2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim Turk Transferi olarak ITU'de forma giyen Harun Erdenay ile 2 senelik anlasmalıyız derim..Bu adam 39 yasında su an,45'e kadar yolu var,maşallah!! Hatta menejer-oyuncu seklindede dusunebiliriz..Yedek forvet olur,genclere basketbol dersi verir,sakızlar,walkmanler benchten kalkar,yerini ciddiyet alır!!!

Tavsiyem Harun!! Mac basına 10 sayı bile atsa,yeterde artar!

Ben Mitchell çok iyi oyuncu filan demiyroum ama Dee den iyi . TTNet Beykoz maçını örnek veriyorsun veriyorsun TTNet Beykoz küme düştü , Efes Pilsen her ne kadar eski gücünde olmasada sonuçta bir Euroleague takımı o maçtaki performansına bir şey diyemem ama karşısındaki guardlar Penn ve Ender ama yinede o maçtaki perfornası ayakta alkışlanır , ama kötü örnekleri hiç yok Uleb Final Eight teki maçlarda , Pınar Karşıyaka , 2 tane Türk Telekom maçı playoffdaki ,birinde 24 sayı attı ama çok düşük yüzdeyle ve sadece bir asist yaptı son hücumları nasıl kullnadıgıda ortada üstelik hoca pas ver demesine ragmen kendisi kullanmış . Mitchell da zorluk derecesi fazla olmayan maçlarda yüksek skorları vardı tek tek maçlarını saymaya gerek yok . Sonuçta daha fazla uzatmaya gerek yok Murat hoca kalırsa Dee yi kesinlikle kadroda tutmayacagını düşnüyorum konuşmalarından da büyük hayal kırıklıgı yaşadıgı belli .

mustafakaya' Alıntı:
Kenan Inan' Alıntı:
Bana göre Mitchell ın performansı Dee den iyidir . Mitchell Lietavus Rytas a Stelmahers in sakatlıgında yedek guard olarak gitmişti fazla katkı veremeyince ordan ayrılıp Elan Chalon takımına gitti ordaki performansı iyiydi .Mitchell belki Euroleague oyuncusu degil ama Uleb takımlarında faydalı olabilir .

Fitch ,Banvit maçı dışında maç sonunu iyi oynadıgı maç söyleyin adam her maç 20 şut kullanıyodu 30 sayı attı maçlar var nerdeyse hiç biri kritik anlarda degil , yetenegine kimse bir şey demiyor zaten ama winner bir oyuncu kesinlikle degildi .

Ne Mitchell mış be kıymetinin bilemedik ! Mübala mı yapıyorsun yoksa gerçekten mi sölüyorsun anlamadım . Mitchell ı hatırladığım kadarıyla ortasahayı geçirip pasını Fitch e verip saldım çayıra mevlam kayıra taktiğini uyguluyordu.

mitchell fitchin olmadığı her maçta takımı sırtlayan isimdi

mustafakaya' Alıntı:
Kenan Inan' Alıntı:
Bende sendeki Dee sevgisini anlayamadım ,Dee topu yarı sahaya geçirip ne yapıyordu en azından Mitchell ın şutu iyiydi Dee nin hangi özelligi çok iyi hiç bir özelligi . Dee Avrupada ilk senesi kalsın diyorsun alışınca faydalı olur diyorsun ,Mitchell ında Avrupada ilk senesiydi Mitchell da öle çok süper bir oyuncu degil ama Dee den iyidir .

