2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Transfersiz geçen bir gün daha :? Bence protesto edip transfer olana kadar buraya birşey yazmayalım :?
Her gün trasfer yaptık mı heyecanı beni bitirecek :?

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Transfersiz geçen bir gün daha :? Bence protesto edip transfer olana kadar buraya birşey yazmayalım :?
Her gün trasfer yaptık mı heyecanı beni bitirecek :?
Bence biz kendimizi çok kasıyoyuruz. Bende böyle yapıyordum. artık buraya o kadar yazı yazmıyorum. Sadece oyuncu önerilerini falan okuyorum o da sırf kendimi biraz avutim diye. Eğer Ağustos sonuna kadar transferler bitmezse bu seneden umudu kesmeye başlıcam. İlgilendiğimiz olarak yazılan oyuncular Kakiozis gibi isimleri duyunca heyecanlandım ama bu isimlerin bize gelmesi çok zor. Çünkü bu oyuncular Euroleague'de oynayan oyuncular. daha bizi tanımayan oyuncular. Bu sene ULEB'te belli bir seviyeye gelirsek ancak o zaman bu oyunculara teklif gönderebiliriz. Herşeyi bekleyip görücez...

abi bosa konuyoruz bencede yazı yazmayalım bızım buraya yazdıgımız oyunculara bakan yok bile burda kendı kendımızı avutum kendımızı kasıyoruz oyuzden yazmayalım transfer yapılana kadar !!!

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Huseyin besok'un durumu ne oldu acaba? prokomla yollarını ayıracak mı?
Prokom Hüseyin'i pek kadrosunda tutmak istemiyor gibi gözüküyor. Zira Hüseyin'in oynadığı pozisyona kaliteli oyuncular transfer ettiler. Hüseyin'i isteyen bir takım olursa verebilirler bence fakat Prokom Hüseyin'i isterse beleşe versin, biz ilgilenmedikten sonra bu transfer gerçekleşmez. Neden bu adamı almak gibi bir düşüncemiz yok anlamış değilim. :? Prokom Hüseyin'i verir, bence Hüseyin'de sorun çıkarmaz ama sanki çok iyi pivotlarımız varmış gibi ilgilenilmiyor malesef...

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

bence amerıkalı oyuncu almak avrupada bızı basarıya ulastırmaz. Avrupada avrupalı oyuncularla mucadele etmelıyız. Amerıkalıların pek cok dezavantajı var yeterınce savunma yapamıyolar ve skorer olanlarada bakarsak cok fazla top kullanıyorlar. yani yuzdelı deılde atabıldıklerını atıyolar. bence onemlı olan takım oyunu ıcnde var olan sert her an canlı oyuncuları kadroda barındırmak. Sımdı getırecekler bır kac amerıkalı yıne her sezon oldugu gıbı devam edecek ısler. bırı yıldız olacak dıgerlerı kaybolup gıdecek

Yani transfer politikamız o kadar kötüki..Neresinden tutsak elimizde kalıo...Neye ihtiyacımız var 4 numaramı Tmm aldık dielim yedegi varmı? ...Peki türkiyede o bölgeye alabileceginiz genc oyuncu varmı...var hemde cok ..Ümit sonkol mesela yüregiyle oynayan cok yönlü bi oyuncu avrupaya mı gitti yok telekoma efese mi gitti yok..yani istesek cok rahat alınırdı.5 numaray alalım hüseyin'i yabancı hakkımızı belki 2 tane 3 numara alarak kullanabilirz yada daha degişik transfer politikası izleriz..Yani KOSKOCA Gs heyetinde Hüseyin beşok'tan haberi olan yokmu..

Düşünceniz nedir bilmem ama bn murat özyer'i bi hoca olarak begenmiorum(kişiligine laf edemem!!).Özellikle oyunculara söz gecirme konusunda yetersizdi bana göre gectigimiz sezon.Saçma sapan hücumlar ediorduk ne yapacagımız belli deildi.Bu sene gelecek bi başarısızlıkta (ki bana göre gelecek)Murat hocaya yol görünür...

Bence Transfer Politikamızı Kaliteli yerliler üzerine kurmalıydık.. Kaya.Peker,Hüseyin.Beşok,Ender Arslan,Bekir Yarangüme(iyi bir yedek olurdu) ,Serkan Erdoğan,Kerem.Tunçeri,Ümit Sonkol,Kerem Gönlüm,Tutku Açık,Cevher Özer,Cenk Akyol bu tarz oyunculardan 2-3 tanesini kadromuza katabilseydik çok iyi olacaktı..Şimdiki Transfer Politikası sadece yabancı oyuncular üzerine kurulu kaliteli yabancılarda türkiyeye gelmek istemiyor..Tam bir çıkmaz'ın içindeyiz..Gerçekten YAnlış bir transfer politikasının içindeyiz...

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Malesef Murat Hoca coaching oalrak zayıf ama bizlere verdiği o efendilik ve sağlam kişilikle sevgimizi kazandı.
Zaten Türkiyede efendilik ve sağlam kişilik sayesinde işler bu raddeye geliyor.Başka yerde kimsenin gözünün yaşına bakılmaz.ama bizde aman cici adam,aman melek yüzlü deniliyor.

Nese.Devam Murat hocayı bu sene görecez.

kaç gündür bir kısa forvet düşünüyorum. bir sırp oyuncu vardı. galiba adı bocjavic'di. tam üç numara 24-25 yaşlarında olmalı şu an ve 2 metre civarı boyu olmalı. aradım internette ama bulamadım. fena bir oyuncu değildi. şutu iyiydi. telekom ve banvitte oynayan radasovic'i andırıyordu. ama ribaunt katkısı falan da vardı. Ben gençken seyretmiştim. nasıl bir yol aldı bilmiyorum. eğer kedisini geliştirdiyse yararlı olabilecek bir transfer.

