2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar Nusrat Yıldırım ın gittiği takım Beykozspor hazırlık maçında Işıkspor u mağlup ederken eski oyuncumuz Nusrat Yıldırım 10 sayı 11 ribaunt ile double double yaparak tamamlamış.
Gerçekten çok büyük bir kayıp.Bu ülkenin Enes Kanter le beraber gelecek vadeden 2 oyuncudan birisi olan Nusrat bizde ve biz onu nasıl becerdiysek kaybettik.Yönetimi bu konuda kınıyorum.

Skorerlik bakımından Wright gerçekten çok başka bir oyuncu. Her pozisyonda sayı bulabiliyor. Ayrıca fast-breaklerde bitirişleri de var. Yani çok yüksek bir sayı gücü. Ama Dudley de çok önemli bir oyuncu. Dudley de Wright gelmeden önceki sezon Telekom'u tek başına taşımıştı. ULEB maçlarında 30+lı sayılar atmıştı. Dudley'nin orta mesafe şutu da bir artısı...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Skorerlik bakımından Wright gerçekten çok başka bir oyuncu. Her pozisyonda sayı bulabiliyor. Ayrıca fast-breaklerde bitirişleri de var. Yani çok yüksek bir sayı gücü. Ama Dudley de çok önemli bir oyuncu. Dudley de Wright gelmeden önceki sezon Telekom'u tek başına taşımıştı. ULEB maçlarında 30+lı sayılar atmıştı. Dudley'nin orta mesafe şutu da bir artısı...

uleb değil euro cupta atmıştı ama özellikle benim de salonda olduğum bir virtus bologna maçı vardı her attığı gimişti neredeyse son 2-3 dakikaya kadar 35 sayısı vardı ama telekom yenilmişti o sene gerçekten süperdi geçen sene bir durgunluk vardı onda wright geldi ortalaması düştü diye düşünmüştüm ama wright sakatlandıktan sonra da devam etti en önemli etken el-amindi bence performansını düşüren hem çok top kullandı hem de asist ortalaması gösteriyor herşeyi ama ligin son maçlarında kendini toparlamıştı seneye Türk olması gündemde onu Galatasaray'da görmek isterim ayrıca Milli takım içinde çok iyi olur Türk olması hiçbir işe yaramayan mrsic Türk yapıldıysa telekomun avrupa maçlarından sonra Türk bayrağıyla tur atan dudley Türk yapılsın özellikle painoinos maçlarından sonra Türk'ten farksızdı...

Mustafa Naim' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":12rrlfm1]Skorerlik bakımından Wright gerçekten çok başka bir oyuncu. Her pozisyonda sayı bulabiliyor. Ayrıca fast-breaklerde bitirişleri de var. Yani çok yüksek bir sayı gücü. Ama Dudley de çok önemli bir oyuncu. Dudley de Wright gelmeden önceki sezon Telekom'u tek başına taşımıştı. ULEB maçlarında 30+lı sayılar atmıştı. Dudley'nin orta mesafe şutu da bir artısı...

uleb değil euro cupta atmıştı ama özellikle benim de salonda olduğum bir virtus bologna maçı vardı her attığı gimişti neredeyse son 2-3 dakikaya kadar 35 sayısı vardı ama telekom yenilmişti o sene gerçekten süperdi geçen sene bir durgunluk vardı onda wright geldi ortalaması düştü diye düşünmüştüm ama wright sakatlandıktan sonra da devam etti en önemli etken el-amindi bence performansını düşüren hem çok top kullandı hem de asist ortalaması gösteriyor herşeyi ama ligin son maçlarında kendini toparlamıştı seneye Türk olması gündemde onu Galatasaray'da görmek isterim ayrıca Milli takım içinde çok iyi olur Türk olması hiçbir işe yaramayan mrsic Türk yapıldıysa telekomun avrupa maçlarından sonra Türk bayrağıyla tur atan dudley Türk yapılsın özellikle painoinos maçlarından sonra Türk'ten farksızdı...[/quote:12rrlfm1]
Bildiğim kadarıyla Dudley bu sezon türk statüsünde oynayacak telekom un o yönde adımları vardı

Türk statusünde oynaması milli takıma seçilemilmesine yetiyormu ondan emin değilim.Türk vatandaşlığı almış olması lazım oda 5yılda veriliyor sanırım ama federasyon isterse hemen müracatla kısa sürede vatandaşlığa alabilirler fakat şimdi sadece Türk statüsünde oynuyor bu milli takım içi etken değil.

