2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Maalesef bu sakatlık elimizi kolumuzu bağladı. Tufan graves ve gurovicin olduğu 3 numarada türk oyuncu olarak önemli süreler alacaktı. Çok da başarılı bir oyuncu. Ben türkiyeden alınabilecek adam olarak tufanın yerine ibrahim kutluay derim başka da adam yok fbli de olsa bu adam profesyonel. Ama yine de gelmek istemeyebilir ama alınmaya çalışılmalı. Eğer adam alınmazsa ya da iyi bir adam alınmasa şampiyonluk hayal olur

onur abi her dediğine noktası virgülüne kadar katılıyorum. Guroviç'i fener getirmiş olsaydı bunların hiçbiri bu kadar tantana etmezdi sonrada fener medyası deyince insanlar kızıyo herşeyi fenermi yapıyo diye, neyse vallahi ben hiç umursamıyorum transferlerin keyfini çıkarıyorum cüneyit ve hüseyinide sayarsak kadroda olağanüstü bi eurolig tecrübesine sahip 5 tane oyuncu var güzel günler bizleri bekliyo inşallah

Şaka yapıyor olmalısınız. Bahsettiğiniz isim İbrahim Kutluay. Hani bize yaptığı yanlış davranışlarına kızıp eşine gönderme yaptığınız isim.

Bu oyuncunun adının bizimle anılması bile yeterince huzur bozucudur.

Arkadaşlar akşam gs tv de transfer ettiğimiz bir basketçinin başka bir takıma transfer olduğunu söyledi inanın hiçbir şey anlamadım haberden

Arkadaşlar yukarıdaki yazıyı uA forumdan bir arkadaş yazmış, böyle bir haber duyan oldumu GS TV de?????

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar akşam gs tv de transfer ettiğimiz bir basketçinin başka bir takıma transfer olduğunu söyledi inanın hiçbir şey anlamadım haberden

Arkadaşlar yukarıdaki yazıyı uA forumdan bir arkadaş yazmış, böyle bir haber duyan oldumu GS TV de?????

Akşam haberlerini hatta 24:00 tekrarlarini da izledim.Böyle bir şey duymadim...

Guroviç sorunu

Günlerdir açmadığım elektronik posta kutumu açınca ne göreyim...

Mektuplar yığılmış.

Kimi Fenerbahçeliler "Kezman'a Çetnik diye söylemediğini bırakmamıştın, Galatasaray basketbol takımının yeni transferi Guroviç için neden ses çıkarmıyorsun?" diye soruyorlar.

Birincisi, bunlar arasındaki ağzı bozuk "klavye kabadayıları"nı hiç ciddiye almıyorum! Onu belirteyim.

İkincisi...

Anlamak istemeyene anlatabilmem çok zor ama anlatmayı bir daha deneyeyim: Hiçbir halka ve millete düşman olmadığım gibi, Sırplara da düşman değilim. Tanrı beni ırkçılık kuyusuna düşmekten korusun! Fakat ırkçılara şiddetle karşıyım.

Ben iki yıl önce Kezman'ın maç sonlarında rakiplerine karşı saldırgan biçimde Çetnik işareti yapmakla tanındığını buradayken de aynı şeyi yaparsa nahoş sonuçlara yol açabileceğini söylemiştim. Bütün söylediğim buydu! Nitekim Fenerbahçe yöneticileri genç futbolcuyu uyardı ve bu tatsızlık hiç yaşanmadı!

Ancak Boşnak kardeşlerimizin başına gelenlere zerre kadar ilgi duymayıp acısını hissetmeyen birileri "taraftarlık" kisvesi altında insanları bana karşı kışkırtmak istemiş ve ortalık karışmıştı.

Neyse, o günler geldi geçti.

Dönelim Guroviç'e...

Ben yönetici olsaydım, ne kadar skorer bir oyuncu olursa olsun onu transfer etmezdim. (Birçok Ultraslan üyesinin de benim gibi düşündüğünü biliyorum.)

Çünkü sahadaki halinden çok saha dışındaki haliyle konuşulan biri Guroviç.

II. Dünya Savaşı sırasında on binlerce Boşnak'ın öldürülmesinden sorumlu tutularak Savaş Suçları Mahkemesi tarafından aranırken Partizanlar tarafından yakalanıp kurşuna dizilen Draze Mihajloviç'in dövmesini kolunda taşıyor olmasına gelince...

Elbette onun kişisel tercihi ama bir sporsever olarak benim için tatsız bir gerçek!

Merak edenler için söyleyeyim eğer Galatasaray CafeCrown'lı basketçi Guroviç ülkemizdeki maçlarda Çetnik işareti yapar veya ırkçı gerekçelerle kavgacı tutumlar takınırsa, onu da şiddetle eleştiririm.

Haşmet Babaoğlu'nun 16.08.2008 tarihli yazısından alıntıdır...

Yazının tamamını okuyunca Babaoğlu'nun Gurovic'e, dolayısıyla Galatasaray'a saldırdığını söylemek doğru olmaz. Çetnik meselesini Kezman transfer edildiğinde de gündeme getirmişti. Kendi görüşünü belirtmiş ve bazı ultrAslan taraftarlarının da kendisi gibi düşündüğünü söylemiş. Doğrudur, bazı Galatasaraylı taraftarlar Gurovic'i kabül etmemektedir. Şimdi biz, bu insanlara kendi görüşlerini dile getirdikleri için tu kaka dersek yanlış olur.

Üsturuplu olduğu sürece eleştirilere açık olmak lazım...
Art niyetlilere, hakaretâmiz bir tavır takınanlara müstesna...

