimde haksız çıkarım...
Çok doğru ve gerçekçi yorumlamışsın kardeşim .Çok kaliteli yabancılar alsak bile efes'in telekom'un aldıklarından daha üstün olamayacaklar çünkü seninde dediğin gibi daha üst seviye olanlar Nba'de oynuyor .bu noktada gerçekten kaliteli yerliler almamız gerekiyodu. erdem türetken, cüneyt erden kötü oyuncular demiyorum ama rakiplerin yerlileri daha iyi. bizde onlarla yerli oyuncu kalitesini eşitleyebilmek için şuan kadromuza serkan erdoğan,kaya peker,kerem.tunçeri,hüseyin beşok gibi oyuncuları katmalıydık bu iş kaliteli yerlilerle olur geçen yıl fenerbahçe.ülker bu şekilde şampiyon oldu ...

Murat.Özyer'i çok desteklemiştim ve Bu yıl için çok umutluydum ona gerçekten güveniyordum transfer konusunda Slauhgter'ı transfer ettiğimiz haberi geldiğinde oldukça umutlanmıştım fakat ilerliyen günler gerçekleri gösterdi .şimdi tahminen 4 tane abdli oyuncu gelecek ve transfer kapatılacak. ben bu yıl ligde 8.lik ile 4.lük arasında biryerde bitireceğimizi düşünüyorum çünkü Efes,telekom ve ülkeri'i geçme şansımız kalmadı...

Ama ilerliyen yıllarda basketbolda iyi gelişmeler olacağını tahmin ediyorum.Galatasaray maddi sıkıntılarını artık aşıyor ve basketbol'da çok daha güçlü takımlar kurarak rakiplerin karşısına çıkacaklardır niye bizde basketbolda barcelona gibi olmayalım .2009 yılında futbol takımının avea ile sponsorluğu bitiyormuş.vodafone ile çok büyük çaplı sponsorluk anlaşması imzalayacaklarmış.Sanırım basketbol takımımızada vodafone sponsor olacak tabi bunlar 2009 yılında gerçekleşecek ..

Bence murat kaya maçın skorunu her an degiştiricek bir oyuncu ligdeki en yetenekli oyunculardan bir tanesi bu sene kesinlikle daha fazla süre hakediyo

Re:

kenan inan' Alıntı:
Bence murat kaya maçın skorunu her an degiştiricek bir oyuncu ligdeki en yetenekli oyunculardan bir tanesi bu sene kesinlikle daha fazla süre hakediyo
Murat Kaya'ı beğenirim,severim.Ama o Pegasus'un veliahtı baskısından kurtulamıyor.Kurtulabilse çok şeyler verebileceğine eminim.Ama tek taraflı.İyi bir sutör.Ama ayakları yavaş,savunması yetersiz...

Açıkçası gökçenin dediklerinin bir kısmına katılmıyorum çünkü elinde iyi bir kadro olduğunda murat hocada neler yapabileceğini ülkeri ergin atamanın elinden aldığında gösterdi elinizi vicdanınıza koyup düşünün erginli ülker mi yoksa murat hocalı ülker mi daha iyiydi? Sonuçta iyi transferler yapmayı murat hocada istiyor ama onun işi koçluk bizzat transfer görüşmeleri yapmak değil oyuncuları belirleyip bunların alınmasını beklemek. Burada asıl görev basket şubesinde çünkü murat hoca gerekli isimleri iletti sonuçta oyunculara parayı o vermeyecek ve görevi o değil. Fakat buradan farklı anlamlar çıkabilir ya verdiği isimler bize gelmeye çok gönüllü değil ve yerlerine yenilerini arıyor olabilirler veya daha başka birşeyler bekliyorlar nba de takımların kadrolarını şeklillendirmeleri gibi. Evet bizim gibi efeste beklemede dördüncü isim için bugün White ı spurs serbest bıraktı ve efes çok istiyor büyük ihtimal anlaşacaklar avrupadan alacak olsaydı tıpkı diğer transferler gibi alabilirlerdi. BJK COLA TURKA transferlerini avrpadan yaptı geçen sene en başarılı transfer G FİTCH di ama en son o katıldı kadroya fakat kalitesini hemen belli etti eğer gelecek transferler onun gibi kaliteliyse yinede beklemeye değer diyorum

