2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teoman Örge 1.90 boyunda ve 90 doğumlu Alpella'nın genç takımında oynuyormuş...

Kendi yaş kategoresinde sağlam bir oyuncuymuş ufak araştırmalarıma göre bizim beklentimiz ne olacak genç arkadaştan bekleyip göreceğiz.

Bu sene İtü'ye karşı 29 sayı 7 ribaund 5 asist 7 top çalma gibi olağan üstü bir performansla oynadığı bir maçta gördüm araştırmalarım sırasında.

Ben buradaki insanların klübe yakınlık derecesini bilmiyorum. O yüzden şu oyuncu Galatasaray'da denildiğinde bunun bir sitede görülerek söylendiğini düşünüyorum o yüzden sordum resmi sitede mi açıklandı diye.

Burak Barut' Alıntı:
Teoman Örge 1.90 boyunda ve 90 doğumlu Alpella'nın genç takımında oynuyormuş...

Kendi yaş kategoresinde sağlam bir oyuncuymuş ufak araştırmalarıma göre bizim beklentimiz ne olacak genç arkadaştan bekleyip göreceğiz.
Demek ki ismet hacıoğlundan daha iyi bir oyuncu :)

Bu transfer heralde resmi sitede açıklanmaz, geleceğe yatırım gibi birşey. Ünsal abi dediyse olmuştur. Hakkında biraz bilgi almaya çalışırım.

Onur Yavuz' Alıntı:
Bayram, resmi sitede bir açıklama görünmüyor ama sonuçta Ünsal Bey transfer konusunda emin olmadan yazmayacağını düşünüyorum.

Genç oyuncuyu takip eden arkadaşlar varsa fikirlerini öğrenmek isterim.
1990 dogumlu ve 1.88 boyunda. iyi sutor ve atlettir( yani ole aklımda kalmış ). 2-3 oynayan biri altyapılarda milli olan şampiyonluklar gören bir oyuncudur. ama uzun zamandır takip edemiyon en son alpelladay dı sanırım altyapıdan beri orda olması lazım yanlışım varsa düzeltin

Beşiktaş Marcus Faison ile de anlaşmak üzereymiş artık emin im Beşiktaş ın yabancı kadrosu bizimkinden iyi olucak Chatman ve Faison zaten Euroleague kariyerli iyi olan oyuncular özellikle 2 yıldır isteyipte alamadgımız 3 numaraya çom iyi uyardı savunması da çok iyi bir oyuncu , Austin de Euroleague oynamasa bile Euroleague kalitesinde olan bir oyuncu hatta bende Timur abiye katılıyroum Zizic den daha etkili bir oyuncu ve Austin Zizic in bence yarı parasına gelmiştir , Beşiktaş ın yabancılarından bir tek Stanojvıc biraz zayıf kalabilri diye düşünoyrum .

Şöle bir yabancı kadrosu
Chatman-Graves-Faison-Austin-Zizic mükemmel olurdu ve bu kadro kurulabilcek bir kadroydu bence .

Chatman-Cüneyt
Graves-Murat
Tufan-Faison-Erdem
Austin-Polat
Hüseyin-Zizic-Cemal

Böle bir kadro oluşturabilse idi bence herkes çok daha umutlu olurdu .

Ne yazıkki rakiplerin tercihlerine imrenir durumdayız.Şu durumda bizlerden daha iyi tercihler yaptıkları garanti.Hep Euroleage ve Avrupa tecrübesi olan oyuncuları aldılar.Üstteki 3'lüyü en çok zorlayacak kadro ve tecrübe olarak BJKCT gözüküyor.Ama onlarda en büyük soru işareti Hakan DEMİR bu oyuncuları harmanlaya bilir mi otorite kurayım derken kontrolü kaybeder mi zamanla göreceğiz...