Dee olmasaydı ulebcupda final 8 hayaldi adam bizi oralara kadar götürdü. Tek gözüyle Efesi duman etti . Beykoz maçındaki üçlükleriyle kötü gidişe son verdi . Peki Mitchell ne yaptı ? Dee olmayınca halimiz ortada : Uleb Cup Final 8 . Dee devrede olmadığı için BJK yi zor zar yendik , yenmemizi sağlayan Cüneyt in üçlüğümüydü yoksa Daniel in ona sunduğu şahane pasmıydı sadece bunların cevaplarını ver sende Dee ile Mitchell arasındaki farkı anlıyacaksın !

dee bizi 8 finale götürdü ölemi ozman baska takımlar izliyoruz neyse dee gösterilen seviginin yarını charles ile hite göstersek adamlar dahada iyi oynarlardı

Kenan Inan' Alıntı:
Fitch deki winnerlı biz göremedik herhalde ben Fitch in maç sounu iyi oynadıgı bir tek Banvit maçını hatırlıyom aksine maç sonlarını çok kötü oynayan bir oyuncuydu .
İstatistiklerli vermişsiniz playoffdaki ortalmalar bakın birde 4 maçta 28 dakika ortalama 10.5 sayı 3.8 ribaunt 0.8 asist %33 2 sayılık %34 3 sayılık bu mu winner oyuncu .
fitche de malik dixon a da winner oyuncu değil demek basketbola ihanettir winner oyuncu yüzdeli atmak zorunda değildir winner oyuncu 0/7 3 lük atsa bile 8. yi atmaya cesaret edebilen yani sorumluluk alabilen oyuncudur
malik dixon bizi senelerse sonra play off çeyrek finali oynattı
gerald fitch ise tek başına play off ta yarı final oynattı

gönül ister ki hem winner hem problemsiz oyuncu alalım ama winner ve problemsiz oyuncuları bize getirmen için 1.000.000 dolar civarı bir para vermen lazım bu arada problemlü oyuncunun problemini izole etmekte coachun görevidir ayrıca genelde star oyuncularında amiyane tabirle 1 tahtası eksik olur

mustafakaya' Alıntı:
Bu konu açıldığından beri hep şunu söyledim hayali transferler değil başarıya götürecek transferler yapalım. Dixon ı almamız zor ama Fitch rahat alabileceğimiz ve bütçemizi yıpratmayacak bir transfer olucaktır. Hem Fitch 2 ve 3 numara oynayabiliyor hatta hatırlarsanız Mitchell bir maç topu getirmekte zorlanınca Fitch 1 numara oynamıştı . Sonuç olarak Fitch hem çok yönlü hem aranan özelikte(winner) hemde devamlı skorer bir oyuncu . Benim takımıma gelince ise :

1-)Dee Brown , Cüneyt
2-)Gerald Fitch , Murat Kaya ,(Bir Türk daha )
3-)Tufan , Erdem , (4 de oynayabilcek bir yabancı)
4-)Owens , Gaines
5-)Hüseyin , Fatih , ( Umut veya Asım )
bu yorumlarınada katılıyorum malik dixon ı getirmek çok ta zor değil dee brown a verdiğimiz ücreti verelim bizde seve seve oynar ve takımdaki lider oyuncu kazanmayı bilen tecrübeli oyuncu açığınıda kapatır
gerald fitchide getirmek çok zor değil istedikten sonra rahatça getiririz zaten bence şapkasını önüne koyup düşünmüştür ve nba i artık zorlamayarak avrupa basketboluna konsantre olması gerektiğini anlamıştır
malik dixon ve gerald fitchin bize maliyeti 1.000.000 usd yi geçmez ama değermi kesinlikle değer.

pg için önerdiğim isimlerden olan steve burtt bence çok iyi bir oyuncu uzun zamandır onunla ilgili araştırma yapıyorum istatistikleri mükemmel zaten istitatistik in en geçerli olduğu spor basketboldur
steve burtt jr ashakelonda oynuyor bu sene israil ligi sayı kralı oldu
27 dakika ortalamayla 21 sayı 3.4 asist ortalamalarıyla oynuyor 185 boyunda 1984 doğumlu
ncaa kariyerinde IONA GAELS ten mezun
2005 te 19.3 sayı 4.0 ribaund 2.4 asist
2006 da 25.2 sayı 3.3 ribaund 2.5 asist
ortalamalarıyla IONA dan mezun olmuş

maliki 500 bin dolara alırsın getirirsin ama tabi hoca kararıdır murat hoca gibi takım oyunu oynıcaz diyip fitch geliyosa ozman orda bir dur demek lazım :)