Suat Aydın' Alıntı:
Arkadaşlar Nusrat Yıldırım ın gittiği takım Beykozspor hazırlık maçında Işıkspor u mağlup ederken eski oyuncumuz Nusrat Yıldırım 10 sayı 11 ribaunt ile double double yaparak tamamlamış.
Gerçekten çok büyük bir kayıp.Bu ülkenin Enes Kanter le beraber gelecek vadeden 2 oyuncudan birisi olan Nusrat bizde ve biz onu nasıl becerdiysek kaybettik.Yönetimi bu konuda kınıyorum.
aynen canlı izledim bu çocuğu ve şok oldum beykoza gittiğini duyunca sonrada alicanlarla uğraş dur

Nusret kadroda şans bulamayacağını bildiği için gitti. Kulüple arasında herhangi bir görüşme olmadı. Kendisi için iyi de oldu. Bizde olsaydı şans bulamazdı.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Nusret kadroda şans bulamayacağını bildiği için gitti. Kulüple arasında herhangi bir görüşme olmadı. Kendisi için iyi de oldu. Bizde olsaydı şans bulamazdı.
Cemal in süre almasındansa Nusret in süre almasını tercih ederim

Cemal'le Nusret farklı oyuncular. Cemal kötü oynuyor olabilir ama bu sene süreleri artacak. Geçen seneden daha yararlı olacaktır. Nusret daha yetenekli ama Cemal'in az da olsa getireceği sertliği getiremez. Nusret in Cemal out olursa iyice yumuşak oluruz.

Ha Polat yerine Nusret dersen olabilir.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Cemal'le Nusret farklı oyuncular. Cemal kötü oynuyor olabilir ama bu sene süreleri artacak. Geçen seneden daha yararlı olacaktır. Nusret daha yetenekli ama Cemal'in az da olsa getireceği sertliği getiremez. Nusret in Cemal out olursa iyice yumuşak oluruz.

Ha Polat yerine Nusret dersen olabilir.
sertlik konusunda haklısın ama daima eli düzgün bir oyuncuyu takıma sertlik getirecek oyuncuya tercih ederim
Cemalin çok fazla süre alacağını da düşünmüyorum çünkü oyunun savunma yönünü oynuyor sadece cemal bu sene ortalama 7-8 dakika süre alırsa bu duruma sevinsin.cemal bir kaç maçta savunmanın sertleşmesinin çok gerekeceği maçlarda süre alacaktır diğer maçlarda ise havlu sallayacaktır(tabi kendini geliştirmediği sürece)
Murat hoca bu sene zizic ve milojevic de 5 numara olarak kullanmayı deneyecektir

Bu arada Gaines'e de Yunanistan yolu görünmüs .. sitenin birinde PAOK ile anlasmak üzere oldugu yaziyor ...

Gaines geçen sene en sevdiğim oyunculardan biriydi gitmesini istemiyordum ... taki yeni yabancilarimiz aciklanana kadar .. neyse yolu acik olsun gecen sene cogu macta canla basla oynamisti ...

Thornton, Sinan Güler, Charles Smith, Preston Shumpert, Mustafa Abi, Cenk Akyol. Ekle buraya iki Combo Guard Vujanic ve Engini. Burda Cenk ancak havlu sallar, cogu macta tribüne cikar. bence simdiden temaslara baslayalim. Cenk i belkide sezon basla baslamaz aliriz. Cünkü su rotasyondaki o kadroyu tamamlama rolünü ancak Mustafa Abi kabul eder.

Arkadaşlar Cenk'i unutalım Efes'in şu anda 13 oyunculu bir kadrosu var:

Vujanic Ender Engin Thornton Smith Sinan Shumpert Cenk Mustafa Kerem Kaya Kakiouzis Kasun

Barış Hersek, Bora ve Emre Bayav Daçka'ya verildi. Bunu Federasyonun sitesindeki kadrolarda da görebilirsiniz.

Shumpert sadece EL'de oynayacak. Böylece TBL 'de 12 kişilik bir kadroları var.

efes'in, pilot takimi dacka icin aldi diye bildigim cliff hammonds, efes'in montepaschi siena macinda oynamis ve hatta 11 de sayi atmis. acaba sadece kamp donemini mi efes'te gecirecek bu oyuncu yoksa efes'in 7. yabancisi mi ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...