Kenan Inan' Alıntı:
Beşiktaş Marcus Faison ile de anlaşmak üzereymiş artık emin im Beşiktaş ın yabancı kadrosu bizimkinden iyi olucak Chatman ve Faison zaten Euroleague kariyerli iyi olan oyuncular özellikle 2 yıldır isteyipte alamadgımız 3 numaraya çom iyi uyardı savunması da çok iyi bir oyuncu , Austin de Euroleague oynamasa bile Euroleague kalitesinde olan bir oyuncu hatta bende Timur abiye katılıyroum Zizic den daha etkili bir oyuncu ve Austin Zizic in bence yarı parasına gelmiştir , Beşiktaş ın yabancılarından bir tek Stanojvıc biraz zayıf kalabilri diye düşünoyrum .

Şöle bir yabancı kadrosu
Chatman-Graves-Faison-Austin-Zizic mükemmel olurdu ve bu kadro kurulabilcek bir kadroydu bence .

Chatman-Cüneyt
Graves-Murat
Tufan-Faison-Erdem
Austin-Polat
Hüseyin-Zizic-Cemal

Böle bir kadro oluşturabilse idi bence herkes çok daha umutlu olurdu .
çok rahat kurulabilecek bir kadroydu hemde...
ama bizim içinde gelecek iki yabancı çok önemli gelecek iki yabancıdan en az biri winner olursa bizim içinde bulanık görüntü netleşebilir gelecek iki yabancı bizim ligdeki yerimizi belirleyecek ligde bjkct nin altındamı kalacağız üstüne mi çıkacağız

winston u biz neden alamadık hala anlamış değilim yani dondum kaldım bari onu alsaydık. en sevdiğim oyuncuyu en sevmediğim akımlardan biri olan tt de izlicem için çok üzgünüm şoktayım. :( :(

Mert düşüncelerine katılmakla beraber ilk defa büyük bir camia da görev alıyor bu ilk deneyimi olduğu için ilk başlarda sorun olabilir Akatların o atmosferi çok farklı olacaktır.

Kurallara uyulmazsa ileti de silinir üyelikte.
(-de leri doğru mu kullandım acaba :) )

Mithat Bey,
Fikirleriniz kendinize göre doğrudur ama bizlerin (ve de tribünün) görüşü şudur ki üzerinde Galatasaray forması olan herkes öncelikle formanın kutsallığını taşır. Ve bu insanlara hakaret edemezsiniz.
Bilginiz olsun.

Galatasaray bir şirket gibi yönetildiği zaman dediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz ama şu an Galatasaray bizim, hepimizin.
Başarılı adamı getiririm dediğiniz Erman Kunter ise bir daha düşünün derim ayrıca.

Geçen bir yerde yazmışsınız 13 yabancı başarısızlık filan. Başka biri güzel yorumlamıştı. Murat hocanın tercihleri %50 nin üstünde doğruydu diye.
Erman hoca kaç yabancı getirmişti ve kaçını bugün takıma alırdınız acaba.
Ne Murat hocayı savunuyorum ne de Erman hocayı kötülüyorum burada. Şartlar ve imkanlardır durum tamamen.
Adamlar çatır çatır transfer yaparken biz yapamıyoruz bu kadar basit.

Murat İnal' Alıntı:
Kurallara uyulmazsa ileti de silinir üyelikte.
(-de leri doğru mu kullandım acaba :) )

Mithat Bey,
Fikirleriniz kendinize göre doğrudur ama bizlerin (ve de tribünün) görüşü şudur ki üzerinde Galatasaray forması olan herkes öncelikle formanın kutsallığını taşır. Ve bu insanlara hakaret edemezsiniz.
Bilginiz olsun.

Galatasaray bir şirket gibi yönetildiği zaman dediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz ama şu an Galatasaray bizim, hepimizin.
Başarılı adamı getiririm dediğiniz Erman Kunter ise bir daha düşünün derim ayrıca.

Geçen bir yerde yazmışsınız 13 yabancı başarısızlık filan. Başka biri güzel yorumlamıştı. Murat hocanın tercihleri %50 nin üstünde doğruydu diye.
Erman hoca kaç yabancı getirmişti ve kaçını bugün takıma alırdınız acaba.
Ne Murat hocayı savunuyorum ne de Erman hocayı kötülüyorum burada. Şartlar ve imkanlardır durum tamamen.
Adamlar çatır çatır transfer yaparken biz yapamıyoruz bu kadar basit.

