2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ergin Ataman İtalyaya geri dönüyor. (kaynak: turkbasket) bjk bu seneki havasını yakalayamaz bence. efes zaten gençleşme düşünüyorsa gelecek seneyi unutsun. karşıyakadan ahmet hoca gitti. rakiplerimiz kan kaybediyor. Doğru transferlerle şimdiki kadromuzu güçlendirirsek seneye şampiyon oluruz. Ama biz de hocamıza bir an önce karar vermeliyiz.

İspanyol takımları transferlere başladı çoktan. Real i Pamesa sı playoffdan elenince, gelecek senenin kadrolarını kurmaya başlamış. Forumda ismi geçen massey real e gitti, ermal de pamesa yolunda. 1 haziran bir an önce gelse iyi olacak :? , transfer piyasası şimdiden hareketlendi

Efes Ermal'in yerini dolduruyor!

Lacivert - Beyazlılar milli oyuncunun 2 yıllığına Pamesa Valencia anlaşması üzerine transfer çalışmalarını hızlandırırken gündeme tanıdık bir isim geldi.

Bu yıl pota altında sorunlar yaşayan Efes Pilsen Ermal Kurtoğlu'nun da Pamesa Valencia'ya transfer olmasıyla transfer politikasını buraya yönlendirdi. Lacivert - Beyazlıların, bu yıl Pınar Karşıyaka'da çok başarılı bir sezon geçiren ABD'li oyuncu Quinton Hosley ile görüştüğü iddia edildi. Beko Basketbol Ligi'nde 22.8 sayı ve 11.7 ribaunt ortalamalarıyla oynayan Hosley'e Avrupa'nın büyük kulüplerinden de teklif geldiği ancak Efes'in ABD'li ismi çok istediği öne sürüldü. Maccabi Tel Aviv'in de talip olduğu Hosley'nin Türkiye'de büyük bir takımda oynamak istemesi de bu transferin önünün açık olduğu şeklinde yorumlandı.

Kaynak:http://www.basketdergisi.com/haber_detay.asp?id=2992&tur=38

Bunu biz alsak çok daha iyi olur.

mustafakaya' Alıntı:
Mehmet Yıldırım' Alıntı:
[quote="Taner Tuna":a9oq23b3]Şaka maka geçen sezon birçok kişi tarafından eleştirilen Gerald Fitch gibi biri gelse seneye hiç fena olmaz . Bu sezon belki de en büyük yaramızdı 3 numara sorunu .
Ama Fitch'de takım olgusu diye bir kavram yok.Sadece kendini düşünüyor ve kendi için oynuyor.Üstelik Fitch gibi birçok oyuncu var Avrupa'da ;)

Bence Fitch in sadece kendi oynamasının nedeni yanında üst düzey oyuncuların olmaması ama şimdi gelse çok başarılı olacağına inanıyorum .[/quote:a9oq23b3]
bu yoruma katılmamak elde değil gerald fitch te takım olgusu yok diye bir şey olamaz murat özyerin gerald fitche verdiği roldür kendine oynamak aynı şekilde malik dixon a halil ünerin verdiği rol gibi...
gerald fitch in yeniden alınması gerektiğini çok söyledim bunun sebebide gerald fitchin çok yetenekli olması ve winner oyuncu olması bu sene takımda winner oyuncu olmadığı için çok maç ve prestij kaybettik.gerald fitch kendine oynuyordu demeden önce fitchin takımdaki rolünün bu olduğunu düşünmek gerekir.fitchin tek eleştirilebilecek yanı disiplinsiz olması bu da iyi bir coachingle çok rahat izole edilebilir sorunlu denilen basketçiyi kullanabilmek 1 yetenektir solomonda sorunlu ama onu kullanabilirsen süper oyuncu.
ben fitchin yeniden alınmasını istiyorum zaten bu sene cantuda italya liginde 7. oldu 16.5 sayı ortalamasıyla oynadı
zira aynı şeyler malik dixon içinde geçerli o bence aradığımız pg ve bu sene israil ligini hapoel holonla lider bitirdi 17 dakika ortalamayla 9.7 sayı 3.5 asist ortalamalarıyla tamamladı ve çok sıkıntı çektiğimiz 3 lük yüzdesi % 49
malik dixon dee brown
serbest atış %88 %54
2 sayı %62 %45
3 sayı %49 %30
işte fark ortada bu takımın pg si olmayı malik dixon hakediyor
gs takımının pg si %54 ile serbest atış atamaz

diğer önerim ise willie deane den falan bence çok kaliteli bir pg istatistikleri etkileyici unutmayın basketbol istatistik oyunudur Steve BURTT Jr
ashakelon da israil ligi sayı kralı oldu
27 dakika ortalamayla 21 sayı 3.5 asist ortalamalarıyla oynadı 185 boyunda
sf ye ise favorilerim delonte holland veya charles smith 3 numarada paray kıymalıyız
veee elton brown bu sene kesinlikle bu takımda olmalı
gerald fitche ön yargılı arkadaşlara alternatif olarak söylüyorum carl english bu takımın aradığı beyaz amerikalı 28 dakika ortalamayla 15.1 sayı gran canaria

guard olarak marques green veya gary neal düşünülebilir
forvet olarak jamel thomas,brian boddicker,quinton hosley faydalı olur.Ayrıca delonte holland'ın takımı küme düştü imkanlar zorlanırsa iyi olur.
Madem bütçemiz az,bari ligimizi tanıyan oyuncu alalım amerikadan ne olacağı belirsiz amerikalı almaktansa..