Volkan Ozger' Alıntı:
maliki 500 bin dolara alırsın getirirsin ama tabi hoca kararıdır murat hoca gibi takım oyunu oynıcaz diyip fitch geliyosa ozman orda bir dur demek lazım :)
Gelsin ama takım oyununuda düşünsün.Onu düşünmeye başladığı zaman canımı bile yiyebilir Dixon :).Ama Fitch'e ihtiyacımız olduğunu pek sanmıyorum.

Volkan Ozger' Alıntı:
murat hocanın anlayamadığı nokta bu malike de fitchede takım oyunu oynatabilirdi içinde onlarında olduğu bir sinerji yaratabilirdi ama yapamadı daha doğrusu denemeye cesaret edemedi
murat hocada bu önyargı var yıldız oyuncu takım oyunu oynamaz diye bence çok dar bir bakış açısı bal gibi de oynar takımını sevdikten sonra coachunu sevdikten sonra olayın sinerjinin içinde olduktan sonra ve daha da önemlisi coachu oynatabildikten sonra her yıldız oyuncu takım oyunu oynar

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":1xwbq2dq]maliki 500 bin dolara alırsın getirirsin ama tabi hoca kararıdır murat hoca gibi takım oyunu oynıcaz diyip fitch geliyosa ozman orda bir dur demek lazım :)
Gelsin ama takım oyununuda düşünsün.Onu düşünmeye başladığı zaman canımı bile yiyebilir Dixon :).Ama Fitch'e ihtiyacımız olduğunu pek sanmıyorum.[/quote:1xwbq2dq]
bu görüşede katılıyorum pek tabiiki malik dixon da takım oyunu oynayabilir malik dixon amiyane tabirle manyak değilki tabiiki takımının başarısı için gerekirse takım oyunuda oynar en imkansız şutlarıda sokar nitekim malik dixon bu sene takım oyunu oynadı az oynamayı problem etmedi organizasyonun içinde oldu
17 dakika ortalamayla 9.7 sayı 3.5 asistle oynadı
% 62 ile 2 sayı
%49 ile 3 sayı
%88 ile serbest atış attı ve az sayıda top kullandı egosunu yendi

Zaten Winner Guard olupta sayı konusunda kendisini arka planda tutan dünyada iki insan vardır ; biri Papaloukas diğeride J.Kidd .. Bunlarda insanüstü Guard'lar zaten . Önceden Mrsic'te bu konularda cok bencildi hep kendi atardı ama Solomon gelince o da M.Dixon gibi sınırlı sürede iş yapmaya başladı .

Can Akan' Alıntı:
[quote="Mehmet Yıldırım":a7diyxoe][quote="Volkan Ozger":a7diyxoe]maliki 500 bin dolara alırsın getirirsin ama tabi hoca kararıdır murat hoca gibi takım oyunu oynıcaz diyip fitch geliyosa ozman orda bir dur demek lazım :)
Gelsin ama takım oyununuda düşünsün.Onu düşünmeye başladığı zaman canımı bile yiyebilir Dixon :).Ama Fitch'e ihtiyacımız olduğunu pek sanmıyorum.[/quote:a7diyxoe]
bu görüşede katılıyorum pek tabiiki malik dixon da takım oyunu oynayabilir malik dixon amiyane tabirle manyak değilki tabiiki takımının başarısı için gerekirse takım oyunuda oynar en imkansız şutlarıda sokar nitekim malik dixon bu sene takım oyunu oynadı az oynamayı problem etmedi organizasyonun içinde oldu
17 dakika ortalamayla 9.7 sayı 3.5 asistle oynadı
% 62 ile 2 sayı
%49 ile 3 sayı
%88 ile serbest atış attı ve az sayıda top kullandı egosunu yendi[/quote:a7diyxoe]