Fatih.Yanlış düşünüyorsun.2 sene önce Ülker'in başarısında Murrat hoca'nın çok katkısı yoktu.Bu benim görüşüm.O kadro gelmiş geçmiş bu lige gelen en iyi kadrolardan briydi ki güçlü bir Efes'i darma duman ettiler.O takım her türlü koçlu,koçsuz iş yapar,şampiyon olurdu.Marifet bunda değil Fatih.Marifet orta sınıf yabancılar ve orta sınıf imkanlar ve Türk oyuncular ile başarıya gitmek.
Biz niye Erman hocayı bukadar bağrımıza bastık.
Niye Murat D. hocayı bağırımıza bastık.Yada Murat hoca'nın geçen sene Beşiktaş'ta yaptığı az buz bir iş değildi.
Ha Murat hoca 2 sene önce o kadroyu ii kontrol etti.Tamam ama zaten o takımda şampiyon olacaksa egolarını frenlemek zorundalardı.
Önemli olan kdro olsa bile ondan daha önemlisi koçun takıma getirecekleri.Yabi geçen sene çok daha başka bir taktik anlayışı ve altrnatifleriyle de oynıyabilirdik.İlla ki Fitch'e ver ne yaparsa yapsın taktiği ile değil.Bu da Murat hoca'nın büyüklüğü olurdu.Ama geçen sene sınıfta kaldı...

Darrel mitchell gösterecegi performans çok önemli mitchell çok yetenekli bir oyucu ama bazen disiplinden uzaklaşıyor bunu da gençligine ve ilk avrupa deneyimi olmasına baglıyorum
birazdaha takımı oynatmaya çalışırsa çok iyi bir oyuncu olur çünkü o potansiyeli oldugunu zaman zaman gösterdi

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Fatih.Yanlış düşünüyorsun.2 sene önce Ülker'in başarısında Murrat hoca'nın çok katkısı yoktu.Bu benim görüşüm.O kadro gelmiş geçmiş bu lige gelen en iyi kadrolardan briydi ki güçlü bir Efes'i darma duman ettiler.O takım her türlü koçlu,koçsuz iş yapar,şampiyon olurdu.Marifet bunda değil Fatih.Marifet orta sınıf yabancılar ve orta sınıf imkanlar ve Türk oyuncular ile başarıya gitmek.
Biz niye Erman hocayı bukadar bağrımıza bastık.
Niye Murat D. hocayı bağırımıza bastık.Yada Murat hoca'nın geçen sene Beşiktaş'ta yaptığı az buz bir iş değildi.
Ha Murat hoca 2 sene önce o kadroyu ii kontrol etti.Tamam ama zaten o takımda şampiyon olacaksa egolarını frenlemek zorundalardı.
Önemli olan kdro olsa bile ondan daha önemlisi koçun takıma getirecekleri.Yabi geçen sene çok daha başka bir taktik anlayışı ve altrnatifleriyle de oynıyabilirdik.İlla ki Fitch'e ver ne yaparsa yapsın taktiği ile değil.Bu da Murat hoca'nın büyüklüğü olurdu.Ama geçen sene sınıfta kaldı...
unutmayalım ki Murat hoca'nın fitch'i 15-20 dakika bencte tuttuğu zamanlar oldu...

Re: Re:

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
unutmayalım ki Murat hoca'nın fitch'i 15-20 dakika bencte tuttuğu zamanlar oldu...

Evet hatırlıyorum Bayram.Hatta bir örnek verim.Sezonun son maçı.Fenerbahçe Ülker önde gidiyor.Takım beyaz bayrağı çekmek üzere.Murat hoca kenarda.Uff maç gidiyor.Bir tombala çekim de Murat Kaya'ı alim oyuna diyor Fitch kenarda otursun.Tombalayı çekiyor "bingo"... Murat hoca kahraman olacak.Ama o da ne? Son dakikalarda Fitch'siz oynamıyim diyor.Fitch'i alıyor.Bavullarını toplamış olan Fitch de maçın tekrar içine ediyor.Evet bir Murat Özyer kararı Bayram.İyi hatırlıyorum...

O maçta fitch oyuna alması bence dogru bir karardı ama fitch ama hiçbir katkısı olmadı aynısı telekom maçında aynısı olmuştu fitch oyuna gitmiş 2 top kaybetmiş maç gitmişti ama murat özyer fitch güvendi çünkü ligin sayı kralı her han herşeyi yapabilecek bir oyuncuydu o an bende fitch oyuna al diyodum

Nese konu transfer konusu geçen seneye pek girmiyelim. ;)

Yazılan herşeye saygım var.Herksin kendi görüşü.