Oğuz Uzun' Alıntı:
guard olarak marques green veya gary neal düşünülebilir
forvet olarak jamel thomas,brian boddicker,quinton hosley faydalı olur.Ayrıca delonte holland'ın takımı küme düştü imkanlar zorlanırsa iyi olur.
Madem bütçemiz az,bari ligimizi tanıyan oyuncu alalım amerikadan ne olacağı belirsiz amerikalı almaktansa..
bu dediğine katılıyorum bu sene transferleri ligimizi tanıyan oyunculardan o olmazsa avrupadan yapmalıyız
pg malik dixon steve burtt jr
sg gerald fitch gary neal carl english
sf delonte holland
pf brian boddicker quinton hosley
c ratko varda
her pozisyona bu oyunculardan birini alabilirsek mükemmel olur

Fitch deki winnerlı biz göremedik herhalde ben Fitch in maç sounu iyi oynadıgı bir tek Banvit maçını hatırlıyom aksine maç sonlarını çok kötü oynayan bir oyuncuydu .
İstatistiklerli vermişsiniz playoffdaki ortalmalar bakın birde 4 maçta 28 dakika ortalama 10.5 sayı 3.8 ribaunt 0.8 asist %33 2 sayılık %34 3 sayılık bu mu winner oyuncu .

Kenan Inan' Alıntı:
Fitch deki winnerlı biz göremedik herhalde ben Fitch in maç sounu iyi oynadıgı bir tek Banvit maçını hatırlıyom aksine maç sonlarını çok kötü oynayan bir oyuncuydu .
İstatistiklerli vermişsiniz playoffdaki ortalmalar bakın birde 4 maçta 28 dakika ortalama 10.5 sayı 3.8 ribaunt 0.8 asist %33 2 sayılık %34 3 sayılık bu mu winner oyuncu .

Play-Off'larda Beşiktaşı tek başına eledi..

Ayrıca geçen yıl Fülker ile kadro bakımından aramızdaki bariz farkı görebilmişsindir mutlaka.
Fitch Fülkere karşı İbrahim Kutluay,Ömer Onan ve Rasim Başak'a karşı mevkiinde tek başına oynadı.

Hala Fitch'i tartışıyoruz.Fitch olmasaydı bu yıl Uleb-Cup'a katılamazdık ve Final-Four sadece rüyalarda kalırdı..

Herkes tutturmuş Fitch ile küçük maçları kazandık,büyük maçları kaybettik diye.
Bu yıl gördük,Play-Off'larda çeyrek finalde 3-0 ile süpürüldük ve birçok küçük takıma kaybettik.

Serdar Aslan' Alıntı:
Malik Dixon
Gerald Fitch
Hosley
Gaines
Hüseyin
Nasıl olurdu acaba :p
(Olmayacak iş değil!)

Malik Dixon'ı Türk yapmamız gerekirdi o zaman.. :)
İsmi de hazır.. Malik Dikyol :p

Ya da Gaines'e yakışır Türk olmak.Zaten agresif,sinirli ve biraz vurdumduymaz tavrı var.Tam Türk işte.Hee bir de işinde başarılı ve hırslı 8)

Ona da Türk ismini sizler bulun.. :)

Tek yabancısı McFarlin olan bir Beşişktaşı Fitch sizde elerdik zaten Fitch 2. maçın 2 yarısında nerdeyse oynamadı 3. maçta da yoktu zaten , bu kadar büyük büyük bir oyuncuysa İtalya liginde playoff mücadelesi veren bir takıma gitti neden bir Euroleague veye Uleb takımı almadı .

Kenan Inan' Alıntı:
Tek yabancısı McFarlin olan bir Beşişktaşı Fitch sizde elerdik zaten Fitch 2 maçın 2 yarısında nerdeyse oynamadı 3 maçta da yoktu zaten , bu kadar büyük büyük bir oyuncuysa İtalya liginde playoff mücadelesi veren bir takıma gitti neden bir Euroleague veye Uleb takımı almadı .

Ona bakarsak Dee Brown ile kıyaslanırken sürekli küçük bir oyuncu gibi görülen Darrel Mitchell bizden ayrıldığında direk Euroleague takımına gitti.Oradan da ULEB Cup'ta oynayan takıma..

Neden bıraktık o zaman biz bu oyuncuyu?

Geçin böyle takıntıları..Fitch iyi bir winner oyuncuydu.Bu bir gerçek.