Can kardesim malik bizdenkende egolu degildiki adama hücümda biraz semsettin katkı biraz burak okadar zaten hücüm yönümüz cok kısırdı oyüzden malik cok top kulanıyodu fitch vede dee göre sinirlendimi takımı ateslemiyi biliyo vede kendide cosuyo solomona benzıyo karakter olarak ben ona benzetiyorum vede her macı önemsiyo keske malik gelse bu takımı bu sene 20 dakka oynatsa bu takım final oynarı kendı düsüncem tabi ulebde de tbl de de 8)

Can kardesim malik bizdenkende egolu degildiki adama hücümde biraz semsettin katkı bide burak okadar zaten hücüm yönümüz cok kısırdı oyüzden malik cok top kulanıyodu fitch vede dee göre sinirlendimi takımı ateslemiyi biliyo vede kendide cosuyo solomona benzıyo karakter olarak ben ona benzetiyorum vede her macı önemsiyo keske malik gelse bu takımı bu sene 20 dakka oynatsa bu takım final oynarı kendı düsüncem tabi ulebde de tbl de de 8)[/quote]

ben senin az önce demek istediğini anladım murat hoca malik i istemiyorum ben takım oyunu oynayacam derken ben halil üner in mirası olan hiçbir yabancıyı istemiyorum demek istedi takım oyunu hikaye yani
sana % 100 katılıyorum bence malik dixon 25 dakika rahat oynar ve sene sonunda final oynarız
bbl de tapılan khalid el amin le aynı ayarda bir oyuncu malik dixon kesinlikle el aminden daha yeteneksiz değil.
acaba ergin ataman takımın başına gelirse malik dixon hasretimiz sona erer mi? ne dersin

Can Akan' Alıntı:
Can kardesim malik bizdenkende egolu degildiki adama hücümde biraz semsettin katkı bide burak okadar zaten hücüm yönümüz cok kısırdı oyüzden malik cok top kulanıyodu fitch vede dee göre sinirlendimi takımı ateslemiyi biliyo vede kendide cosuyo solomona benzıyo karakter olarak ben ona benzetiyorum vede her macı önemsiyo keske malik gelse bu takımı bu sene 20 dakka oynatsa bu takım final oynarı kendı düsüncem tabi ulebde de tbl de de 8)

ben senin az önce demek istediğini anladım murat hoca malik i istemiyorum ben takım oyunu oynayacam derken ben halil üner in mirası olan hiçbir yabancıyı istemiyorum demek istedi takım oyunu hikaye yani
sana % 100 katılıyorum bence malik dixon 25 dakika rahat oynar ve sene sonunda final oynarız
bbl de tapılan khalid el amin le aynı ayarda bir oyuncu malik dixon kesinlikle el aminden daha yeteneksiz değil.
acaba ergin ataman takımın başına gelirse malik dixon hasretimiz sona erer mi? ne dersin[/quote]

Ergin hoca gelmez 3 isim var bence 1 erman kunter 2 oktay mahmudi 3 aydın örs

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Can Akan":2e3hqr4y]Can kardesim malik bizdenkende egolu degildiki adama hücümde biraz semsettin katkı bide burak okadar zaten hücüm yönümüz cok kısırdı oyüzden malik cok top kulanıyodu fitch vede dee göre sinirlendimi takımı ateslemiyi biliyo vede kendide cosuyo solomona benzıyo karakter olarak ben ona benzetiyorum vede her macı önemsiyo keske malik gelse bu takımı bu sene 20 dakka oynatsa bu takım final oynarı kendı düsüncem tabi ulebde de tbl de de 8)

acaba ergin ataman takımın başına gelirse malik dixon hasretimiz sona erer mi? ne dersin[/quote:2e3hqr4y]

Ergin hoca gelmez 3 isim var bence 1 erman kunter 2 oktay mahmudi 3 aydın örs[/quote]

belki mahmudi !!!