Genel olarak Gokce'nin dediklerine katılıyorum.Gecen seneki fb macinda fitch-murat degisikligi tuttu sonra tekrar fitche donmesi hata gibi gelebilir.. ama tıpkı gokce'nin yazısında dedigi gibi takımda macı cevirecek oyuncu azlıgı nedeniyle fitche donmek zorunda kalması seklinde de okunabilir.. Yeri gelmisken mitchell asla macı cevirecek biri degil gelecek de vaad etmiyor bence sadece takvim yası genc..Eksiklerini ozellikle mental ve teknik-fizik onlarca kez yazdık..yani o kadro da Fitch haricinde buyuk takıma karsı al bu macı cevir diyebileceginiz oyuncu yoktu (biraz tufan..)
Gelelim takımın geneli hakkındaki goruslerden Murat hocanın yeterliligine sunu bir kez daha soyluyorum gs basket takımının en zayıf halkası murat hoca degildir.. Turk ve yabancı oyuncularının kalitesiyle kocunun kalitesini karsılastırmak gerekir bir takımda..Ercument sunter,murat didin,ergin ataman,aydın ors,erman kunter gelmeyecegine gore.. Eksikleri nelerdir yada neler kapatılabilir oyun ici zaafları zor kapatılır da bu Recep Sen - Murat Ozyer ikilisinin oyuncunun yetenegini yargılama kesfetme gibi ozelliklerinin kotu oldugunu dusunuyorum.Sozde seyrederek de oyuncu alıyorlar ama gs'de de daha onceleri de maliyetine gore kotu yabancılar getiriyorlar.Bu sene de umidim yok acıkcası.Bir de Murat Didin'in getirdigi yabancılara bakin hemen hemen aynı maliyete cok daha faydalı yabancılar tercih edebiliyor.Bu biraz da kabiliyet meselesi bunun cozumu var aslında gecmisine ve teshislerine guvenilen baskalrıda oyuncu secebilir..

Arkadaşlar M.hoca ABD'den gelmiş.
Sanırım bazı isimler belirlenmiş bunlar arasından teknik kadro ile beraber seçim yapacaklarmış.
Kendi fikrime gelince, aslında çok kırılgan ve tutarsız bir psikolojideyim.
Bazen çok umutlanıyorum bunun sebebi bütçe ve görüştüğümüz kişilerin anlattıkları, Bazende tam aksine umutsuzluğa kapılıyorum belirsizlikler yüzünden.
Ama sabredip bazı şeyler gerçekleştikten ve netleştikten sonra fikirlerim oturacak.
M.Hoca'yla ilgili çekincelerimiz bütçeyle ilgili şüphelerimiz transferlerin kalitesi bütün bunların sonuçlarına göre yapacağımız değerlendirmeler daha doğru olacaktır.
Meseleye T.T şunu aldı efes şöyle ülker müthiş diye bakmak yerine biz GALATASARAY'IZ iyi bir takım olabilirsek görev adamları transfer edebilirsek ve tribünleride doldurabilirsek şampiyon olabiliriz.
Bunları yapabilecek olanaklarımızda var gözüküyor, bunun için derimki umutsuzluğa kapılmayalım.
COMMANDANTE HAGİ DEMİŞKİ:GALATASARAY'IN OLDUĞU YERDE HER ZAMAN UMUT VARDIR!!

İsmini verdigim oyunculardan bazıları faydalı olabilir
william avery- alba onla kontrat uzatmadı kadromuza katabiliriz
jerome coleman
deon williams
devon ford
jerome beasley
joseph forte- unics kazan la anlaştı galiba
ronnie burrell
chris owens
sharrod ford
marcsu faison
cedrick banks
kenny gregory
jeremiah massey
damon bailey
bryant smith
tierre brown
marcus hatten
taquan dean
david lucas
kevin jolley
elton brown

Arkadaşlar sanki hepimizde yerli transferi kapandı 4 yabancı getirilip transfer kapatılacak havası var... sizce hala alabileceğimiz yerli oyuncular varmı ??

Ne kadar güvenilir bi kaynak bilmiyorum ama, Gs Tv'de 8.gün programını sunan Adnan Paşaoğlu ''Voleybolda ve basketbolda transfer bombaları yakında patlayacak'' dedi programının sonunda.
Bekleyip göreceğiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...