Ya gerçi gökçenin transfer yapılana kadar yazmayalım fikri iyi bir fikir. transfer yapılmadığından hepimiz buy işe soyunduk. bazen merak ediyorum şu bizim transfer komitesi bizim kadar transferleri düşünüyor mu acaba? artık transfer yapılana kadar yazmayacağım. hatta bence topik'i kilitleyelim. kepez falan düşmeye oynayacak takımlar bile transferlerini bitiriyor... 100 sayfayı geçtik daha tık yok...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Bence Transfer Politikamızı Kaliteli yerliler üzerine kurmalıydık.. Kaya.Peker,Hüseyin.Beşok,Ender Arslan,Bekir Yarangüme(iyi bir yedek olurdu) ,Serkan Erdoğan,Kerem.Tunçeri,Ümit Sonkol,Kerem Gönlüm,Tutku Açık,Cevher Özer,Cenk Akyol bu tarz oyunculardan 2-3 tanesini kadromuza katabilseydik çok iyi olacaktı..Şimdiki Transfer Politikası sadece yabancı oyuncular üzerine kurulu kaliteli yabancılarda türkiyeye gelmek istemiyor..Tam bir çıkmaz'ın içindeyiz..Gerçekten YAnlış bir transfer politikasının içindeyiz...
Cok dogru..zaten füLker örnegi apaçık ortada....

Timur Saglam' Alıntı:
Oyuncu onerilerine g.amerikadan yapalım olur mu..
Arjantinli 3 numara Leonardo Gutıerrez
Venezuellalı 2-3 nba ve cska oyuncusu Oscar Torres
Portoricolu atletik 3 oyuncusu Antonio Latimer ''A combo forward with fantastic athletics skills. Great slasher in traffic, good shooter, good rebounder, outstanding defender. A leader brings much enthusiasm and pride to the game.''
Porto ricolu 4 Angelo Reyes ve 3 Carmelo Lee arastırdıgında iyi izlenim veriyorlar fakat cogu kendi liginde oynuyor.Avrupada ne yapar?Oscar Torres dısındakilerin piyasasını bilemiyorum liglerinde ucret durumları nasıl?Hepsi milli oyuncu ve referansları iyi.Dunya sampiyonalarından ve hazırlık macları yorumlarından baska veri yok.Fakat gerek ulkemize gelen porto rikolulardan gerekse milli takım maclarından olumlu not aldıkları gercek.
G.Amerika pazarı hakkında ne dusunuyorsunuz?

Sanırım Oscar Tores mucize falan :) öylesine yazmış olabilirsin..Size söylüyorum bu takımın başına gelecek en iyi olay Jamel Thomas'ın kadroya dahil edilmesidir ! Thomas müthiş bir oyuncuydu Beşiktaş onu kullanamadı , tamı tamına bizim istediğimiz kalitede bir oyuncu Jamel Thomas. Ben onu kesinlikle Galatasaray'da görmek isterdim , TBL tecrübesi de üst düzey bu sene bişeler yapmak istiyorsak , Thomas , Hüseyin Beşok gibi oyuncularla acilen ilgilenmeliyiz , doğrusu NBA'le anlaşamayan summer lig de oynamış oyunculardan öyle pek bişi bekleyemiyorum , Brown'ı gördük adam ordaki potaya alışmış burdakini tutturamıyodu bile , tutturmaya başladığında da yolladılar.

Jamel Thomas gelecek sanki. İçimde öyle birşeyler doğdu.Acaba bir takımla anlaştı mı ?

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Jamel Thomas gelecek sanki. İçimde öyle birşeyler doğdu.Acaba bir takımla anlaştı mı ?

Bilemiyorum sanırım bilgilendiriliriz bu konuda ama geleceğini de zannetmiyorum. O gelir de bizimkiler getirmez :) 15 sayı ortalama tutturmuş herif Beşiktaş ta , daha ne arıyoruz ki acaba ?

Arkdaşlar M.hoca çok yoğun bir şekilde transferlerle uğraşıyormuş her an sonuçlanabilir yani transferler.
Yapılmaya çalışılan transferler gerçekten e.l ve nba seviyesinde oyuncularmış ve ikna etmek zordur doğal olarak, kendimizi gerçekten elit oyunculara hazırlayalım.
Kötü senaryo ise bu oyuncuların ikna edilememesi durumunda b planımız varmı beni düşündüren tek şey bu:(
Umarım hocamız bu oyuncuları ikna eder, biz beklemeye devam edelim sessizce!

niyetim dert yanmak da değil eski defterleri açmak da... jeff graves ile ilgili Euroleague sitesindeki haberi okudum şimdi.. ve düşündüm: bu adamdan iyisini mi bulacağız? tabii ki bir slaughter'ın peşinden koşabiliriz ama miami heat alırsa demek ki uçmamamız lazım.

jeff kadar randımanlı, takım oyununa yatkın ve en önemlisi kişilik olarak da uyumlu birini; "bu kadar süre bekledikten sonra" aynı ücrete getirebilecek miyiz diye merakla bekliyorum. pek toparlayamadım çünkü sesli düşünüyorum. iyi günler herkese.

kaynak: http://www.euroleague.net/news/i/14926/ ... eff-graves

Jeff savunmanın "s" sinden çakmayan bir adam.Daha iyisini elbet buluruz.Hatta çok rahat buluruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...