Bu konu açıldığından beri hep şunu söyledim hayali transferler değil başarıya götürecek transferler yapalım. Dixon ı almamız zor ama Fitch rahat alabileceğimiz ve bütçemizi yıpratmayacak bir transfer olucaktır. Hem Fitch 2 ve 3 numara oynayabiliyor hatta hatırlarsanız Mitchell bir maç topu getirmekte zorlanınca Fitch 1 numara oynamıştı . Sonuç olarak Fitch hem çok yönlü hem aranan özelikte(winner) hemde devamlı skorer bir oyuncu . Benim takımıma gelince ise :

1-)Dee Brown , Cüneyt
2-)Gerald Fitch , Murat Kaya ,(Bir Türk daha )
3-)Tufan , Erdem , (4 de oynayabilcek bir yabancı)
4-)Owens , Gaines
5-)Hüseyin , Fatih , ( Umut veya Asım )

Arkadaşlar bu adamın disiplinsiz olduğunu biliyorsunuz,beş çıkmadı mı soyunma odasından çıkmayan,düzgün idman yapmadığı söylenen birisi.Hala bu inat niyedir?

Bana göre Mitchell ın performansı Dee den iyidir . Mitchell Lietavus Rytas a Stelmahers in sakatlıgında yedek guard olarak gitmişti fazla katkı veremeyince ordan ayrılıp Elan Chalon takımına gitti ordaki performansı iyiydi .Mitchell belki Euroleague oyuncusu degil ama Uleb takımlarında faydalı olabilir .

Fitch ,Banvit maçı dışında maç sonunu iyi oynadıgı maç söyleyin adam her maç 20 şut kullanıyodu 30 sayı attı maçlar var nerdeyse hiç biri kritik anlarda degil , yetenegine kimse bir şey demiyor zaten ama winner bir oyuncu kesinlikle degildi .

Kenan Inan' Alıntı:
Bana göre Mitchell ın performansı Dee den iyidir . Mitchell Lietavus Rytas a Stelmahers in sakatlıgında yedek guard olarak gitmişti fazla katkı veremeyince ordan ayrılıp Elan Chalon takımına gitti ordaki performansı iyiydi .Mitchell belki Euroleague oyuncusu degil ama Uleb takımlarında faydalı olabilir .

Fitch ,Banvit maçı dışında maç sonunu iyi oynadıgı maç söyleyin adam her maç 20 şut kullanıyodu 30 sayı attı maçlar var nerdeyse hiç biri kritik anlarda degil , yetenegine kimse bir şey demiyor zaten ama winner bir oyuncu kesinlikle degildi .

Ne Mitchell mış be kıymetinin bilemedik ! Mübala mı yapıyorsun yoksa gerçekten mi sölüyorsun anlamadım . Mitchell ı hatırladığım kadarıyla ortasahayı geçirip pasını Fitch e verip saldım çayıra mevlam kayıra taktiğini uyguluyordu.

Bende sendeki Dee sevgisini anlayamadım ,Dee topu yarı sahaya geçirip ne yapıyordu en azından Mitchell ın şutu iyiydi Dee nin hangi özelligi çok iyi hiç bir özelligi . Dee Avrupada ilk senesi kalsın diyorsun alışınca faydalı olur diyorsun ,Mitchell ında Avrupada ilk senesiydi Mitchell da öle çok süper bir oyuncu degil ama Dee den iyidir .

Doğru mitchell unutulamayacak bi oyuncuydu doğru 0-13 müydü ankara deplasmanındaki istatistiği...Denidiği gibi sadece topu karşı yarı sahaya geçirip fitche veriyodu,bu sene litvanyada yapamadı sonrada sıradan bi uleb takmına gitti sonrasını bende takip edemedim,eminim nba scoutlarıda bizim kadar bilgiye sahiptir kimi draft edip kimin işe yaramayacağını görcek kadar...(dee-mitchell ;) )

Kenan Inan' Alıntı:
Bende sendeki Dee sevgisini anlayamadım ,Dee topu yarı sahaya geçirip ne yapıyordu en azından Mitchell ın şutu iyiydi Dee nin hangi özelligi çok iyi hiç bir özelligi . Dee Avrupada ilk senesi kalsın diyorsun alışınca faydalı olur diyorsun ,Mitchell ında Avrupada ilk senesiydi Mitchell da öle çok süper bir oyuncu degil ama Dee den iyidir .

Dee olmasaydı ulebcupda final 8 hayaldi adam bizi oralara kadar götürdü. Tek gözüyle Efesi duman etti . Beykoz maçındaki üçlükleriyle kötü gidişe son verdi . Peki Mitchell ne yaptı ? Dee olmayınca halimiz ortada : Uleb Cup Final 8 . Dee devrede olmadığı için BJK yi zor zar yendik , yenmemizi sağlayan Cüneyt in üçlüğümüydü yoksa Daniel in ona sunduğu şahane pasmıydı sadece bunların cevaplarını ver sende Dee ile Mitchell arasındaki farkı anlıyacaksın !

arkadaşlar o zaman hiç gerek yok her sene bir transfer sayfası açmaya.sürekli eski oyunculardan medet umacaksak eski oyuncu kadrolarımızla çeşitli kombinasyonlar yapalım oynayalım he geçen seneki gibi 300 kaç sayfalık transfer konusu da olmaz değil mi ama???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...