Seckin Hasseli' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":gbiqnu8b][quote="Can Akan":gbiqnu8b]Can kardesim malik bizdenkende egolu degildiki adama hücümde biraz semsettin katkı bide burak okadar zaten hücüm yönümüz cok kısırdı oyüzden malik cok top kulanıyodu fitch vede dee göre sinirlendimi takımı ateslemiyi biliyo vede kendide cosuyo solomona benzıyo karakter olarak ben ona benzetiyorum vede her macı önemsiyo keske malik gelse bu takımı bu sene 20 dakka oynatsa bu takım final oynarı kendı düsüncem tabi ulebde de tbl de de 8)

acaba ergin ataman takımın başına gelirse malik dixon hasretimiz sona erer mi? ne dersin[/quote:gbiqnu8b]

Ergin hoca gelmez 3 isim var bence 1 erman kunter 2 oktay mahmudi 3 aydın örs[/quote:gbiqnu8b]

aydin ors kesinlikle gelmez ne olursa olsun !!!

erman kunter'i bize yedirmezler !!!

oktay mahmudi bize uyar , savunma prensipli yerli oyuncularimiz agirlikli cuk diye oturur. murat ,fatih , tufan , cuneyt , erdem savunmasi iyi olan oyuncular oktay hocada savunmanin hocasi ilk transferide efesten ayrilacak olan mustafa abi olur , ikincide takimda kesinlikle lider topa hakim oyuncu alir. top rakipteyken takim olarak savunma , bizdeyken bireysel liderligede izin veren bir hoca bencede en iyi secim olur. huseyin'ide prkacin gibi kullanir [/quote]

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 16:49 TSİ 27 Mayıs 2008 Salı

Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka ile sezon içinde oynattığı basketbolla adından söz ettiren, ancak siyah-beyazlı takımla kupa heyecanı yaşayamayan antrenör Ergin Ataman, siyah-beyazlı takımla yollarını ayırdı.

Beşiktaş Cola Turka'da 1 sezon görev alan Ataman, yaptığı yazılı açıklamada, ''Bir sezon boyunca görev yapmış olduğum Beşiktaş Cola Turka takımı antrenörlüğünden, yönetimle görüş birliğine vararak ayrılma kararı aldım'' dedi.

Ataman, açıklamasında, Avrupa'da ve Türkiye'de son derece heyecan verici ve verimli geçen bu sezonda kendisine destek olan başta Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, şube sorumlusu Şeref Yalçın ve şube direktörü Hasan Bozkurter'e teşekkür ederek, ''Tüm ekip arkadaşlarıma, ilk günden son güne kadar bize destek olan Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Beşiktaş basketbol takımını Avrupa'nın ve Türkiye'nin önemli bir takımı haline getirmenin gururunu yaşarken, böylesine başarılı bir sezonu küçük detaylarla ve büyük şansızlıklarla kupasız kapatmanın üzüntüsünü de Beşiktaş camiasıyla paylaşıyor, bu sezon başlattığımız bu büyük hamlenin önümüzdeki yıllarda kupalarla süslenip, devam etmesini temenni ediyorum'' diye konuştu.

Ergin Ataman, İtalya ve İspanya'nın yanı sıra Türkiye'den de bir kulüpten teklif aldığını dile getirerek, ''Hafta sonuna kadar kararımı vereceğim. Duruma göre 30 Mayıs Cuma günü İtalya'ya görüşmeler yapmak üzere gidebilirim'' dedi.

Beşiktaş Cola Turka, antrenör Ergin Ataman yönetiminde Beko Basketbol Ligi'nin normal sezonunu lider olarak tamamlarken, play-off yarı final serisinde Türk Telekom'un 3-1 gerisinde kalarak elenmişti. Siyah-beyazlı takım, bu sezon Avrupa'da ULEB Kupası'nda başarılı bir sezon geçirmesine rağmen sekizli finalde ezeli rakibi Galatasaray Cafe Crown'a elenerek yarı final şansını kaçırdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...