Gurovic transferinden memnuniyet duyanlar, başkalarıyla uğraşmayı bırakıp, Gurovic'e destek olmalı... En doğru davranış budur sanıyorum...

Tufan'ın sakatlığından ötürü transfer olmazsa olmaz olarak nitelendiriliyor fakat, ben bu görüşe iştirâk etmiyorum. Şampiyonluğa oynayan takıma alınacak oyuncu, kadrodaki mevcut oyuncuların dışında ekstra birşeyler verebilecek kapasitede olmalı. Aksi halde transfer yapmak kadroyu şişirmekten öteye geçmez, fuzulî olur...

Artık Gurovic ile ilgili söylenen hiçbir şeyi ciddiye almıyorum. İsteyen istediğini söylesin onları engelleyemeyiz. Ama biz Gurovic' destek vermeye devam edelim. Gurovic son saniye basketi ile maç kazandırdığında, 30+ sayılar attığında bu basın bu laflarını yer ve unutur. Eğer ben GS yöneticisi olsaydım Gurovic 1000 kez alabilecek noktaya gelsem 1000'inde de alırım... Bu Gurovic...

Haşmet Babaoğlu'nu çoğu düşüncelerimi iyi ifade ettiği için seviyorum...
O tarz bir yanlış yaparsa oyuncumuz bizlerde sonuna kadar eleştireceğiz elbet...

murat hoca veya yönetim ile konuşabilen oldu mu arkadaşlar??tufanın sakatlığından sonra transfer düşünülüyo mu ve görüşmelere başlandı mı acaba??

Tufan Ersöz'ün yerine eski iki oyuncumuzda düşünülebilir Arda Vekiloğlu ve
Gürol Karamahmut, Gürol bizden gittikten sonra Samsun ve Bu senede Edemir'de şampiyonlukta önemli katkı sağladı.
Arda'nın da bir çıkışa ihtiyacı var onu bizde gerçekleştirebilir.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Artık Gurovic ile ilgili söylenen hiçbir şeyi ciddiye almıyorum. İsteyen istediğini söylesin onları engelleyemeyiz. Ama biz Gurovic' destek vermeye devam edelim. Gurovic son saniye basketi ile maç kazandırdığında, 30+ sayılar attığında bu basın bu laflarını yer ve unutur. Eğer ben GS yöneticisi olsaydım Gurovic 1000 kez alabilecek noktaya gelsem 1000'inde de alırım... Bu Gurovic...
% 100 katılıyorum
gurovic gibi oyuncular kolay gelmiyor

Bence ilk maçtan son maça kadar Gurovic'e sahip çıkmalıyız, eğer şampiyon olacaksak onun eline bakıcaz büyük olasılıkla, takımın bir yıldızı varsa o da Gurovic..

1 veya 2 Türk oyuncu takviyesi yapılacak haberi kesinleşmesiyle beraber bakalım elimizde piyasada kimler varmış?Bana göre mantık çerçevesinde anlaşabileceğimiz isimler şunlar:

Erkan Veyseloğlu:Haluk,Muratcan,Faison,Apodaca bu isimler arasında forma şansı bulması çok zor gözüküyor.Biraz dağınık bir oyuncu ama iyi bir alternatif bence..

Cenk Akyol:Ben Cenk'in Ergin Ataman'ın takımında oynamak istediğini düşünüyorum ve bu konuda pek ümidim yok ama Smith,Thornton,Sinan gibi 2-3numaralı pozisyonlarda oynayan oyuncuların yanında ne derece şansı var muamma,bence Efes'te kalacak...

Mutlu Akpınar-Barış Özcan-Bekir Yarangüme:Serkan ve Kennedy Winston transferinden sonra 3 numara baya şişti.Bence bu oyunculardan biriyle yolları ayrılacak ve büyük ihtimalle bu isim Mutlu olacak...Bence değerlendirmesi gereken alternatiflerden biri tabiikide gönlüm Bekir diyo bu arada bu üç isim arasından...

İbrahim Kutluay:Free agent durumda.Sempatizanlığı onu son sıraya koyuyo adaylar arasında...Hatta bana kalırsa basketboluyla da taraftarlığıyla da ismi bile geçmemeli.Onun basketboldaki devri çoktan kapandı..

Ersin Görkem:Antalya BB'nin en önemli oyuncularından biri.Bu bakımdan kulübü iyi bi para almadığı sürece onu bırakmaz.Ama eski oyuncumuz olması ve hedeflerimiz Ersin'in bize gelmesini sağlayabilir.

İnanç Koç-Yunus Çankaya-Caner Topaloğlu:Banvit'in bu üç oyuncusu da bana göre yetenekli oyuncular.Ben özellikle bu oyunculardan Caner'i çok isterim çünkü basketbolunu inanılmaz geliştirdi ve bence sınıf atlama aşamasında.Ayrıca bizim ihtiyacımız savunmacı bir 2-3oyuncusu zaten yeterince hücum oyuncumuz mevcut.Caner bana göre aranan kandır.

Polat Kaya:polat da son yıllarda kendini inanılmaz geliştiren bi oyuncu özellikle son sezonda patlama yaptı şu an Ted'le görüştüğü söyleniyor bana kalırsa tecrübesizliği sebebiyle 2,planda düşünülmesi gereken bi oyuncu.

bence caner öner çok faydalı olur.sanırım bu sene tt kadrosunda olacak çok fazla süre alamayacağını düşünürsek renklerimize bağlayabiliriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...