Sanırım o günkü kadroyu bilmediğin için bunları yazdın o günkü yabancılar bu gün olsa direkt alırım sen bir araştır istersen ben hakaret ederim demedim iletiyi iii oku bence ahlak sınırları içinde istediğimi söylerim sözünden sen hakaret edeceğimi anlıyorsan sana ne diye bilirim ki birde 13 yabancının hangisi bu gün takımda hani istikrar neyse siz daha toz kondurmayın murat hoca'ya hala küllenmiş tartışmaları alevlendiriyorsanız sizde bazı şeylerden hoşnut değilsiniz.Anlamını çıkarıyorum ben ama sizin şikayet etme lüksünüz yok Murat bey siz sonuna kadar savundunuz yanlışı ve yanlışlıkları.

Galatasaray'da en son iki yıl üstüste oynayan yabancıyı söylermisiniz Mithat Bey.
Hani eskiden istikrar vardı da şimdi Murat hoca bozdu istikrarı gibi konuşuyorsunuz ya itirazım buna. Ama anlatamıyorum size.

Şu bilmediğim kadroyu açıklasanıza bana :)

Nasıl bi politikadır bu ciddi ciddi 2 sene oynayan yabancı yok Owens kalacak diyorlar ama ben istirarsızlıkla Owens'ında kalacağı yok inş. alacağımız 4 numara Gaines,Owens hatta Britton'ı aratmaz bize saygılar

Teoman Örge, 90-91 jenerasyonun geleceği parlak oyuncuları arasında gösteriliyordu, fakat beklenen çıkışı şu ana dek yapamadı. Hangi şartlar altında alınmak isteniyor, alınınca ne yapılacak bunlar önemli. Şu an A takım seviyesinde değil. Sanıyorum Levent Topsakal'ın tavsiyesi üzerine alınmak isteniyordur.

Mario Austin, iş yapacak bir oyuncudur, fakat Zizic'ten iyi demek çok yanlış olur. Zizic, dediğimiz adam Olympiacos'ta iken Avrupa'nın en etkili uzunları arasındaydı. Panatinaikos'ta derin kadro içerisinde değer kaybetmiş olabilir, fakat Zizic, bu yıl TBL'de yapılmış en flaş transferdir. Ancak Beşiktaş, Marcus Faison'u da alabilirse mevcut yabancılarının toplam kalitesi, bizim mevcut yabancıların toplam kalitesini maalesef aşar. Bu da bir gerçek!

İstediğimiz 4 numarayı 100-200 bin dolar veremeyip, fiyatta anlaşamadığımız için alamayacaksak yazık olur. Yönetim futbol takımı için her türlü fedakârlığı yaparken, basketbolu Ahmet Dedehayır'a teslim edip dışarından seyrederse Galatasaraylı basketbolsever taraftar bundan gocunur...

Dilerim gereken destek verilir, takıma prestij ve kalite katacak oyuncular alınır.

Austin, Zizic tercihi kurdugum kadro geregiydi. Yoksa mutlak anlamda bir ustunluk soz konusu degil. Huseyin, Umut Yenice, Sonkol yanına atlet birini tercih ettim, yoksa Zizic de olabilirdi. Su an için Huseyin ve Zizic'in yanına atletik bir abdli gelecek sanırım. Benim kadromda baska yabancı uzun olmadıgı için Austin'i yegledim. Zizic konusunda ufak tefek soru isaretleri olabilir. Futbol takımına aldıgımız yabancılar gibi Zizic'in de transferi gelmişti. Gorece dususteydi ve Panadan ayrılacaktı. Cibona'yla adı geçiyordu. Umarım eski Zizic gibidir, sadece oynamadıgı için biraz sogumuştur.

Evet Beşiktaş bizden iyi yabancılar aldı. Yalnız butceler ortadayken, ilginç olan bizim bu yabancıları almamız degil, Beşiktaş'ın o yabancıları alması. Topla topla hesap tutmuyor. Neyse...

İki yabancı alacaksak Owens Gaines gibi sadece bir işte uzmanlaşmış(!) oyuncular almayız umarım. Sadece hoplayıp zıplayan ya da sut atabilen gibi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...